Francine Rivers - beletrystyka chrześcijańska

Ciekawe strony www, fora dyskusyjne, książki nt. małżeństwa, propozycje współpracy...

Moderator: Moderatorzy

Magnolia

Francine Rivers - beletrystyka chrześcijańska

Post autor: Magnolia » 18 paź 2017, 12:32

Ja na początku roku 2017 odkryłam Francine Rivers, pisarkę chrześcijańską. I przeczytałam wszystko co u nas wydrukowali jej autorstwa. Pisze powieści chrześcijańskie, mądrze i jak się domyślam z natchnienia Ducha św. Pokazuje życie bohaterów w perspektywie Bożej, duchowej. O przemianach i nawróceniach duchowych.
Cudownie się to czyta, szczególnie serię o pierwszych chrześcijanach "Głos w wietrze", "Echo ciemności", "Jak świt poranka". Czytając Ewangelię najcześciej nie umiemy sobie wyobrazic jak mamy ją przełożyć na życie, a w tych książkach to widać. Gorąco polecam, także "Potęga nadziei" i "Potęga miłości". A dla ludzi w kryzysie małżeńskim polecam "purpurowa Nić".

Te pierwsze 3 ksiażki sa o czasach rzymskich prześladowań chrześcijan, napisane po prostu ciekawie, ja przeczytałam je w 3 tyg a to jest 1800 stron. Nie można się oderwać. Jest w nich dużo wątków gladiatorów i pierwszej ewangelizacji, rozwijania wiary w każdych warunkach. Jest też miłość i grzech, nawrócenie.

Potęga miłości i nadziei to już ostatnie dwa wieki, raczej o relacjach matek i córek.
Dla mnie to była bogata lektura, mocno mi pomogła wyobrazić sobie jak przełożyć wiarę na życie, co mi się udało i niesie takie owoce jak opisuję w świadectwach. po prostu trafiły na bardzo dobry moment u mnie. Nie zastąpią lektury Pisma św, ale działają na wyobraźnię.

Ciekawa tez jest "Ostatni zjadacz grzechu" trudna na początku bo z XVIII w USA ale w końcu niesamowita droga do nawrócenia całej wioski.


http://lubimyczytac.pl/autor/15104/francine-rivers
Ostatnio zmieniony 18 paź 2017, 23:35 przez Pavel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Edytowano na prośbę autorki postu

bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Francine Rivers - beletrystyka chrześcijańska

Post autor: bosa » 18 paź 2017, 21:38

"Purpurowa nić " to książka jakby specjalnie napisana dla Sycharu ;)
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney

ak70
Posty: 606
Rejestracja: 29 sty 2017, 23:14
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Francine Rivers - beletrystyka chrześcijańska

Post autor: ak70 » 03 kwie 2018, 12:35

Magnolia pisze:
18 paź 2017, 12:32
Ja na początku roku 2017 odkryłam Francine Rivers, pisarkę chrześcijańską. I przeczytałam wszystko co u nas wydrukowali jej autorstwa
Ja też :)

Polecam też Karen Kingsbury - podobny styl pisania.
Na skrzyżowaniu świata dróg,
Na ludzkich dróg rozstaju,
Postawił krzyż swój Dobry Bóg,
Dla tych, co się błąkają...

GosiaH
Posty: 1062
Rejestracja: 12 gru 2016, 20:35
Płeć: Kobieta

Re: Francine Rivers - beletrystyka chrześcijańska

Post autor: GosiaH » 03 kwie 2018, 19:32

Ja, z kolei, jednak bym nie polecała wszystkiego tej autorki.
Ja czytałam m in "Rodowód łaski" - ostatnia część ("Maria"), jest bardzo ... no nie wiem jak to powiedzieć ... na pewno nie w zgodzie z naszą wiarą.
Ja, przyznaję, zarzuciłam tę książkę po paru stronach ... zwłaszcza gdy młody Pan Jezus leczył z gorączki swoich braci/siostry ... no, dla mnie to stanowczo za dużo.
"Nie mów ludziom o Bogu kiedy nie pytają, żyj tak, by pytać zaczęli" św. Jan Vianney

Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13300
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Francine Rivers - beletrystyka chrześcijańska

Post autor: Nirwanna » 03 kwie 2018, 20:10

Potwierdzam, z dużym dystansem przeczytałam "Marię". O ile 4 pierwsze części pięknie traktowały o 4 różnych biblijnych wersjach kobiecości, o tyle "Maria"... hm.... niech każdy sam oceni. Dla mnie ta książka jest całkiem na opak :-(
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości