"SYCHAR W DRODZE"

Moderator: Moderatorzy

Animamea
Posty: 27
Rejestracja: 31 sie 2019, 23:09
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

"SYCHAR W DRODZE"

Post autor: Animamea » 12 lip 2022, 15:15

Witajcie Kochani. Została utworzona na Facebooku grupa pod nazwą „SYCHAR W DRODZE”. Jej celem ma być budowanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w czasie wolnym. Ma ona pomagać w nawiązywaniu kontaktów, rozwijaniu więzi z Bogiem i wzrastaniu w miłości do współmałżonka w czasie aktywnego wypoczynku.
Do tej grupy zapraszamy Sycharowiczów oraz osoby pragnące korzystać z pomocy Wspólnoty SYCHAR, sakramentalnych małżonków z rodzinami lub bez, i wszystkich którym bliskie są cele (wzrost w miłości do Boga i do sakramentalnego współmałżonka) i charyzmat naszej Wspólnoty (Każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania).
Nie jesteśmy organizatorem imprez turystycznych tylko grupą znajomych ze Wspólnoty SYCHAR, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i uzyskanymi informacjami, oraz chcą razem spędzać aktywnie wspólny wolny czas zgodnie z celami Wspólnoty SYCHAR. Wystarczy kliknąc w ten link i poprosić o przyjęcie do tej grupy. https://www.facebook.com/groups/sycharwdrodze . Jeśli nie posiadasz konta na Facebooku lub nie chcesz z niego korzystać- tutaj będą wklejane informacje o ważnych wydarzeniach. Prosimy o zgłaszanie wartościowych wydarzeń do Animamea lub tereska na prywatna wiadomość, albo też na grupie "Sychar w drodze" na Facebooku.
Nasze aktualne propozycje:


EWANGELIZACJA W BESKIDACH

"Zapraszamy do wspólnego wędrowania po beskidzkich szlakach z Dobrą Nowiną.Po raz dziesiąty do udziału w misji ewangelizacji Beskidów zachęcają wspólnoty i franciszkanie z Rychwałdu na Żywiecczyźnie. W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego. Co tydzień w samo południe na beskidzkich górach odprawiane będą Msze św. W tym roku szczególną uwagę poświęcono sprawie budowania więzi małżeńskiej.
Inspiracją do 10. edycji „Ewangelizacji w Beskidach” było: „25 praw i zasad budowania pięknych więzi małżeńskich” Jacka Pulikowskiego oraz jego motto: „Najważniejsza dla ratowania świata jest budowa pięknych więzi małżeńskich”. Hasło tegorocznego cyklu spotkań to „Na zawsze razem”.

Na każdy szczyt uczestnicy akcji wyruszać będą małymi grupkami w rodzinach lub wspólnotach, by w samo południe na górze uczestniczyć w Eucharystii, kulminacyjnym momencie cotygodniowej wyprawy ewangelizacyjnej. „Ewangelizacja w Beskidach” to największa tego typu akcja w diecezji bielsko-żywieckiej.

Zaplanowane spotkania na szczytach to kolejno: 2 lipca – Hala Rysianka, 9 lipca – Kotarz, 16 lipca – Trzy Kopce Wiślańskie, 23 lipca – Słowianka, 30 lipca – Krawców Wierch, 6 sierpnia – Góra Żar, 13 sierpnia – Leskowiec, 20 sierpnia – Magurka Wilkowicka.

Na każdym z ośmiu szczytów gór rozważane będą wybrane prawa małżeńskie, sformułowane przez Jacka Pulikowskiego: Prawo Boże, Prawo wizji życia, Prawo wspólnych wartości, Prawo prawdy, Prawo wspólnego stołu, Prawo szczęścia, Prawo niesienia krzyża, Prawo zwycięstwa. „Na każdej górze czeka niespodzianka dla małżeństw” – zapewniają pomysłodawcy „Ewangelizacji w Beskidach”.Głównym organizatorem spotkań w górach jest Fundacja „Rodzina w Służbie Człowieka”, działająca przy franciszkańskim sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej.

Inicjatywa ma być odpowiedzią na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji. Od 10 lat podczas wakacyjnej „Ewangelizacji w Beskidach” na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiają się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej oraz z zagranicy.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest o. Bogdan Kocańda OFMConv."

Kilkanaście Sycharków brało już udział w pierwszych dwóch spotkaniach na Hali Rysianka i na Kotarzu. Zachęcamy serdecznie do wspólnego wędrowania, najlepiej w koszulce z logo Sychar, jeśli ktoś taką posiada, aby reprezentować naszą Wspólnotę :).

Szczegóły na https://www.facebook.com/EwangelizacjaWBeskidach oraz www.rychwald.franciszkanie.pl . https://www.ekai.pl/beskidy-w-lipcu-rus ... skidach-2/

tereska
Posty: 533
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: "SYCHAR W DRODZE"

Post autor: tereska » 14 lip 2022, 21:37

Czy ktoś może wybiera się na Trzy Kopce Wiślańskie w ramach Ewangelizacji w Beskidach? Jeżeli tak, to proszę o kontakt na piriv.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

Animamea
Posty: 27
Rejestracja: 31 sie 2019, 23:09
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: "SYCHAR W DRODZE"

Post autor: Animamea » 15 lip 2022, 16:36

Witajcie, gdyby ktoś był chętny dołączyć do Sycharkow idących jutro na Ewangelizacje w Beskidach - prosimy o kontakt na priv do Animamea (wyjście z Brennej) lub do tereska (wyjście z Wisły , Biały Krzyż) . Do zobaczenia na szlaku :)

Animamea
Posty: 27
Rejestracja: 31 sie 2019, 23:09
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: "SYCHAR W DRODZE"

Post autor: Animamea » 17 lip 2022, 8:53

Kochani!
Za nami kolejny dzień Ewangelizacji w Beskidach - tym razem na szczycie Trzy Kopce Wiślańskie. Tereska, Animamea i kilku innych Sycharków reprezentowało naszą wspólnotę ciesząc się wspólną wędrówką, niosąc swoje i powierzone intencje, uczestnicząc w Eucharystii w samo południe i ciesząc się pięknem natury.

Fotorelacja dostępna na stronie Fundacji RSC https://m.facebook.com/groups/709697946 ... urce=group oraz Gościa niedzielnego https://bielsko.gosc.pl/gal/pokaz/76959 ... ie-2022#gt .

Serdecznie zachęcamy do udziału. Kolejne wyjście w ramach Ewangelizacji w Beskidach już w kolejną sobotę 23 lipca na Słowiankę.

Z Panem Bogiem i do zobaczenia :)

Animamea
Posty: 27
Rejestracja: 31 sie 2019, 23:09
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: "SYCHAR W DRODZE"

Post autor: Animamea » 22 lip 2022, 21:30

Witajcie kochani, informacja dla tych, co mogą być w Krakowie- jutro jest spotkanie z ks. Piotrem Glasem i Jackiem Pulikowskim. Bazylika Bożego Ciała w Krakowie
ul. Bożego Ciała 26
18:00 – wspólna Msza Święta w intencji Rodzin
19:00 – konferencja ks. Piotra Glasa oraz dr. Jacka Pulikowskiego. Wstep wolny. 🔹 ZADAJ PYTANIE AUTOROM:
👉 W trakcie spotkania przewidziany jest czas na tzw. Q&A. Swoje pytanie już dziś wyślij na maila ▶️ esprit.promocja@gmail.com ◀️
📨 Przekażemy je ks. Piotrowi i Panu Jackowi. Pośród wysłanych pytań wybiorą kilka tych najważniejszych i odpowiedzą na nie. https://www.facebook.com/events/1031298 ... tory%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22group%22%7D]%7D

Animamea
Posty: 27
Rejestracja: 31 sie 2019, 23:09
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: "SYCHAR W DRODZE"

Post autor: Animamea » 24 lip 2022, 8:04

Witajcie kochani. Dzielę się wrażeniami ze spotkania z ks. Piotrem Glasem i Jackiem Pulikowskim w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie. Była Msza św i konferencja o rodzinie.
https://m.facebook.com/events/103129853 ... 2922400009 . Było dużo cennych wypowiedzi, dobrze, ze jest nagranie- warto do niego zajrzeć https://youtu.be/nwN_R_sLa5E . dobrej Bożej niedzieli ☀️

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość