Jak umotywować wniosek o Zabezpieczenie miejsca pobytu dzieci na czas trwania sprawy rozwodowej

Kryzys miłości małżeńskiej to dramatyczny kryzys ich miłości rodzicielskiej

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pijawka
Posty: 272
Rejestracja: 12 wrz 2018, 15:01
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Jak umotywować wniosek o Zabezpieczenie miejsca pobytu dzieci na czas trwania sprawy rozwodowej

Post autor: Pijawka »

Tata_to_Zero pisze: 13 cze 2019, 22:25
1. Wszędzie w mediach i na takich forach powszechnie używa się słowa "facet" a nie mężczyzna. Słowem pokrewnym dla facet jest baba. I tylko feministki lansują że "facet" jest fajne słowo a "baba" jest niekulturalne.
2. 96% dzieci po rozwodach ma miejsce pobytu przy matce - sprawdź sobie dane wymiaru sprawiedliwości
3. Dzieci od 13 roku życia mogą decydować z kim chcą mieszkać i dlatego najwięcej rozwodów jest wtedy, gdy dzieci mają 2-10 lat
4. 73% ojców nie widuje regularnie swoich dzieci w takim zakresie jakby chcieli (znowu dane ministerstwa sprawiedliwości)
to że ty nie ograniczasz to chwała ci za to... pójdziesz do nieba.
1. Nie wiem czy "wszędzie" używa się słowa "facet" i "baba" bo nie czytam WSZYSTKIEGO, ale staram się posługiwać poprawną polszczyzną w moim języku oficjalnym, więc w MOIM słownictwie ani razu nie użyłam słowa "facet". Nie jest też prawdą, że wyłącznie FEMINISTKI (?!) lansują to słowo jako fajne. Argument, że jakoby feministki ( których tutaj na katolickim forum tego typu raczej nie ma) uważały to słowo za fajne nie upoważnia Ciebie do nazywania obecnych tutaj kobiet babami Niestety takie określenia wydają świadectwo temu, kto się nimi posługuje.
2. Aktualne dane wymiaru sprawiedliwości znam i są inne niż przytoczyłeś... Niestety do większej ilości sytuacji, gdzie dziecko pozostaje w miejscu zamieszkania matki niewątpliwie przyczynia się fakt PORZYCENIA dziecka i jego matki przez ojca. W takiej sytuacji gdzie ma się podziać dziecko?? Zostaje przy matce, to logiczne.
3. Najwięcej kryzysów i rozwodów następuje w ciągu pierwszych 15 lat trwania związku, co NATURALNIE zbiega się z czasem wychowywania małoletnich dzieci i nie ten czas nie jest celowo wybierany, aby zdążyć przed etapem podejmowania decyzji przez dziecko z kim chce zamieszkać. Zdanie dziecka może być uwzględniane przez sąd, ale nie musi... Logiczne, że dziecko zechce wybrać zamieszkanie z mniej "wymagającym" rodzicem albo takim, który zechce dziecko przekupić...więc zdanie dziecka ( szczególnie małego) nie jest dla sądu kluczowe.
4. Daruj sobie komentarze, że "pójdę do nieba" bo tego nie wiesz ani ty ani ja.
ODPOWIEDZ