Szukam książki...

Wiedza, która może pomóc, gdy boli dusza...

Moderator: Moderatorzy

Lawendowa
Posty: 7650
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Szukam książki...

Post autor: Lawendowa » 07 mar 2018, 19:36

... albo materiałów w innej formie.
W czym rzecz. Otóż już kilka razy słyszałam (ale nie znalazłam literatury w tym temacie), że często tak bywa, że nieprzerobione wzorce z rodzinnego domu (np. alkoholizm, zdrady, przemoc) - pomimo początkowo szczerych chęci i postanowień życia inaczej- wychodzą na światło dzienne i są powielane, gdy przychodzi kryzys wieku średniego.
Przykład najbardziej powszechny - ojciec alkoholik. Syn postanawia żyć inaczej, stworzyć spokojny dom, bardzo stara się żyć inaczej niż jego ojciec i jakoś to działa, ale do czasu. I gdzieś koło czterdziestki wszystko się wali, syn powtarza schemat wyniesiony z domu.

Znacie jakieś materiały w tym temacie?
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."

jacek-sychar

Re: Szukam książki...

Post autor: jacek-sychar » 07 mar 2018, 20:23

Lawendowa

Oczywiście. To książki o DDA/DDD/DDRR

Polecam:
ks prof. Grzegorz Polok, „Rozwinąć skrzydła” i „W drodze do siebie”
http://www.rozwinacskrzydla.pl/
i szerzej opisany problem:
Jim Conway, Dorosłe dzieci prawnie lub emocjonalnie rozwiedzionych rodziców. Jak uwolnić się od bolesnej przeszłości. Wydawnictwo Logos, Warszawa 2010
fragment za darmo jest tutaj:
http://www.rozwinacskrzydla.pl/studenci ... dzicow.pdf

Nie przejmuj się, że to o DDRR. To jest prawie identyczny syndrom jak DDA czy DDD.

Lawendowa
Posty: 7650
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Szukam książki...

Post autor: Lawendowa » 07 mar 2018, 22:12

Dzięki Jacku,
jacek-sychar pisze:
07 mar 2018, 20:23
Lawendowa

Oczywiście. To książki o DDA/DDD/DDRR

Polecam:
ks prof. Grzegorz Polok, „Rozwinąć skrzydła” i „W drodze do siebie”
http://www.rozwinacskrzydla.pl/
Te znam i bardzo cenię od dawna. Wiem, że wszystkie DDx to jeden schemat i baardzo podobne skutki.
i szerzej opisany problem:
Jim Conway, Dorosłe dzieci prawnie lub emocjonalnie rozwiedzionych rodziców. Jak uwolnić się od bolesnej przeszłości. Wydawnictwo Logos, Warszawa 2010
fragment za darmo jest tutaj:
http://www.rozwinacskrzydla.pl/studenci ... dzicow.pdf

Nie przejmuj się, że to o DDRR. To jest prawie identyczny syndrom jak DDA czy DDD.
Akurat ten fragment zawiera w części to co mnie interesuje, ale to jeszcze nie do końca to.
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."

jacek-sychar

Re: Szukam książki...

Post autor: jacek-sychar » 07 mar 2018, 22:19

Lawendowa

To raczej terapia w tym kierunku. Nic innego nie kojarzę.

Lawendowa
Posty: 7650
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Szukam książki...

Post autor: Lawendowa » 07 mar 2018, 22:58

jacek-sychar pisze:
07 mar 2018, 22:19
Lawendowa

To raczej terapia w tym kierunku. Nic innego nie kojarzę.
Wiem, że taka książka jest, ale jak na złość nikt tytułu nie pamięta.
Mój mąż ma cały pakiet DDx i powielił prawie cały schemat z domu rodzinnego, a co za tym idzie zostawił teraz taki "spadek" dzieciom. Chciałabym mieć wiedzę jak największą, by być najlepszym możliwym oparciem dla nich, oczywiście ze świadomością, że ja za nie życia nie przeżyję.
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."

jacek-sychar

Re: Szukam książki...

Post autor: jacek-sychar » 07 mar 2018, 23:01

Lawendowa

W naszej podręcznej biblioteczce:
viewtopic.php?f=10&t=383
w dziale o DDX mam jeszcze:
3. John Trent, Lary K. Weeden, Błędne koło rozwodów. Jak odnieść małżeński sukces mimo porażki rodziców, Wydawnictwo W drodze, Poznań 2009
4. Wolfgang Jaede, Jak uchronić dziecko przed skutkami rozwodu rodziców. Poradnik dla rodziców, Wydawnictwo WAM, Kraków 2007
5. Archibald D. Hart, Rozwód. Jak ratować dzieci, Wydawnictwo W drodze, Poznań 2006
6. Janet Woititz, Lęk przed bliskością, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2000
7. Robert Hemfelt, Miłość to wybór : o terapii współuzależnień, W Drodze, Poznań 2004
8. Pia Mellody, Toksyczna miłość, Jacek Santorski & Co.Warszawa 2005
9. ks. Marek Dziewiecki, Zagrożeni alkoholem chronieni miłością, POMOC Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa, Częstochowa 2013

Może to coś z tego?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości