Skutki rozwodu dla dzieci

Kryzys miłości małżeńskiej to dramatyczny kryzys ich miłości rodzicielskiej

Moderator: Moderatorzy

Lawendowa
Posty: 7662
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Skutki rozwodu dla dzieci

Post autor: Lawendowa »

ala pisze: 19 lis 2017, 21:37 Witam wszystkich
Wiem jak dużo zła wyrządza rozwód dzieciom, ale co w sytuacji gdy ojciec jest alkoholikiem i nie chce się leczyć? Jakie jest wasze zdanie? Wielu terapeutów doradza rozwód w takiej sytuacji i to głównie ze względu na dobro dzieci. Co wy o tym myślicie?
Lepiej niż rozwód zabezpieczy rodzinę alkoholika separacja, ale niestety niewielu terapeutów, prawników czy nawet księży ma wystarczającą wiedzę w tym zakresie.
Separacja jest z natury czymś czasowym, przejściowym i odwracalnym i myślę, że łatwiejszym do zaakceptowania dla dzieci niż rozwód. I o ile rozwód jest grzechem, to separacja w sytuacjach skrajnych jest przez Kościół nie tylko akceptowana, ale i zalecana.

Co w Twoim przypadku jest potrzebne? Nie wiem. Myślę, że warto skorzystać z pomocy (terapii) dla współuzależnionych i rozeznania mądrego kapłana.
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."
Mirakulum
Posty: 2648
Rejestracja: 16 sty 2017, 19:01
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Skutki rozwodu dla dzieci

Post autor: Mirakulum »

ala pisze: 19 lis 2017, 21:37 Witam wszystkich
Wiem jak dużo zła wyrządza rozwód dzieciom, ale co w sytuacji gdy ojciec jest alkoholikiem i nie chce się leczyć? Jakie jest wasze zdanie? Wielu terapeutów doradza rozwód w takiej sytuacji i to głównie ze względu na dobro dzieci. Co wy o tym myślicie?
byłam w podobnej sytuacji, lata temu, zrobiłam jak mi radzili terapeuci
teraz, widząc skutki jakie to miało na nasze córki wybrałabym separacje

Rozwód mówi dzieciom - miłości nie było

Separacja mówi dzieciom ; miłość trwa, ale teraz jest czas gdy oboje rodzice potrzebują pomocy.
Mama pracuje nad sobą , jest w terapii leczy się,
tata jest też chory , ale jeszcze tego nie widzi , poczekamy bo kochamy mądrze
dobrze by było znaleźć tez coś dla dzieci ( np. terapię) - u nas to było harcerstwo katolickie

polecam ks Marek Dziewiecki "Przysięga małżeńska i jej konsekwencje "

Nie można dać się krzywdzić. Trzeba kochać mądrze.
Nowiutka

Re: Skutki rozwodu dla dzieci

Post autor: Nowiutka »

W książce"jak uleczyć złamane serce" Paula McKenna jest opisane że mamy wdrukowany wzorzec relacji zgodnie z tym jacy byli wobec siebie rodzice. Jak mądrze nauczyć dziecko związku jeśli tej relacji nie ma? Ktoś coś przerobił, poleca? Martwię się jak to wszystko wpłynie na syna...
ODPOWIEDZ