Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Moderator: Moderatorzy

jacek-sychar

Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

Zapraszam na turnus wakacyjny do miejscowości Maniowy w terminie od 18 do 26 sierpnia 2019 r.
A Maniowy to ośrodek położony w Gorcach, niedaleko zalewu Czorsztyńskiego i Pienin.

http://www.parafia.maniowy.net/dom-rekolekcyjny
ul. Jana Pawla II 1, 34-436 Maniowy
współrzędne:
49°27'33.8"N 20°16'09.1"E
49.459379, 20.269206

Lokalizacja na mapie:
https://www.google.pl/maps/place/Maniow ... 20.2654008

Pokoje są najczęściej 2 lub 3 osobowe, ale są też czwórki, piątki i szóstka. Wszystkie pokoje mają łazienki.

Koszt pobytu wyniesie - płatny maksymalnie w dwóch ratach na konto Fundacji Małymi Krokami, po rozpoczęciu zapisów:
dorośli 515 zł
dzieci do 3 lat 265 zł
dzieci do 7 lat 345 zł
dzieci do 15 lat 425 zł


Zapisy rozpoczniemy 19 maja na poszczególne turnusy wakacyjne, w tym na turnus do Maniowy.
Link do zapisów:
https://forms.gle/VeUiP8gz98JQhwRF6

Będziemy mieli tylko dwa posiłki: śniadania i obiadokolacje, przy czym będziemy mogli sobie przy śniadaniu zrobić kanapki na drogę.
Zaczynamy w niedzielę 18 sierpnia. Ponieważ będzie z nami kapłan, więc wieczorem będziemy mieli mszę św. Podobnie w pozostałe dni.
Niedługo zaproponuję również propozycje wycieczek.


Pamiętajmy, iż:

NA NASZE WAKACJE ZAPRASZAMY SYCHAROWICZÓW oraz PRAGNĄCYCH KORZYSTAĆ Z POMOCY WSPÓLNOTY SYCHAR,
WYŁĄCZNIE SAKRAMENTALNYCH MAŁŻONKÓW Z RODZINAMI, KTÓRZY ZDECYDOWANI SĄ ŻYĆ ZGODNIE Z CHARYZMATEM NASZEJ WSPÓLNOTY.


i że są to wyjazdy w pełni bezalkoholowe - w ośrodkach i na wycieczkach.

Z Bogiem.

W razie wątpliwości kontakt możliwy poprzez pocztę e-mail:
jaceksychar@malymikrokami.org
elasychar@malymikrokami.org
lub do mnie na priva
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

ZAPISY NA WAKACJE
już 19 MAJA 2019 roku o godz.19 !!!! 😃
Zapraszamy!
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

Trasy na Maniowy 2019

1. Turbacz (Gorce) 1310 m n.p.m.
Dojeżdżamy samochodem do Łopusznej, 10 km, około 11 minut. Parkujemy przy kościele.
Idziemy dalej prosto ulicą Gorczańską. Po 300 m dochodzimy do szlaku niebieskiego. Dochodzimy nim do szlaku czarnego, którym dochodzimy do Polany Rąbaniska, na której szlak czarny się kończy po dojściu do szlaku czerwonego. Skręcamy w niego w lewo i idziemy dalej. Dochodzimy do Kiczory (1282 m n.p.m.). Szlakiem czerwonym dochodzimy do schroniska na Turbaczu (1278 m n.p.m.). Pół kilometra od schroniska znajduje się szczyt Turbacza. Podejście łagodne. Po powrocie ze szczytu idziemy szlakami żółtym i niebieskim. Na pierwszym skrzyżowaniu szlaków szlak żółty odchodzi w prawo, a pojawia się szlak czarny. My dalej idziemy szlakiem niebieskim, którym dochodzimy do Łopusznej i parkingu.
6h47’, 21,7 km, 31 GOT, 885 m podejścia i zejścia

2. Trzy Korony (Pieniny) (982 m n.p.m.)
Dojeżdżamy samochodami do Krościenka nad Dunajcem. około 14 km, 15 minut.
Parkujemy w okolicach rynku lub przy przystani flisackiej.
Od rynku zaczynają się znaki szlaku żółtego, którym wchodzimy aż do przełęczy Szopka (780 m n.p.m.). Tutaj skręcamy w lewo na szlak niebieski, którym dochodzimy do szczytu Trzech Koron. Schodzimy inna drogą przez Komarzyska i Zamek Pieniny dalej szlakiem niebieskim, którym dochodzimy do szlaku żółtego. Nim schodzimy do parkingu.
3h27’, 9,4 km, 16 GOT, 625 m podejścia i zejścia

3. Sokolica (Pieniny) (747 m n.p.m.)
Dojeżdżamy samochodami do Krościenka nad Dunajcem. około 14 km, 15 minut.
Parkujemy w okolicach rynku lub przy przystani flisackiej.
Od rynku zaczyna się szlak zielony, który biegnie w pobliżu Dunajca. Najpierw do niego się zbliża, apotem odbija ostro pod górę. Szlak zielony dochodzi do niebieskiego, którym wchodzimy na Sokolicę. Niestety najsłynniejsza sosna Pienin została ostatnio wyrwana przez śmigłowiec ratowniczy. Ostatnie metry wejścia na Sokolice to kamienie i łańcuchy. Ale za to jaki widok na Trzy Korony i przełom Dunajca! Z Sokolicy schodzimy szlakiem niebieskim w ta sama stronę, z której przyszliśmy. Mijamy szlak zielony i idziemy dalej szlakiem niebieskim. po chwili dochodzimy do Czertezika (772 m n.p.m.). Teraz możemy iść dołem łatwiejszym szlakiem lub przejść skałami do Czerteża i dalej. Oba szlaki się za chwilę łączą. Dalej schodzimy szlakiem zielonym i schodzimy do Krościenka.
2h36’, 7,3 km, 12 GOT, 505 m podejścia i zejścia

4. Lubań (Gorce) (1211 m n.p.m.)
Dojeżdżamy busem do miejscowości Kluszkowice (Przełęcz Snozka)(parę minut)
Stąd szlakiem niebieskim wchodzimy na Lubań. Przed szczytem kolejno dochodzą szlaki zielony i żółty. Łączą się one ze szlakiem czerwonym. Na Lubaniu mamy wieżę widokową. Dalej idziemy szlakiem czerwony. Kolejno odchodzą szlaki niebieski, żółty i zielony. Dalej idziemy szlakiem czerwonym. Odbijamy w lewo szlakiem zielonym, gdy się pojawi i schodzimy nim do naszego ośrodka w miejscowości Maniowy.
Około 5h03’, 15,4 km, 22 GOT, 702 m podejścia i 801 m zejścia

5. Wąwóz Homole i Wysoka
Samochodami jedziemy z ośrodka do miejscowości Jaworki, 25 km, 30 minut, parking płatny
Wchodzimy przez uroczy wąwóz i dochodzimy na szczyt Wysokiej (1050 m n.p.m.) z przepięknym widokiem na Tatry
2:55h, 8 km, 14 GOT, około 543 m podejścia i zejścia
Można też wejść wąwozem Homole (szlak zielony), potem wejść na Wysoką, zejść i dalej iść szlakiem niebieskim wzdłuż grani do Przełęczy Rozdziela (862 m n.p.m.). Stąd schodzimy szlakiem żółtym do Jaworek.
4:50h, 14,1 km, 21 GOT, 759 m podejścia i zejścia

* GOT – w górach sama odległość nie jest miarodajna. Z tego powodu często stosuje się jednostkę GOT (górskiej odznaki turystycznej). Odpowiada ona 1 km w poziomie lub 100 m podejścia.

Możemy też dojechać do Szczawnicy i wejść na Przehybę. (około 6:30h)

Pamiętajmy, że każdy na wycieczkę idzie sam, na swoją odpowiedzialność. Nie mamy przewodnika i te wycieczki są indywidualne.
Można po prostu iść za mną. To jest tylko moja propozycja tras. Oczywiście zmiany mogą być, w zależności od pogody, możliwości uczestników czy naszych chęci.
bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: bosa »

Dojazd do Krościenka w 15 min. to wersja bardzo optymistyczna... 8-).
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

Zakładałem brak korków. :?
bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: bosa »

A jeszcze takie pytanie..czy jest możliwość ,może w przyszłości, żeby były turnusy 10 -dniowe?
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

Miał być w tym roku w Bystrej, ale ze względów organizacyjnych musieliśmy szukać zastępstwa.
Proponuję zrobić od razy 14 dniowy łącząc dwa turnusy. :D
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

Maniowy prawie pełne. :D

Ale się zapisujcie. jest zawsze lista rezerwowa, bo komuś coś może wypaść.
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

Kochani

Listy z informacjami o wpłatach wysłane.
Dla części osób wpisałem zły termin turnusu. Przepraszam.
Gura
Posty: 10
Rejestracja: 07 wrz 2017, 0:08
Jestem: już po kryzysie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: Gura »

Jacku prawie pełne powiadasz ;)
Prawie zdążyliśmy ;(

Prawie jednak robi różnicę ;(
Gura
Posty: 10
Rejestracja: 07 wrz 2017, 0:08
Jestem: już po kryzysie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: Gura »

Jacku można się dowiedzieć, do kiedy jest termin wpłat?
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

Termin zadatku do 30 maja.
Wysłałem osobom z początku listy z dokładną informacją.
Jak ktoś nie dostał listu, to musi czekać.
Dzisiaj cały dzień byłem poza siecią i dopiero się ogarniam, ale i tak kolacja ma priorytet wyższy. :lol:
Gura
Posty: 10
Rejestracja: 07 wrz 2017, 0:08
Jestem: już po kryzysie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: Gura »

Jacku czy udało Ci się wysłać wszystkie powiadomienia? Jeżeli nie dostaliśmy to czekamy ;(
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Maniowy 18-26.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

Listy wysłałem do wszystkich, którzy na pewno się załapali.
Teraz czekamy na zadatki, które zweryfikują wszystko.
Znając życie, wszyscy mogą liczyć na wakacje z Sycharem. Jeżeli nie w Maniowych, to np. w Ślemieniu, na którym to turnusie na pewno są jeszcze miejsca.
ODPOWIEDZ