Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: Balba »

W Rycerce, na dziś, nie ma już miejsc i jest długa lista rezerwowych.......
zapytam Brenną o zaliczki.
Z Bogiem.
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: Balba »

Kochani,
jest jeszcze parę wolnych miejsc w Rycerce, zapraszamy!

Potwierdzam, że będzie z nami Ks. Szymon Czuwara - opiekun ogniska lubelskiego :D

Bożego dnia :D
Jedna
Posty: 11
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:48
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: Jedna »

Cześć miłośnikom gór :-)
Wszystkie miejsca wymienione przez Jacka znamy i byliśmy po kilka razy. Oczywiście w sycharkowym towarzystwie miło nawet na starych szlakach. Ale mamy też ochotę na coś nowego. Czy uda nam się zwerbować też może jakieś towarzystwo na Małą Fatrę na Słowacji?
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: jacek-sychar »

Mała Fatra Obrazek

Ale czy będzie na to czas?
Po drugie koniecznie należałoby się ubezpieczyć. Korzystanie z ichniego GOPRu jest płatne i to znacznie.
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: jacek-sychar »

Ponieważ do wyjazdu do Rycerki zostało nam nieco ponad miesiąc czasu, pozwólcie, że wkleję poniżej, co napisałem przed wakacjami w zeszłym roku:

Co zabrać?
Zabieramy takie rzeczy, w których czujemy się dobrze i swobodnie.

Dla zainteresowanych wycieczkami górskimi polecamy zaopatrzyć się w:
buty trekkingowe (buty turystyczne ze specjalną podeszwą)
UWAGA: osoby nie mające odpowiedniego obuwia nie będą zabierane na wycieczki górskie)
płaszcz (kurtka lub peleryna przeciwdeszczowa)
ciepła bluza/kurtka/polar (w górach często jest dość chłodno)
plecaczek (nie za duży, nie za mały – tak, żeby się zmieściło coś cieplejszego do ubrania, coś przed deszczem, napój, jedzenie, coś słodkiego)
okulary przeciwsłoneczne (najlepiej z filtrem UV)
krem do opalania (szczególnie osoby nie opalone mogą być narażone na poparzenia słoneczne)
coś na głowę (najlepiej kapelusz/czapka z rondem)
mogą się przydać ochraniacze na nogi (tzw. stuptuty), gdyby przyszło nam chodzić po lub w czasie deszczu)
kijki trekkingowi godne polecenia (odciążają stawy, ułatwiają podchodzenie i schodzenie)

Jak się przygotować?
Jeżeli ktoś chce z nami chodzić na wycieczki, jakie planujemy, powinien się do nich przygotować. Należy zacząć chodzić na kilkukilometrowe spacery w butach, w których planujemy chodzenie po górach. Ja uznaję, że jestem przygotowany na góry, gdy po 3 godzinnym spacerze (około 12 km) usiądę i po 5 minutach mogę spokojnie wstać i dalej chodzić. Góry wymagają też więcej od naszych stawów, szczególnie kolan. Warto więc poćwiczyć trochę wchodząc i schodząc po schodach w wieżowcu (ale takim co najmniej 10 piętrowym i to nie raz, ale kilka razy).
Ostatnim etapem przygotowań jest zadbanie o swoje stopy. Należy usunąć wcześniej wszystkie nagniotki, zgrubienia, … i na kilka dni przed wyjazdem dość krótko obciąć paznokcie.

I jak ktoś będzie się w tym roku ze mnie śmiał z tych paznokci ...
Obrazek
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: jacek-sychar »

Jedna pisze: 18 cze 2017, 15:36 Czy uda nam się zwerbować też może jakieś towarzystwo na Małą Fatrę na Słowacji?
Aniu
Sprawdzałem możliwość dojazdu.
Z Rycerki Górnej jest to około 1 h 30 min samochodem w jedną stronę. Trochę długo.
Może wypad na dwa-trzy dni po turnusie?
Jedna
Posty: 11
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:48
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: Jedna »

1h30min dojazdu wydaje mi się o rzut beretem w porównaniu z odległością jakie na co dzień dzielą nas od tych gór i brakiem możliwości chodzenia po górach przez cały Boży rok :-(
Nie wiem tylko jak się załatwia takie ubezpieczenie i ile to trwa. W zeszłym roku chodziliśmy po Tatrach Słowackich i nic nie mieliśmy?
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: Balba »

jacek-sychar pisze: 18 cze 2017, 18:48
I jak ktoś będzie się w tym roku ze mnie śmiał z tych paznokci ...
nie mogę sobie darować - :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: Balba »

Jedna pisze: 18 cze 2017, 15:36 Czy uda nam się zwerbować też może jakieś towarzystwo na Małą Fatrę na Słowacji?
Aniu, a co konkretnie proponujesz? i co ma mieć na wyposażeniu samochód na Słowacji? i ile trzeba mieć euro na taki wypad?
Pozdrawiam :D
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: jacek-sychar »

Kochani
Już niedługo spotkamy się w Rycerce.
Ośrodek w Rycerce znajduje się w Beskidzie Żywieckim, na południe od Żywca. Samochodem najlepiej kierować się na miejscowość Milówka (tę od Golców :D ). W Milówce kierujemy się na Rajcze, a stamtąd na Rycerkę. Adres: Rycerka Górna 147.
Najbliższa stacja kolejowa jest w Rycerce (4 km od domu rekolekcyjnego). Przystanek autobusowy w odległości 150 m.
Osoby, które przyjadą środkami komunikacji publicznej, proszone są o kontakt (na priva) z niżej podpisanym lub na pocztę wakacyjną. Może uda się nam zorganizować Wam dojazd do Rycerki.

Razem z nami jedzie również kapłan, ksiądz Szymon z Lublina. Będziemy mieli codziennie Mszę św. Nie jest ona obowiązkowa (jak wszystko na naszych wakacjach robimy w wolności), ale zwykle odliczamy się na niej w komplecie. Pierwszego dnia (niedziela) msza św. będzie wieczorem, około godziny 20. Postarajcie się do tego czasu dojechać.

Pamiętajcie też, że wakacje z Sycharem są bezalkoholowe, więc zabieramy: swój ulubiony kubek, kawę/herbatę, aby wieczorami, w czasie naszych długich rozmów mieć czym ugasić pragnienie, po męczących, ale pięknych, dziennych wycieczkach górskich. :mrgreen: Będziemy mieć do dyspozycji aneks kuchenny.
Kto się boi komarów niech sprawi sobie repelent. Czasami wystarczy bluza z długim rękawem, która jednocześnie daje ciepło. Jeżeli ktoś ma lekki sen, to może zabrać zatyczki do uszu. :P Chociaż po wycieczkach górskich będziecie wszyscy zdrowo spali.

Prosimy Was o przywiezienie ze sobą gier planszowych, wartościowych filmów (mamy rzutnik, będzie kino :-D ) oraz piłek, rakietek itp.
Zabierzcie również koniecznie peleryny od deszczu, czapki i kapelusze od słońca, plecaki, dobre buty, kijki (jak ktoś je ma), legitymacje szkolne dla dzieci lub inne dowody tożsamości (będziemy nad samą granicą państwową). Weźcie też mapy Beskidu Żywieckiego i Śląskiego (przecież wybieramy się na Baranią Górę)

Osoby, które przyjadą swoimi samochodami bardzo prosimy o przywiezienie swojej pościeli.
Poprzedni turnus kończy się w dzień naszego przyjazdu, więc nie będzie czasu na jej zmianę. Osoby, które przyjeżdżają środkami komunikacji publicznej pościel dostaną.
Zapraszamy w niedzielę od godziny 14. Pierwszym posiłkiem będzie obiadokolacja o godzinie 18.

Pokoje zostaną przydzielone po 11 lipca. Wtedy też tą informację wyślę jeszcze raz na adresy e-mail, które podaliście podczas rejestracji.
gogol
Posty: 87
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:06
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: gogol »

przyjęłam do wiadomości :D
Gabriela
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: jacek-sychar »

UWAGA!

Przypominamy, że przyjazd później na nasze wakacje, jak i wyjazd wcześniej, nie uprawnia do wniesienia niższej opłaty.
Co do zasady opłata jest stała, bez względu na czas pobytu na naszych wakacjach.
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: jacek-sychar »

Jeżeli ktoś nie otrzymał jeszcze ode mnie zdjęć z następujących spotkań:
wakacje Zakrzów 2015
wycieczka w góry Nysa luty 2016
krokusy 2016
Zakrzów 2016
Rycerka 2016
to proszę o informację. Nagraną płytę przywiozę do Rycerki.
KefaSznaczySkała
Posty: 55
Rejestracja: 29 mar 2017, 20:30
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: KefaSznaczySkała »

Witam serdecznie wszystkich.
Chciałbym poinformować osoby, które mają problem z dojazdem do Rycerki, że będę miał w aucie 2 lub 3 wolne miejsca i dość spory bagażnik.Jadę z Marek/Warszawy tylko z synem, więc mogę zabrać 1 osobę dorosłą z dzieckiem lub 2ką dzieci lub dwie osoby dorosłe (chodzi o komfort). Jeśli ktoś z Was będzie zainteresowany, proszę o maila:bepezet@wp.pl.
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Rycerka 30.07-06.08.2017

Post autor: jacek-sychar »

Kochani
W ośrodku w Rycerce, po naszym turnusie, będzie można zostać jeszcze na kilka dni, bo ośrodek będzie wolny. Następna grupa przyjeżdża dopiero w piątek.
Ja na jakieś dwa, trzy dni zostanę.
ODPOWIEDZ