Rozwody utrudnione, alimenty będą szybciej

Bogu, co boskie, cesarzowi, co cesarskie... Czasami trzeba wkroczyć na drogę prawną, zanim to zrobisz, zajrzyj, zapytaj

Moderator: Moderatorzy

Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Rozwody utrudnione, alimenty będą szybciej

Post autor: Monti » 23 lis 2021, 19:44

Szykują nam się zmiany proceduralne w sprawach rozwodowych - może kogoś to zainteresuje:
https://legalis.pl/rozwody-utrudnione-a ... -szybciej/
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)

sajmon123
Posty: 865
Rejestracja: 16 lis 2020, 22:57
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozwody utrudnione, alimenty będą szybciej

Post autor: sajmon123 » 26 lis 2021, 22:03

Co do założenia się zgadzam. Jest słuszne. Jednak teoria a praktyka... Warto jednak przypominać rodzicom, że powołując na świat dzieci są za nie odpowiedzialne. Rozwód rodziców "prawie" nigdy nie jest dobry.

W dalszej części jest że adwokaci się zgadzają co do alimentów natychmiastowych. Naprawdę? Jest tam użyte stwierdzenie że większość adwokatów (oczywiście tych z badań). Chcemy czy nie, różne czynniki ekonomiczne oraz polityczne doprowadziły do tego, iż jest Polska"A" i polska "B"... I nie chodzi już o wschód i zachód, a duże miasta i mniejsze. Dla mieszkańca dużego miasta alimenty natychmiastowe są niczym. Dla tych drugich... Nie umiem opisać. Do tego kredyt i wychodzi kosmos..

Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozwody utrudnione, alimenty będą szybciej

Post autor: Monti » 30 lis 2021, 20:48

Dla pełnomocnika alimenty natychmiastowe też są wygodne, bo nie trzeba wykazywać wydatków. A zmiany w procedurze rozwodowej już nie, bo to tez dla niego więcej roboty. Póki co niektórzy adwokaci w mediach społecznościowych naganiają klientów zainteresowanych rozwodem, by jak najszybciej się decydowali, bo po Nowym Roku już będzie znacznie dłużej.
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)

Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozwody utrudnione, alimenty będą szybciej

Post autor: Pavel » 01 gru 2021, 8:38

Monti pisze:
30 lis 2021, 20:48
A zmiany w procedurze rozwodowej już nie, bo to tez dla niego więcej roboty. Póki co niektórzy adwokaci w mediach społecznościowych naganiają klientów zainteresowanych rozwodem, by jak najszybciej się decydowali, bo po Nowym Roku już będzie znacznie dłużej.
Przerażajace, aczkolwiek patrząc szerzej jakoś zdziwienia to we mnie nie wywołuje.
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk

Pantop
Posty: 3157
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozwody utrudnione, alimenty będą szybciej

Post autor: Pantop » 01 gru 2021, 9:00

Pavel pisze:Przerażajace, aczkolwiek patrząc szerzej jakoś zdziwienia to we mnie nie wywołuje.
To nie wszystko
W zeszłym tygodniu spotkałem się z określeniem ,,przywilej eutanazji,,
O ile eutanazja jest pojęciem znanym, to dodanie do niej słowa ,,przywilej,, budzi zachwyt najbardziej wyrafinowanych demonów :twisted: :twisted: :twisted:

Zasada uchylonej furtki - dzisiaj humanitarnie i z pseudo uzasadnieniem, jutro każdy pod byle pretekstem.


Cofka do 1939?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości