PILNE

Ogłoszenia i informacje.

Moderator: Moderatorzy

helenast
Posty: 2837
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

PILNE

Post autor: helenast » 19 sie 2017, 12:50

Ks. Krzysztof Grzywocz zaginął w Alpach Szwajcarskich

Komunikat o zaginięciu opublikowała szwajcarska policja. Prosimy o pomoc.

18 sierpnia policja szwajcarska opublikowała komunikat o zaginięciu ks. Krzysztofa Grzywocza, księdza diecezji opolskiej. Ks. Grzywocz to ceniony rekolekcjonista, kierownik duchowy, terapeuta i autor.



Ks. K. Grzywocz po odprawieniu Mszy św. 17 sierpnia rano w Betten wyjechał szarym Renault o nr. rej. OP 439OC w nieznanym kierunku i do tej pory nie wrócił. 18 sierpnia miał tam ponownie odprawić Mszę św. Z nieoficjalnych informacji, które do nas w tej chwili (sobota, godz. 0.45) docierają, wynika, że policja znalazła samochód księdza Krzysztofa i przypuszcza, że najprawdopodobniej poszedł w góry.

Poszukiwania zostały wczoraj wstrzymane z powodu złej pogody, wznowiono je w sobotę rano. Ks. Krzysztof - który nie pierwszy raz jest w Alpach - ma ze sobą zegarek z GPS. Policja chce dzięki temu namierzyć jego lokalizację, ale nie jest pewne czy będzie to możliwe. W czwartek (17 sierpnia) ksiądz zostawił w schronisku informację, że wychodzi na szczyt, ale do schroniska nie wrócił. Ze szczytu prowadzą w dół cztery drogi. Poszukiwania koncentrują się na tych trasach. Ks. Krzysztof nie wysłał sygnału SOS ze swojego zegarka, który daje taką możliwość.

W miarę napływu nowych wieści będziemy je tu podawać.

Bp Andrzej Czaja rozpoczynając Mszę dla opolskich pielgrzymów na Jasnej Górze zaapelował do nich o gorącą modlitwę o łaskę ocalenia ks. Krzysztofa.

Bardzo prosimy o pomoc: modlitwę oraz o udostępnianie tej informacji. Policja szwajcarska prosi o kontakt osoby, które mogą udzielić informacji w sprawie ks. Krzysztofa. Nr tel. +41 27/ 326 56 56.

helenast
Posty: 2837
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: PILNE

Post autor: helenast » 19 sie 2017, 13:23

Kochani ,kiedyś ksiądz Grzywocz pomógł nam podczas rekolekcji teraz mamy szansę jemu pomóc. Zjednoczmy się w modlitwie jako wspólnota i otoczmy księdza modlitwą. Pod Twoją opiekę ...

Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: PILNE

Post autor: Pavel » 19 sie 2017, 14:03

...Uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk

bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: PILNE

Post autor: bosa » 19 sie 2017, 17:02

...naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych...
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney

Lawendowa
Posty: 7650
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: PILNE

Post autor: Lawendowa » 19 sie 2017, 17:30

... ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać...
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."

GosiaH
Posty: 1062
Rejestracja: 12 gru 2016, 20:35
Płeć: Kobieta

Re: PILNE

Post autor: GosiaH » 19 sie 2017, 21:35

... Panno Chwalebna i błogosławiona ...
"Nie mów ludziom o Bogu kiedy nie pytają, żyj tak, by pytać zaczęli" św. Jan Vianney

Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13300
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: PILNE

Post autor: Nirwanna » 20 sie 2017, 7:27

...o Pani nasza, orędowniczko nasza.....
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II

zenia1780
Posty: 2170
Rejestracja: 18 sty 2017, 12:13
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: PILNE

Post autor: zenia1780 » 20 sie 2017, 9:10

Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza...
lecz [Pan] mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali».
(2Kor 12,9)

zenia1780
Posty: 2170
Rejestracja: 18 sty 2017, 12:13
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: PILNE

Post autor: zenia1780 » 22 sie 2017, 20:20

lecz [Pan] mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali».
(2Kor 12,9)

helenast
Posty: 2837
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: PILNE

Post autor: helenast » 24 sie 2017, 14:10

Bp Andrzej Czaja zachęca do sięgania do konferencji i wywiadów ks. Krzysztofa Grzywocza i do uczestnictwa w Mszy św., która zostanie odprawiona w czwartek 31 sierpnia o 15.00 w kościele seminaryjnym w Opolu.

W środę 23 sierpnia zakończyła się akcja ratownicza po zaginięciu ks. Krzysztofa Grzywocza w Alpach. Do Opola wróciła delegacja opolskiej kurii, która była w Szwajcarii na miejscu poszukiwań. Podczas konferencji prasowej z dziennikarzami spotkali się bp Andrzej Czaja, ks. Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego, ks. Arnold Drechsler, dyrektor opolskiej Caritas, i Piotr Dobrowolski.

- Nie możemy ani powiedzieć, że ks. Krzysztof zginął, ani też nie możemy uznać, że żyje. Stwierdzamy, że zaginął, dlatego akcję ratowniczą przerwano - powiedział bp Andrzej Czaja. Oddał głos swoim wysłannikom, którzy opowiedzieli o przebiegu akcji, prowadzonej w Alpach. Wielokrotnie podkreślali ogromne zaangażowanie i przejęcie członków wszelkich służb. (O tym napiszemy w oddzielnej relacji.)

Pojawiły się pytania, co dalej. Czy będą dalsze akcje poszukiwawcze? - Akcja ratownicza jest skończona. Jeśli przyjaciele lub alpiniści zdecydują się na wyjście w góry, to nie będzie to akcja poszukiwawcza. To bardziej chodzi o przejście tym szlakiem, które będzie formą pożegnania, pozdrowienia. Z nadzieją, że może akurat Boska Opatrzność pozwoli nam go znaleźć - podkreślił bp Andrzej Czaja.

Ks. Joachim Kobienia powiedział też, że w rozmowie z bratem ks. Krzysztofa Grzywocza pojawiło się pytanie, czy ks. Krzysztof chciałby być znaleziony? - „Jeślibym zaginął w górach, to bardzo proszę szukajcie mnie, ale jeśliby nie było szans na znalezienie mnie żywym, to nie szukajcie” - cytował ks. Kobienia. - To były słowa ks. Krzysztofa. Są świadkowie, którzy je słyszeli. To słowa wypowiedziane zupełnie poważnie - mówił ks. Kobienia.

- Przed chwilą rozmawiałem z bratem ks. Krzysztofa, Adrianem, który wprost zacytował zdanie: „Szukajcie mnie, a nie ciała” - mówił biskup opolski. - I ja poszedłbym w tym kierunku, że my, którzy jesteśmy bardzo zauroczeni jego myślą, postawą, posługą, szukajmy go też w tym, co nam zostawił. Mamy wiele wspaniałych konferencji, niektóre nagrane, niektóre na piśmie. Ja bym wszystkich zachęcał, by teraz w tym czasie, kiedy nadziei nie tracimy, odnieść się do tego, co nam zostawił. Tam go znajdziemy, w jego twórczości, w jego wywiadach - podkreślał ordynariusz.

- Zachęcam też, by wiele się modlić, bo na modlitwie jakoś się z nim spotkamy, w przestrzeni jedności odniesienia do Boga - mówił bp Czaja.

- Zapraszam wszystkich na szczególną liturgię, którą chcemy sprawować w naszym kościele seminaryjnym 31 sierpnia, w przyszły czwartek. To będzie dokładnie 2 tygodnie od dnia, kiedy zaginął - zapraszał ordynariusz.

Msza św. rozpocznie się o 15.00, w Godzinie Miłosierdzia. - To będzie liturgia sprawowana do Bożej Opatrzności, w której będziemy powierzać życie ks. Krzysztofa. My nie wiemy, co jest z życiem doczesnym, ale o jego życie w ogóle - nie boimy się - podkreślił biskup opolski. I raz jeszcze podkreślił, że teraz ważne jest odnajdywanie ks. Grzywocza na ścieżkach komunii wiary.

Msza św. będzie sprawowana również w sobotę 2 września o 18.00 w rodzinnej parafii ks. Grzywocza - NMP Królowej Świata w Kędzierzynie-Koźlu-Rogach.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość