Cechy dorosłych dzieci

Wiedza, która może pomóc, gdy boli dusza...

Moderator: Moderatorzy

helenast
Posty: 2840
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Cechy dorosłych dzieci

Post autor: helenast » 20 sty 2022, 5:43

Pantop pisze:
13 sty 2022, 16:48

12. jako ochronę przed zranieniem najchętniej wybierają ucieczkę albo mechanizm wyparcia. Gwałcenie logiki, prawdy i sensu. Dwa plus dwa jest pięć, siedem, w zależności jak mi pasuje. Ewentualnie cztery, bo taka kombinacja też może być korzystna

Korzystna, ale nudna ;)

helenast
Posty: 2840
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Cechy dorosłych dzieci

Post autor: helenast » 20 sty 2022, 5:45

Pantop pisze:
13 sty 2022, 16:48

Całe życie byłem/jestem bezradny wobec tego co zobaczyłem po urodzeniu na Ziemi.
Hm... a gdyby tak zmienić punkt widzenia ?

Pantop
Posty: 3158
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Cechy dorosłych dzieci

Post autor: Pantop » 20 sty 2022, 11:40

helenast pisze:
Pantop pisze:
Całe życie byłem/jestem bezradny wobec tego co zobaczyłem po urodzeniu na Ziemi.
Hm... a gdyby tak zmienić punkt widzenia ?
Raz mi się udało.
Inaczej - raz było mi to dane. Taka łaska. Żeby było jasne - niczym niezasłużona, niczym niezapracowana, nieoczekiwana.
W skrócie był to powrót do stanu zero.
Był to powrót do stanu ,,Jak jest,,.
Był to stan ,,Jestem,,.

Ten właśnie punkt widzenia wydaje się jak dotąd najwłaściwszy co się zowie, by pragnąć by on wrócił, a gdy wróci - by trwał i nigdy już nie zniknął.

Ale nie - nieunikniony powrót do ciężkiej materii życia, kłopoty, problemy, rachunki, brak rodziny, Sychar - te sprawy :lol: :lol: :lol:
Recepty na to - żadnej.
No to kierat na plecki i dalejże do wędrówki aż po życia kres.

3Has
Posty: 201
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Cechy dorosłych dzieci

Post autor: 3Has » 22 sty 2022, 22:23

helenast pisze:
20 sty 2022, 5:43
3HAs pisze:
12. jako ochronę przed zranieniem najchętniej wybierają ucieczkę albo mechanizm wyparcia. Gwałcenie logiki, prawdy i sensu. Dwa plus dwa jest pięć, siedem, w zależności jak mi pasuje. Ewentualnie cztery, bo taka kombinacja też może być korzystna
Korzystna, ale nudna ;)
Zacytowałaś mój post (jest błąd w cytowaniu w Twoim poście), więc odpowiem:

Dokładnie! Dzięki za przypomnienie bo zapomniałem, albo nie wyartykuowałem odpowiednio. Normalność jest nudna, czasem trzeba małżonka wyprowadzić z równowagi tak dla czystej rozrywki ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości