Zdrada żony w szczęśliwym małżeństwie , jak przebaczyć i wymazać te okropne obrazy .

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Mimi
Posty: 104
Rejestracja: 31 sie 2023, 12:29
Płeć: Kobieta

Re: Zdrada żony w szczęśliwym małżeństwie , jak przebaczyć i wymazać te okropne obrazy .

Post autor: Mimi »

Niesakramentalny3 pisze: 03 mar 2024, 23:40 To, że tej stronie "zdradzonej" wydawało się, że wszystko (albo prawie wszystko gra) - to nie znaczy, że taka była obiektywna prawda - a może i była nawet w miarę obiektywna, ale to nie znaczy - że ta druga strona ma podobne na to spojrzenie
Kontra

detroit pisze: 03 mar 2024, 13:31 Spędziliśmy wiele godzin na wspólnej rozmowie . Żona twierdzi że problem nie polegał w naszym związku . Braku miłości ,sexu ,uczuć , czy dbania o związek .
Moje doświadczenie jest podobne. Czyli to że było ok, to nie tylko projekcja zdradzonego.
Bywa, ale nie w każdym przypadku.
John41
Posty: 10
Rejestracja: 30 sie 2023, 18:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Zdrada żony w szczęśliwym małżeństwie , jak przebaczyć i wymazać te okropne obrazy .

Post autor: John41 »

Myślę, że idealizujesz sytuacje przed zdradą... to chwile trwało, to nie był pojedyńczy strzał. Coś musiało twojej żonie brakować niekoniecznie w Tobie lub w małżeństwie - a najpewniej w niej samej... Kobiety są emocjonalne, jak je poniosą to same nie potrafią zidentyfikować co się stało. Nie rozumieją tego do końca. My jako mężczyźnie poszukujemy logiki i racjonalności tam gdzie jej nie ma. Niestety są tacy faceci - rzekłbym delikatnie węże / sępy którzy tylko " polują" mężatki, umieją wzubdzić emocje. Taka mężatka to w miarę łatwy "cel". To może być kolega z pracy, sąsiad itp. Są tacy ludzie niestety, i to też ma wpływ na przebieg zdarzeń. Czasami poprostu taka osoba się przypląta i memla aż coś ugra...Wyciągnij z tego wnioski, tego co było już nie będzie. Będzie coś innego, być może lepszego, a ty jako Facet wyjdziesz z tego silniejszy niż kiedykowiek. Potraktuj to jako pewnego typu wyzwanie. Stawką jest twoja Rodzina i małżeństwo. Ja się nie dałem. Nikt mi nie będzie życia demolwał i dawał cierpienie mojej rodzinie. Wybaczenie i naprawa to pokaz siły i prawdziewgo męstwa. Powodzenia
Sefie
Posty: 638
Rejestracja: 23 paź 2021, 23:01
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Zdrada żony w szczęśliwym małżeństwie , jak przebaczyć i wymazać te okropne obrazy .

Post autor: Sefie »

Mimi pisze: 04 mar 2024, 10:50
detroit pisze: 03 mar 2024, 13:31 Spędziliśmy wiele godzin na wspólnej rozmowie . Żona twierdzi że problem nie polegał w naszym związku . Braku miłości ,sexu ,uczuć , czy dbania o związek .
Moje doświadczenie jest podobne. Czyli to że było ok, to nie tylko projekcja zdradzonego.
Bywa, ale nie w każdym przypadku.
Naprawdę uważasz, że dwójka poranionych osób będąca w kryzysie małżeńskim dojdzie jego źrodła?

Mi się na myśl rzuca prosta analogia. W filmie "Sezon na leszcza", po skończonej libacji alkoholowej, Marian Dziędziel pyta wymiotujacego Bogusława Lindę "Czy coś Ci zaszkodziło?".
Taki jest mniej więcej stopień świadomości obojga kryzysowców.
Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie.
Jan Paweł II
Mimi
Posty: 104
Rejestracja: 31 sie 2023, 12:29
Płeć: Kobieta

Re: Zdrada żony w szczęśliwym małżeństwie , jak przebaczyć i wymazać te okropne obrazy .

Post autor: Mimi »

Sefie pisze: 04 mar 2024, 20:56 Naprawdę uważasz, że dwójka poranionych osób będąca w kryzysie małżeńskim dojdzie jego źrodła?
Nie znoszę uogólniania.
NAM się udało znaleźć przyczyny zdrady.
ODPOWIEDZ