Co oznacza postawa miłości?

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ozeasz
Posty: 4368
Rejestracja: 29 sty 2017, 19:41
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: ozeasz »

Rozbroiłaś mnie , nie dość że nie odniosłaś się do tego jak mnie oceniłaś i co mi zarzuciłaś ,jeszcze masz mi za złe , że podałem argumenty wobec Twojego komunikatu "argumetum ad personam" do tego wpisując się we własną konwencję jeszcze co nieco dodałaś jaki jestem i co lubię .
Lena50 pisze:Chcesz porozmawiać...jestem otwarta o ile nie napiszesz znowu o ocenie.
Lena50 pisze:Nie odniosłam się ,bo ta rozmowa nie miała by końca....a jak już wspomnialam nie ma na to ani ochoty,ani czas
Lena50 pisze:Nie chodzi o czas , ale o nie zakłócanie forum.
To może zdecyduj się ,bo przyznam że nie wiem na czym stanęło ?

Leno jeszcze raz napiszę , że dialog który zakłada poszanowanie drugiej osoby to wg mnie forma miłości w stosunku do drugiego człowieka .

Leno co oznacza postawa miłości ,czyli temat wątku ,na przykładzie naszej rozmowy niech zobaczą i wywnioskują inni .


Na koniec proszę Cię Leno , tu trochę sarkazmu , skoro tyle o mnie wiesz i znalazłaś już dla mnie szufladkę ,to może jej już nie otwieraj .... bo naprawdę szkoda Twojego i mojego czasu ?


Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dobrej niedzieli . :)
Miłości bez Krzyża nie znajdziecie , a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie . Jan Paweł II
Awatar użytkownika
ozeasz
Posty: 4368
Rejestracja: 29 sty 2017, 19:41
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: ozeasz »

Lena50 pisze:
Lena50 pisze:Nie zgadzam się z powyższym komentarzem,mam ine zdanie,inne doświadczenie.......bez tych personalnych wycieczek
Nie chodziło o mnie..... to propozycja była.
ozeasz pisze:Nie rozumiem ?
Po prostu.......czy nie lepiej tak właśnie napisać?
Nadal nie rozumiem tego podkreślonego stwierdzenia ,ale niech tam , nie muszę wszystkiego rozumieć , jeszcze raz pozdrawiam .
Miłości bez Krzyża nie znajdziecie , a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie . Jan Paweł II
Awatar użytkownika
ozeasz
Posty: 4368
Rejestracja: 29 sty 2017, 19:41
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: ozeasz »

Camilaa pisze:A „kręgi wpływu” nie słyszałam….
Camilo ja spotkałem się z tym na warsztatach prowadzonych na podstawie książki Stephena Coveya "7 nawyków skutecznego działania" ,parę podstawowych informacji możesz znaleźć tutaj i tutaj , to trochę uporządkowało moje myślenie na tematy które i tu na forum i w moim małżeństwie występują , sama zaś myśl wpisuje sie w modlitwę o pogodę ducha :
" Boże,
użycz mi pogody ducha,
abym godził się z tym,
czego nie mogę zmienić.
Odwagi, abym zmieniał to,
co mogę zmienić.
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego."

Pozdrawiam .
Miłości bez Krzyża nie znajdziecie , a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie . Jan Paweł II
Awatar użytkownika
ozeasz
Posty: 4368
Rejestracja: 29 sty 2017, 19:41
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: ozeasz »

Camilo ,wklejam jeszcze pewną anegdotę ,która jest spojrzeniem na to o czym pisałem z trochę innej perspektywy ,biorąc pod uwagę priorytety ,energię i czas :

„Profesor filozofii stanął przed swymi studentami i położył przed sobą kilka przedmiotów. Kiedy zaczęły się zajęcia, wziął spory słoik i wypełnił go po brzeg dużymi kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich zdaniem słój jest pełny, oni zaś potwierdzili.
Wtedy profesor wziął pudełko żwiru, wsypał do słoika i lekko potrząsnął. Żwir oczywiście stoczył się w wolną przestrzeń między kamieniami. Profesor ponownie zapytał studentów, czy słoik jest pełny, a oni ze śmiechem przytaknęli.
Profesor wziął pudełko piasku i wsypał go, potrząsając słojem. W ten sposób piasek wypełnił pozostałą jeszcze wolną przestrzeń.
Profesor powiedział:
– Chciałbym, byście wiedzieli, że ten słój jest jak Wasze życie. Kamienie – to ważne rzeczy w życiu: Wasza rodzina, Wasz partner, Wasze dzieci, Wasze zdrowie. Gdyby nie było wszystkiego innego, Wasze życie i tak byłoby wypełnione.
Żwir – to inne, mniej ważne rzeczy: pieniądze, mieszkanie albo samochód.
Piasek symbolizuje całkiem drobne rzeczy w życiu, w tym Waszą pracę.
Jeśli nie włożymy kamieni jako pierwszych, później nie będzie to możliwe. Jeżeli najpierw napełnicie słój piaskiem, nie będzie już miejsca na żwir, a tym bardziej na kamienie.
Tak jest też w życiu: Jeśli poświęcicie całą Waszą energię na drobne rzeczy, nie będziecie jej mieli na rzeczy istotne. Dlatego ważne jest, by zadać sobie pytanie: co stanowi kamienie w moim życiu? Następnie włożyć je jako pierwsze do słoja i dbać o nie. Zostanie Wam jeszcze dość czasu na inne sprawy.
Zważajcie przede wszystkim na kamienie – one są tym, co się naprawdę liczy. Reszta to piasek.”
Miłości bez Krzyża nie znajdziecie , a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie . Jan Paweł II
jacek-sychar

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: jacek-sychar »

ozeasz pisze: 24 cze 2018, 8:16Reszta to piasek
Ja bym spróbował jeszcze dolać wodę. Też by się trochę zmieściło. ;)
Awatar użytkownika
ozeasz
Posty: 4368
Rejestracja: 29 sty 2017, 19:41
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: ozeasz »

jacek-sychar pisze: 24 cze 2018, 8:22
ozeasz pisze: 24 cze 2018, 8:16Reszta to piasek
Ja bym spróbował jeszcze dolać wodę. Też by się trochę zmieściło. ;)
Oczywiście że tak , wpisuje się w ogólną zasadę , a co reprezentuje każdy sobie może dopowiedziec?
Dobrej niedzieli :)
Miłości bez Krzyża nie znajdziecie , a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie . Jan Paweł II
lena50
Posty: 1391
Rejestracja: 17 sie 2017, 0:29
Płeć: Kobieta

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: lena50 »

Skoro moderacja tematu nie przeniosła,uznała ,że jest ok,nic złego sie nie dzieje.....to .......ok.
Ozeaszu......co Ty masz z tą oceną i zarzutami?
Wyluzuj.
Wciąż słyszę.....oceniasz,zarzucasz,a ostatnio szufladkujesz.....
NIE OCENIAM,NIE ZARZUCAM,NIE SZUFLADKUJE......a jedynie wyrażam swoją opinię,swoje zdanie.........kiedyś nie umiałam,tego na forum sie nauczyłam.
Każdą swoją wypowiedź poprzedzam .......... moim zdaniem,myślę że.....itp,co nie jest oceną,ale tylko wyrażeniem swojego zdania,bo mam do tego prawo.
Ty odbierasz to jako ocenę,zarzuty....
Nie daje Ci to nic do myślenia?...
Kiedyś pisałeś ,że bardzo emocjonalny jesteś,że jakoś sobie radzisz,ale wciąż masz z tym problem......moim zdaniem,według mnie....wciąż masz.
Nie życzysz sobie oceniania?.....a ja nie życze sobie zarzutów o ocenianie,bo nie oceniam.
lena50....dawniej lena
Camilaa
Posty: 290
Rejestracja: 19 sty 2018, 20:54
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: Camilaa »

ozeasz pisze: 24 cze 2018, 7:57 Camilo ja spotkałem się z tym na warsztatach prowadzonych na podstawie książki Stephena Coveya "7 nawyków skutecznego działania" ,
Dziękuję, poczytam
jacek-sychar pisze: 24 cze 2018, 8:22 Ja bym spróbował jeszcze dolać wodę. Też by się trochę zmieściło.
Mój tata twierdzi ze piwko zawsze sie do tego zmiesci...
Mimała
Posty: 57
Rejestracja: 01 gru 2017, 12:53
Płeć: Kobieta

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: Mimała »

Wracając do tematu "Co oznacza postawa miłości?" Chyba nie mam innego wyjścia. Zaryzykuję i pójdę za waszą radą, by skupić się na tym co mogę zmienić, czyli siebie. Ale od czego zacząć? Tak serio. Wbrew pozorom to trudne. A nie chcę krążyć bez celu, wiec może jakieś wskazówki na początek?
krople rosy

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: krople rosy »

Mimała proponuję uważną lekturę tego, co zostało tu już napisane i zasugerowane. Zastanów się jakie Twoje mysli i postawy mogą podkręcać aktualny kryzys ? I z czym Ty sama źle się czujesz? To będzie wskazówka od czego warto zacząć się uwalniać.
Awatar użytkownika
ozeasz
Posty: 4368
Rejestracja: 29 sty 2017, 19:41
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: ozeasz »

krople rosy pisze: 26 cze 2018, 10:12 Mimała proponuję uważną lekturę tego, co zostało tu już napisane i zasugerowane. Zastanów się jakie Twoje mysli i postawy mogą podkręcać aktualny kryzys ? I z czym Ty sama źle się czujesz? To będzie wskazówka od czego warto zacząć się uwalniać.

Też w tym tonie chciałem napisać , przychylam się do wskazówek K.R.
Miłości bez Krzyża nie znajdziecie , a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie . Jan Paweł II
Mimała
Posty: 57
Rejestracja: 01 gru 2017, 12:53
Płeć: Kobieta

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: Mimała »

Oj, dużo pracy mnie czeka, dużo.
I dobrze Was mieć :)
Awatar użytkownika
ozeasz
Posty: 4368
Rejestracja: 29 sty 2017, 19:41
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: ozeasz »

Mimała ,jak Ci idzie praca ,co u Ciebie ? U Was ? Pozdrawiam serdecznie . :D
Miłości bez Krzyża nie znajdziecie , a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie . Jan Paweł II
Mimała
Posty: 57
Rejestracja: 01 gru 2017, 12:53
Płeć: Kobieta

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: Mimała »

U nas niby okey. Na rocznicę dostałam czerwone róże, byliśmy na obiedzie. Wyznań uczuć nie było.
W ogóle jest prawie okey. Czasem pojawi się jaki żart w formie czarnego humoru o naszej sytuacji, ale dogadujemy się bez zarzutów.
Ja sama walczę ze swoimi przyzwyczajeniami. Posiadam silne "zdolności" przywódcze, które różnie od sytuacji bywają też klątwą. Chciałam, żeby mąż zmienił pracę i nie pracował z kowalską. Z nieba dostał znaki tj., na kilka cv, które wysłał,można je policzyć na palcach jednej ręki dostał propozycję pracy wg. mnie lepszej. Płatna 2x tyle co teraz i dodatkowo samochód służbowy. Jest oczywiście też minus tej pracy, czyli wyjazdy służbowe na terenie kraju, kilkudniowe. Zdaje sobie sprawę, że początki mogą być trudne, ale uważam, ze więcej jest plusów, niż minusów. Tak, czy inaczej, pracy nie zmienia. Jak dla mnie chce karmić swoje zakochanie.
A ja mam się nie odzywać, czy wolno mi powiedzieć co o tym myślę? Na razie gryzę się w język, ale uważam, że mam prawo do wyrażenia swojej opinii, chociaż nie wiem.
Ze znaków dla mnie, ostatnio w kościele było kazanie o woli bożej i o dopuście bożym. Mam wrażenie, ze wszędzie są znaki, wskazówki. Że ja ich wcześniej nie widziałam. Ach...
krople rosy

Re: Co oznacza postawa miłości?

Post autor: krople rosy »

Mimała pisze: 04 lip 2018, 10:49 Z nieba dostał znaki tj., na kilka cv, które wysłał,można je policzyć na palcach jednej ręki dostał propozycję pracy wg. mnie lepszej. Płatna 2x tyle co teraz i dodatkowo samochód służbowy. Jest oczywiście też minus tej pracy, czyli wyjazdy służbowe na terenie kraju, kilkudniowe. Zdaje sobie sprawę, że początki mogą być trudne, ale uważam, ze więcej jest plusów, niż minusów. Tak, czy inaczej, pracy nie zmienia. Jak dla mnie chce karmić swoje zakochanie.
A ja mam się nie odzywać, czy wolno mi powiedzieć co o tym myślę? Na razie gryzę się w język, ale uważam, że mam prawo do wyrażenia swojej opinii
Jakie są argumenty męża co do niechęci zmiany pracy?
Ja bym o swoich odczuciach powiedziała. Spokojnie ale dała jasną informację co czuję i myślę.
I zostawiła z tym męża.
ODPOWIEDZ