Latająca biblioteka

Ciekawe strony www, fora dyskusyjne, książki nt. małżeństwa, propozycje współpracy...

Moderator: Moderatorzy

Ukasz

Latająca biblioteka

Post autor: Ukasz » 16 gru 2017, 22:11

Mamy listę lektur. Większość z nas jest zachęcana do tego, żeby czytać kolejne książki - i słusznie. Niektórzy mają potrzebę wracania do tego samego tytułu, inni, w tym ja, raczej nie. Wolę sięgnąć po kolejną. A tę przeczytaną chętnie bym przekazał następnej potrzebującej osobie. To są dobre pozycje i warto je wspierać materialnie, ale zarazem kupowanie wszystkich po kolei może być dla wielu osób co najmniej kłopotliwe finansowo. Może więc warto umówić się na jakieś wymiany? Np. pisać w tym wątku, że mam to i to do oddania, albo że szukam czegoś. Umówić się na jakieś miejsce przekazania lub przesyłać pocztą po nawiązaniu kontaktu przez PW. Innym rozwiązaniem byłoby przynoszenie przeczytanych książek do ogniska dla wzbogacenia stacjonarnej biblioteczki, bo przynajmniej ta na Skaryszewskiej jest bardzo uboga.
Ja mam na razie tylko kilka i prawie wszystkie pożyczyłem osobie z rodziny, która też się zmaga z kryzysem. Jak zwróci, to przyniosę na Skaryszewską.
Co myślicie o takiej wymianie książek?

s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Latająca biblioteka

Post autor: s zona » 16 gru 2017, 23:18

Osobiscie uwazam ,ze to sensowny pomysl ..
Masz racje ,skompletowanie 20- 30 ksiazek ,to jest jakas kwota , a w ognisku bylyby ,jako cos w rodzaju "podrecznej apteczki " :)
Sama lubie pozyczac ,jesli tylko moge .. ale teraz z uwagii na odleglosc , moge tylko zaproponowac wyslanie komus ksero ksiazki ks prof Romualda Jaworskiego " Kiedy milosc boli O zranieniach i przebaczeniu w malzenstwie " wydana przez Plocki Instytut Wydawniczy ... ale nie do zdobycia ...sama dostalam ,wiec chetnie sie podziele :)
www.wydawnictwo.plock.pl/zapowiedz-kiedy-milosc-boli

ak70
Posty: 606
Rejestracja: 29 sty 2017, 23:14
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Latająca biblioteka

Post autor: ak70 » 03 kwie 2018, 12:33

W naszym ognisku funkcjonuje Biblioteczka Sycharowska, mamy nawet bibliotekarkę :D
Kto może to kupuje, czasem ze składek ogniskowych jak jest fajna pozycja... wypożyczamy, wpisujemy się do specjalnego zeszytu... działa, polecam! :)
Na skrzyżowaniu świata dróg,
Na ludzkich dróg rozstaju,
Postawił krzyż swój Dobry Bóg,
Dla tych, co się błąkają...

s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Latająca biblioteka

Post autor: s zona » 12 gru 2018, 8:52

post_id=19815 pisze:
16 gru 2017, 23:18
prof Romualda Jaworskiego " Kiedy milosc boli O zranieniach i przebaczeniu w malzenstwie " wydana przez Plocki Instytut Wydawniczy ... ale nie do zdobycia ...
www.wydawnictwo.plock.pl/zapowiedz-kiedy-milosc-boli
Obecnie jest ,dopoki znow sie naklad sie skonczy ..
https://www.wydawnictwo.plock.pl/kiedy- ... 01-produkt
Moze warto zrobic sobie lub komus prezent pod choinke :)
tylko 10 zl a bezcenna :D

jacek-sychar

Re: Latająca biblioteka

Post autor: jacek-sychar » 12 gru 2018, 8:53

Potwierdzam, książka jest bardzo wartościowa.

enbe
Posty: 126
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:27
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Latająca biblioteka

Post autor: enbe » 19 gru 2018, 15:31

Ognisko Rychwałdzkie też ma zbiory nie tylko książek, ale i audio, i wideo. Wiele pozycji mamy z dedykacjami i autografami autorów, jako pokłosie naszego uczestnictwa w przeróżnych konferencjach, rekolekcjach, warsztatach. Czasami są kłopoty ze ściągnięciem niektórych pozycji od zaczytanych, zasłuchanych lub zapatrzonych czytelników, ale wtedy wkracza Alinka i ,,łagodną" perswazją doprowadza do logistycznego rozładowania zastoju. ;-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości