Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Ciekawe strony www, fora dyskusyjne, książki nt. małżeństwa, propozycje współpracy...

Moderator: Moderatorzy

s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: s zona »

CAŁĄ RODZINĄ ŚWIĘTUJEMY BOŻE NARODZENIE
https://www.radiomaryja.pl/multimedia/a ... arodzenie/
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: Al la »

AUDYCJE DLA MAŁŻONKÓW I RODZICÓW
w Radiu Maryja we wtorki o 21:30
06.04 Zmartwychwstanie to Dobra Nowina, to nadzieja dla małżeństwa, dla rodziny.
ks. Marek Borowski, kustosz Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi, moderator DK
Agnieszka i Krzysztof Rostkowscy ze wspólnoty Domowego Kościoła
13.04 Piękno kobiecości
Emilia Cichecka, stylistka, kolorystka
Aneta Ciężarek, społecznik, działa na rzecz Pro Life i Duchowej Adopcji, ambasadorka Matki Boskiej Łaskawej patronki
Warszawy i strażniczki Polski
20.04 Udany bal czy zabawa - tylko z wodzirejem!
ks.Wojciech Ignasiak, kierownik Ośrodka Profilaktyczno-Szkoleniowego im.Ks.Franciszka Blachnickiego w Katowicach,
Bernadeta Lechowicz-Nogaj, pedagog, trener rozwoju osobistego, kier. Internatu w Centrum Radosna Nowina 2000,
wodzirej
Hojna Kazimierz, wodzirej
27.04 Dlaczego adoracja Najświętszego Sakramentu jest tak ważna?
ks Dominik Chmielewski, salezjanin
Iwona Niedbalska, lekarz pediatra, doradca życia rodzinnego
04.05 Chciwy traci wszystko, czyli o grzechu chciwości.
s.Urszula Kłusek, pallotynka, wieloletnia katechetka, autorka książek o tematyce religijnej i wychowawczej
11.05 "Od wieków w historię wpisana" - kult Matki Bożej w życiu Polaków
Aldona Plucińska, etnograf
18.05 Obecność w Kościele kobiet i mężczyzn uczestniczących w procesie aborcji.
ks.bp Artur Ważny, z diec. tarnowskiej
s. Małgorzata Słomka ze Zgr.Sióstr Miłosierdzia św.Wincentego a’Paulo
25.05 Litania loretańska w praktyce życia małżeńskiego
Ewa Grodzka, pedagog, prezes stowarzyszenia dla kobiet Dobry Moment z mężem Wojciechem, liderem męskiej
wspólnoty Wojownicy Maryi, prezesem stowarzyszenia Odnowa Rodzin,
ks. Kamil Dąbrowski odpowiedzialny za Szkołę Nowej Ewangelizacji w arch. Białostoskiej
01.06 W naszej sąsiedzkiej rodzinie
Agnieszka Wolińska-Wójtowicz, historyk sztuki i kultury, pisarka, publicystka
08.06 Chodź ze mną na pustynię.
Aneta Wardawy, familiolog, mediator rodzinny z mężem Marcinem, informatykiem
15.06 Miłość ukryta w znaku krzyża.
o. Krzysztof Kołodyński, misjonarz, werbista
22.06 Naturalna inwestycja w zdrowie dzieci.
dr Grażyna Rybak, lekarz pediatra

profil na FACEBOOKu audycje dla małżonków i rodziców
audycje archiwalne www.radiomaryja.pl pod zakładką audycje dla małżonków
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: Al la »

AUDYCJE DLA MAŁŻONKÓW I RODZICÓW
w Radiu Maryja we wtorki o 21:30

06.07 W naszym domu nie ma terroru porządku.
Małorzata Nawrocka, pisarka, dziennikarka, pedagog, organizator i prelegent sympozjów
n/t przemian we współcz. kulturze i zagrożeń duchowych z mężem Markiem
13.07 Jak nie zaniedbać talentu widocznego u dziecka.
dr hab.Grzegorz Grochowski, teolog, pedagog, wykładowca na Akademii Katolickiej w Warszawie
20.07 Założenie niewinności w relacjach rodzinnych.
o. Mieczysław Łusiak, jezuita, założyciel i opiekun wspólnoty Rodzin Empatycznych, dyr. Domu Rekolekcyjnego Suchej
k/Bydg. Diec. duszpasterz małżeństw niesakr.
Agnieszka i Michał Iwańscy oraz Justyna i Wojciech Becla z Rodzin Empatycznych
27.07 Rodzina szkołą solidarności!
ks.dr Janusz Stańczuk, redaktor naczelny miesięcznika TAK RODZINIE, wykładowca teologii pastoralnej oraz
pełnomocnik rektora ds. administracji i organizacji uczelni,
Aldona i Artur Wiśniewscy, rodzice 5 dorosłych dzieci, tworzący rodzinny zespół muzyczny MOJA RODZINA, założyciele
fundacji „Tak dla Rodziny”
03.08 Spotkania i zjazdy rodzinne
ks. dr Kazimierz Kurek, salezjanin, Krajowy Duszpasterz Rodzin w latach 1985-1996
Krzysztof Chodkowski
10.08 Życie pomiędzy zaufaniem a lękiem.
s. Anna Maria Pudełko, apostolinka
17.08 Jak na poszczególnych etapach życia dziecka rozwijać jego głęboką relację z Bogiem
ks.dr hab. Romuald Jaworski prof.UKSW, psycholog, psychoterapeuta
24.08 Solidarność w historii Polski.
Piotr Boroń, historyk, senator, minister w KRRiT 2007-2010r, twórca Forum Edukacji Medialnej, autor książek i
artykułów w ND z żoną Anną historykiem i archiwistą
31.08 XX lecie modlitwy różańcowej rodziców za dzieci.
Ewa i Ireneusz Rogala, założyciele Różańca Rodziców za Dzieci, członkowie wspólnoty Marana Tha, ks. Mirosław
Piskozub, opiekun duchowy Różańca Rodziców
07.09 Wpływ modlitwy na zdrowie.
Iwona Niedbalska, lekarz pediatra, doradca życia rodzinnego
14.09 Nieczystość to wolność czy zniewolenie?
s.Urszula Kłusek, pallotynka, wieloletnia katechetka, autorka książek o tematyce religijnej i wychowawczej
21.09 Odcienie miłości w jesieni małżeństwa.
doc.dr inż. Jacek Pulikowski, od 45 lat szczęśliwy mąż Jadwigi, ojciec 3 dorosłych już dzieci, zaangażowany w
działalność Duszpasterstwa Rodzin, przez 2 kadencje był świeckim audytorem Rady d/s Rodziny EP, autor poczytnych
książek i artykułów, uczestnik audycji radiowych i telewizyjnych, popularny mówca spotykający się
z małżonkami, młodzieżą, nauczycielami i kapłanami
28.09 Miłość od poczęcia.
Ewa Nitecka, współtwórca Szkoły Rodzenia na Ursynowie
05.10 Moc w słabości się doskonali.
Ewa Grodzka, pedagog, prezes Stowarzyszenia Dobry Moment dla kobiet z mężem Wojciechem, liderem męskiej
wspólnoty Wojownicy Maryi, prezesem Stowarzyszenia Odnowa Rodzin
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: s zona »

Dzisiaj o 18:15 w RM

Rozmowy niedokończone: Ona ma być poddana. On ma ją kochać
dr hab. Mieczysław Guzewicz - Konsultor Rady ds. Rodziny KEP, autor publikacji nt. małżeństwa i rodziny
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: s zona »

pisze:
Rozmowy niedokończone: Ona ma być poddana. On ma ją kochać
dr hab. Mieczysław Guzewicz - Konsultor Rady ds. Rodziny KEP, autor publikacji nt. małżeństwa i rodziny
https://www.radiomaryja.pl/multimedia/r ... ja-kochac/
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: Al la »

AUDYCJE DLA MAŁŻONKÓW I RODZICÓW
w Radiu Maryja we wtorki o 21:30

05.10 Towarzyszenie małżonkowi w cierpieniu i śmierci.
Tomasz Kania, współtwórca Katolickiego Radia Londyn (www.krlradio.com) i projektu Misja 52 – z inspirującymi zadaniami dla małżonków.
12.10 Od wulgaryzacji mowy do upadku obyczajów.
Małgorzata Nawrocka, pisarka, dziennikarka, pedagog, organizator i prelegent sympozjów
n/t przemian we współczesnej kulturze i zagrożeń duchowych z mężem Markiem
19.10 Biblia – instrukcją szczęścia w małżeństwie
ks. Dominik Chmielewski, salezjanin
26.10 Moc w słabości się doskonali.
Ewa Grodzka, pedagog, prezes Stowarzyszenia Dobry Moment dla kobiet z mężem Wojciechem, liderem męskiej wspólnoty Wojownicy Maryi, prezesem Stowarzyszenia Odnowa Rodzin
ks. Łukasz Kisielewski moderator diecezjalny Domowego Kościoła, dyr. Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Białostockiej Kurii Metropolitalnej, wicedyr. ds. wychowawczych Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku
02.11 Świętych obcowanie.
s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyścowych
09.11 Wpływ muzyki na rozwój dziecka w okresie przed i po urodzeniu
Katarzyna Szewczyk dr sztuk muzycznych, muzyk, logopeda, związana z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, wykładowca akademicki również w WSD w Bydgoszczy
Anna Antonina Nogaj, dr psychologii muzyki, wykładowca akademicki na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydg. wizytator ds.poradnictwa psychologiczno - pedagogicznego w Centrum Edukacji Artystycznej w W-wie, skrzypaczka i wiceprezes Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”
16.11 Leśna szkoła służby - Harcerstwo Katolickie.
hm.Jakub Siekierzyński, szef Centrum Rozwoju Skautów Europy, hm.Aleksandra Olechowska, członek rady naczelnej Skautów Europy, hm.Robert Nuszkiewicz, szczepowy, zaangażował się w skauting jako rodzic hm. Magdalena Wójcik, drużynowa
23.11 Od cichych dni się zaczyna...
Monika Zając, doradca życia rodzinnego, Renata i Józef Nowakowie, odpowiedzialni za Domowy Kościół w diec. lubelskiej, ks.dr Jacek Sereda duszpasterz rodzin diec. siedleckiej
30.11 Z Maryją w małżeństwie
ks.Sławomir Kostrzewa, medioznawca, prowadzi kanał na YT: RCTV, Elżbieta (psycholog) i Benon (świecki ewangelizator) Wylegała
07.12 Gniewajcie się, ale nie grzeszcie. Kiedy gniew jest grzechem?
s. Urszula Kłusek, pallotynka, wieloletnia katechetka, autorka książek o tematyce religijnej
i wychowawczej
14.12 Adopcja.
Zofia Dłutek dyr. Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie,
21.12 Czas przebaczenia i pojednania
ks. Marek Borowski, pallotyn, administrator Prowincji Poznańskiej p/w Zwiastowania Pańskiego, od wielu lat moderator Domowego Kościoła
28.12 Radość spotkania
Iga i Konrad Grzybowscy, założyciele Fundacji Ster na Miłość, zaangażowani w Ruch Czystych Serc Małżeństw
04.01 Nowe spojrzenie na Boga i siebie. Psalmy w modlitwie małżeńskiej.
s. Anna Maria Pudełko, apostolinka, psychopedagog powołania
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: Al la »

AUDYCJE DLA MAŁŻONKÓW I RODZICÓW
w Radiu Maryja we wtorki o 21:30

04.01 Nowe spojrzenie na Boga i siebie. Psalmy w modlitwie małżeńskiej.
s. Anna Maria Pudełko, apostolinka, psychopedagog powołania
11.01 Dom w Biblii, Bóg w domu, czyli o tym, jak zaprojektować boskie wnętrze.
Olga Skoczylas, architekt wnętrz, asystent na Politechnice Lubelskiej, ze wsp. Odnowa w Duchu Świętym
18.01 Aniołowie są wśród nas. Niepełnosprawność w rodzinie to koniec, czy początek?
Maria Kwiecień, pedagog, terapeuta nautyzmu wybiórczego z mężem Mateuszem, renowatorem zabytków architektury
25.01 Biblia – instrukcją szczęścia w małżeństwie cz.2
ks. Domonik Chmielewski, salezjanin
01.02 Remanent małżeński.
ks.dr Jacek Sereda, duszpasterz rodzin diec. siedleckiej, Monika i Daniel Leszczyńscy, angliści
ze wspólnoty Domowego Kościoła
08.02 Jak odszukać mocną stronę dziecka
dr hab.Grzegorz Grochowski, teolog, pedagog, wykładowca na Akademii Katolickiej w W-wie
15.02 Muzyka jako uniesienie człowieka ku Bogu.
prof. dr hab. sztuk muzycznych Wojciech Pospiech, Konsultant Krajowy Centrum Edukacji Muzycznej w Wa-wie, Kier. Wydz. Wokalnego Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, Ekspert Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Wa-wie.
ks.Przemysław Książek, Ekonom Diecezji Bydgoskiej
22.02 Czy tracimy tożsamość? Wpływ kultury wschodu na dom polski.
Małorzata Nawrocka, pisarka, dziennikarka, pedagog, organizator i prelegent sympozjów n/t przemian we współczesnej kulturze i zagrożeń duchowych z mężem Markiem
01.03 Maryja a dzieci.
ks. Sławomir Kostrzewa, kulturoznawca
08.03 Co byśmy bez Was – kobiety, my mężczyźni poczęli!
dr inż. Jacek Pulikowski, zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin, przez 2 kadencje był świeckim konsultorem Rady d/s Rodziny KEP, autor poczytnych książek i artykułów w czasopismach katolickich z żoną Jadwigą dr biochemii, wieloletnią Diecezjalną Doradczynią DR w Archidiecezji Poznańskiej
15.03 Czyściec w życiu ziemskim
s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych
22.0 Zapomniana wartość - asceza.
Jolanta Gawin, pedagog, kurator rodzinny, prowadzi szkołę dla rodziców z mężem Krzysztofem
29.03 Skąd biorą się wierzące dzieci?
Piotr Wołochowicz, dr teologii pastoralnej, ojciec trójki dorosłych dzieci, razem z żoną, śp. Mariolą prowadzi Fundację Misja Służby Rodzinie, autorzy książek o małżeństwie i rodzinie oraz o rozwoju duchowym
05.04 Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, grzech czy zniewolenie?
s.Urszula Kłusek, pallotynka, wieloletnia katechetka, autorka książek o tematyce religijnej i wychow.
12.04 Obecność krzyża w małżeństwie.
dr hab.Mieczysław Guzewicz, teolog biblijny i pastoralny, świecki konsultor Rady d/s.Rodziny KEP
19.04 Radość Zmartwychwstania w małżeństwie.
Ewa Grodzka, pedagog, prezes Stow. Dobry Moment dla kobiet z mężem Wojciechem, liderem męskiej wspólnoty Wojownicy Maryi
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: Al la »

ADYCJE DLA MAŁŻONKÓW I RODZICÓW
w Radiu Maryja we wtorki o 21:30

12.04 Obecność krzyża w małżeństwie.
dr hab.Mieczysław Guzewicz, teolog biblijny i pastoralny, świecki konsultor Rady d/s.Rodziny Konferencji Episkopatu Polski
19.04 Radość Zmartwychwstania w małżeństwie.
Ewa Grodzka, pedagog, prezes Stow. Dobry Moment dla kobiet z mężem Wojciechem, liderem męskiej wspólnoty Wojownicy Maryi, ks.Mateusz Dobrzyński z par.Św.Faustyny Kowalskiej w Białymstoku, w ramach diecezji posługuje we wspólnocie Wojowników Maryi
26.04 Świętujmy w rodzinie 3 maja!
Piotr Boroń, historyk, senator, minister w KRRiT 2007-2010r, twórca Forum Edukacji Medialnej, autor książek i artykułów w ND z żoną Anną historykiem i archiwistą
03.05 Wychowani silną wiarą i tradycją, kochajmy naszą Ojczyznę.
dr Jan Maria Jackowski, historyk, senator z żoną Marią, filozofem, pedagogiem,
członkiem Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
10.05 Sztuka zachęcania.
Iwona Niedbalska, doradca życia rodzinnego, lekarz pediatra, ks.Tomasz Sydlatk
17.05 Niedziela osią chrześcijańskiego czasu.
o. dr hab.Jan Strumiłowski, cysters, teolog, wykładowca w WSD w krakowskich Panewnikach, zajmuje się współczesną kulturą w świetle ewangelii.
24.05 Płodność darem i zadaniem.
dr n.med.Aleksandra Kicińska, spec.chorób wewn. i spec.immunologii klinicznej i rozrodu, wykł.Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prowadzi autorski program z fizjologii i metod rozpoznawania płodności, razem z mężem Krzysztofem, dr n.med. spec.laryngologii, prowadzą Klinikę Leczenia Niepłodności IN VIVO .
31.05 Rodzinne wyjazdy wakacyjne.
Beata i Tomasz Strużanowscy, pedagodzy, wychowawcy ze wspólnoty Domowego Kościoła
07.06 Jak osiągnąć sukces w małżeńskiej drodze do nieba?
Joanna i Wojciech Polakiewiczowie, ze wspólnoty Domowego Kościoła, ks.dr .Jarosław Ciechanowski, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin z Torunia
14.06 Z obfitości serca mówią usta.
Agata Głażewska, polonistka, pisarka
21.06 Gdy dziecko opuszcza kraj...
dr hab.Grzegorz Grochowski, teolog, pedagog, wykładowca
na Akademii Katolickiej w Warszawie
28.06 Chrześcijańskie pozdrowienia.
ks. Paweł Siedlanowski
05.07 Zaprzyjaźnij się ze swoimi emocjami.
Natalia Podosek-Rakoczy, polonista, dziennikarz
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: Al la »

AUDYCJE DLA MAŁŻONKÓW I RODZICÓW
w Radiu Maryja we wtorki o 21:30


05.07 Zaprzyjaźnij się ze swoimi emocjami.
Natalia Podosek-Rakoczy, polonista, dziennikarz
12.07 Kryzys w małżeństwie a rozwód.
ks.Paweł Dubowik, Krajowy Duszpasterz Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR,
Andrzej Szczepaniak współzałożyciel i lider Wspólnoty, Marzena Nowak liderka Ogniska Wspólnoty TM Sychar w Opolu, Karolina Kubak prawnik, członek Wspólnoty i zespołu Logistyczno-Ewangelizacyjno-Medialnego
19.07 Relacja z Bogiem podstawą więzi małżeńskiej.
Agnieszka i Łukasz Czechyrowie, rekolekcjoniści, wykorzystujący nowoczesne formy ewangelizacji (vlogi, rekolekcje internetowe, media społecznościowe).
ks.Marcin Modrzyński odpowiedzialny za ruchy i stowarzyszenia w diec.Gnieźniejskiej, członek Fundacji Tota Tua, zaangażowany w ruchy charyzmatyczne i nową ewangelizację.
26.07 Wpływ wychowania w rodzinie dysfunkcyjnej na dorosłe życie w małżeństwie i rodzinie.
s. Urszula Kłusek, pallotynka, katechetka, autorka książek o tematyce religijnej i wych.
02.08 By w domu nie zabrakło jadła.
Aldona Plucińska, etnograf
09.08 Biblia – instrukcją szczęścia w małżeństwie cz.3
ks. Dominik Chmielewski, salezjanin
16.08 Nasze dzieci idą do szkoły
Anna i Janusz Wardakowie, współtwórcy Akademii Familijnej, rodzice 10 dzieci
23.08 Czy przysłowie „Mąż głową, a żona szyją” mówi prawdę?
Elżbieta i Piotr Markowie, związani z Duszpasterstwem Rodzin
30.08 Między okultyzmem i zabobonem.
Małorzata Nawrocka, pisarka, dziennikarka, pedagog, organizatori prelegent sympozjów
n/t przemian we współczesnej kulturze i zagrożeń duchowych z mężem Markiem
06.09 Leczenie niepłodności.
dr n.med.Aleksandra Kicińska, spec.chorób wewn. i spec.immunologii klinicznej i rozrodu, wykł.Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prowadzi autorski program z fizjologii i met.rozpoznawania płodności razem z mężem Krzysztofem, dr n.med. spec. laryngologii prowadzą Klinikę Leczenia Niepłodności IN VIVO
13.09 Relacja z małżonkiem – służbą w miłości.
Agnieszka i Łukasz Czechyrowie, rekolekcjoniści, wykorzystujący nowoczesne formy ewangelizacji (vlogi, rekolekcje internetowe, media społecznościowe).
ks.Marcin Modrzyński odpowiedzialny za ruchy i stowarzyszenia w diec.Gnieźniejskiej, członek Fundacji Tota Tua, zaangażowany w ruchy charyzmatyczne i nową ewangelizację.
20.09 Depresja.
ks.dr hab. Romuald Jaworski prof.UKSW, psycholog, psychoterapeuta
27.09 Ciekawe, choć trudna wyzwania rodzicielskie dla ojca wdowca
Tomasz Kania, współtwórca Katolickiego Radia Londyn i projektu Misja 52
z inspirującymi zadaniami dla małżonków.
04.10 Obecnośc św.Joanny Beretta-Molla w życiu rodzin
Krystyna Zając, promotorka kultu św. Joanny Beretta-Molla,
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: Al la »

ADYCJE DLA MAŁŻONKÓW I RODZICÓW
w Radiu Maryja we wtorki o 21:30

27.09 Ciekawe, choć trudna wyzwania rodzicielskie dla ojca wdowca.
Tomasz Kania, twórca projektu Misja 52, ks.Stefan Radziszewski, dr hab.teologii, dr nauk humanistycznych, prefekt kieleckiego Nazaretu, poeta
04.10 Obecnośc św.Joanny Beretta-Molla w życiu rodzin.
Krystyna Zając, promotorka kultu św. Joanny Beretta-Molla, ks.Jakub Knychała prob
par. p/w Św.Gianny Beretta-Molla w Złotnikach k/Poznania
11.10 Wpływ mediów na rozwój małego dziecka.
dr Grażyna Rybak, lekarz pediatra
18.10 Relacja małżeńska drogowskazem na drodze wychowania dzieci.
Iga i Konrad Grzybowscy, założyciele Fundacji Ster na Miłość, zaangażowani w Ruch Czystych Serc Małżeństw, ks. Sławomir Rachwalski prob.par. Bł.Jolanty w Gnieźnie, związany z Domowym Kościołem, Spotkaniami Małżeńskimi
25.10 Odpusty. Odkryjmy ten skarb na nowo!
s.Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych,
o.Grzegorz Filipiuk, kapucyn
01.11 Czas przejścia do wieczności.
ks. Sławomir Kostrzewa, kulturoznawca
08.11 Zazdrość to mądrość, głupota czy grzech?
s. Urszula Kłusek, pallotynka, katechetka, autorka książek o tematyce religijnej i wych.
15.11 Wymiary obecności rodziców w życiu dziecka.
Marta i Krzysztof Wawrzyniak, animatorzy rekolekcji dla rodzin, propagatorzy Rodzinnych Wieczerników Modlitewnych i duszpasterstw dzieci, związani z Fundacją Tota Tua.
22.11 Samowychowanie, wolność, radość i szczęście w małżeństwie i rodzinie.
dr inż. Jacek Pulikowski, zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin, autor poczytnych książek i artykułów w czasopismach katolickich z żoną Jadwigą dr biochemii, wieloletnią Diecezjalną Doradczynią DR w Arch. Poznańskiej
29.11 Adwent w rodzinie, rodzina w adwencie.
Anna Koźlik, mama dwojga dzieci, wieloletni doradca rodzinny, manager i współtwórca portalu Siewca.pl. Jarosław Kumor, tata trójki córek, dziennikarz i lektor, redaktor naczelny portalu dla rodzin Siewca.pl.
06.12 Kryzys w małżeństwie a rozwód cz.2
ks.Paweł Dubowik, Krajowy Duszpasterz Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR,
Andrzej Szczepaniak współzałożyciel i lider Wspólnoty, Marzena Nowak l Karolina Kubak
13.12 Jak skutecznie chronić ludzkie życie od jego poczęcia.
Antoni Szymański, senator VI i IX kadencji, poseł na sejm II kadencji, b. wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, Ewa Kowalewska, prezes HLI
20.12 Małżeństwo Maryi i Józefa, a kryzys Bożego Narodzenia.
ks. Dominik Chmielewski, salezjanin
27.12 Małżonkowie w służbie bliźniemu i ewangelizacji.
Iga i Konrad Grzybowscy, założyciele Fundacji Ster na Miłość, zaangażowani w Ruch Czystych Serc Małżeństw, ks.Marcin Modrzyński odpowiedzialny za ruchy i stowarzyszenia w diec.Gnieźniejskiej, członek Fundacji Tota Tua, zaangażowany w nową ewangelizację.
03.01 Życie w Bożej obecności.
Renata i Józef Nowakowie, odpowiedzialni za Domowy Kościół w diec. lubelskiej,
ks.dr Jacek Sereda duszpasterz rodzin diec.siedleckiej

Audycje archiwalne na www.radiomaryja.pl pod zakładką „audycje dla małżonków”
Jesteśmy na Facebooku: „Audycje dla małżonków”
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: Al la »

ADYCJE DLA MAŁŻONKÓW I RODZICÓW
w Radiu Maryja we wtorki o 21:30

03.01 Życie w Bożej obecności.
Renata i Józef Nowakowie, odpowiedzialni za Domowy Kościół w diec. lubelskiej,
ks.dr Jacek Sereda duszpasterz rodzin diec.siedleckiej
10.01 Smartfonowe dzieciństwo wyzwaniem dla rodziców.
Małgorzata Więczkowska, pedagog, prowadzi szkolenia w zakresie edukacji medialnej
17.01 Rola najbliższych we wspieraniu rodziny, która doświadcza straty dziecka.
Małgorzata Bronka, pedagog z Centrum Opieki Perinatalnej,
24.01 Wieczernik różańca rodzinnego.
Agnieszka i Paweł Krasuccy ze Wspólnoty Rodzin Guadalupiańskich
31.01 Poszukiwany silny charakter.
Dariusz Zalewski, pedagog, autor książek n/t samowychowania i pracy nad charakterem, formator cnót w duchu katolickiej etyki wychowawczej o.Jacka Woronieckiego
07.02 Sen – stracony czas czy niezwykły zysk.
Iwona Niedbalska, lekarz pediatra, doradca życia rodzinnego
ks.Radosław Kacprzak, wieloletni kapelan hospicjum
14.02 Czy możliwe jest wychowanie dzieci bez kultury i sztuki?
ks. Janusz Stańczuk, red. naczelny mies. TAK RODZINIE, wykładowca teologii pastoralnej w Akademii Katolickiej w Warszawie, Aldona i Artur Wiśniewscy, rodzice 5 dorosłych dzieci, tworzący rodzinny zespół muzyczny MOJA RODZINA, założyciele fundacji „Tak dla Rodziny”
21.02 Liturgiczna służba ołtarza formacją mężczyzny nie tylko do odpowiedzialności!
ks. Krzysztof Szkopek wikariusz parafii Bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie, .......
28.02 Abraham i Sara – niepłodne małżeństwo.
ks.Mirosław Czapla, asystent kościelny Stow. ABRAHAM I SARA z par. Św.Jadwigi Królowej w Krakowie, Barbara i Sebastian Wieczorek z w/w Stowarzyszenia
07.03 Nie pij za zdrowie dziecka!
dr n.med. Małgorzata Klecka, psychiatra i psychoterapeutka, prezes fundacji FASTRYGA, prekursorka badań nad Płodowym Zespołem Alkoholowym (FAS) w Polsce.
14.03 Mediacja drogą do porozumienia w rodzinie.
Anna Saczuk, staly mediator sądowy d/s gospodarczych i rodzinnych, mediator przy Ministrze d/s pracy i polityki społecznej, sedzia międzynarodowych zawodów mediacji gospodarczej przy ICC w Paryżu
21.03 Adopcja jako dar miłości.
Grażyna Godlewska, dyr. Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu,
ks. Andrzej Jankowski i Marta Ott – psycholodzy
28.03 Wierność Bogu i małżonkowi.
ks.Paweł Dubowik, Krajowy Duszpasterz Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR, Andrzej Szczepaniak współzałożyciel i lider Wspólnoty, Karolina Kubak prawnik, członek zespołu Logistyczno-Ewangelizacyjno -Medialnego Wspólnoty
04.04 Rodzina w kościele lokalnym w misterium Wielkigo Tygodnia.
ks. dr Krzysztof Ora, dyr. Wydz. Duszpasterskiego w Kurii Świdnickiej Małgorzata i Krzysztof Jaśkowiakowie odpowiedz. za Domowy Kościół w diec. świdnickiej
11.04 Zmartwychwstały Chrystus jest obecny w sakramencie małżeństwa!
ks. Piotr Wieteska, Duszpasterz Rodzin i Domowego Kościoła w diec. koszalińsko- kołobrzeskiej

Audycje archiwalne na www.radiomaryja.pl pod zakładką „audycje dla małżonków”
Jesteśmy na Facebooku: „Audycje dla małżonków”
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: Al la »

