Adwokat

Bogu, co boskie, cesarzowi, co cesarskie... Czasami trzeba wkroczyć na drogę prawną, zanim to zrobisz, zajrzyj, zapytaj

Moderator: Moderatorzy

Basia123
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2017, 15:10
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Adwokat

Post autor: Basia123 »

Witam,
Czy możecie mi polecić adwokata z Białegostoku, którego celem nie było rozwiedzenie.Mąż złożył do sądu pozew o rozwód. Ja jeszcze dokumentów z sądu nie otrzymałam. Chodzi o poradę prawną związaną z rozwodem, alimentami, podziałem majątku.
Bóg zapłać
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Adwokat

Post autor: Nirwanna »

Basia123,
Jeśli nie znajdziesz kogoś z polecenia, zawsze możesz na początek spróbować tu: http://www.rodzinabialystok.pl/index.ph ... 6&Itemid=0
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Robin
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2018, 8:34
Płeć: Mężczyzna

Re: Adwokat

Post autor: Robin »

Witam,

a czy ktoś może polecić jakiegoś adwokata z Warszawy który może pomóc w sądzie komuś kto nie zgadza się na rozwód i wykazałby sie zrozumieniem wobec takiego stanowiska?

Pozdrawiam
Robin
jacek-sychar

Re: Adwokat

Post autor: jacek-sychar »

Ewentualne dane przekazujemy na priva.
TomaszF
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2018, 18:47
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Mężczyzna

Re: Adwokat

Post autor: TomaszF »

A czy jest jakiś adwokat z Łodzi lub okolic który nie zgadza się na rozwód i chciałbym powalczyć o ocalenie rodziny?
jacek-sychar

Re: Adwokat

Post autor: jacek-sychar »

Tomaszu

Zapraszamy na spotkanie naszego ogniska w Łodzi. Najbliższe już 9 czerwca.
Dzisiaj zaczynają się rekolekcje w Porszewicach (koło Konstantynowa Łódzkiego). Jeżeli chciałbyś w nich uczestniczyć, to napisz mi na priva. Może zwolniło się w ostatniej chwili jakieś miejsce.
Namiarów na adwokatów (jak i na psychologów) raczej nie podajemy na forum ogólnym.
Różyczka
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2018, 17:12
Płeć: Kobieta

Re: Adwokat

Post autor: Różyczka »

Witam.
Szukam adwokata ze Szczecina o katolickich poglądach, który pomoże przejść przez proces rozwodowy. Mąż złożył pozew o rozwód, a ja kompletnie nie umiem się w tym odnaleźć. Kocham męża i chcę powalczyć o nasze małżeństwo. Pilne!
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Adwokat

Post autor: Nirwanna »

Różyczko, zaglądałaś do szczecińskiego Ogniska? Tam mogą mieć potrzebne Tobie namiary.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Amica

Re: Adwokat

Post autor: Amica »

Kochani, czy jeśli dostałam wezwanie strony do osobistego stawiennictwa w celu przesłuchania w charakterze strony w sprawie o rozwód, to może iść za mnie pełnomocnik (radca prawny)? Czy muszę mieć uzasadniony powód, aby zastąpił mnie pełnomocnik?
Pantop
Posty: 3167
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Adwokat

Post autor: Pantop »

Zapytaj pełnomocnika :D
Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Adwokat

Post autor: Monti »

Amica pisze: 12 wrz 2018, 11:30 Kochani, czy jeśli dostałam wezwanie strony do osobistego stawiennictwa w celu przesłuchania w charakterze strony w sprawie o rozwód, to może iść za mnie pełnomocnik (radca prawny)? Czy muszę mieć uzasadniony powód, aby zastąpił mnie pełnomocnik?
Musisz stawić się osobiście. Pełnomocnik oczywiście może być z Tobą na rozprawie, ale przesłuchiwana będziesz Ty. Pełnomocnik może w takiej sytuacji zadawać pytania (Tobie i drugiej stronie, czyli meżowi). Na rozprawach, na które nie zostałaś wezwana do osobistego stawiennictwa, może zastępować Cię pełnomocnik.
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
Amica

Re: Adwokat

Post autor: Amica »

Echs, no trudno. Muszę się w takim razie psychicznie przygotować do występu. Dziękuję za odpowiedź.
krzysztof123
Posty: 29
Rejestracja: 08 lut 2017, 7:18
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Adwokat

Post autor: krzysztof123 »

Amica pisze: 12 wrz 2018, 13:40 Echs, no trudno. Muszę się w takim razie psychicznie przygotować do występu. Dziękuję za odpowiedź.
Amica - rozprawy rozwodowe są trudne dla każdego bo stres, nerwy i patrzy się prosto w twarz temu, któremu się ślubowało a ta miłość podlega osądowi. Jednak przesłuchanie strony wymaga osobistego stawiennictwa. Pełnomocnik może jedynie bronić Twoich argumentów ale ich nie wypowie. I tylko Ty masz wiedzę co do Waszego małżeństwa a nie pełnomocnik. Dlatego musisz być
ODPOWIEDZ