W trakcie kryzysu i rozwodu

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Dziękuję Wam za wszystkie komentarze.Te nowe okoliczności dla kowalskiej i męza to jest dziecko.Liczą,ze fakt,iz mają dziecko zaważy o rozwodzie. Czytałam jeszcze w internecie,ze Europejski Trybunał Praw Czlowieka w jakims wyroku uznał,ze odmowa udzielenia rozwodu,ktorego żądał skarżący jako strona wyłącznie winna rozkładu pożycia małżeńskiego,nie stanowiła naruszenia prawa do poszanowania zycia rodzinnego i prywatnego.Męzczyzna,ktory zdradzil zonę i mial dziecko z inną kobietą, nie otrzymał rozwodu i wniósł własnie skargę do Tybunału.
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Monti,nie wiem czy dobrze rozumiem.W odpowiedzi na pozew mogę zgłosic zarzut powagi rzeczy osądzonej i wówczas może tak się stac,ze pozew będzie odrzucony?
Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Monti »

dywan pisze: 12 mar 2021, 21:52 Monti,nie wiem czy dobrze rozumiem.W odpowiedzi na pozew mogę zgłosic zarzut powagi rzeczy osądzonej i wówczas może tak się stac,ze pozew będzie odrzucony?
Zasada powagi rzeczy osądzonej oznacza - najprościej mówiąc - że nie można dwa razy procesować się o to samo. Uwzględnienie tego zarzutu prowadzi do odrzucenia pozwu. Myślę, że w tej sytuacji to powinien być Twój podstawowy zarzut formalny (oczywiście, oprócz tego, powinnaś powielić też wszystkie argumenty podnoszone we wcześniejszym postępowaniu). Przypuszczalnie mąż będzie argumentował, że sytuacja uległa zmianie, bo wskutek upływu czasu wasze więzi jeszcze bardziej się rozpadły, a dzieci podrosły i rozwód nie jest już sprzeczny z ich dobrem. Dlatego musisz przygotować jakieś kontrargumenty (np. że dalej kochasz męża, a dzieci w dalszym ciągu potrzebują pełnej rodziny).
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Sąd moze wziąć pod uwagę fakt,iz mają dziecko i orzec rozwód?A jesli udowodnię,ze zdradził kowalską?
Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Monti »

dywan pisze: 13 mar 2021, 9:46 Sąd moze wziąć pod uwagę fakt,iz mają dziecko i orzec rozwód?A jesli udowodnię,ze zdradził kowalską?
To zależy od uznania sądu, ale generalnie nie jest to korzystne dla Ciebie, bo świadczy o tym, że tamten związek jest jakoś ugruntowany, skoro mają dziecko. Co do udowadniania zdrady w drugim związku to raczej nie szedłbym w tym kierunku. Sąd pewnie uzna, że to nie ma związku z Waszą sprawą rozwodową, a babranie się w tym raczej nie wpłynie pozytywnie na Wasze relacje. Możesz ewentualnie o tym wspomnieć w swoich zeznaniach czy w jakimś piśmie procesowym, ale powoływanie jakichś dodatkowych dowodów tylko na tę okoliczność wg mnie nie ma sensu.
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: elena »

A jeśli mąż będzie argumentował, ze chce rozwodu, bo z kowalska ma dziecko, są szczęśliwi i chcą zawrzeć związek cywilny po to, aby to dziecko miało „prawdziwa” rodzinę a żona utrudnia i to jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego? To myśle, ze wtedy można podnieść, ze wcale tacy szczęśliwi nie są, bo mąż przecież miał kolejną kochankę.
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Jakos nie mam do tego przekonania i wydaje mi się,ze moze warto,aby sąd wiedzial,ze slowa "kocham cię" byly kierowane do innej kobiety,kiedy kowalska rodziła dziecko.Świadczy o jego niestabilnosci emocjonalnej.Jesli teraz otrzyma rozwod,weźmie slub cywilny to za chwilę znow moze się rozwodzic.Poza tym widzę,ze stawianie granic,pokazywanie prawdy na początku owszem wzburza męża niemiłosiernie,ale po jakims czasie są zupelnie inne relacje,lepsze,jest milszy,jakby ma większy szacunek.No nie wiem jak to okreslic.Zamiatanie pod dywan,głaskanie i udawanie,ze on niczego złego nie zrobił nie poprawia naszych relacji.
Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Monti »

dywan pisze: 13 mar 2021, 18:01 Jakos nie mam do tego przekonania i wydaje mi się,ze moze warto,aby sąd wiedzial,ze slowa "kocham cię" byly kierowane do innej kobiety,kiedy kowalska rodziła dziecko.Świadczy o jego niestabilnosci emocjonalnej.Jesli teraz otrzyma rozwod,weźmie slub cywilny to za chwilę znow moze się rozwodzic.Poza tym widzę,ze stawianie granic,pokazywanie prawdy na początku owszem wzburza męża niemiłosiernie,ale po jakims czasie są zupelnie inne relacje,lepsze,jest milszy,jakby ma większy szacunek.No nie wiem jak to okreslic.Zamiatanie pod dywan,głaskanie i udawanie,ze on niczego złego nie zrobił nie poprawia naszych relacji.
Możesz takie dowody powołać, rozumiem jaki jest tego sens, natomiast osobiście uważam, że są nie będzie chciał się tym zajmować (chociaż może się mylę, w sądzie nigdy nic nie wiadomo ;) ). Przedmiotem dowodu są fakty mające dla rozstrzygnięcia sprawy istotne znaczenie. A tutaj jak dla mnie ten związek jest pośredni. Ale to tylko moje zdanie.
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Bardzo dziękuję Ci Monti,eleno za komentarze,spostrzeżenia,uwagi.W poniedziałek jadę do adwokat, wspomnę o zasadzie powagi rzeczy osądzonej, jutro zbiorę sobie wszystko do kupy co chcę jej powiedziec,ona napisze odpowiedz na pozew.Pozdrawiam,niech Pan Bóg ma Was w Swojej opiece!
Lawendowa
Posty: 7662
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Lawendowa »

dywan pisze: 13 mar 2021, 21:34 W poniedziałek jadę do adwokat, wspomnę o zasadzie powagi rzeczy osądzonej, jutro zbiorę sobie wszystko do kupy co chcę jej powiedziec,ona napisze odpowiedz na pozew.
Dywan, niech Cię Duch Święty prowadzi dzielna niewiasto.
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Dziękuję Lawendowa.
dywan
Posty: 88
Rejestracja: 09 sty 2018, 17:45
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: dywan »

Dziś mam rozprawę.Proszę o modlitwę.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Nirwanna »

Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Monti »

...naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych...
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie kryzysu i rozwodu

Post autor: Pavel »

...ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać...
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk
ODPOWIEDZ