Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Program rozwoju duchowego dla każdego chrześcijanina

Moderator: Moderatorzy

Małgorzata Małgosia
Posty: 306
Rejestracja: 05 wrz 2019, 14:31
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: Małgorzata Małgosia »

Zaczęłam zgłębiać temat i chciałam zapytać: czy te warsztaty internetowe są tylko dla członków wspólnoty Sychar? Tzn. osób, które uczestniczą w spotkaniach ogniska? Nie mogę niestety jeszcze się wybrać (jestem po operacji), a chciałabym zapisać się na takie warsztaty. Na stronie Sychar jest odesłanie do innych warsztatów 12 kroków? Tam jest mowa o roku "zerowym".
Byłabym bardzo wdzięczna za wyjaśnienie.
"Ty zaś powróć do Boga swojego - strzeż pilnie miłości i prawa i ufaj twojemu Bogu!" (Oz 12, 7).
Jezu ufam Tobie.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: Nirwanna »

Małgorzato, zapisy na 12 Kroków prowadzone w WTM Sychar przez internet jest właśnie tu w tym wątku, na pierwszej stronie: viewtopic.php?f=17&t=15#p58 - tu możesz zapisać się już :-)

Natomiast to co piszesz o innych krokach, to prawdopodobnie jest ta strona: http://sychar.org/program-wreszcie-zyc/, gdzie jest link do 12krokow.com.pl Jest to miejsce, gdzie ruszyła pierwsza grupa zainicjowana przez sycharkę z Ogniska na Skaryszewskiej, pierwsze grupy 12Krokowe właśnie tam się spotykały i spotykają się nadal. Kroki te polecamy jako wartościowe, ale ze świadomością, że są niesycharowskie (więc w grupach są np. osoby w związkach niesakramentalnych, single, itp.), oraz że są to Kroki płatne, w przeciwieństwie do sycharowskich bezpłatnych.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Małgorzata Małgosia
Posty: 306
Rejestracja: 05 wrz 2019, 14:31
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: Małgorzata Małgosia »

Dziękuję! Wszystko jasne :)
"Ty zaś powróć do Boga swojego - strzeż pilnie miłości i prawa i ufaj twojemu Bogu!" (Oz 12, 7).
Jezu ufam Tobie.
DorotaK
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2019, 11:56
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: DorotaK »

Dzień dobry.
Chciałabym się zapisać na warsztaty 12 kroków.W jaki sposób to zrobić?
Jonasz

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: Jonasz »

Informacje i Link w poście Nirwanny 2 posty wyżej ;)

viewtopic.php?f=17&t=15#p58
somnium
Posty: 127
Rejestracja: 12 lip 2019, 19:40
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: somnium »

Czy warsztaty odbywają się wyłącznie w Internecie czy także w realu? Jak wiele czasu dziennie czy też tygodniowo zajmuje wykonywanie zadań warsztatowych ? Pytam, ponieważ jeżeli się angażować i naprawiac swoje zycie to porządnie, a nie gonić w piętkę szukając na siłę czasu , bo to spowoduje bylejakość a w konsekwencji brak naprawy A jedynie frustracje i zniechęcenie.
twardy
Posty: 1889
Rejestracja: 11 gru 2016, 17:36
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: twardy »

Warsztaty 12 krokowe, na które zapisuje się tu na forum odbywają się internetowo. W trakcie około 1,5 roku programu odbywają się również spotkania w realu. Ile ich jest decydują członkowie grupy. Przeważnie około 2-5 spotkań.
W niektórych ogniskach odbywają się również warsztaty w realu, ale to tam zapisuje się na nie.
W Trójmieście pracuje też grupa w trybie mieszanym - internetowo plus spotkania w realu (chyba raz w miesiącu).
Pracując w trybie internetowym, aby dobrze je przepracować uważam, że należy poświęcić dziennie min. 1 godzinę.
Ale to moje prywatna opinia. Może inni mają inne zdanie na ten temat.
dopionu
Posty: 29
Rejestracja: 06 lip 2019, 7:05
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: dopionu »

Czy trzeba należeć formalnie do ogniska sychar, żeby zapisać się na 12 kroków?
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: Nirwanna »

Nie, nie musisz być w Ognisku, aby zapisać się na Kroki, nie ma takiego obowiązku. Choć bycie w Ognisku powoduje, że masz we krwi funkcjonowanie w przestrzeni sycharowskiej, znasz zasady spotkań, więc łatwiej będzie Ci funkcjonować i wypowiadać się na grupie, czyli łatwiej wejdziesz w trud pracy nad sobą.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
WrocKa
Posty: 124
Rejestracja: 28 lis 2019, 15:27
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: WrocKa »

Czy przewiduje się w najbliższym czasie start nowej grupy 12 kroków?
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: Nirwanna »

Regularnie ruszają nowe grupy, z tym że w różnych regionach Polski, i tak są do tych grup zapraszani uczestnicy.
Na maila 12krokow@sychar.org można napisać o swoich preferencjach jeśli chodzi o dojazdy i maksymalne odległości.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
bklx
Posty: 23
Rejestracja: 12 sty 2020, 21:27
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: bklx »

Po zapisie na wersję netową nie było żadnej informacji zwrotnej.
Gdzie można dowiedzieć się co-nieco, jaki jest status zgłoszenia?
-----------------------------------------------------------
Spraw, abym nie tyle szukał miłości, co kochał!
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: Nirwanna »

Po skutecznym dokonaniu zapisu każdy użytkownik dostaje odpowiedź automatyczną od systemu, i czasem dodatkową od człowieka z prośbą o uzupełnienie jakiś danych.

Regularne sprawdzanie maili (również SPAMu, itp, folderów)i odpowiadanie na nie - jest pierwszym testem, na ile dana osoba jest zainteresowana warsztatami.

Natomiast jeśli oprócz automatycznej odpowiedzi nie dostałeś nic dodatkowego - czekaj cierpliwie na grupę, wypełniając ten czas modlitwą za to dzieło Sycharu :-)

W każdym momencie można zadawać pytania na maila podanego w poście wyżej.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Kłapouszek
Posty: 90
Rejestracja: 03 gru 2019, 14:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: Kłapouszek »

Dobry wieczór, mam pytanie dotyczące 12 kroków i nie wiem, czy robię to we właściwym miejscu. Może moje pytanie wydać się dziwne, ale niewiele wiem o 12 krokach, a dziś będąc na Mszy świętej dowiedziałam się, że w naszym kościele powstaje wspólnota św. Jakuba 12 kroków dla chrześcijan i zapraszają osoby chętne. Czy warsztaty proponowane przez Sychar są tym samym co ta wspólnota? Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam, jeśli moje pytanie wyda się komuś dziwne, ale nie posiadam żadnej wiedzy na ten temat.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Sycharowskie warsztaty 12 krokowe - ZAPISY

Post autor: Nirwanna »

Sycharowskie 12 Kroków a Wspólnota św. Jakuba to bliskie sobie przestrzenie i treści, ale to nie jest dokładnie to samo.
Sycharowskie 12 Kroków to dzieło wspólnoty Sychar, warsztaty rozwoju duchowego i pracy nad sobą w kluczu (bardzo szerokim) sakramentu małżeństwa i kryzysu małżeństwa. Za to dzieło odpowiada Sychar i jesteś we właściwym miejscu, aby o to dzieło pytać.
Wspólnota św. Jakuba to odrębna wspólnota, bazująca na duchowości 12 Kroków, zgodnie z cytatem:
"Wspólnotę św. Jakuba 12 Kroków dla Chrześcijan tworzą osoby, które chcą pogłębić swoje życie duchowe (to jedyny warunek przystąpienia do wspólnoty) poprzez realizowanie Programu 12 kroków. Nie łączy nas wspólne uzależnienie, choć wszyscy jesteśmy grzesznikami." http://www.swietyjakub12.pl/index.php
Można posłuchać szerzej o tej wspólnocie tu: https://www.youtube.com/watch?v=FUts4YrgGUc ; możemy podzielić się tylko linkami zewnętrznymi.
Jeśli mogę doradzić - warto pójść na spotkanie/miting tej wspólnoty. 12 Kroków to potężny dar Ducha Świętego, niezależnie od "wydania".
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
ODPOWIEDZ