co sprzyja zdradzie

Powrót to dopiero początek trudnej drogi...

Moderator: Moderatorzy

Ukasz
Jestem: w kryzysie małżeńskim

Re: co sprzyja zdradzie

Post autor: Ukasz » 14 sty 2019, 12:11

To ja jeszcze spytam: czy Ty Happybean formułując taką wizję małżeństwa nie dajesz sobie prawa do tego, by swojego męża ranić i czynić jego życie ciężką orką? Czy ślubując mu miłość będziesz miała z tyłu głowy, że ślubujesz mu rany i orkę? Czy jemu dajesz prawo do takiego podejścia, prawo do ranienia Ciebie i czynienia życia trudnym do zniesienia? Czy takie przekonania w chwili ślubu dają Waszemu związkowi większą szansę na trwanie i rozwój czy może na wegetację i rozpad? Wiem, że idę ostro, ale to są naprawdę kluczowe pytania.
Gdy ja składałem przysięgę małżeńską i ślubowałem miłość miałem na myśli przede wszystkim to, że zrobię, co w mojej mocy, żeby ona była szczęśliwa. I nadal tym się kieruję, choć tej mojej mocy i moich możliwości jest teraz bardzo niewiele.

lena50
Jestem: szczęśliwą żoną

Re: co sprzyja zdradzie

Post autor: lena50 » 15 sty 2019, 0:21

happybean pisze:
11 sty 2019, 7:04
lena50 pisze:
10 sty 2019, 23:19
happybean.......o co tak naprawdę chodzi?
Dlaczego tu jesteś?
Nie wiem. Zeby gdzies sie wygadac?
happybean......niejednokrotnie chciałam do Ciebie napisać,ale tak naprawdę nie wiem gdzie,bo pojawiasz się w kilku wątkach jednocześnie.
Z tego co wiem jesteś narzeczoną.
Fajno,że chcesz nabrać wiedzy,że przygotowujesz się do małżeństwa,czerp z doświadczeń,ale na litość Boską nie wypowiadaj się i nie udzielaj rad,bo możesz komuś zrobić krzywdę.
lena50....dawniej lena

ODPOWIEDZ