Przewodnik duchowy

Informacje lokalne, gdzie szukać pomocy...

Moderator: Moderatorzy

mada_55
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2020, 19:59
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Przewodnik duchowy

Post autor: mada_55 » 12 kwie 2021, 14:42

Szczęść Boże wszystkim, mam pytanie czy ktoś mógłby mi wskazać jak można znależć swojego przewodnika duchowego.

Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Przewodnik duchowy

Post autor: Ruta » 13 kwie 2021, 12:18

mada_55 pisze:
12 kwie 2021, 14:42
Szczęść Boże wszystkim, mam pytanie czy ktoś mógłby mi wskazać jak można znależć swojego przewodnika duchowego.
Szczęść Boże. Sama od dłuższego czasu marzę o takiej osobie. W praktyce każdy ksiądz może stać się przewodnikiem duchowym jeśli się zgodzi, ma czas - więc wygląda na to, że wystarczy pytać napotykanych księży, albo udawać się do nich, na przykład po mszy, albo na dyżury w kancelarii, i wtedy pytac o taką możliwość, a w razie odmowy prosić o skierowanie do księdza, który może się takiego zadania podjąć.

Ja przeczytałam, że najlepiej sobie kierownika duchowego wymodlić. I przyjęłam tą drogę. Nie mam jeszcze kierownika duchowego, ale nadal się o niego modlę :) Gdzieś tam juz pewnie jest, tylko jeszcze potrzebujemy się spotkać.

Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Przewodnik duchowy

Post autor: Ruta » 13 kwie 2021, 13:26

https://www.youtube.com/watch?v=G1gypM7 ... d&index=11

Tu jest bardzo ładny cykl o kierownictwie duchowym.

Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przewodnik duchowy

Post autor: Monti » 13 kwie 2021, 18:47

Chyba najlepiej słuchać kazań i spowiadać się u różnych księży, żeby wybrać kogoś, kto do nas trafia. Wbrew pozorom, nie jest to takie proste, wybór musi być przemyślany. Powinna być to osoba nie tylko modląca się, rzeczywiście mająca kontakt z Bogiem i zdrową duchowość, ale przede wszystkim mądra.
W ogóle, to kierownikiem duchowym (choć lepsze chyba jest określenie "towarzysz") może być też osoba świecka, czasem nawet może okazać się to lepsze (choć w takiej sytuacji towarzyszenie z oczywistych względów nie będzie połączone ze spowiedzią).
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości