Uwaga Tarnów

Moderator: Moderatorzy

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 21 lip 2021, 23:32

Witam serdecznie :)
Kochani !
Serdecznie zapraszamy na kolejne piątkowe 23.07.2021 spotkanie naszego ogniska.
Rozpoczynamy o godz. 18 Mszą Św. w kościele Bł. Karoliny w Tarnowie.
Dalsza część spotkania odbędzie się jak zwykle w salce parafialnej. Tym razem
jest możliwość uczestnictwa poprzez Skype.
Do zobaczenia i usłyszenia .
Bądzmy razem

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 25 lip 2021, 9:15

Ojca Leona myśli na dobry dzień

RZYM POWIEDZIAŁ– SPRAWA ZAKOŃCZONA
„Roma locuta – causa finita. Rzym przemówił – sprawa zakończona”. A Benedykt XVI powiedział, że Kościół jest tam, gdzie papież. A gdzie Kościół tam Chrystus. Katolik jest posłuszny Piotrowi naszych czasów i zanim zabierze głos pozna dobrze dokument papieski oraz autoryzowane komentarze. Nie dajcie się zwieść próżnym i obcym naukom. Powtarzam: „Rzym powiedział – sprawa zakończona”.
Bądzmy razem

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 30 lip 2021, 8:28

Ojca Leona myśli na dobry dzień

BÓG NA PIERWSZYM MIEJSCU!!!
Jam jest Pan, Bóg Twój, który Cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.

Jeśli Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu – tak mówią od wielu wieków ludzie wierzący, którzy dobrze znają życie.
A tymczasem już od grzechu pierworodnego człowiek wciąż ulega pokusie, by na miejscu Boga postawić coś innego, kogoś innego, a nawet – siebie. I skutkiem tego mamy dzisiaj świat smutny, nieraz wprost okrutny.
Aby więc nie zapominać o tej najważniejszej prawdzie: Bóg na pierwszym miejscu, a wszystko inne tylko ze względu na Niego, trzeba przede wszystkim umieć na pamięć Przykazania Boże i odmawiać je wystarczająco często w rodzinie, a przynajmniej indywidualnie.
I trzeba też zwrócić uwagę na niewinne na pozór lekceważenie tego Przykazania – zasięganie porady wróżki, wywoływanie duchów, wiara w zabobony, horoskopy i tym podobne… Księża, którzy mają od biskupa władzę wypędzania Szatana z duszy człowieka, ze zgrozą opowiadają jak to często niewinne na pozór zabawy „w duchy” powodują potem straszne skutki w postaci różnorakiego opętania.
Bądźmy więc trzeźwi, czuwajmy. Bóg na pierwszym miejscu!!!
Bądzmy razem

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 08 sie 2021, 6:17

Ojca Leona myśli na dobry dzień

ŚWIADEK CHRYSTUSA,
A WIĘC ŚWIADEK MIŁOŚCI

Ostatni papieże przypominają nam, że dzisiejszemu światu potrzeba więcej świadków niż nauczycieli. Świadek Chrystusa, a więc świadek miłości, czy uderzy, czy zwymyśla, czy pochwali, JEST miłością. Podobnie od naszych wpisów (oczywiście od mojego też!) powinno „zalatywać” miłością na parę nawet tysięcy kilometrów. Tymczasem – mamy wiele pouczeń i nauk ze wszystkich stron, a czy świadectwo miłości jest wyraźne? Z wielu wpisów wnioskuję, że tego świadectwa u nas doszukać się nie można.
Warto pamiętać, że żadna metoda życia duchowego nie ma monopolu na prawdę. Ani neokatechumenat ani Odnowa w Duchu Świętym, ani duchowość benedyktyńska, ani dominikańska, ani jezuicka, ani katolicki głos w Twoim domu, ani katolickie pismo… „Tygodnik Powszechny” itp., itd. Źródłem objawienia jest sam Jezus Chrystus, który wypowiada się przez Pismo Święte i Tradycję. Spieranie się o chrześcijaństwo humanistyczne, czy jakiekolwiek inne, nie bardzo ma sens. Św. Janowi Pawłowi II zarzucano, że był zbyt antropocentryczny, mówiąc, iż człowiek jest drogą Kościoła, ale przecież on mówił dalej: „Człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa!” I całość gra!
Bądzmy razem

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 14 sie 2021, 21:55

Ojca Leona myśli na dobry dzień

WNIEBOWZIĘCIE
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
Ewangelia: Łk 1, 39-56

Kantyk Maryi, zwany od pierwszych słowa łacińskiego tekstu Magnificat, jest nam przypominany przez Kościół każdego dnia w liturgicznej modlitwie Nieszporów. Ma też swoje miejsce w muzyce. Wielu kompozytorów próbowało wyrazić swymi kompozycjami ducha, w jakim Maryja wyraziła radość podczas nawiedzenia św. Elżbiety. Ale zatrzymajmy się nad tym, co było przedtem. Maryja dźwiga w sobie tajemnicę, jakiej nie dostąpiła poza Nią żadna kobieta. I spieszy do swej krewnej Elżbiety, by ją wesprzeć w tak nietypowej dla starszej kobiety sytuacji. Nie wiemy, czy sprawił to Jezus, którego już nosiła w swym łonie, czy, niezależnie od tego, była po prostu wiedziona miłością rodzinną. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ma nam pomóc rozejrzeć się, czy może w naszej rodzinie nie ma kogoś, dla kogo nasza pomoc byłaby niezbędna. Oto praktyczna konsekwencja dla wszystkich, którzy budują się postawą Maryi: pospieszyć komuś z pomocą. Nie ociągajmy się – przy najbliższej okazji będziemy mogli zdać egzamin…
Bądzmy razem

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 25 sie 2021, 11:57

Ojca Leona myśli na dobry dzień

RODZICE
Czcij ojca twego i matkę twoją
A w tekście biblijnym mamy jeszcze: Abyś długo żył i aby ci się dobrze powodziło na ziemi (por. Pwt 5,16). Chociaż to przykazanie umieszczone jest na samym początku drugiej tablicy, jednak jakże często rodziców się nie szanuje.
Sytuacja jednak może ulec zmianie na lepsze, jeśli sami rodzice:

– poczną swoje dziecko dopiero po zawarciu związku małżeńskiego,
– będą wierni codziennej wspólnej modlitwie rodzinnej,
– będą wzorem regularnego uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i przyjmowaniu sakramentów,
– będą wzorem prawdomówności wobec dzieci oraz dalszego otoczenia,
– będą unikali kłótni wobec dzieci, a jeśli zaistnieje spór, będą dla dzieci świadkami, jak się problemy rozwiązuje,
– nigdy nie będą podważali wobec dzieci autorytetu współmałżonka,
– nigdy, także gdy trzeba ukarać, nie powiedzą dziecku, że go nie kochają, choćby okazało nieprzeciętną złośliwość czy głupotę.

Będą trwać w wierności aż do śmierci. Może na tej drodze coś się uda poprawić.
Bądzmy razem

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 25 sie 2021, 15:21

Witajcie wszyscy kończymy urlopowy czas - więc były atrakcje kulinarne sałatki, placuszki kiełbaski i prawdziwe ognisko na którym pojawiły się ponad 20 osób. Teraz wracamy do spotkań i pracy i to tej najważniejszej nad sobą. Tym samym zapraszamy na piątkowe czyli 27.08.2021 spotkanie na godzinę 19:00 .Niestety nie będzie transmisji przez Skypa. Serdecznie zapraszamy.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 01 wrz 2021, 10:12

Drodzy Sycharowicze,

ZAPRASZAMY NA REKOLEKCJE W SKRZATUSZU (koło Piły) 24-26 WRZEŚNIA 2021r.
viewtopic.php?f=76&t=4416#p365227

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 08 wrz 2021, 23:25

Witajcie
Zapraszamy na spotkanie w sobotę tj. 11.09.2021, które rozpoczniemy
Mszą Św. o godz. 18.00 w kościele Bł. Karoliny. Dalsza cześć spotkania ok.
19.00 w salce parafialnej. Będziemy kontynuować temat 12 stopni pokory. Tym
razem nie ma możliwości połączenia poprzez Skype.

Bądźmy razem

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 23 wrz 2021, 23:32

Kochani
Zapraszamy na spotkanie naszej wspólnoty Sychar w piątek 24 września godz 18.00 Msza Św.w kościele pw. Bł. Karoliny w Tarnowie, później spotkanie w salce parafialnej.
Bądżmy razem

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 07 paź 2021, 10:43

Kochani !
W sobotę 09.10.21 kolejne spotkanie naszego ogniska. Msza Św. o godz. 18.00 w kościele bł. Karoliny Kózki w Tarnowie, następnie około 19.00 dalsza część spotkania w salce parafialnej. Razem z Marysią będziemy zgłębiać temat 12 – stu stopni pokory. Będzie możliwość połączenia poprzez Skype .
Bądzmy razem

kaktus
Posty: 14
Rejestracja: 12 lut 2018, 21:51
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: kaktus » 12 paź 2021, 20:17

Obrazek

kaktus
Posty: 14
Rejestracja: 12 lut 2018, 21:51
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: kaktus » 12 paź 2021, 20:23

Zapraszamy na warsztaty w naszej parafii, organizowane przez naszą wspólnotę WTM Sychar, które poprowadzi Witek Wilk. Temat; "Dobro niedobrania" czyli o różnicach jakie Bóg zaplanował w nas ( kobietach i mężczyznach ). Prosimy o potwierdzenie przybycia na nr tel. 574 198 080, do 26 października, ponieważ planujemy posiłek i chcielibyśmy się do tego przygotować. Agenda spotkania;

Warsztaty 30 października 2021 w Kościele p.w. bł. Karoliny Kózki w Tarnowie, Plac Ojca Świętego Jana Pawła II 1

9.00 Msza Św.

10.00 Konferencja

11.30 Przerwa

11.50 Konferencja

13.30 Posiłek

15.00 Adoracja z koronką do Miłosierdzia Bożego

16.00 Konferencja / warsztaty

17.30 Dzielenie + pytania

18.00 Kolacja

19.00 Pożegnanie

Serdecznie zapraszamy i prosimy abyście powiadomili znajomych i rodziny, do zobaczenia.

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 21 paź 2021, 16:56

Kochani !
Już w piątek 22.10.2021 kolejne spotkanie naszego ogniska. Zaczynamy o godz 19.00 i będziemy dzielić się naszymi sprawami oraz rozpoczniemy czytanie fragmentów książki „ Kryzys ? może być tylko lepiej „.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w organizowanych przez nas warsztatach " Dobro niedobrania " w przyszłym tygodniu plakat i agenda powyżej.
Bądzmy razem

woj55
Posty: 158
Rejestracja: 13 lut 2017, 18:03
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwaga Tarnów

Post autor: woj55 » 25 lis 2021, 8:51

Witajcie
Zapraszamy na piątkowe – tj.26.11.2021 – spotkanie naszej wspólnoty w salce parafialnej o godz. 19.00. Dla chętnych polecamy wcześniej Msze Św. o godz. 18.00. Spotkanie będzie poświęcone dzieleniu się naszym życiem, trudami i radościami jakie nas spotkały w ostatnim czasie oraz przypomnimy sobie rekolekcje z Witkiem Wilkiem. Nie będzie połączenia poprzez Skype a temat 12 stopni pokory pozostawiamy na sobotnie spotkania.
Bądzmy razem

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości