wynajmowanie komuś mieszkania

Bogu, co boskie, cesarzowi, co cesarskie... Czasami trzeba wkroczyć na drogę prawną, zanim to zrobisz, zajrzyj, zapytaj

Moderator: Moderatorzy

PanieJanie
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2017, 9:05
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

wynajmowanie komuś mieszkania

Post autor: PanieJanie » 10 lut 2017, 9:09

Witajcie,

bylem na wcześniejszej wersji forum, ale nie mogłem się zalogować na stare konto...
Skłaniam się do wynajmowania mieszkania może studentom, może jakiejś rodzinie i dlatego też chciałbym się Was zapytać co powinno być zawarte w umowie najmu?

Proszę o rzetelne odpowiedzi.

Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: wynajmowanie komuś mieszkania

Post autor: Pavel » 10 lut 2017, 11:48

Witaj,
Po kolei:
1) to jest nowe forum zbudowane w innym niż poprzednie programie.
W związku z tym każdy chcąc tu pisać musi sie od nowa rejestrować.

2) sa rożne formy umowy najmu, proponuje wrzucić temat na Google aby sie rozeznać i w oparciu o to podjąć decyzje.
Prawo jest w tym zakresie mocno nieoptymalne, kiepsko chroni właścicieli, natomiast zbyt dobrze najemców.
W wyniku tego, można trafiając na nieuczciwych najemców narobić sobie sporych kłopotów.
Ja w wyniku poszukiwań zdecydowałem sie na formę zwana NAJEM OKAZJONALNY. I taka moge z czystym sumieniem polecić.
Poczytaj sobie o tym, w razie potrzeby mam gdzies na mailu wzór takowej umowy. Jeśli bedziesz zainteresowany daj znac na priv.
Pozdrawiam
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk

fifiski
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2019, 12:53
Płeć: Mężczyzna

Re: wynajmowanie komuś mieszkania

Post autor: fifiski » 29 maja 2019, 12:52

Czy wynajmowanie mieszkania bez umowy jest wykroczeniem ?

nałóg
Posty: 3291
Rejestracja: 30 sty 2017, 10:30
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: wynajmowanie komuś mieszkania

Post autor: nałóg » 29 maja 2019, 14:09

Może podpadać pod Kodeks Karno Skarbowy

twardy
Posty: 1889
Rejestracja: 11 gru 2016, 17:36
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: wynajmowanie komuś mieszkania

Post autor: twardy » 29 maja 2019, 17:09

fifiski pisze:
29 maja 2019, 12:52
Czy wynajmowanie mieszkania bez umowy jest wykroczeniem ?
Jesteśmy na forum katolickim, więc napiszę tak. Wynajmowanie bez umowy, czyli bez płacenia podatku od tego najmu, jest okradaniem budżetu państwa - czyli jest grzechem.

fifiski
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2019, 12:53
Płeć: Mężczyzna

Re: wynajmowanie komuś mieszkania

Post autor: fifiski » 30 maja 2019, 10:41

Dziękuje za odpowiedź

Awatar użytkownika
Pijawka
Posty: 272
Rejestracja: 12 wrz 2018, 15:01
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: wynajmowanie komuś mieszkania

Post autor: Pijawka » 01 cze 2019, 0:23

twardy pisze:
29 maja 2019, 17:09
fifiski pisze:
29 maja 2019, 12:52
Czy wynajmowanie mieszkania bez umowy jest wykroczeniem ?
Jesteśmy na forum katolickim, więc napiszę tak. Wynajmowanie bez umowy, czyli bez płacenia podatku od tego najmu, jest okradaniem budżetu państwa - czyli jest grzechem.
Wynajmowanie ludziom, którzy mieszkają w nim "na kocią łapę" w konkubinacie= cudzołóstwie też jest grzechem CUDZYM ( = pozwalanie innym na grzech, stwarzanie "komfortu" do niego a przy okazji czerpanie z tego korzyści materialnej) . Tylko tak "technicznie" ciężko się zorientować kto ma ślub kościelny a kto nie, bo raczej jego brakiem nikt rozsądny się nie obnosi.

Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: wynajmowanie komuś mieszkania

Post autor: Monti » 01 cze 2019, 13:10

Pijawka pisze:
01 cze 2019, 0:23
twardy pisze:
29 maja 2019, 17:09
fifiski pisze:
29 maja 2019, 12:52
Czy wynajmowanie mieszkania bez umowy jest wykroczeniem ?
Jesteśmy na forum katolickim, więc napiszę tak. Wynajmowanie bez umowy, czyli bez płacenia podatku od tego najmu, jest okradaniem budżetu państwa - czyli jest grzechem.
Wynajmowanie ludziom, którzy mieszkają w nim "na kocią łapę" w konkubinacie= cudzołóstwie też jest grzechem CUDZYM ( = pozwalanie innym na grzech, stwarzanie "komfortu" do niego a przy okazji czerpanie z tego korzyści materialnej) . Tylko tak "technicznie" ciężko się zorientować kto ma ślub kościelny a kto nie, bo raczej jego brakiem nikt rozsądny się nie obnosi.
Pijawko, nie wiem, czy nie idziesz trochę za daleko, bo tym sposobem za grzech można uznać także sprzedawanie w sklepie, gdzie w asortymencie jest alkohol. Ja uważam, że zanim zacznie się od kogoś egzekwować wypełnianie przykazań, trzeba go doprowadzić do spotkania z Bogiem.

Ale pytanie autora chyba nie dotyczyło tej sytuacji. Z pewnością lepiej płacić podatek od najmu choćby ze zwykłej uczciwości, a także po to, by nie stać się podmiotem zainteresowania urzędu skarbowego.
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)

twardy
Posty: 1889
Rejestracja: 11 gru 2016, 17:36
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: wynajmowanie komuś mieszkania

Post autor: twardy » 01 cze 2019, 21:41

Pijawka pisze:
01 cze 2019, 0:23
twardy pisze:
29 maja 2019, 17:09
fifiski pisze:
29 maja 2019, 12:52
Czy wynajmowanie mieszkania bez umowy jest wykroczeniem ?
Jesteśmy na forum katolickim, więc napiszę tak. Wynajmowanie bez umowy, czyli bez płacenia podatku od tego najmu, jest okradaniem budżetu państwa - czyli jest grzechem.
Wynajmowanie ludziom, którzy mieszkają w nim "na kocią łapę" w konkubinacie= cudzołóstwie też jest grzechem CUDZYM ( = pozwalanie innym na grzech, stwarzanie "komfortu" do niego a przy okazji czerpanie z tego korzyści materialnej) . Tylko tak "technicznie" ciężko się zorientować kto ma ślub kościelny a kto nie, bo raczej jego brakiem nikt rozsądny się nie obnosi.
Pijawko, zgadzam się z Twoim pierwszym zdaniem. Sam wynajmuję studentom pokoje i w ogłoszeniu umieściłem uwagę: "Pary nie akceptowane". Można? Można.
Jeśli się chce, to można poradzić sobie i z problemem o którym piszesz w drugim zdaniu. Jeśli się chce.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość