Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Wiedza, która może pomóc, gdy boli dusza...

Moderator: Moderatorzy

anna
Posty: 39
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:01
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: anna »

Chciałabym zapytać, jak/w jaki sposób należy wybaczyć współmałżonkowi zranienie duszy tak mocne, że zapiera dech... Jestem w takiej sytuacji, zmagam się z tym problemem ponad pół roku, modlę się, lecz jest mi coraz trudniej. Nie umiem zrozumieć ludzi (szczególnie - katolików, wprawdzie tylko w teorii, ale zawsze), którzy świadomie i z premedytacją niszczą innych, zadają im ból, cierpienie i boleść, pastwią się psychicznie, kopią leżących... Jak to sobie logicznie wytłumaczyć, jak dać radę, jak wytrwać, jak wybaczyć?... Proszę o pomoc. :cry: :cry: :cry:
bosa
Posty: 356
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:55
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: bosa »

Anno, tego nie da się zrozumieć , wytłumaczyć. Ja zmagam się już czwarty rok z odejściem męża, jego zdradą ,jego niszczeniem mnie ,czasami potrafię nawet z tego żartować ,ale jak bym tak pomyślała głębiej i zaczęła analizować -dlaczego ,po co , jak to możliwe - to chyba by mnie to zabiło, dlatego staram się nie myśleć o tym , po prostu żyć.
Czy Twój mąż odszedł, czy mieszka z Wami?
Kocham Cię Panie, i jedyna łaska o jaką Cię proszę ,to kochać Cię wiecznie.. św.Jan Maria Vianney
GosiaH
Posty: 1062
Rejestracja: 12 gru 2016, 20:35
Płeć: Kobieta

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: GosiaH »

Anno, ten ból, który teraz przeżywasz, możesz ofiarować Bogu w konkretnej intencji (np nawrócenia męża).
Nie wiem jak sobie z tym radzić. Każdy ma inne sposoby, mi właśnie to, co napisałam powyżej, pomagało.
"Nie mów ludziom o Bogu kiedy nie pytają, żyj tak, by pytać zaczęli" św. Jan Vianney
kochamto
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2017, 13:30
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: kochamto »

Anno, zmagam się z podobnymi emacjami, jakie ty opisałas i wiesz nie mam gotowej recpty, jednak uszlyszałam wczoraj piękne zdanie od super KOBIETY, która to wie o czym mówi nie tylkoz teorii.
A brzmiało ono tak:.... wybaczenie, spowoduje to, ze sami się uleczymy, bo tak naprawdę ten kogo winimy za swoje tragedie, żal ma głęboko gdzieś co o nim myślimy......on żyje w swoim świecie iluzji..... i wiesz tak własnie jest, my tracimy zdrowie, zamartwiamy się, a druga strona ma się całkiem dobrze... zawierz to Panu....a bedzie dobrze.
Lucia
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2017, 21:56
Płeć: Kobieta

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: Lucia »

Jest taka książka Ewy Woydyłło "Aby wybaczyć" (poświęcona problemowi alkoholizmu) i znalazłam w niej bardzo ważne dla mnie zdanie (cytuję swobodnie): może i mój mąż nie zasługuje na to, aby mu wybaczyć, ale ja na to zasługuję - aby pozbyć się ze swojego serca uczucia złości, gniewu, itd. Na tym, że wybaczę, mogę skorzystać tak naprawdę ja :)
anna
Posty: 39
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:01
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: anna »

Dziękuję Wam, Kochani! :) Mąż jest ciągle ze mną, walczę jak lew o to małżeństwo, lecz jest coraz gorzej, modlę się, odmawiam kolejne polecane mi litanie i nowenny, lecz jemu nie zależy wcale, a ja i dzieci cierpimy, bo coraz dotkliwiej nas kopie (psychicznie), coraz mocniej zadaje ból, przy czym cieszy się z tego, żartuje, kłamie, szydzi... Jestem skrajnie wyczerpana i przerażona jego zmianą... :(
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: s zona »

Witaj Aniu ,
znasz to:

https://www.youtube.com/watch?v=0pBZtLAdgF0" target="_blank
Ks. Marek Dziewiecki - Miłość w trudnych sytuacjach

mnie pomaga i daje wewnetrzny spokoj modlitwa zawierzenia /
https://www.youtube.com/watch?v=XIqzC99mKZA" target="_blank

Kiedy do ojca Pio przychodziły tłumy, mówił: – Idźcie lepiej do ks. Dolindo!
Ten kapłan z Neapolu, mistyk, zostawił modlitwę, którą podyktował mu sam Jezus. Modlitwę o efekcie piorunującym.

O. Dolindo wręczał im „Akt całkowitego oddania Jezusowi”.
„Nie kombinuj nic, tylko módl się tak, jak Jezus prosi” – dodawał.

Dolindo Ruotolo urodził się 6 października 1882 roku w Neapolu,
zmarł 19 listopada 1970 roku.
Włoski ksiądz oraz tercjarz franciszkański, ogłoszony przez Kościół katolicki Sługą Bożym (trwa Jego proces beatyfikacyjny), cieszył się wielkim szacunkiem św. Ojca Pio.
jacek-sychar

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: jacek-sychar »

Aniu

Polecam następujące książki:
ks. Romuald Jaworski, Kiedy miłość boli. O zranieniach i przebaczeniu w małżeństwie
o. Józef Augustyn SJ, O krzywdzie, przebaczeniu i spowiedzi. Poradnik. Pytania i odpowiedzi, Wydawnictwo M, Kraków 2013

Pierwsza krótka, konkretna, ale trudno dostępna. Drugą dostaniesz bez kłopotu.
marta
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2017, 8:53
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: marta »

Droga Anno jak dobrze Ciebie rozumiem. Mam podobną sytuacje. Oddaję codziennie moje małzeństwo i moje dzieci Panu Bogu. Jemu wierzę bezgranicznie. Mimo wszystko okropny ból wraca
anna
Posty: 39
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:01
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: anna »

Dziękuję Wam. :) Wiara wyniesiona z domu nakazuje mi wierzyć, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i wierzę w to głęboko, ale czasami czuję, że to dla mnie nazbyt wiele, że nie podołam i nie dam rady dźwigać tego, co mam na barkach. Szukam odpowiedzi, jakie znaki teraz daje mi Bóg i czego one mają mnie nauczyć... Mąż bez żadnych skrupułów romansuje na lewo i prawo, nawet telefonicznie przy Dzieciach, co nie przeszkadza mu z jakimś nowo poznanym katolickim bractwem rycerskim raz na pół roku, bez spowiedzi i bez uczęszczania na Msze, przyjmować Komunię św. i przepadać na wiele godzin rzekomo tylko na zebrania; do tego Mama, załamana tą sytuacją, miała wypadek u nas w domu i walczy teraz o życie, a badania wykazały nieuleczalną chorobę genetyczną Synka... Córka załamana, ja też... Jestem przerażona, kiedy myślę o przyszłości, nawet - o jutrze... Znikąd pomocy, znikąd ratunku... :( :( :(
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: s zona »

Aniu ,to tylko 24 minuty..moze to jest TO
Modlitwa o odrzucenie złych duchów - Egzorcyzm

'Być może odczuwasz, że w Twoim życiu dzieje się coś dziwnego. Odmów tę modlitwę przez 9 dni z wiarą i pokorą. Zobaczysz zmianę i cuda wokół ciebie.
Jezus jest silniejszy! ON ZWYCIĘŻY!"

https://www.youtube.com/watch?v=od9ZDLpd_J4" target="_blank

Bede jutro z Toba w modlitwie :)

ps moja skrzynka nie wysyla niestety ale do mnie przychodza :)
anna
Posty: 39
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:01
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: anna »

Dziękuję, Kochana. :)
crystaaal81
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2017, 21:31
Płeć: Kobieta

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: crystaaal81 »

Moja kuzynka była w podobnej sytuacji i natrafiła na tą książkę: o. Józef Augustyn SJ "O krzywdzie, przebaczeniu i spowiedzi" i trochę jej pomogła, nie zaszkodzi przeczytać
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: s zona »

crystaaal81 pisze:Moja kuzynka była w podobnej sytuacji i natrafiła na tą książkę: o. Józef Augustyn SJ "O krzywdzie, przebaczeniu i spowiedzi" i trochę jej pomogła, nie zaszkodzi przeczytać
Dziekuje Ci crysta81 za ta ksiazke , tylko jest problem ,ze jest niedostepna ,sprawdzalam w kilku ksiegarniach..
moze w jakies bibliotece przy parafii,ale niestety nie mam takiej mozliwosci ..

W zwiazku z tym mam prosbe do moderatora:
w ubieglym roku podczas rekolekcji-
bardzo mila sycharka zajmowala sie dystrybucja ksiazek polecanych przez sychar .
Pytanie ,czy teraz podczas wiosennych beda tez takie perelki jak w/w czy polecane przez Jacka - sychar - O Leona Knabita " Kogo kochaja kobiety" i inne Ks prof Jaworskiego ,ktora tez jest niedostepna ..
Mozna gdzies wrzucic taka liste ksiazek proponowanych na rekolekcje ?

ps postaram sie, aby to byla ostatnia sugestia ,
obiecuje wstrzemiezliwosc we wrzucaniu wszedzie " trzech groszy" :)

PS Aniu ,przepraszam Cie ,ze to akurat w Twoim watku ,
pozdrawiam serdecznie
jacek-sychar

Re: Paląca kwestia wybaczenia zadanego bólu.

Post autor: jacek-sychar »

Pomyślimy, co się da zrobić.
ODPOWIEDZ