Medjugorje

Pomogła Ci jakaś modlitwa? Któryś ze Świętych jest Ci szczególnie bliski?...

Moderator: Moderatorzy

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie 2 grudzień 2019r.

„Drogie dzieci! Kiedy patrzę na was, którzy kochacie mojego Syna, moje Serce napełnia się błogością. Błogosławię was matczynym błogosławieństwem. Matczynym błogosławieństwem błogosławię także waszych pasterzy – was, którzy głosicie słowa mojego Syna, błogosławicie Jego rękami i kochacie Go tak bardzo, że jesteście gotowi z radością podjąć każdą ofiarę dla Niego. Wy podążacie za Nim, który był pierwszym pasterzem, pierwszym misjonarzem.

Dzieci moje, apostołowie mojej miłości, żyć i pracować dla innych – dla tych wszystkich, których kochacie w moim Synu – jest radością i pocieszeniem ziemskiego życia. Jeśli przez modlitwę, miłość i ofiarę Królestwo Boże jest w waszych sercach, to życie jest dla was radosne i pogodne. Pośród tych, którzy kochają mojego Syna i którzy wzajemnie się miłują przez Niego, nie potrzeba słów. Wystarczy spojrzenie, aby słyszało się niewypowiedziane słowa i niewyrażone uczucia. Tam, gdzie panuje miłość, nie liczy się już czasu. Jesteśmy z wami.

Mój Syna was zna i kocha. To miłość doprowadza was do Mnie i dzięki tej miłości będę przychodzić do was i mówić wam o dziełach zbawienia. Pragnę, aby wszystkie moje dzieci miały wiarę i odczuwały moją matczyną miłość, która prowadzi ich do Jezusa. Dlatego wy, dzieci moje, tam, gdzie idziecie, promieniejcie miłością i wiarą jako apostołowie miłości. Dziękuję wam. ”
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Abp Hoser: Medziugorie zajmuje dziś centralne miejsce na mapie Kościoła

„Medziugorie zajmuje dziś centralne miejsce na mapie Kościoła” – powiedział abp Henryk Hoser, który pełni tam funkcję wizytatora apostolskiego i jest odpowiedzialny za duszpasterstwo. „Jest tak między innymi dlatego, że rozwija się tu kult Matki Bożej Królowej Pokoju, którego bardzo brakuje współczesnemu światu.” – dodał hierarcha.
Reklama

W maju Stolica Apostolska wydała dekret autoryzujący pielgrzymki przybywające do Medziugorie. W mijającym roku z tej możliwości skorzystali pątnicy z 75 krajów świata. W sierpniu miał tam też miejsce międzynarodowy festiwal młodych. „Watykan nie tylko nie zabrania, ale zachęca do przyjazdu” – zapewnia abp Henryk Hoser.

„Próbujemy stworzyć warunki dalszego rozwoju duszpasterstwa w Medziugorie. Ma ono dwa wymiary. Pierwszym jest wymiar parafialny – żyje tam ok. 3 tys. mieszkańców, którzy czują się odpowiedzialni za fenomen tego miejsca i z niego żyją, prowadzą pensjonaty, hoteliki, wszelkiego rodzaju usługi. Franciszkanie zajmują się duszpasterstwem miejscowych, a więc młodzieżą oraz osobami starszymi, chorymi i samotnymi – powiedział abp Hoser. – Drugi wymiar to pielgrzymi, którzy przyjeżdżają tu z całego świata. W mijającym roku przybyli tu pielgrzymi z 75 krajów świata, a więc nie tylko z Europy, ale i z Azji i Afryki i obydwu Ameryk. Naszym zadaniem jest zapewnienie strawy duchowej wszystkim pielgrzymującym do Matki Bożej. Rozwija się kult Matki Bożej Królowej Pokoju, pokój zaś jest dzisiaj potrzebny całemu światu i każdej osobie. Pod tym względem przesłanie z Medziugorie jest skierowane do wszystkich. W maju tego roku Stolica Apostolska wydała komunikat, w którym autoryzuje wszystkie pielgrzymki przybywające do Medziugorie. Zachęca wręcz do tego, aby to miejsce było odwiedzane przez kardynałów, biskupów i by mogli nawet w sposób uroczysty sprawować tu liturgię.“

https://ekai.pl/abp-hoser-medziugorie-z ... -kosciola/
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie Matki Bożej - Medjugorje 5.12.1985 r.
Drogie dzieci! Wzywam was, byście się przygotowali do świąt Bożego Narodzenia przez pokorę i modlitwę oraz uczynki miłości. Nie zwracajcie uwagi na rzeczy materialne, gdyż wtedy nie będziecie mogli przeżyć Bożego Narodzenia. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Sylwester w Medziugorju!

Być może wciąż się zastanawiasz jak spędzić Sylwestra, pożegnać stary rok i przywitać nowy. Możesz to zrobić w Medziugorju, miejscu szczególnych łask, uzdrowień i nawróceń, miejscu gdzie wciąż objawia się Matka Boża.
Tu miliony pielgrzymów z całego świata doświadczają pokoju i szczęścia, jakiego świat dać nie może. Pokoju, który jest dzisiaj najbardziej poszukiwanym dobrem!

Być może to zaproszenie jest właśnie dla Ciebie abyś mógł doświadczyć głębokiej przemiany serca i zacząć w Nowym Roku żyć życiem nowego człowieka!
Jedź do Medziugorja, by tam porzucić wszystko to co nie pozwala Ci być szczęśliwym i całym sercem zbliżyć się do Boga powierzając swoją przyszłość Jego Woli.

Zastanów się też, czy jest w twoim otoczeniu osoba, której taki wyjazd jest bardzo potrzebny i sprawiłby jej wielką radość, a być może odmienił całkowicie jej życie.
Zbliża się czas świąt Bożego Narodzenia, warto pomyśleć również o swoich najbliższych, taka pielgrzymka byłaby napewno niezapomnianym prezentem.

W programie:

- Różaniec na Górze Objawień
- Droga krzyżowa na górze Krizevac
- Udział w objawieniu dla Mirjany
- Msza Święta o północy
- Zabawa Sylwestrowa
- Żywe jasełka wspólnoty Cenacolo
- Spotkanie we wspólnocie Cenacolo

Pielgrzymka w dniach: 28.12.2019 - 03.01.2020

Wciąż są jeszcze wolne miejsca, nie czekaj zapisz się już dziś.
Więcej informacji i zapisy: WWW.PILEGRZYMKI24.PL
tel. 447259463 kom. 507056253
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie 25 grudnia 2019
Drogie dzieci! Niosę wam mojego Syna Jezusa, aby wam błogosławił i objawił wam swoją miłość, która pochodzi z nieba. Wasze serca tęsknią za pokojem, którego jest coraz mniej na ziemi. Dlatego ludzie są daleko od Boga a dusze są chore i zmierzają w kierunku duchowej śmierci. Jestem z wami, dzieci, aby was poprowadzić na tej drodze zbawienia, do której wzywa was Bóg. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.


Coroczne objawienie dla Jakova Čolo, 25 grudnia 2019
Drogie dzieci, dzisiaj w tym dniu łaski wzywam was w szczególny sposób, abyście otworzyli serca i prosili Jezusa, żeby umocnił waszą wiarę. Dzieci, poprzez modlitwę sercem, wiarą i uczynkami poznacie, co znaczy prowadzić prawdziwe chrześcijańskie życie. Często, wasze życie i wasze serca są wypełnione ciemnością, bólem i krzyżami. Przestańcie się wahać w wierze i pytać dlaczego, gdyż myślicie, że jesteście sami i opuszczeni, a otwórzcie swoje serca, módlcie się i mocno wierzcie, a wtedy wasze serca poczują bliskość Boga i że Bóg was nigdy nie opuszcza i w każdej chwili jest blisko was. Przez modlitwę i wiarę Bóg odpowie na każde wasze dlaczego, i każdy wasz ból, ciemność i krzyż przemieni w światłość. Dziękuję wam.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

CUDOWNY KRZYŻ W MEDZIUGORJU, KTÓRY GŁOSI ŚMIERĆ I ZMARTWYCHWSTANIE
https://www.youtube.com/watch?v=zArnQHq ... qXhzyRexGc
Tekst wywiadu - https://www.voxdomini.pl/wp-content/upl ... 2-2004.pdf
strony 16-17

Wywiad z abp. H. Hoserem
https://www.gosc.pl/doc/5640540.Owce-po ... pasterzy/2
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie dane Mirjanie Soldo 2 stycznia 2020 roku
„Drogie dzieci, wiem, że jestem obecna w waszym życiu i waszych sercach. Odczuwam waszą miłość, słyszę wasze modlitwy i kieruję je do mojego Syna. Lecz moje dzieci, pragnę być przez matczyną miłość obecna w życiu wszystkich moich dzieci. Pragnę zgromadzić wokół siebie, pod moim matczynym płaszczem, wszystkie moje dzieci. Dlatego wzywam was i nazywam was apostołami mojej miłości, abyście mi pomogli. Moje dzieci, mój Syn wypowiedział słowa „Ojcze Nasz” oraz Ojcze nasz, któryś jest wszędzie i w naszych sercach, ponieważ pragnie was nauczyć modlić się słowem i sercem. Pragnie, abyście zawsze byli lepsi, abyście żyli miłosierną miłością, która jest modlitwą i bezgraniczną ofiarą za innych. Moje dzieci, ofiarujcie mojego Synowi miłość do bliźniego, ofiarujcie słowa pocieszenia i uczynki sprawiedliwości względem bliźnich. Apostołowie mojej miłości, wszystko to, co ofiarujecie innym, mój Syn przyjmuje jako dar. I ja jestem z wami, ponieważ mój Syn pragnie, aby moja miłość, niczym promień światła, ożywiła wasze dusze; abym wam pomogła w poszukiwaniu pokoju i szczęścia wiecznego. Dlatego, drogie dzieci, miłujcie się nawzajem. Bądźcie zjednoczeni przez mojego Syna, bądźcie dziećmi Bożymi, które wszystkie razem całym, otwartym i czystym sercem mówią „Ojcze Nasz” i nie lękajcie się. Dziękuję wam”.