ADYCJE DLA MAŁŻONKÓW I RODZICÓW
w Radiu Maryja we wtorki o 21:30

11.04 Zmartwychwstały Chrystus jest obecny w sakramencie małżeństwa!
ks.Piotr Wieteska, Duszpasterz Rodzin i Domowego Kościoła w diec. Koszalińsko- kołobrzeskiej, Natalia i Arkadiusz Snochowie z Drogi Neokatechumenalnej,
zaangażowani w programy na Miłość i Życie dla małzonków
18.04 Rozsądne wychowanie w nierozsądnych czasach.
dr Jacek Pulikowski z żoną Jadwigą, zaangażowani w działalność Duszpasterstwa Rodzin, byli audytorami na Synodzie o Rodzinie w 2015r. w Rzymie.
25.04 Lenistwo to pustka i umieranie duszy.
s. Urszula Kłusek, pallotynka, wieloletnia katechetka, autorka książek o tematyce
religijnej i wychowawczej
02.05 Maryja jakiej dotąd nie znamy.
s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych,
s. Irena Złotkowska Przełożona Generalna Zgromadzenia
09.05 Aktywny mąż i ojciec.
Szymon Szczerbiak z żoną Ewą
16.05 Cierpienie przekleństwem czy ofiarą?
Renata Bobrowska, ks. Grzegorz Walkiewicz, red.nacz. Salve NET, przezes Fundacji
im.Ignacego Kłopotowskiego, dr Anna Niedziółka, internista, pulmonolog, onkolog
23.05 Popkultura i sumienie.
Małorzata Nawrocka, pisarka, dziennikarka, pedagog, organizator i prelegent sympozjów n/t przemian we współczesnej kulturze i zagrożeń duchowych z mężem Markiem
30.05 Kryzys wiary współmałżonka.
ks. Sławomir Kostrzewa, kulturoznawca
06.06 Pasje i hobby rodziców i dzieci rozwijają talenty.
Justyna i Krzysztof Marcinkowscy odpowiedzialni za Domowy Kościół w diec.toruńskiej, ks.Krzysztof Niespodziański z par.Wniebowzięcia NMP w Rychnowie
13.06 Służba życiu dla bezdzietnych.
ks.Marek Borowski, pallotyn, od wielu lat moderator Domowego Kościoła + małżeństwo
20.06 Wpływ cywilizacji na płodność i zdrowie człowieka
dr n.med.Aleksandra Kicińska, spec.chorób wewn. immunologii klinicznej i rozrodu, wykł.Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, z mężem Krzysztofem, dr n.med. spec. laryngologii prowadzą Klinikę Leczenia Niepłodności IN VIVO
27.06 Eucharystia fundamentem małżeństwa i rodziny.
dr hab.Mieczysław Guzewicz, teolog biblijny i pastoralny,
świecki konsultor Rady EP d/s. Rodziny
04.07 Finanse na wakacjach.
Elżbieta i Mirosław Wrotek, liderzy i wykładowcy Edukacji Finansowej Crown. Członkowie wspólnoty Domowego Kościoła

Jesteśmy na Facebooku: funpage „Audycje dla małżonków i rodziców”
Audycje archiwalne na stronie www.radiomaryja.pl
pod zakładką: Multimedia – Audio – Audycje dla małżonków
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: Al la »

AUDYCJE DLA MAŁŻONKÓW I RODZICÓW
w Radiu Maryja we wtorki o 21:30

03.10 Kult Joanny Beretty-Molla – świętej żony i matki na świecie.
Krystyna Zając, promotorka kultu św. Joanny Beretta-Molla,
o. Mirosław Grakowicz, redemptorysta, proboszcz parafii p/w Św. Józefa w Toruniu
10.10 Wdzięczność Bogu i ludziom.
br.dr Piotr Kwiatek, zakonnik Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów, psycholog, psychoterapeuta, rekolekcjonista, wykładowca,
17.10 Wsparcie duchowe i psychiczne małżeństw niepłodnych.
o.dr Jozue Misiak, franciszkanin, proboszcz par. p/w Św. Piotra i Pawła w Toruniu Barbara Krzemińska, psycholog, Dorota i Mateusz
24.10 Zrozumieć czyściec – teoria i praktyka
s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych,
s. Irena Złotkowska, Przełożona Generalna Zgromadzenia
31.10 Stan błogosławiony to również duchowe przeżycie. Jak się do tego przygotować?
Joanna i Mariusz Kurek, rodzice 3 dzieci, należą do wspólnoty Domowego Kościoła,
ona prowadzi profil na Fb, Yt i Instagramie „Wiara czyni poród”, ks.Krzysztof Bochniak, Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej, Weronika Kosińska, położna
07.11 Czy dzisiejsza młodzież potrzebuje autorytetów i gdzie ich szukać?
dr hab. Grzegorz Grochowski, teolog, pedagog, wykładowca na Akademii Kat. w W-wie
14.11 Odeszły aby żyć wiecznie…Towarzyszenie rodzinom po poronieniu dziecka
Emilia Lichtenberg-Kokoszka, dr nauk humanistycznych, adiunkt Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego, dyplomowana położna,
ks.dr hab.Andrzej Pryba, prof.UAM w Poznaniu,
Magdalena Poprawa, psychoterapeuta i seksuolog,
21.11 Czy istnieje duchowość małżeńska?
ks.Marek Borowski, pallotyn, od wielu lat moderator Domowego Kościoła + małżeństwo
28.11 Czy ciąża w bliźnie po cięciu cesarskim nie daje dziecku szans na urodzenie?
dr hab.n.med. Antoni Marcinek, dyrektor i ordynator oddz. położniczo-ginekologicznego Szpitala im. R.Czerwiakowskiego na Siemiradzkiego w Krakowie
05.12 Kształtowanie sumienia dziecka w rodzinie.
s. Urszula Kłusek, pallotynka, wieloletnia katechetka, autorka książek o tematyce religijnej i wychowawczej, ks.dr Jan Uchwat
12.12 Czystość koniecznym elementem małżeńskiej drogi do nieba.
ks.bp Krzysztof Włodarczyk, + małżeństwo
19.12 Tęsknota w życiu człowieka jako zapowiedź nieba.
Anna Wiśniewska, mama 7 dzieci z edukacją domową, psycholog pracujący z dziećmi
i rodzicami
02.01 Kolędowanie w rodzinie
prof. dr hab. sztuk muzycznych Wojciech Pospiech, Konsultant Krajowy Centrum Edukacji Muzycznej w Wa-wie, Kier. Wydz. Wokalnego Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, Ekspert Min. Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Wa-wie. Tomasz Leśniewski

Jesteśmy na Facebooku: funpage „Audycje dla małżonków i rodziców”
Audycje archiwalne na stronie www.radiomaryja.pl
pod zakładką: Audycje – Audycje dla małżonków
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: bosa »

Bardzo piękna audycja o czyśćcu, polecam.
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Audycje dla malzonkow i rodzicow .

Post autor: Al la »

AUDYCJE DLA MAŁŻONKÓW I RODZICÓW
w Radiu Maryja we wtorki o 21:30

02.01 Kolędowanie w rodzinie.
prof. dr hab. sztuk muzycznych Wojciech Pospiech, Konsultant Krajowy Centrum Edukacji Muzycznej w Wa-wie, Kier. Wydz. Wokalnego Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, dr hab.Anna i Paweł Szarapka z córką Gabrysią
09.01 Moc w słabości się doskonali – o wzajemnym wspomaganiu się.
Krystyna Berdyńska, dyrektor DPS w Bornem-Sulinowie, Janina Brusiło, psycholog
16.01 Błogosławiona rodzina Ulmów inspiracją do działań w Duszpasterstwie Małżeństw i Rodzin.
dr hab.Mieczysław Guzewicz, teolog biblijny i pastoralny, konsultor Rady EP d/s. Rodziny
23.01 Teściowie i dziadkowie.
dr Jacek Pulikowski, zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin, z żoną Jadwigą
30.01 Małżeństwo wspólnotą życia i miłości.
Lidia I Ireneusz Sobońscy, członkowie Wspólnoty Św. Rodziny w Łomiankach
06.02 Wpływ hormonów na zdrowie ogólnoustrojowe, odporność i psychikę
w różnych okresach życia.

dr n.med.Aleksandra Kicińska, spec. chorób wewn. i spec. immunologii klinicznej i rozrodu,
z mężem Krzysztofem, dr n.med. laryngologii prowadzą Klinikę Lecz. Niepłodności IN VIVO
13.02 Co chrześcijaństwo dało kobietom?
Małgorzata Nawrocka, pisarka, dziennikarka, pedagog z mężem Markiem
20.02 Sztuka życia bez narzekania.
br.dr Piotr Kwiatek, zakonnik Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów, psycholog, psychoterapeuta, rekolekcjonista, wykładowca
27.02 Zranienia wewnętrzne a życie rodzinne.
s. Urszula Kłusek, pallotynka, wieloletnia katechetka,
05.03 Dojrzewanie do ojcostwa.
- zaangażowanie w prenatalny okres życia dziecka

Emilia Lichtenberg-Kokoszka, dr nauk humanistycznych, adiunkt Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego,
12.03 Wielka Sobota – narodziny Czyśćca.
s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych,
s. Irena Złotkowska Przełożona Generalna Zgromadzenia
19.03 Asceza w małżeństwie.
Anna i Janusz Wardakowie, współtwórcy Akademii Familijnej, rodzice 10 dzieci
26.03 Grzechów odpuszczenie.
ks.Marek Borowski, pallotyn, od wielu lat moderator Domowego Kościoła
02.04 Budowanie jedności małżeńskiej.
Małgorzata Walaszczyk, psychoterapeuta, formator małżeństw i rodzin,wykładowca m.in. Instytutu Studiów nad Rodziną im. Abp K. Majdańskiego w Łomiankach, UKSW w Warszawie, Dyrektor Specjalistycznej Diecezjalnej Poradni Rodzinnej; Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego diecezji warszawsko-praskiej

Jesteśmy na Facebooku: funpage „Audycje dla małżonków i rodziców”
Audycje archiwalne na stronie www.radiomaryja.pl
pod zakładką: Audycje – Audycje dla małżonków
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
ODPOWIEDZ