Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Moderator: Moderatorzy

jacek-sychar

Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

Zapraszam na turnus wakacyjny do Ślemienia w terminie od 27 lipca do 04 sierpnia 2019 r.
Odpoczywać będziemy w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym im. Sługi Bożego Brata Ave Maria
ul. Leśna 3, 34-323 Ślemień

http://www.dombratavemaria.pl/

Lokalizacja na mapie:
https://www.google.pl/maps/place/Dom+Re ... 19.3401754

Ośrodek znajduje się na terenie Beskidu Małego (nie mylić z Beskidem Niskim :lol: ), przy drodze z Żywca do Suchej Beskidzkiej.
Pokoje są najczęściej 2 lub 3 osobowe, ale jest też czwórka i szóstka. Pokoje w większości mają łazienki lub jest łazienka i toaleta na dwa pokoje (studio).

Link do zapisów:
https://forms.gle/BxESZ15bNqw4Mahp7

Koszt pobytu wyniesie - płatny maksymalnie w dwóch ratach na konto Fundacji Małymi Krokami, po rozpoczęciu zapisów:
595 zł za osobę dorosłą
385 za dziecko w wieku od 7 do 10 lat
345 za dziecko zajmujące łóżko młodsze niż 7 lat


Przy ośrodku znajduje się plac zabaw dla dzieci i mnóstwo lasu. Obowiązkowo należy przywieźć z sobą kosze na grzyby! Jest ich tutaj mnóstwo.
Będziemy mieli tylko dwa posiłki: śniadania i obiadokolacje, przy czym będziemy mogli sobie przy śniadaniu zrobić kanapki na drogę.
Zaczynamy w sobotę 27 lipca. Kwaterować zaczynamy od godziny 15. Obiadokolacja o godzinie 18. Ponieważ będzie z nami kapłan, więc wieczorem będziemy mieli mszę św. Podobnie w pozostałe dni.
Niedługo zaproponuję również propozycje wycieczek.
Będzie oczywiście wyjazd na Babią Górę, którą będziemy widzieli z ośrodka.

Uwaga:
Ulica Leśna jest w kształcie podkowy i ma dwa wjazdy. GPSy pokazują podobno niewłaściwy wjazd.
Wjazd w ulicę Leśną:
https://www.google.pl/maps/@49.733097,1 ... 312!8i6656
Na ulicy Zakopiańskiej (droga 946 z Żywca do Suchej Beskidzkiej) znajduje się przy wjeździe w ulicę tablica reklamująca ośrodek (tak go znalazłem :D ). Na zdjęciu na podanym linku nie widać tej tablicy, bo zdjęcie ma 6 lat.
Droga prowadzi dość ostro pod górkę, więc osoby, które boją się wjeżdżać, mogą zostawić samochody na parkingu dolnym.
Każdy samochód osobowy wjedzie na górę. Zimą konieczne są łańcuchy, ale my raczej śniegu nie będziemy mieli.

Pamiętajmy, iż:

NA NASZE WAKACJE ZAPRASZAMY SYCHAROWICZÓW oraz PRAGNĄCYCH KORZYSTAĆ Z POMOCY WSPÓLNOTY SYCHAR,
WYŁĄCZNIE SAKRAMENTALNYCH MAŁŻONKÓW Z RODZINAMI, KTÓRZY ZDECYDOWANI SĄ ŻYĆ ZGODNIE Z CHARYZMATEM NASZEJ WSPÓLNOTY.


i że są to wyjazdy w pełni bezalkoholowe - w ośrodkach i na wycieczkach.

Z Bogiem.

W razie wątpliwości kontakt możliwy poprzez pocztę e-mail:
jaceksychar@malymikrokami.org

lub do mnie na priva
enbe
Posty: 126
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:27
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: enbe »

Przezabawna sytuacja: ośrodek znajduje się kilka kilometrów od mojego domu, a o jego istnieniu dowiedziałam się dopiero z forum. Dzięki temu , Fiama - Brazylijka, którą goszczę często u siebie od Świąt Bożego Narodzenia, mogła nareszcie wyspowiadać się w ojczystym języku, bo opiekun miejsca, ojciec Teofil - orionista, wiele lat spędził na misjach w Brazylii. O tym wszystkim wiem ze strony internetowej, do której link znalazłam tutaj. A wypoczywających w wakacje odwiedzę i oczywiście zapraszam do wizyty u mnie.
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

Enbe

Świat jest mały. :lol:
I oczywiście zapraszam do odwiedzin w ośrodku.
KefaSznaczySkała
Posty: 55
Rejestracja: 29 mar 2017, 20:30
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: KefaSznaczySkała »

jacek-sychar pisze: 06 kwie 2019, 13:47 Enbe

Świat jest mały. :lol:
Swiat jak swiat, ale Duch Święty jest WIELKI!!! I Tak właśnie działa!
Chwała Panu.
tempus
Posty: 7
Rejestracja: 22 lut 2017, 21:15
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: tempus »

Czesc ! Chetnie byn przyjechal do Slemina na wakacje z Sycharem dawno w gorach nie bylem czy bedzie formularz zgliszeniowy z Panem Bogiem. tempus
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

Zapisy zaczną się w maju. O terminie zapisów poinformujemy z wyprzedzeniem.
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

ZAPISY NA WAKACJE
już 19 MAJA 2019 roku o godz.19 !!!! 😃
Zapraszamy!
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

Trasy na Ślemień 2019

1. Jałowiec 1111 m n.p.m.
Dojeżdżamy samochodem do Hucisko, parkujemy w pobliży stacji kolejowej, 18 min., 12 km.
Od stacji idziemy szlakiem zielonym na południa. Po chwili szlak skręca w lewo w las. Po około 3 km dochodzimy do rzeczki Koszarawa. Idziemy wzdłuż niej do miejscowości Cicha. Dalej idziemy szlakiem zielonym. Po prawie 8 km dochodzi z prawej strony szlak żółty. Oba szlaki prowadzą na Czarniawę Suchą Zachodnią (1051 m n.p.m.). Dalej szlakiem żółtym wchodzimy na Jałowiec (1111 m n.p.m.), z którego rozciąga się piękny widok na Babią Górę, Pilsko i Beskid Żywiecki. Z Jałowca schodzimy szlakiem niebieskim na północ. Tak dochodzimy do Pod Solniskiem (782 m n.p.m.). Tutaj skręcamy w lewo za znakami szlaku zielonego. Mijamy Studencki Schron Turystyczny „Pod Solniskiem”. Dalej idziemy szlakiem zielonym aż do punkty wyjścia.
7h05’, 21,9 km, 24 GOT, 976 m podejścia i zejścia

2. Pilsko
Dojeżdżamy samochodami do Korbielowa. około 30 km, 40 minut.
Parkujemy w okolicach zajazdu Smrek (przy ulicy Beskidzkiej).
Od Parkingu idziemy szlakiem żółtym. Po około 4 km z lewej strony dochodzi szlak zielony. Dochodzimy tymi szlakami do Hali Miziowej (schronisko PTTK na Hali Miziowej). Dalej idziemy szlakiem czarnym dochodzimy do Góry Pięciu Kopców (1534 m n.p.m.). Tutaj szlakiem zielonym odbijamy na stronę słowacką na Pilsko (1557 m n.p.m.). Wracamy na Górę Pięciu Kopców na granicy państwa i schodzimy szlakiem żółtym na Halę Miziową. Żeby nie wracać cały czas tą sama trasą, do Torbielowa schodzimy szlakiem zielonym.
5h16’, 14,6 km, 28 GOT, 967 m podejścia i zejścia

3. Łamana Skała, Potrójna
Z ośrodka wychodzimy prosto w góry i dochodzimy do szlaku zielonego (ścieżkami leśnymi). Skręcamy w lewo i idziemy do Kucówki (832 m n.p.m.). Dalej idziemy szlakiem zielonym. Dochodzimy do miejscowości Kocierz Rychwałdzki, skąd kawałek wzdłuż potoku Kocierzanka, żeby dojść do Zajazdu nad Przełęczą Kocierska. Tutaj skręcamy w prawo na szlak czerwony. Dochodzimy do Potrójnej (884 m. n.p.m.). Dalej idziemy szlakiem czerwonym do Łamanej Skały (929 m n.p.m.) i Madohory (910 m. n.p.m.). Możemy również odejść przed Łamana Skałą na szlak żółty, żeby dojść do chatki pod potrójną. Szlakiem żółtym (ale w drugą stronę wracamy na szlak czerwony przed Łamaną Skałą. Z Madahory wracamy szlakiem zielonym do punktu wyjścia. Po drodze mijamy Chatkę Gibasówkę.
7h20’, 22 km, 27 GOT, 913 m podejścia i zejścia

4. Babia Góra
Dojeżdżamy samochodami na parking Zawoja Markowa, 35 min, 47 km.
Szlakiem zielonym dochodzimy do schroniska PTTK w Markowych Szczawinach. Dalej szlakiem żółtym wchodzimy na Babią Górę (1725 m n.p.m.). Trasa ta, zwana percią akademików, jest trudna trasą, wyposażona jest miejscami w łańcuchy i klamry. Nie jest odpowiednia dla osób z lękiem wysokości. Te osoby mogą wejść inna trasą. Ze szczytu schodzimy szlakiem czerwonym w kierunku zachodnim do Przełęczy Brona (1408 m n.p.m.) i dalej do schroniska w Markowych Szczawinach. Zejście szlakiem zielonym na parking
Około 5h10’, 12 km, 26 GOT, 1026 m podejścia i zejścia

5. Góra Żar
Samochodami jedziemy z ośrodka do miejscowości Międzybrodzie Żywieckie, 19 km, 26 minut
Parkujemy na parkingu przed dolną stacją kolejki (ul. Górska). Szlakiem czarnym wchodzimy na górę Żar (729 m n.p.m.). Można również wjechać kolejką szynową, która kiedyś jeździła … na Gubałówkę. Na górze Żar znajduje się zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej. Czasami jest możliwość zwiedzenia elektrowni. Obok górnej stacji kolejki znajduje się całoroczny tor saneczkowy. Szlakiem czerwonym idziemy na Kiczerę (827 m n.p.m.). Stąd szlakami żółtym i czerwonym idziemy na Przełęcz Isepnicką i Pod Wielkim Cisownikiem. Ten odcinek od góry Żar jest dość płaski. Stąd szlakiem zielonym już tylko cały czas schodzimy szlakiem zielonym. W samym Międzybrodziu Żywieckim zostaje nam tylko mały kawałek dojść szlakiem czarnym do parkingu.
2”45h, 8 km, 13 GOT, około 510 m podejścia i zejścia

* GOT – w górach sama odległość nie jest miarodajna. Z tego powodu często stosuje się jednostkę GOT (górskiej odznaki turystycznej). Odpowiada ona 1 km w poziomie lub 100 m podejścia.


Pamiętajmy, że każdy na wycieczkę idzie sam, na swoją odpowiedzialność. Nie mamy przewodnika i te wycieczki są indywidualne.
Można po prostu iść za mną. To jest tylko moja propozycja tras. Oczywiście zmiany mogą być, w zależności od pogody, możliwości uczestników czy naszych chęci.
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

A w Ślemieniu pustawo. :?

Nikt w tym roku nie che wejść ze mną na Babią Górę? :shock: :o :shock:
Weronika
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2017, 15:02
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: Weronika »

Ja chcę jechać !!! Opole chce :P Ostatnio widzieliśmy sie w Porszewicach na rekolekcjach. Kinga
jacek-sychar

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: jacek-sychar »

Cieszę się i zapraszam pozostałych!
AGARMPO
Posty: 22
Rejestracja: 08 sie 2017, 11:23
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: AGARMPO »

Proszę o czas do jutra muszę uzgodnić zmianę terminu urlopu😊
Inna
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2017, 21:47
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: Inna »

Ja na Babią nie, ale na Żar i Łamaną i owszem.
Tak myślałam, że do Ślemienia zdążę 😃
Kameralnie 😀
A gdzie mniej tłoczno tam i ja 😁
Jacku
Lokuj z umiarem 😄
"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
(Flp 3,14)
Dominika
Posty: 60
Rejestracja: 06 cze 2018, 0:59
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Wakacje z Sycharem - Ślemień 27.07-04.08.2019

Post autor: Dominika »

Witam, czy na wakacje jezdza malzonkowie czy raczej osoby zyjace w zwiazku malzenskim ale samotnie?
Ja jestem bez dzieci i rozwazam wyjazd ale najprawdopodobniej pojechalabym sama. A w obecnym stanie nie chcialabym byc jedyna osoba sama na wyjezdzie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