Video z objawienia
https://marytv.tv/english-mass-in-medjugorje-6/
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Świadectwa o Medjugorje

Filmowiec z Nowego Jorku o Medjugorje
https://www.youtube.com/watch?v=QA67Wq2DHLU

Mocne świadectwo Miśka Koterskiego po pielgrzymce do Medjugorje z ks. Dominikiem Chmielewskim
https://www.youtube.com/watch?v=w6_P0yNcvs0

Protestantka o Medjugorie!
https://www.youtube.com/watch?v=mgR9oZOYk34
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Alicja Lenczewska – ARCHIWALNE NAGRANIA Z MEDJUGORIE
https://www.youtube.com/watch?v=BD_anQ1wjDw

Alicja Lenczewska zmarła w Szczecinie 5 stycznia 2012 roku.
Ta mało znana mistyczka zostawiła nam poruszające dzienniki, w których zapisała słowa, jakie – za jej pośrednictwem –
Pan Jezus kieruje do każdego z nas.

Każdego prowadzę drogą dopasowaną do jego możliwości. Maksymalnie optymalną. Dlatego drogi są różne i nie można komuś zazdrościć jego drogi, jego doznań czy łask. Każdy otrzymuje to, co dla niego najwłaściwsze i najlepsze, choćby wydawało się inaczej. Wy nie macie pełnego rozeznania. Dlatego musicie Mi ufać i godzić się na to, co czynię w waszym życiu. Godzić się z radością i ufnością, bo jest to najlepsze ze wszystkiego, co mogłoby być.
(fragment książki)

„Kochać Chrystusa trzeba w ludziach, bo On tam jest spragniony miłości. Nie w abstrakcyjnych wyobrażeniach, lecz w konkretnych osobach, które znam i spotykam, zwłaszcza w tych, w których brak miłości”.
Alicja Lenczewska
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie, 25 stycznia 2020 r.

“Drogie dzieci! Dziś wzywam was, abyście jeszcze więcej się modlili dopóki w waszym sercu nie odczujecie świętości przebaczenia. W rodzinach musi być świętość, bo dziatki, bez miłości i świętości nie ma przyszłości dla świata, bo wy w świętości i radości darujecie się Bogu Stworzycielowi, który was kocha niezmierzoną miłością. Dlatego mnie posyła do was. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Modlitwa o uzdrowienie Medjugorje 25 stycznia 2020
https://www.youtube.com/watch?v=dc33HhG ... PprWcfrc8I
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzia archiwalne
„Drogie dzieci! Wzywam was do aktywniejszej modlitwy i uczestnictwa we Mszy świętej. Pragnę, by Msza była przeżyciem Boga. Pragnę szczególnie powiedzieć młodym: bądźcie otwarci na Ducha Świętego, gdyż Bóg chce was przygarnąć do siebie w tych dniach, w których działa szatan! Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.” (16.05.1985 r.)
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzia archiwalne
„Drogie dzieci! Wzywam was, abyście rozmyślali o swojej przyszłości. Tworzycie nowy świat bez Boga, tylko własnymi siłami i dlatego jesteście niezadowoleni i bez radości w sercu. Ten czas jest moim czasem, więc dlatego, dzieci ponownie wzywam was do modlitwy. Kiedy odnajdziecie jedność z Bogiem, odczujecie głód Słowa Bożego, a wasze serca zaleje radość i gdziekolwiek byście byli, świadczyć będziecie o Bożej miłości. Błogosławię was i powtarzam: jestem z wami, aby wam pomóc. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.” (25.01.1997 r.)
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie dane Mirjanie Soldo 2 lutego 2020 r.

„Drogie dzieci, na skutek Bożej decyzji i miłości zostałam wybrana, aby być Matką Boga i waszą Matką. Lecz także z mojej woli i dzięki mojej niezmierzonej miłości do Ojca Niebieskiego oraz mojej całkowitej ufności w Niego. Moje ciało było kielichem Boga-Człowieka. Służyłam prawdzie, miłości i zbawieniu. Tak jak teraz jestem między wami, by was, moje dzieci, apostołowie mojej miłości, wzywać, abyście nieśli [światu] prawdę, aby was wzywać, abyście z własnej woli i miłości do mojego Syna szerzyli Jego słowa – słowa zbawienia. Abyście swoimi uczynkami pokazali miłość mojego Syna tym wszystkim, którzy Go nie poznali. Siłę znajdziecie w Eucharystii, moim Synu, który karmi was swoim Ciałem i umacnia swoją Krwią. Moje dzieci, złóżcie ręce i patrzcie na krzyż w ciszy. W ten sposób czerpcie wiarę, by móc ją przekazywać, czerpcie prawdę, abyście potrafili dostrzegać różnice, czerpcie miłość, abyście potrafili prawdziwie kochać. Moje dzieci, apostołowie mojej miłości, złóżcie ręce, patrzcie na krzyż, tylko w krzyżu jest zbawienie. Dziękuję wam".
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
ODPOWIEDZ