Przemoc wobec mężczyzn

Wiedza, która może pomóc, gdy boli dusza...

Moderator: Moderatorzy

Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: Astro »

Nie sąd problemu nie rozwiąże . Orzeknie najczęściej jeszcze błędnie czy wręcz z premedytacją jakiś wyrok . Oczywiście kierując się jak najbardziej ,"dobrem małoletnich" . Tylko czy w moim czy twoim wypadku chodziło o dobro naszych synów czy może o coś innego. Ja wiem że moja żona wiedziała kto będzie orzekał w naszej sprawie już na trzy tygodnie przed pierwsza rozprawa wiem też że wymieniła po jednym mailu z ta sędziną. Szkoda że nie udało mi się tego zapisać.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
tata999
Posty: 1172
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: tata999 »

Czyli konkluzja jest taka, że rodziców się nie wybiera i żaden sąd, ani nikt inny nie odczarują ich błędów. Dzieci muszą żyć z przywarami swoich rodziców i z losem, jaki im rodzice zgotują. Dobrze, że nikt nie jest do końca zły, więc z tymi przywarami i losem w zestawie są też jakieś zalety i szczęście.
Ania-corkaMaryi
Posty: 12
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:30
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: Ania-corkaMaryi »

Chcę Wam podziękować! ja jestem żoną taką, o której pisaliscie- kompletnie nie radzę sobie ze swoimi emocjami, napadami złości, gniewu, agresji! Dziś przeczytałam u Was o bordeline- szybko to wygooglalam i podeslalam link mężowi, a w międzyczasie zapisałam się do psychiatry na wizytę! od lat szukam dla siebie pomocy, może w końcu to dobry trop, polecam się Waszej modlitwie!
tata999
Posty: 1172
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: tata999 »

Ania-corkaMaryi pisze: 31 sty 2020, 14:55 Chcę Wam podziękować! ja jestem żoną taką, o której pisaliscie- kompletnie nie radzę sobie ze swoimi emocjami, napadami złości, gniewu, agresji! Dziś przeczytałam u Was o bordeline- szybko to wygooglalam i podeslalam link mężowi, a w międzyczasie zapisałam się do psychiatry na wizytę! od lat szukam dla siebie pomocy, może w końcu to dobry trop, polecam się Waszej modlitwie!
Dawaj znać, jak Twoje dalsze obserwacje i postępy. Pogody ducha!
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: Astro »

Aniu-corkoMaryi tak ku pokrzepieniu twojego serca. Jeśli sama szukalas pomocy w tym problemie . Widziałaś pewne zle zachowania i chcesz tej pomocy i zmiany. To z dużą dozą prawdopodobieństwa nie jesteś ani narcyzem ani osobowością pograniczna bordenlain.
Dlatego że ci ludzie wogole nie widzą problemu w sobie tylko wszędzie woku siebie. Kłamią manipulują każą wierzyć że to inni są winni nie oni. Wpędzają w poczucie winy , zawsze i wszędzie robią z siebie ofiarę . Mają wiele twarzy i potrafią się odnaleźć w każdej sytuacji. .
Takie mechanizmy wytworzyli z różnych względów i uwarunkowań w domu pierwotnym.
Także jeśli chcesz zmian i widzisz źle swoje zachowania to jest nie źle a wręcz całkiem dobrze z tobą.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Małgorzata Małgosia
Posty: 306
Rejestracja: 05 wrz 2019, 14:31
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: Małgorzata Małgosia »

Astro pisze: 02 lut 2020, 21:27 Aniu-corkoMaryi tak ku pokrzepieniu twojego serca. Jeśli sama szukalas pomocy w tym problemie . Widziałaś pewne zle zachowania i chcesz tej pomocy i zmiany. To z dużą dozą prawdopodobieństwa nie jesteś ani narcyzem ani osobowością pograniczna bordenlain.
Dlatego że ci ludzie wogole nie widzą problemu w sobie tylko wszędzie woku siebie. Kłamią manipulują każą wierzyć że to inni są winni nie oni. Wpędzają w poczucie winy , zawsze i wszędzie robią z siebie ofiarę . Mają wiele twarzy i potrafią się odnaleźć w każdej sytuacji. .
Takie mechanizmy wytworzyli z różnych względów i uwarunkowań w domu pierwotnym.
Także jeśli chcesz zmian i widzisz źle swoje zachowania to jest nie źle a wręcz całkiem dobrze z tobą.
Astro, myślę, że to za duża generalizacja. Każde zaburzenie ma jakieś spektrum: od najcięższego przypadku, do najlżejszego. Jak taka wskazówka, która waha się pomiędzy 0 a 100. Ktoś czyja "wskazówka" zaburzenia oscyluje wokół 100 będzie taki jak opisałeś. Natomiast ktoś o mniejszym natężeniu tych cech ma szansę na zobaczenie samemu, że coś nie gra.
Ale oczywiście nie można stawiać sobie samemu diagnozy i "fiksować" się na problemie, który samemu się sobie zdiagnozowało. Koniecznie trzeba skonsultować to z dobrym psychiatrą.
"Ty zaś powróć do Boga swojego - strzeż pilnie miłości i prawa i ufaj twojemu Bogu!" (Oz 12, 7).
Jezu ufam Tobie.
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: Astro »

Oczywiście że trzeba to sprawdzić. Natomiast znaczna część osób która ma takie zaburzenia wogole się do nich nie przyznaje tak jak napisałem w poprzedniej wypowiedzi. Każdy przypadek jest inny . Natomiast to specjaliści wypowiadają się w ten sposób o osobach z problemami osobowości . Ja nie jestem psychologiem tym bardziej nie stawiam diagnozy.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: Monti »

Ostatnio dużo słyszę o sytuacjach rodziców (najczęściej ojców), którym drugi rodzic, z którym dziecko mieszka, odmawiają prawa do kontaktów w terminach wyznaczonych przez sąd ze względu na panującą pandemię (a może pod takim pretekstem). Czy ktoś z forumowiczów ma taki problem?
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
tata999
Posty: 1172
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: tata999 »

Tak, ja mam.
Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: Monti »

tata999 pisze: 02 kwie 2020, 10:50Tak, ja mam.
Ty - z tego, co piszesz - generalnie masz ciężko. A ta sytuacja jeszcze komplikuje sprawę. Pod płaszczykiem dobrych intencji tzw. pierwszoplanowy rodzic może odgrywać się na drugim rodzicu. Nie dość, że nie wiadomo, ile to potrwa,to jeszcze nie można skorzystać z ochrony sądowej, bo sądy rozpatrują tylko sprawy pilne (a sprawy o kontakty się do takich nie zaliczają).
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
tata999
Posty: 1172
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: tata999 »

Monti pisze: 02 kwie 2020, 12:38
tata999 pisze: 02 kwie 2020, 10:50Tak, ja mam.
Ty - z tego, co piszesz - generalnie masz ciężko. A ta sytuacja jeszcze komplikuje sprawę. Pod płaszczykiem dobrych intencji tzw. pierwszoplanowy rodzic może odgrywać się na drugim rodzicu. Nie dość, że nie wiadomo, ile to potrwa,to jeszcze nie można skorzystać z ochrony sądowej, bo sądy rozpatrują tylko sprawy pilne (a sprawy o kontakty się do takich nie zaliczają).
Emocjonalnie jestem wypłukany, nastała beznamiętność, jakby obojętność. Nawet jak łzy lecą to jakby deszcz kapał. Współczucia nie potrzebuję, ale dzięki. Myślałem, że w jakimś innym celu zadałeś pytanie.
Ukasz

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: Ukasz »

Monti, a może jest szansa, żeby wystąpić o wyrównanie potem? Tzn. wyznaczenie przez sąd odpowiednio dłuższego czasu z rodzicem, który z powodu pandemii był pozbawiony kontaktu z dziećmi?
Krystiam
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2020, 20:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: Krystiam »

Hostel Ośrodka Interwencyjno –Readaptacyjny zwany w dalszej części „Hostelem” jest przeznaczony dla kobiet i dzieci, które nie mogą przebywać w swoim rodzinnym środowisku ze względu na doznawaną przemoc lub inną sytuację kryzysową.
Punkt pierwszy regulaminu korzystania z ośrodka prowadzonego przez terenowy komitet ochrony praw dziecka.

Jawna dyskryminacja mężczyzn.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: Nirwanna »

Krystiam, wedle naszej wiedzy tego typu ośrodki nigdy co do zasady nie są koedukacyjne.
Być może jest potrzeba też takiego ośrodka dla mężczyzn. Jednak skala zjawiska powoduje, że te co są - są dla kobiet.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
mare1966
Posty: 1579
Rejestracja: 04 lut 2017, 14:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Przemoc wobec mężczyzn

Post autor: mare1966 »

Czego się spodziewać po "komitetach" ?

Ojciec jest ważny , a nawet ważniejszy
jak nie ma matki .
Ta cicha dyskryminacja ojców niesie poważne i różnorakie skutki ,
a równość rodzicielska jest w systemie prawnym i praktyce sądów fikcją .
Niestety pewne przekonania są także głęboko zakorzenione w społeczeństwie .
ODPOWIEDZ