Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Moderator: Moderatorzy

awaga
Posty: 74
Rejestracja: 29 sty 2017, 20:21
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: awaga »

Zapraszamy na sycharowe wakacje w pięknej Brennej (   http://www.osrodekbrenna.archidiecezja.katowice.pl/                                 
w terminie 20-27 sierpień 2017.
Koszt : osoby dorosłe                525 zł / za pobyt
           dzieci od 3 do 12 lat      280 zl / za pobyt
           maluchy                         30 zł / za pobyt
 
Zaliczki w wysokości 150 zł za osobę przyjmować będziemy do 10 maja br.
Link do formularza na zapisy.: http://formularz.sychar.org/wakacje_z_sycharem.html
Patronat nad tym turnusem przejęło wrocławskie ognisko WTM
Zapraszamy na super wakacje.
Zapisujcie się , bo ilość miejsc ograniczona.
 
 
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: jacek-sychar »

Zapisy: przez formularz:
http://formularz.sychar.org/wakacje_z_sycharem.html" target="_blank
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: Balba »

Ech, to piękne miejsce, i piękna okolica - polecam :D
enbe
Posty: 126
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:27
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: enbe »

Awaga, odwiedzę Was po sąsiedzku, przecież ode mnie to rzut beretem.
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: jacek-sychar »

A oto moje propozycje tras w czasie turnusu w Brennej:

1. Wokół Brennej (Pod Równicą, Orłowa)
Zejście z ośrodka do głównej drogi biegnącej przez Brenną (około 600 m). Szlakiem zielonym wchodzimy Pod Równicę (825 m n.p.m.). Dalej szlakiem niebieskim idziemy na południe do szlaku zielonego (Nad Przełęczą Beskidem). Szlakiem zielonym/niebieskim wchodzimy na Orłową. Szlak zielony się kończy a zaczyna żółty. Kawałek idziemy szlakami żółtym/niebieskim, po czym już tylko żółtym schodzimy do odnogi Brennej. Stąd będzie można drogą dojechać do ośrodka (po około 10 km). Reszta idzie dalej na Stary Groń, Diabli Młyn (754 m n.p.m.), skąd szlakami zielonym/czarnym schodzi w kierunku Brennej. Na Krzywónku schodzimy dalej szlakiem zielonym dochodzimy do centrum Brennej. Stąd ok.1,5 km do ośrodka.
ok. 6 h, 17,3 km, 22 GOT, ok. 1000 m podejścia i zejścia

2. Wokół Brennej (Kotarz, Grabowa)
Zejście z ośrodka do głównej drogi biegnącej przez Brenną (około 600 m). Dalej szlakiem zielonym do szlaku czarnego, szlakiem czarnym do szlaku zielonego (Krzywónek – 647 m n.p.m.), Szlakiem zielonym/czarnym przez Stary Groń, Diabli Młyn (odejście szlaku żółtego) do Starego gronami (odejście szlaku zielonego). Dalej szlakiem czarnym czarnym do Grabowej (907 m n.p.m.). Stąd szlakiem czerwonym na północ do szczytu Pod Kotarzem (928 m n.p.m.). Stąd szlakiem niebieskim do centrum Brennej i jeszcze przez Brenną do naszego ośrodka.
5:30 h, 17 km, 24 GOT, około 700 m podejścia i zejścia

3. Klimczok i Szyndzielnia
Dojazd samochodami na parking w Brennej (około 5 km, 10 minut)
Szlakiem żółtym na wschód do Przełeczy Karkoszczonka (729 m n.p.m.). Dalej Szlakiem czerwonym do Siodła pod Klimczokiem (1043 m n.p.m.). Stąd szlakiem czarnym wejście na Klimczok (1117 m n.p.m.) i szlakiem żółtym do szlaku czerwonego. Dalej szlakiem czerwonym, granią na Szyndzielnię. Odpoczynek w schronisku PTTK i powrót szlakiem czerwonym. Bokiem obchodzimy Klimczok. Mijamy siodło pod Klimczokiem i szlakami czerwonym/zielonym/niebieskim dochodzimy do schroniska PTTK Klimczok. Stamtąd schodzimy szlakiem zielonym. Przecinamy szlak niebieski i dalej idziemy szlakiem zielonym do szlaku żółtego. Szlakiem żółtym podchodzimy kawałek na przełęcz Karkoszczonka, z której schodzimy do parkingu.
6:10 h, 18,3 km, 26 GOT, 883 m podejścia i zejścia

4. Wisła Czarne - Barania Góra
Dojazd samochodami do Wisły Czarne (około 30 km, 50 minut)
Szlakiem czarnym z Wisły Czarne do Skrzyżowania przy Czarnej Wisełce. Dalej szlakiem czerwonym do schroniska pod Baranią Górą. Dalej szlakami czerwonym/niebieskim/zielonym do Baraniej Góry (1216 m n.p.m.). Stąd szlakiem niebieskim zejście do Wisły Czarne.
Około 5h40’, 17,8 km, 24 GOT, 718 m podejścia i zejścia

5. Stożek Wielki
Dojazd samochodami do Wisły Głębce (około 30 km, 50 minut). Samochody zostawiamy na parkingu przed dworcem PKP.
Szlakiem niebieski idziemy przez Wisłę Mrozków, Mraźnicę aż dochodzimy do Pod Kyrkawicą (952 m n.p.m.). Stąd szlakami niebieskim/czerwonym/zielonym/żółtym idziemy na północ na Stożek Wielki. Odpoczynek w schronisku PTTK (954 m n.p.m.). Wracamy na południe szlakiem czerwonym. Kolejno odchodzą szlaki: niebieski (Pod Kyrkawicą) oraz żółty i zielony (Kaczory, 990 m n.p.m.). Szlakiem czerwonym dochodzimy na Przełęcz Kubalonka (764 m n.p.m.). Tutaj możliwość coś zjeść i napić się. Szlakiem zielonym schodzimy do Wisły Głebce.
Około 5h35’, 17,9 km, 23 GOT, ok. 700 m podejścia i zejścia

6. Skrzyczne
Dojazd samochodami do Szczyrku (około 44 km, 50 minut)
Szlakiem zielonym od Szczyrku do Becyrka. Dalej szlakami zielonym/czerwonym do szlaku niebieskiego (Pod Skrzycznem – 1041 m n.p.m.). Dalej szlakami zielonym/niebieskim/czerwonym na Skrzyczne (1257 m n.p.m.). Na szczycie schronisko PTTK). Zejście szlakiem niebieskim do Szczyrku. Dla leniwych – możliwy wjazd kolejką linową na Skrzyczne.
3h50’, 9,9 km, 16 GOT, 768 m podejścia i zejścia (oczywiście nie dotyczy wjeżdżających kolejką :lol: )

Dla wyjaśnienia: 1 punkt GOT (Górskiej Odznaki Turystycznej) jest równoważny 1 km na płaskim lub 100 m podejścia w górę. W górach punkty GOT lepiej oddają trudność trasy.
Trasy są zaplanowane w taki sposób, że czasami jest możliwość wcześniejszego wycofania się lub powrotu samochodem z części trasy.

Jak Bóg da, to będę tam chodził z Wami.
awaga
Posty: 74
Rejestracja: 29 sty 2017, 20:21
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: awaga »

Basiu ( enbe ), zapraszam, już cieszę się na spotkanie.
Będziesz honorowym gościem.
Ewa (awaga)
awaga
Posty: 74
Rejestracja: 29 sty 2017, 20:21
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: awaga »

Jacku - dzięki za przygotowanie tras i miejsc do "zdobycia".
Kochani - pobyt w Brennej to nie tylko piesze wędrówki, a co jeszcze ? to w późniejszym terminie.
awaga
Posty: 74
Rejestracja: 29 sty 2017, 20:21
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: awaga »

Kochani
wakacje w Brennej, to będzie czas spędzony
AKTYWNIE I POZYTYWNIE
KULTURALNIE I NIEBANALNE

KOCHANE DZIECI I NIE TYLKO - czeka na Was


 PARK linowy Trollandia
Brenna Orla Perć

O parku
Park linowy - konstrukcja na palach – położony w samym sercu Brennej obok hotelu Kotarz.
NOWOŚĆ - TRASA MALUCH dla dzieci od 3 do 13 lat czeka moc atrakcji, kolorowe przeszkody zawieszone tuż nad ziemią a poniżej siatki asekuracyjne chroniące przed upadkiem. Do pokoniania: kacze łapy, lwie obręczę, siatka z biedronkami, mostki i hit trasy - mini tyrolka. Zabawa u nas się nie kończy ponieważ bilet zakupiony w naszym parku umozliwia zabawę przez cały dzień.
TRASA NIEBIESKA o średniej trudności przeznaczona jest dla osób sięgających ręką na wysokość 160 cm.
TRASA CZARNA o podwyższonej skali trudności, przeszkody zawieszone na wysokości 15 m, największą atrakcją tej trasy są trzy zjazdy tyrolskie z przepięknym widokiem na Brenna.
ORLA BASZTA czyli ekstremalna wspinaczka po palu z zamontowanymi chwytami wspinaczkowymi na wysokość 15 metrów. Asekuruje instruktor na tzw. wędkę.

Przed wejściem na trasy wysokie każdy uczestnik zostaje ubrany w atestowany sprzęt asekuracyjny oraz zostaje przeszkolony z zasad posługiwania się nim.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwają wykwalifikowani instruktorzy
 
 
W PARRKU TURYSTYKI - GRAĆ BĘDZIECIE W PRAWDZIWEGO, POWAŻNEGO GOLFA

Minigolf w Parku Turystyki
Zasady gry w minigolfa są bardzo proste, dlatego zarówno starsze, jak i młodsze dzieci będą mogły w okresie letnim skorzystać z tej atrakcji. Z pewnością zręczność i sokoli wzrok się przydadzą, ale te umiejętności nie są najważniejsze. W tej grze liczy się dobra zabawa. Pole do minigolfa znajduje się w samym centrum Brennej, w Parku Turystyki. Na specjalnie przygotowanym terenie znajduje się osiemnaście stanowisk, każde inne, o różnym stopniu trudności, dzięki czemu gra szybko się nie znudzi Oczywiście Park posiada niezbędne zaplecze, by każdy, kto zechce mógł w wolnej chwili zagrać. Wypożyczyć można kije golfowe i piłeczki.

Z RODZICAMI "PODGLĄDAĆ" BĘDZIEMY NIETOPERZE

 
Obserwatorium Nietoperzy
Niezwykła nowa atrakcja czeka na turystów. Już teraz możesz zobaczyć i usłyszeć nietoperze, które zadomowiły się na strychu w Gimnazjum w Brennej. Dzięki projektowi pn. „Ochrona nietoperzy w Gimnazjum w Brennej” każdy może z bliska przyjrzeć się życiu tych niezwykłych latających ssaków. Ekspertyza chiropterologiczna (chiropterologia – nauka zajmująca się badaniem nietoperzy) wykazała, że poddasze budynku szkoły zamieszkują dwa gatunki nietoperzy podlegające ochronie ścisłej: podkowiec mały oraz nocek duży. W celu ochrony siedliska rozrodczego tych zwierząt na strychu Gimnazjum w Brennej powstało obserwatorium.
Obserwatorium nietoperzy czynne jest w okresie bytowania nietoperzy na strychy gimnazjum - od maja do końca września, w każdy wtorek w godz. 10:00 – 14:00 w pozostałe dni dostępne jest po wcześniejszej rezerwacji.

NAUCZYMY SIĘ WYRABIAĆ PYSZNE SERY


Bacówka Bucze
Szaszłyki, kołacze, gulasz czy sery góralskie, które oferuje Bacówka z pewnością zadowolą smakoszy regionalnych przysmaków. Dodatkową atrakcja jest niewielka zagroda, w której spotkać można m.in. owce oraz kozy. Odwiedzający zapoznają się ze starą tradycją robienia serów przekazywaną z dziada pradziada. Do Bacówki dotrzeć można pieszo z Centrum Górek Wielkich za szlakami ścieżki przyrodniczo dydaktycznej lub “Szlakiem Kamyka” z Górek Wielkich Sojka.


TAŃCZYĆ TEŻ BĘDZIEMY

DISCO PARTY
Brenna - Park Turystyki  
ul. Malinowa 2b
Program:
19:00 - Dj Gieras
21:00 - Łobuzy
22:00 - C-Bool
C-Bool - Twórca hitów: „Never Go Away” & „Magic Symphony”
Łobuzy - Twórcy hitów: „Ona czuje we mnie piniądz” & „Łobuz kocha najbardziej'

POPRÓBUJEMY EKOLOGICZNYCH PYSZNOŚCI

 
Kozia Zagroda
Beskid śląski, to nie tylko piękne krajobrazy i zachwycająca natura, to również bogata, intrygująca góralska kultura. Prawdziwą rewolucją w dziejach naszej wsi było przybycie Wołochów, koczowniczego ludu, który idąc łukiem Karpat dotarł do Brennej, zaprowadzając gospodarkę pasterską. Dawniej powiadano "Gdo mo łowce, tyn mo co chce".  O bogactwie gospodarza stanowiła wielkość jego stada, 
a wełna i sery były na wagę złota.
Gospodarze Koziej Zagrody oczarowani wałaską kulturą stworzyli w Brennej miejsce, gdzie wszystko to, co mieści się w słowie góralszczyzna jest na wyciągnięcie ręki. W budynku restauracji, będącym repliką drewnianej chałupy z 1928 r.,  można skosztować tradycyjnej beskidzkiej kuchni. Dla koneserów dobrego smaku Gospodarze przygotowali własne wyroby, których darmo szukać na sklepowych pułkach: herbatki z breńskich zielin, marmolady z borówek, soki z moiczków... Czym są breńskie zieliny? Co kryje się pod urokliwą nazwą "moiczki"? Jak smakują borówki z beskidzkich lasów? Odpowiedzi na te pytania łatwo znaleźć w Koziej Zagrodzie.
Tutaj także prowadzone są warsztaty regionalne: wyrobu sera, ozdabiania pierniczków, pieczenia chleba na zakwasie i cieszyńskich ciasteczek. Ciasteczka cieszyńskie wyróżniają się nie tylko wyjątkowym smakiem, ale również kunsztem i dbałością o szczegóły. Rodzajów tych słodkości jest zatrzęsienie, a kształtem przypominają księżyce, gwiazdki, jabłuszka, orzechy, ziarna kawy, kwiatki... Pokazy wyrobu serów prowadzone są w kolyie, gdzie uczestnicy warsztatów pomagają wyrabiać sery, smakują bundz, oszczypki i żętycę. Czym byłaby Kozia Zagroda bez kóz? Tuż obok naturalnego placu zabaw znajduje się "koszor" (zagroda) ze zwierzętami pasterskimi: kozami i owieczkami.




  NA  DOŻYNKI  TEŻ  SIĘ " ZAŁAPIEMY "


 
Dożynki Ekumeniczne
Zgodnie z tradycją, w ostatnią niedzielę sierpnia w Brennej obchodzone są Dożynki Ekumeniczne. To barwne wydarzenie przepełnione radością i chęcią pokazania się w korowodzie dożynkowym. Te chwile na długo pozostają w pamięci przyjezdnych. Impreza praktycznie trwa cały dzień, a program występów odwołuje się do kultury i tradycji naszego regionu. Barwny korowód wyrusza spod Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Brennej Pinkas do Brennej Centrum, gdzie w amfiteatrze odbywa się część tradycyjna - nabożeństwo ekumeniczne, obrzęd dożynkowy prowadzony przez miejscowe zespoły regionalne, a także część artystyczna - podczas której na scenie prezentują się wszystkie zespoły regionalne z Brennej, a także grupy muzyczne, soliści, tancerze. Zabawa kończy się nad ranem. Obok Nocy Świętojańskiej Dożynki są najważniejszym artystycznym wydarzeniem w gminie Brenna. Co świadczy o ich popularności? Z pewnością ich stałość i długoletnia tradycja. Połączenie sfery sacrum - nabożeństwa i obrzędowości ludowej ze sferą profanum - zabawą festynową i koncertami stanowi złoty środek, przepis na zabawę, która łączy wielopokoleniową społeczność.

KOCHANI I JESZCZE WIELE , WIELE NIESPODZIANEK .

Tak więc kochani formularze do zapisów na wakacje w Brennej są dostępneLink do formularza na zapisy.: http://formularz.sychar.org/wakacje_z_sycharem.html
Patronat nad tym turnusem przejęło wrocławskie ognisko WTM

ZAPRASZAMY
Awatar użytkownika
Mufinka
Posty: 112
Rejestracja: 02 lut 2017, 7:06
Jestem: już po kryzysie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: Mufinka »

Zapisałam się. :)
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: Balba »

i Brenna się zapełnia... Pospieszcie się z zapisami, towar atrakcyjny ;)

Bożego dnia :D
Dorota 6
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2017, 21:39
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: Dorota 6 »

Witam, mam pytanie, czy macie w zwyczaju informować o wpłaconej zaliczce? Jeżeli tak, to ja nie dostałam potwierdzenia, mam obawy czy w związku z tym jestem na liście. Pozdrawiam! Dorota
awaga
Posty: 74
Rejestracja: 29 sty 2017, 20:21
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: awaga »

Witam, mamy zwyczaj i obowiązek informować o wpłaconej zaliczce.
Dorotko, przepraszam, ale nie wiem do której Doroty nie dotarło podziękowanie za dokonanie wpłaty.
Przepraszam za moje niedopatrzenie.
Ewa
Dorota 6
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2017, 21:39
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: Dorota 6 »

Jeszcze raz o tej zaliczce, pytałam moich Sycharków z Trójmiasta, którzy jadą ze mną, też nie dostali. Trochę mnie to uspokoiło, bo skoro oni nie dostali, to widocznie normalne, że ja też. Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku. :D
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: jacek-sychar »

UWAGA!

Przypominamy, że przyjazd później na nasze wakacje, jak i wyjazd wcześniej, nie uprawnia do wniesienia niższej opłaty.
Co do zasady opłata jest stała, bez względu na czas pobytu na naszych wakacjach.
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Brenna 20-27 sierpień 2017

Post autor: jacek-sychar »

Jeżeli ktoś nie otrzymał jeszcze ode mnie zdjęć z następujących spotkań:
wakacje Zakrzów 2015
wycieczka w góry Nysa luty 2016
krokusy 2016
Zakrzów 2016
Rycerka 2016
to proszę o informację. Nagraną płytę przywiozę do Brennej.
ODPOWIEDZ