Wakacje z Sycharem - Białowieża 13-15 lipca 2018 r.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Wakacje z Sycharem - Białowieża 13-15 lipca 2018 r.

Post autor: Balba »

NA NASZE WAKACJE ZAPRASZAMY SYCHAROWICZÓW oraz PRAGNĄCYCH KORZYSTAĆ Z POMOCY WSPÓLNOTY SYCHAR, WYŁĄCZNIE SAKRAMENTALNYCH MAŁŻONKÓW Z RODZINAMI, KTÓRZY ZDECYDOWANI SĄ ŻYĆ ZGODNIE Z CHARYZMATEM NASZEJ WSPÓLNOTY.

Ognisko Sychar w Siemiatyczach organizuje wakacyjny weekend "Wakacje z Sycharem - Białowieża", w terminie 13-15 lipca 2018 r.

Warunki - jak w poprzednich latach - niemal harcerskie. Mieszkać będziemy w dużym, prywatnym domu oraz ogrodzie jednej z białowieskich sycharek. W związku z tym należy wziąć ze sobą materace i/lub karimaty oraz śpiwory i poduszeczki; oraz - w miarę możliwości - namioty.

Wyżywienie - integracyjne, tj. będziemy sobie sami przygotowywać posiłki.
Kwota opłaty wynosi:
60 zł. od osoby dorosłej,
40 zł. od dziecka między 3 a 14 lat,
dzieci do lat trzech bezpłatnie

Będziemy prosić o wpłacanie zaliczek w wysokości 30 zł. od każdej osoby - nr konta prześlemy w oddzielnym mailu, prosimy o cierpliwość. W tytule przelewu należy podać kolejno: Białowieża 13-15.07, imię i nazwisko.

Opłata zostanie przeznaczona na zakup artykułów żywnościowych i sanitarnych.

Uwaga: poniższy formularz (pojawi się wkrótce) jest wspólny dla wszystkich turnusów, ale w pierwszym punkcie trzeba wybrać swój tj. BIAŁOWIEŻA - BŁAGAMY O BEZBŁĘDNE WYBORY!!!!
Wymagane jest wpisanie dokładne danych wszystkich zapisanych. Bardzo prosimy o zgłaszanie każdej osoby (również wszystkich dzieci, nawet najmłodszych) na oddzielnym formularzu.

Uwaga! w polu formularza "Informacje dodatkowe" prosimy KONIECZNIE wpisać:
- przyjeżdżam bez namiotu i materaca - potrzebuję noclegu w domu
lub
- przyjeżdżam z namiotem i materacem - będę nocować w ogrodzie

Informacje te są niezbędne do prawidłowego rozdysponowania miejsc noclegowych, w pierwszej kolejności będą rozpatrywane te zgłoszenia, w których będzie komplet informacji o potrzebach noclegowych sycharków.

Ponadto – jeśli ktoś ma taką możliwość zdrowotno-sprzętową – prosimy o wybór noclegów w namiocie. Może się bowiem okazać, że ktoś kto podczas zapisów dostał informację, że jest na liście podstawowej, nie będzie mógł przyjechać ze względu na brak miejsca noclegowego w domu.
O wszystkim informować będziemy w mailach.

Na zaliczki w kwocie 30 zł będziemy oczekiwali do dnia 15 maja.

W tym roku prosimy o ubezpieczenie się indywidualne.

Wkrótce podany zostanie również ramowy program pobytu.

Zapisy przez FORMULARZ:
http://formularz.sychar.org/wakacje_z_sycharem.html


UWAGA: WAKACJE Z SYCHAREM SĄ BEZALKOHOLOWE!!!
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Białowieża 13-15 lipca 2018 r.

Post autor: Balba »

Balba pisze: 15 mar 2018, 10:16 Kochani,
w niedzielę 18 marca o g. 10 rozpoczniemy zapisy na wakacje z Sycharem.

Formularz pojawi się wówczas na forum w temacie Wakacje z Sycharem 2018 oraz w tematach poszczególnych turnusów.

Zgłoszenia wysłane przed g. 10 nie będą uwzględniane.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Białowieża 13-15 lipca 2018 r.

Post autor: Nirwanna »

Formularz już jest - w pierwszym poście :-)
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Białowieża 13-15 lipca 2018 r.

Post autor: Nirwanna »

Tempo zapisów, że hoho....
Ale organizatorzy tego turnusu też nie próżnują i na adresy mailowe osób, którym się udało trafić na listę podstawową, wysłali już informację o zaliczkach.
Osoby, które są na liście rezerwowej - niech nie tracą nadziei :-) listę zapisów weryfikują m.in. wpłaty zaliczek.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Białowieża 13-15 lipca 2018 r.

Post autor: Nirwanna »

Ramowy plan pobytu w Białowieży:

Piątek
18.30 kolacja
20.00 Msza Święta
21.00 zapoznanie i integracje sycharków

Sobota
8.00 śniadanie
9.30 Msza Święta
11.30 aktywności turystyczne. Planujemy przejść ścieżką edukacyjną Żebra Żubra do Rezerwatu Pokazowego Zwierząt, gdzie dwa tygodnie temu został otwarty nowy Pawilon Edukacyjny: https://bpn.com.pl/index.php?option=com ... 7&Itemid=1 (wg mnie z różnych multimediów tam przygotowanych, najfajniejszy jest kinect do wcielania się w rolę żubra :-D ) Zwiedzimy Pawilon, a następnie Rezerwat Pokazowy Żubrów.
Inne aktywności turystyczne uzależniamy od pogody, naszych chęci i możliwości fizycznych.
17.00 obiadokolacja w postaci ogniska i grilla (i produktów na nich przygotowanych) oraz integracje sycharków.

Niedziela
6.00 wycieczka do Rezerwatu Ścisłego Białowieskiego Parku Narodowego dla tych, którzy jeszcze nigdy w tym miejscu nie byli (ilość miejsc jest ograniczona).
9.00 śniadanie
10.00-12.00 czas wolny, przygotowania do obiadu, przygotowanie do Mszy Świętej
12.00 Msza Święta
14.15 obiad
15.30 pożegnań nieubłaganie nadejdzie czas.

Plan jest ramowy i w zależności od potrzeb może zostać potraktowany elastycznie.

Informujemy, iż:
– Miejsce, gdzie będziemy mieszkać to prywatny dom. Na ulicę docelową często GPS-y prowadzą błędnie, tj. w pole. Tym niemniej w mailu każdy z uczestników otrzyma telefon do kontaktu oraz adres właściwy naszego pobytu. Spóźnialskich zapraszamy bezpośrednio do kościoła w Białowieży.
- W prywatnym domu, gdzie mieszkać będziemy, nie zatrudniamy kucharek ani sprzątaczek; oznacza to, że każdy z nas będzie uwzględniony w planie przygotowywania posiłków, sprzątania po nich, oraz innych aktywnościach służących dobremu, wspólnotowemu przebywaniu ze sobą :-)
– Przypominamy o wzięciu ze sobą, również przez osoby, które będą mieszkać w domu – własnych śpiworów i ew. poduszeczek.
– Warto zadbać o zatyczki do uszu w celu odbycia niezakłóconego innymi dźwiękami snu.
– Jeśli ktoś chciałby pochwalić się podczas wspólnych posiłków własnymi przetworami domowymi (dżemy, powidła) lub wypiekami – bardzo do tego zachęcamy.
– Na koniec z uradowaniem informujemy, iż przez cały nasz pobyt w Białowieży towarzyszyć nam będzie Krajowy Duszpasterz WTM Sychar ks. Paweł Dubowik :-)

Przypominamy ponadto, że Wakacje z Sycharem są bezalkoholowe.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Białowieża 13-15 lipca 2018 r.

Post autor: Nirwanna »

Białowieża odmeldowuje się, iż się odbyła :-)
Było przecudownie, a na dokładkę nasz Stwórca po Ojcowsku zapewnił nam zadziwiająco dobrą pogodę, co ja osobiście postrzegam w kategorii cudu :-)

Dziękuję wszystkim, którzy tam byli i współtworzyli piękną wspólnotową atmosferę :-D
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Białowieża 13-15 lipca 2018 r.

Post autor: Balba »

Chwała Panu!
Polecamy się na przyszłe lata :D choć może na dłużej? ;)
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Białowieża 13-15 lipca 2018 r.

Post autor: Nirwanna »

Balba - na tak długo, jak tylko Pan Bóg życzyć sobie będzie, a organizatorzy będą w stanie ogarniać temat :-D
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
ODPOWIEDZ