Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: Balba »

NA NASZE WAKACJE ZAPRASZAMY SYCHAROWICZÓW oraz PRAGNĄCYCH KORZYSTAĆ Z POMOCY WSPÓLNOTY SYCHAR, WYŁĄCZNIE SAKRAMENTALNYCH MAŁŻONKÓW Z RODZINAMI, KTÓRZY ZDECYDOWANI SĄ ŻYĆ ZGODNIE Z CHARYZMATEM NASZEJ WSPÓLNOTY.

Kochani,
serdecznie zapraszamy na TURNUS W Piwnicznej Zdroju (Beskid Sądecki) w terminie od 04 do 12 sierpnia 2018 r.


Miejsce: Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Sióstr Miłosierdzia
ul. Kazimierza Wielkiego 10, 33-350 Piwniczna Zdrój
http://www.noclegpiwniczna.pl/

Turnus organizowany jest przez Ogniska Sycharu w Lublinie i Łodzi .
Kapłanem na naszym turnusie będzie ks. Paweł Brudek – opiekun duchowy Ogniska lubelskiego.

Liczba miejsc ogółem: 50

Koszty pobytu, tj. zakwaterowanie + wyżywienie:
osoby dorosłe – 680 zł
dzieci 3-12 lat – 340zł
dzieci 1-3 lata bez opłat

Zaliczki w kwocie 100 zł od osoby będziemy oczekiwali do dnia 15 kwietnia.

W tym roku, ze względu na zmianę zasad ubezpieczania wprowadzonych przez towarzystwa ubezpieczeniowe, nie będziemy ubezpieczali nas grupowo. Prosimy o ubezpieczenie się indywidualne.

UWAGA: KAŻDY MUSI BYĆ ZGŁOSZONY NA ODDZIELNYM FORMULARZU, DZIECI TAKŻE!!!!

UWAGA: WAKACJE Z SYCHAREM SĄ BEZALKOHOLOWE!!!


Zapisy: przez formularz: http://formularz.sychar.org/wakacje_z_sycharem.html
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: jacek-sychar »

W Piwnicznej, jak Bóg da, planuję następujące trasy:

Trasy na Piwniczną Zdrój 2018

1. Wielki Rogacz (na zachód od Piwnicznej)
Z Piwnicznej idziemy na zachód szlakiem żółtym. Dochodzimy nim na Niemcową (995 m n.p.m.), gdzie kończy się szlak żółty. Dalej idziemy w lewo szlakiem czerwonym. Dochodzimy na Wielki Rogacz (1172 m n.p.m.). Szlak czerwony idzie dalej grzbietem Radziejowej, a my skręcamy w lewo na szlak niebieski. Skończyło się główne podchodzenie, od tej pory prawie cały czas schodzimy. Na Litawcowej (968 m n.p.m.) dochodzi szlak czerwony. Dalej idziemy za znakami szlaków czerwonego i niebieskiego. Dochodzimy na Obidzę (928 m n.p.m.). Tam będzie można coś zjeść, jak bar będzie czynny. Dalej idziemy już do końca szlakiem zielonym przez Przełęcz Gromadzką (931 m n.p.m.), skąd pasmem granicznym przez Eliaszówkę (1021 m n.p.m.), Piwowarówkę (664 m n.p.m.) aż do Piwnicznej Zdroju (około 380 m n.p.m.).
7h30’, 23 km, 30 GOT, 1036 m podejścia i zejścia

2. Jaworzyna Kokuszczańska
Dojeżdżamy do Rytra (ok. 10 km na północ od Piwnicznej Zdroju) pociągiem lub busem. Wyjazd busa jest z Piwnicznej o godzinie 8:27.
Z Rytra idziemy na wschód szlakiem czerwonym. Dochodzimy do schroniska Cyrla (837 m n.p.m.). Potem dochodzimy na Zadnie Góry i Jaworzynę Kokuszczańską (969 m n.p.m.) oraz pod Halę Pisaną (989 m n.p.m.). Stąd zaczynamy schodzić w kierunku Piwnicznej Zdroju szlakiem żółtym. Po drodze mijamy Groń (892 m n.p.m.) i Granicę (715 m n.p.m.)
5h08’, 15,3 km, 22 GOT, 814 m podejścia i 765 m zejścia

3. Schronisko na Hali Łabowskiej
Z Piwnicznej Zdroju wychodzimy na wschód szlakiem niebieskim. Przechodzimy przez Bucznik (602 m n.p.m.), poczym przechodzimy przez Łomnicę Zdrój. Szlakiem niebieskim dochodzimy do Łabowskiej Hali (1055 m n.p.m.)m na której znajduje się schronisko PTTK. Dalej schodzimy szlakiem żółtym do Łomnicy Zdroju. Gdy dojdziemy do głównej drogi w tej miejscowości, szlak żółty skręca w lewo wzdłuż drogi, a my pójdziemy szlakiem zielonym innym, który dojdziemy do szlaku niebieskiego i już prawie jesteśmy w Piwnicznej Zdroju.
Około 6,45 h, ok. 20 km, 26 GOT, 950 m podejścia i zejścia

4. Runek, Bukowa, Bukowa Wielka, bacówka PTTK Nad Wierchomlą
Dojeżdżamy samochodami do Wierchomli Małej, do parkingu niepłatnego niestrzeżonego, 18 min, 14 km.
Idziemy szlakiem czarnym wzdłuż drogi. Dochodzimy do szlaku niebieskiego i skręcamy w lewo. Po chwili dochodzimy do bacówki PTTK Nad Wierchomlą. Idziemy dalej szlakiem niebieskim. Przechodzimy przez Polanę Gwiaździstą. Dochodzimy do szlaku czerwonego. Jesteśmy na Runku (1080 m n.p.m.). Skręcamy w prawo. Prowadzą nas znaki szlaków czerwonego i niebieskiego Mijamy Czubakowską (1082 m n.p.m.) i Bukową (1077 m n.p.m.). Pod Bukową odchodzi w prawo czarny szlak, a my wraz z nim. Podchodzimy nim prawie pod sam szczyt Wielkiej Bukowej (Jaworzynka 1104 m n.p.m.). Dalej dochodzimy do szlaku czerwonego i skręcamy nim w prawo. Prowadzi on lekko w dół, w tym również przez Rezerwat Żebracze (pamiętamy, że w rezerwatach nie wolno nic zrywać ani schodzić ze szlaku). W końcu ścieżka wychodzi z lasu i dochodzi do drogi. Szlak czerwony zakręca w lewo. A my idziemy w prawo wzdłuż szlaku rowerowego, lekko pod górę. Ponownie dochodzimy do bacówki PTTK Nad Wierchomlą. Z niej wracamy szlakiem czarnym, którym rozpoczynaliśmy naszą wędrówkę.
Około 5h30’, 18 km, 22 GOT, 800 m podejścia i zejścia

5. Jaworzyna Krynicka
Dojeżdżamy samochodami Czarnego Potoku koło Krynicy Górskiej, 42 min, 39 km. Stajemy na parkingu płatnym niestrzeżonym, opłata chyba 10 zł.
Od cywilizacji (638 m n.p.m.) odchodzimy szlakiem zielonym (w prawo) i wchodzimy na Przełęcz Krzyżową (768 m n.p.m.). Na przełęczy idziemy w lewo, szlakiem niebieskim grzbietem Urdy, dalej na Bukowinkę (887 m n.p.m.), Drabiakówkę (871 m n.p.m.) i Przysłop (941 m n.p.m.). Dochodzimy do szlaku czerwonego, Pod Runkiem. Skręcamy w lewo na szlak czerwony i idziemy nim w kierunku Jaworzyny Krynickiej. Gdy dojdziemy do szlaku zielonego, skręcamy w lewo i po 300 m dochodzimy do schroniska PTTK Jaworzyna Krynicka. Po chwili odpoczynku wracamy szlakiem zielonym i wchodzimy na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.). Z Jaworzyny Krynickiej schodzimy najpierw szlakiem czerwonym a potem zielonym do parkingu.
Dla leniwych: Na Jaworzynę Krynicką można wjechać kolejką gondolową. Ceny: bilet normalny 28 lub 20 zł, bilet ulgowy 23 lub 16 zł. Dzieci do 4 lat bezpłatnie.
Około 4h25’, 12,9 km, 19 GOT, 670 m podejścia i zejścia

6. Radziejowa
Dojazd do Rytra pociągiem lub busem
Od Rytra idziemy na zachód szlakiem żółtym. Pod Kanarkówką (709 m n.p.m.) dochodzimy do szlaku zielonego. Skręcamy w lewo i idziemy dalej szlakiem zielonym. Po przejściu kilometra szlak zielony się kończy i idziemy dalej szlakiem niebieskim (w prawo). Mijamy szczyt Wdżary Wyżne (856 m n.p.m.) i dochodzimy do szczytu Wielkiej Przehyby (1191 m n.p.m.). Stąd można dojść do schroniska PTTK Przehyba, ale na to potrzeba 20 minut w jedną stronę. Idziemy więc w lewo szlakiem czerwonym. Kolejno mijamy Złomisty Wierch. Ma on dwa wierzchołki. Północny (1215 m n.p.m.) i Południowy (1224 m n.p.m.). Dalej idziemy przez Bukowinki (1209 m n.p.m.), Małą Radziejową (1207 m n.p.m.) i Radziejową (1266 m n.p.m.). Jest to najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego. Chwilę się na nim zatrzymujemy, bo znajduje się tutaj wieża widokowa. Dalej szlakiem czerwonym dochodzimy do Wielkiego Rogacza (1182 m n.p.m.) i dalej grzbietem Międzyradziejówki dochodzimy do Niemcowej (d. Złotułki 1001 m n.p.m.), skąd szlakiem żółtym schodzimy do Piwnicznej Zdroju. Trasę od Wielkiego Rogacza już raz przeszliśmy, ale w drugą stronę.
Całe to pasmo górskie nazywane jest pasmem Radziejowej.
8h20’, 25 km, 34 GOT, 1200 m podejścia i 1151 m zejścia

Pamiętajmy, że każdy na wycieczkę idzie sam, na swoją odpowiedzialność. Nie mamy przewodnika i te wycieczki są indywidualne.
Można po prostu iść za mną. To jest tylko moja propozycja tras. Oczywiście zmiany mogą być, w zależności od pogody, możliwości uczestników czy naszych chęci.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: Balba »

Kochani,

ja zapraszam na Słowację, na spacer w koronach drzew u podnóża Tatr Bielskich - zajrzyjcie tutaj: http://chodnikkorunamistromov.sk/pl/o-sciezce/

Z Piwnicznej do Zdziaru a potem do Doliny Bachledzkiej to niewiele ponad 60 km, godzinka!

Ceny biletów na ścieżkę - w euro:
Dorosły 8,00
Dzieci od 3 do 14 lat oraz seniorzy powyżej 65 r.ż. 6,50
Bilet rodzinny (2x dorosły, 2x dziecko) 21,00
Dodatkowe dziecko w wieku do 14 lat 5,50

plus dojazd itp. Parking ponoć bezpłatny :D

Uwaga: pamiętajcie o odpowiednich dokumentach dla dzieci.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: Balba »

Balba pisze: 15 mar 2018, 10:16 Kochani,
w niedzielę 18 marca o g. 10 rozpoczniemy zapisy na wakacje z Sycharem.

Formularz pojawi się wówczas na forum w temacie Wakacje z Sycharem 2018 oraz w tematach poszczególnych turnusów.

Zgłoszenia wysłane przed g. 10 nie będą uwzględniane.
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: jacek-sychar »

Formularz już jest - w pierwszym poście :-)
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: Balba »

Kochani,

widzimy, że zapisujecie się na wiele turnusów - czy rzeczywiście chcecie tam jechać, czy tylko tak "na wszelki wypadek"?

Bardzo prosimy o jak najszybsze decyzje ostateczne i powiadomienie nas o nich na wakacje@sychar.org - listy rezerwowych pękają w szwach....

Z Bogiem.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: Balba »

Kochani,

przypominam o wpłacie zadatków - termin mija 15 kwietnia.
Brak zadatku potraktujemy jako rezygnację z wyjazdu.

Równocześnie bardzo dziękuję za dotychczasowe wpłaty - otrzymacie potwierdzenia, cierpliwości :D

Z Panem Bogiem. Jezus Zmartwychwstał !!!
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: jacek-sychar »

A czy wiecie, że za dwa miesiące będziemy już w Piwnicznej? ;)

Dlatego jeżeli ktoś ma ochotę pochodzić po górach i nie chce mieć odcisków i różnych innych dolegliwości, tylko czystą przyjemność z podziwiania gór, polecam rozpocząć spacerki. Ale takie coraz dłuższe.

A tutaj instrukcja przygotowania się do wakacji, którą podałem w zeszłym roku:
viewtopic.php?f=73&t=191&start=15#p4251
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: Balba »

Nie mogę się doczekać :D

Na razie rehabilituję rzepki w kolanach, możesz zaliczyć jako przygotowanie? 8-)
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: jacek-sychar »

Ja to mogę co najwyżej potraktować jako "suchy pedalarz".
Jak ktoś oglądał film "U Pana Boga za miedzą", to wie o czym piszę. Dla pozostałych krótkie wyjaśnienie:
http://www.logo24.pl/Logo24/1,125390,67 ... onego.html

Co prawda nie jestem z Podlasia, ale ten film, jak i "U Pana Boga za piecem" oraz "U Pana Boga w ogródku" gorąco polecam. :D
KefaSznaczySkała
Posty: 55
Rejestracja: 29 mar 2017, 20:30
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: KefaSznaczySkała »

Jacek-sychar pisze
A tutaj instrukcja przygotowania się do wakacji, którą podałem w zeszłym roku:
viewtopic.php?f=73&t=191&start=15#p4251

a Jacek znowu o tych ... paznokciach :lol:
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: jacek-sychar »

KefaSznaczySkała pisze: 13 cze 2018, 22:49 A tutaj instrukcja przygotowania się do wakacji, którą podałem w zeszłym roku:
viewtopic.php?f=73&t=191&start=15#p4251
Żeby jeszcze ten link działał. :(
A żadnego Twojego postu w tym temacie nie mogę znaleźć. :?
KefaSznaczySkała pisze: 13 cze 2018, 22:49 a Jacek znowu o tych ... paznokciach
Nie chcesz, nie słuchaj mnie, ale potem się nie dziw, że za jakiś czas paznokieć Ci zejdzie. A wcześniej będziesz miał pięknego krwiaka pod paznokciem. :lol:
Ja niby to wiem, a i tak w tym roku źle się przygotowałem przed ekstremalna drogą krzyżową. Dopiero co jeden paznokieć mi był zszedł. :lol:
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: Balba »

Hmmm, znany temat... ale nie zawsze winę ponoszą ZBYT DŁUGIE paznokcie ... 8-)

Bożego dnia :D
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: jacek-sychar »

Balba pisze: 14 cze 2018, 9:02 ale nie zawsze winę ponoszą ZBYT DŁUGIE paznokcie
Oczywiście mogą to jeszcze być zbyt ciasne buty lub brak przyzwyczajenia nóg do chodzenia. :lol:

W niedzielę i poniedziałek byłem w Górach Złotych. Zrobiłem trasy 4 i 5 godzinną. I nie byłem na nie przygotowany, bo dopiero dzisiaj czuje, że nie mam nóg z drewna. :?
Ale było pięknie. Soczysta zieleń, piękna pogoda, pusto na trasie, pierwsze jagody, dzikie czereśnie, ... :D
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Piwniczna Zdrój 4-12.08.2018 r.

Post autor: Balba »

to może być jeszcze długie i strome zejście z koniem depczącym po nogach :lol:
ODPOWIEDZ