Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Wiedza, która może pomóc, gdy boli dusza...

Moderator: Moderatorzy

helenast
Posty: 2966
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: helenast »

3Has pisze: 12 kwie 2018, 9:35

.
Ciąg Fibonacchiego powstaje poprzez dodanie dwóch liczb naturalnych sąsiadujących ze sobą w owym ciągu. I tak mamy 0+1=1. Następna to 1+1=2. Potem mamy 1+2=3. Następnie 2+3=5 (bo dwie ostatnie wyliczone liczby to 2 oraz 3). Kolejna to 3+5=8. Następna 5+8=13. I tak dalej.
W urodzie chodzi o proporcje. Jeśli podzielisz dwie liczby ciągu Fibonacchiego przez siebie, otrzymasz tzw złotą proporcje - tym dokładniejszą im dwie większe liczby ciągu weźmiesz - jest to ok 1,618.
Według tej proporcji mamy zbudowane ciało. Można lubić panie grubsze albo chudsze - kwestia gustu, ale każdy lubi i docenia proporcje. Nawet modelki plus size mają je zachowane - chodzi o wyraźną różnicę między talią a biodrami i obwodem biustu - im bardziej zbliżona do złotej proporcji, tym lepiej.
Panie też lubią mężczyzn, u których jest wyraźna przewaga obwodu klatki piersiowej nad obwodem brzucha. Podobnie jeśli chodzi o harmonię w budowie kończyn, proporcji twarzy itp - tzw piękno wyznacza właśnie złota proporcja.
To jest biologia i tego nie przeskoczymy. Ale to też pokazuje dlaczego warto dbać o sylwetkę.

Na szczęście jednak jak pisałem - uroda nie jest najważniejsza. Ale jest ważnym atutem dla nas. Acz proporcje wskazują na to że w zasadzie każda dziewczyna może się podobać - i to nawet jeśli nie jest ładna z twarzy. Ładna sylwetka zrobi swoje:)
3Hans znam doskonale ten ciąg i jego zastosowania, ale chciałam poznać jak się ma do kobiet - ich urody. Przyznaję niespotykane spostrzeżenia i porównania .... Ja myślałam,że chodzi CI , iż każda następna zwiększona liczba jest przypisana do cech kobiety, ale ok - Twoja teoria jest ciekawa ...
Co do upodobań kobiet to nie generalizuj, bo nie wszystkie kobiety lubią budowę atletów.
helenast
Posty: 2966
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: helenast »

3Has pisze: 12 kwie 2018, 9:35 [
helenast post pisze: Cóż - zostałyśmy już porównane do warzyw, do zwierząt , do ciągu liczb .... hm , ciekawie się robi :D
Nie, nie zostałyście, przynajmniej przeze mnie - czytaj proszę dokładnie.
Ja pisałem że w kwestii urody atrakcyjna kobieta to taka gdzie liczby Fibonacchiego muszą się zgadzać. I to jest prawda stwierdzona naukowo. To samo zresztą z urodą mężczyzn
Nie pisałem że kobiety są jak liczby - bo niestety nie są:) Liczby są zrozumiałe i precyzyjne:)

Pisałam ogólnie w wątku ,nie ,że to Twoje słowa ....
3Has
Posty: 201
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: 3Has »

helenast pisze: 3Hans znam doskonale ten ciąg i jego zastosowania, ale chciałam poznać jak się ma do kobiet - ich urody. Przyznaję niespotykane spostrzeżenia i porównania .... Ja myślałam,że chodzi CI , iż każda następna zwiększona liczba jest przypisana do cech kobiety, ale ok - Twoja teoria jest ciekawa ...
Ale to nie moja teoria tylko badania naukowe:)
Zrobiono takie i wyszło, że ludzie oczywiście mają różne gusta, ale to co jest cechą wspólną u olbrzymiej większości - to fakt, że podobają się zachowane proporcje. Ludzie oczywiście intuicyjnie to weryfikują - nikt nie lata z centymetrem:)

Dlatego właśnie tak się często projektuje loga firm, tak się robi zdjęcia (proporcje kadru), i tak dalej - bo zachowanie złotej proporcji jest po prostu postrzegane jako ładne.

A tu najlepszy film jaki znalazłem na ten temat - ujmuje temat dość kompleksowo: https://www.youtube.com/watch?v=wb7kPaM8cfg
Szczególnie polecam fragment od 6:44 gdzie jest mowa o proporcjach ciała ludzkiego w kontekście złotego podziału. Ale polecam cały film - jest też o logach znanych firm, kadrowaniu w fotografii i innych rzeczach.

helenast pisze: Co do upodobań kobiet to nie generalizuj, bo nie wszystkie kobiety lubią budowę atletów.
Ok, jeszcze raz - pisząc "kobiety lubią" - mam na myśli pewne uogólnienie. To jest OCZYWISTE że nie wszystkie. Naprawdę nie ma sensu pisać za każdym razem że nie wszystkie kobiety, nie wszyscy mężczyźni, ale moim zdaniem większość - myślę że jesteśmy ludźmi w miarę rozumnymi, którzy traktują taką rzecz jako oczywistą:)
3Has
Posty: 201
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: 3Has »

helenast pisze: 12 kwie 2018, 13:21
3Has pisze: 12 kwie 2018, 9:35 [
helenast post pisze: Cóż - zostałyśmy już porównane do warzyw, do zwierząt , do ciągu liczb .... hm , ciekawie się robi :D
Nie, nie zostałyście, przynajmniej przeze mnie - czytaj proszę dokładnie.
Ja pisałem że w kwestii urody atrakcyjna kobieta to taka gdzie liczby Fibonacchiego muszą się zgadzać. I to jest prawda stwierdzona naukowo. To samo zresztą z urodą mężczyzn
Nie pisałem że kobiety są jak liczby - bo niestety nie są:) Liczby są zrozumiałe i precyzyjne:)
Pisałam ogólnie w wątku ,nie ,że to Twoje słowa ....
Rozumiem ale napisałaś że zostałyście porównane do ciągu liczb - jak wyżej. No nie przeze mnie, a nigdzie indziej porównania do ciągu liczb nie było - a przynajmniej nie zauważyłem :) Chciałem to tylko wyjaśnić.
rak
Posty: 995
Rejestracja: 30 wrz 2017, 13:41
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: rak »

Ciekawa ta "złota proporcia" Fibonacciego ;) Facet widział w życiu więcej kobiet niż niejeden matematyk, ale nie wiadomo nawet, czy się z jakąś związał...

Ale przyznam, że mi osobiście bardziej niż wielkość biustu imponuje jego wyraźne odcinanie się od reszty sywetki, co też zresztą można ładnie podkreślić sposobem ubierania, wyrzeźbioną przez sport sylwetką, push-upami :D itd...
Jak już jesteśmy przy sposobie ubierania się... To podoba mi się jak kobieta świadomie podkreśla swoje atuty, ale nigdy zbyt dużo na raz... Zawsze pozostawia coś dla wyobraźni, lub odkrycia później ...
Osobiście też nie przepadam za zbyt dużą ilością "tapety" oraz dodatków, preferuję raczej styl oszczędny, ale ładnie podkreślający sylwetkę, czy inne atuty ;)

Żeby nie poprzestać tylko na walorach estetycznych, rozwinąłbym podaną wcześniej przez Pavla cechę: ciepło.
Jest to wspomniany wielokrotnie uśmiech, radość, ale też taką umiejętność stworzenia domowej atmosfery, do którego chce się wracać i którego ... nie chce się opuszczać. Według mnie jest to też taka umiejętność ... matkowania swojemu mężczyźnie, ale ... tylko do poziomu, który nie narusza granic szacunku do niego, czy męskości. Balans dość trudny, ale bardzo przeze mnie ceniony.
Nieważne jest, gdzie jesteś, ale wszędzie tam, gdzie przyjdzie ci się znaleźć, ważne jest, jak żyjesz - Henri J.M.Nouwen
helenast
Posty: 2966
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: helenast »

3Has pisze: 12 kwie 2018, 15:07

Ale to nie moja teoria tylko badania naukowe:)
Zrobiono takie i wyszło, że ludzie oczywiście mają różne gusta, ale to co jest cechą wspólną u olbrzymiej większości - to fakt, że podobają się zachowane proporcje. Ludzie oczywiście intuicyjnie to weryfikują - nikt nie lata z centymetrem:)

A to by było ciekawe - mierzenie z centymetrem :D ... No to u mnie nie ma proporcji - 2 różne połówki w jednym ciele :( ... Czyli kolejna sfera, gdzie do ideału mi daleko :D ;) ...
mare1966
Posty: 1579
Rejestracja: 04 lut 2017, 14:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: mare1966 »

helenast
"2 różne połówki w jednym ciele"

Ale lewa-prawa , czy góra-dół ?
Bo jak lewa-prawa to dobrze ( twarz ma być niesymetryczna ) .
Jak natomiast dół ciąży , to trzeba zbijać .

------------------------------------------

Jednym słowem ma być gustownie , swobodna elegancja
i stosownie do okazji , nie robić z siebie choinki .
Z tym biustem , to też nie rozumiem ,
skąd ten stereotyp , że faceci gonią za XL ?
( już nie wspomnę o doprawianiu sobie sztuczności ) .
helenast
Posty: 2966
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: helenast »

mare1966 pisze: 12 kwie 2018, 22:37 helenast
"2 różne połówki w jednym ciele"

Ale lewa-prawa , czy góra-dół ?
Bo jak lewa-prawa to dobrze ( twarz ma być niesymetryczna ) .
Jak natomiast dół ciąży , to trzeba zbijać .

------------------------------------------

Jednym słowem ma być gustownie , swobodna elegancja
i stosownie do okazji , nie robić z siebie choinki .
Z tym biustem , to też nie rozumiem ,
skąd ten stereotyp , że faceci gonią za XL ?
( już nie wspomnę o doprawianiu sobie sztuczności ) .
Zdecydowanie dwie różne połówki w pionie :D .... co do poziomych połówek dbam i staram się - góry, rower, fitness no i dieta ( zawsze rozpoczynana od poniedziałku :lol: )

P.S. A i żadnych sztuczności , oprócz implantów w nogach - ale to zdrowotnie .
mare1966
Posty: 1579
Rejestracja: 04 lut 2017, 14:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: mare1966 »

No to nie wiem o co chodzi ,
ale jak w pionie
to staraj się stawać bokiem z tej lepszej strony . :lol:
helenast
Posty: 2966
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: helenast »

mare1966 pisze: 13 kwie 2018, 9:40 No to nie wiem o co chodzi ,
ale jak w pionie
to staraj się stawać bokiem z tej lepszej strony . :lol:
:lol: dobre
krople rosy

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: krople rosy »

Tak sobie czytam i śledzę wątek i potwierdzam wcześniej nasunięty wniosek, że panowie są bardzo prostolinijni w swych potrzebach i oczekiwaniach i tacy.....normalni :)
Więcej do szczęścia im chyba nie brakuje gdy są przez swe kobiety kochani, rozumiani, doceniani.....?
helenast
Posty: 2966
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: helenast »

krople rosy pisze: 13 kwie 2018, 12:18 Tak sobie czytam i śledzę wątek i potwierdzam wcześniej nasunięty wniosek, że panowie są bardzo prostolinijni w swych potrzebach i oczekiwaniach i tacy.....normalni :)
Więcej do szczęścia im chyba nie brakuje gdy są przez swe kobiety kochani, rozumiani, doceniani.....?
Naprawdę tak myślisz ? ... Ja wyczytałam tyle wyszczególnionych cech , których oczekują panowie i szukają w kobietach, że zaczynam dziękować mężowi,że jest ze mną :lol: :lol: :lol: - to żart oczywiście ...
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: s zona »

krople rosy pisze: 13 kwie 2018, 12:18 Tak sobie czytam i śledzę wątek i potwierdzam wcześniej nasunięty wniosek, że panowie są bardzo prostolinijni w swych potrzebach i oczekiwaniach i tacy.....normalni :)
Więcej do szczęścia im chyba nie brakuje gdy są przez swe kobiety kochani, rozumiani, doceniani.....?
Osobiscie jestem wdzieczna za wszelkie rady i sugestie ,
niby takie proste a tak dalekie ,zeby to ,jako kobiecie sprostac :lol:
W podziekowaniu za "korepetycje " moze taki stary film Wyjscie awaryjne

https://gloria.tv/video/1TKGgFr2pFxAAp2AVSMagm6g2
ku prrzestrodze kobiet ,by mile " panie Helenki " nie znalazly przestrzeni dla siebie na zagospodarowanie meza :oops:
rak
Posty: 995
Rejestracja: 30 wrz 2017, 13:41
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: rak »

helenast pisze: 13 kwie 2018, 13:44
krople rosy pisze: 13 kwie 2018, 12:18 Tak sobie czytam i śledzę wątek i potwierdzam wcześniej nasunięty wniosek, że panowie są bardzo prostolinijni w swych potrzebach i oczekiwaniach i tacy.....normalni :)
Więcej do szczęścia im chyba nie brakuje gdy są przez swe kobiety kochani, rozumiani, doceniani.....?
Naprawdę tak myślisz ? ... Ja wyczytałam tyle wyszczególnionych cech , których oczekują panowie i szukają w kobietach...
Chciałyście koncert życzeń to macie :D podejście kompleksowe;)
Ale tak naprawdę te 3 punkty podane przez S żonę w innym wątku zaspokaja zdecydowaną większość naszych (moich na pewno) potrzeb, reszta to tylko dogodne dodatki...
Nieważne jest, gdzie jesteś, ale wszędzie tam, gdzie przyjdzie ci się znaleźć, ważne jest, jak żyjesz - Henri J.M.Nouwen
krople rosy

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: krople rosy »

helenast pisze: 13 kwie 2018, 13:44 Naprawdę tak myślisz ? ... Ja wyczytałam tyle wyszczególnionych cech , których oczekują panowie i szukają w kobietach, że zaczynam dziękować mężowi,że jest ze mną :lol: :lol:
Tych szczegółów trochę jest, to prawda ale ogólnie obraz z tych wpisów taki mi się właśnie wyłania. I nie chce inaczej. Może się mylę....nie wiem...:)
Szczegóły są do przyjęcia jeśli te większe wartości są na swoim miejscu. Tak myślę.

Kobiece podejście ma moc wywołania uśmiechu na twarzy mężczyzny i jego dobrego usposobienia. Ostatnio przelotem, na chwilkę gościłam u siebie kominiarza i dwóch kurierów. Panowie weszli dość poważni: szczególnie ci drudzy z dość sporym ciężarem do wniesienia na moje piętro.
Wystarczyło dobre słowo, propozycja podania szklanki wody czy jakieś uprzejme pytanie i ich twarz się nieco rozluźniła :) I język rozwiązał ...
ODPOWIEDZ