Cytaty, sentencje,złote myśli

Pomogła Ci jakaś modlitwa? Któryś ze Świętych jest Ci szczególnie bliski?...

Moderator: Moderatorzy

krople rosy

Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: krople rosy »

Czytam aktualnie książkę biskupa Fultona J. Sheena i pomyślałam,że chętnie podzielę się fragmentami, które są godne uwagi i przemyślenia. Jeśli mój pomysł nie kolidowalby z formą Sycharu proszę o akceptację tego tematu do którego mogłyby splywać różne mądre wypowiedzi ludzi Kościoła.....a może i nie tylko.

,,W takim stopniu, w jakim jesteśmy posluszni Bożej woli,znajdujemy szczęście i pokój; w takim stopniu w jakim się od niej odwracamy, krzywdzimy siebie, a ten skutek nazywamy sądem".
zenia1780
Posty: 2170
Rejestracja: 18 sty 2017, 12:13
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: zenia1780 »

krople rosy pisze: 14 sty 2018, 20:03 Jeśli mój pomysł nie kolidowalby z formą Sycharu proszę o akceptację tego tematu do którego mogłyby splywać różne mądre wypowiedzi ludzi Kościoła.....a może i nie tylko.
Wątek może okazać się ciekawy, jednak upraszamy aby czytelnie podawać dane dotyczące źródła i autora cytowanej myśli.
lecz [Pan] mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali».
(2Kor 12,9)
zenia1780
Posty: 2170
Rejestracja: 18 sty 2017, 12:13
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: zenia1780 »

krople rosy pisze: 14 sty 2018, 20:03 ,,W takim stopniu, w jakim jesteśmy posluszni Bożej woli,znajdujemy szczęście i pokój; w takim stopniu w jakim się od niej odwracamy, krzywdzimy siebie, a ten skutek nazywamy sądem".
Podobne przemyślenia są moim udziałem
lecz [Pan] mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali».
(2Kor 12,9)
krople rosy

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: krople rosy »

zenia1780 pisze: 14 sty 2018, 20:51 Wątek może okazać się ciekawy, jednak upraszamy aby czytelnie podawać dane dotyczące źródła i autora cytowanej myśli.
krople rosy pisze: 14 sty 2018, 20:03 ,,W takim stopniu, w jakim jesteśmy posluszni Bożej woli,znajdujemy szczęście i pokój; w takim stopniu w jakim się od niej odwracamy, krzywdzimy siebie, a ten skutek nazywamy sądem".
Biskup Fulton J.Sheen - Warto żyć.
krople rosy

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: krople rosy »

Poprawka: Arcybiskup.
krople rosy

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: krople rosy »

,,Wszyscy stajemy się tym co kochamy. Gustujac w tym, co niskie i pospolite,poniżamy siebie i pospoliciejemy,a gustując w tym, co szlachetne, nabieramy szlachetności" - abp Fulton Sheen : Warto żyć.
krople rosy

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: krople rosy »

Świat cały przy Tobie jak ziarnko na szali,
kropla rosy porannej, co spadła na ziemię.

Księga Mądrości 11,22
ewulek
Posty: 128
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:47
Jestem: już po kryzysie
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: ewulek »

Abp Fulton Sheen - warto Jego czytać. Pełen pokory, prostoty a jednocześnie mądrości.
margaritum
Posty: 66
Rejestracja: 03 lut 2017, 10:09
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: margaritum »

"Nigdy nie będziesz mieć pozytywnego wpływu na ludzi, których oceniasz i osądzasz."

Tony Robbins
jacek-sychar

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: jacek-sychar »

No to dla mnie, jako dla nauczyciela, słaba pociecha... :?
margaritum
Posty: 66
Rejestracja: 03 lut 2017, 10:09
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: margaritum »

" ... kochani, pamiętajmy, wielkie rzeczy, życie Boże w nas kosztuje. I to kosztuje dużo wysiłku. Gdyby ktoś z was wam powiedział:

- Wiesz, kupiłem sobie, no po prostu fantastyczna sprawa, kupiłem sobie Rolexa, wiesz?
- A ile dałeś?
- No nie uwierzysz, 40zł!
To powiemy: - No, weź się uspokój, człowieku…

A ludzie mówią:
- Ty, słuchaj, zakochałam się.
- No jak długo się znacie?
- Trzy tygodnie. No ale… po prostu szalona miłość, to jest ten człowiek, to jest po prostu… za trzy miesiące się pobieramy!

I my w to wierzymy!
- No gratuluję Ci! Rolex za 17,30!

Miłość kosztuje proszę Państwa, miłość kosztuje! To trzeba się naprawdę z tym zmagać. Miłość to jest umiejętność rezygnowania z perfekcjonizmu. Ile się małżeństwo rozpadło, bo żona myślała, że bierze sobie anioła za męża. I było rozczarowanie. ..."

x Pawlukiewicz - konferencja
krople rosy

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: krople rosy »

,,Kochać w ogóle znaczy wystawić się na zranienie. Pokochaj cokolwiek, a twoje serce z pewnością odczuje ból, a może nawet zostanie złamane. Jeśli chcesz mieć pewność utrzymania serca w stanie nienaruszonym, nie wolno ci go ofiarować nikomu, nawet zwierzęciu. Otul je ostrożnie sowimi hobby i odrobiną luksusu, unikaj wszelkich komplikacji, zamknij je bezpiecznie w szkatule lub trumnie własnego egoizmu. Ale w tej szkatule - bezpieczne, w ciemności, w bezruchu, bez powietrza - ono się zmieni. Nie będzie złamane, nie, ono stanie się nie do złamania, nieprzystępne, zatwardziałe... Jedynym miejscem poza Niebem, gdzie możesz być doskonale zabezpieczony przed wszystkimi niebezpieczeństwami... miłości, jest Piekło.'' Clive Stapless Lewis - Cztery miłości.
krople rosy

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: krople rosy »

,,Istnieją dwa równe i przeciwne sobie błędy, które mogą być popełnione przez ludzkość odnośnie demonów. Pierwszy, to niewiara w ich istnienie. Drugi, to wierzyć i być aż zanadto i niezdrowo nimi zainteresowanym.''C.S. Lewis - Listy starego diabła do młodego.
Pantop
Posty: 3167
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:50
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: Pantop »

,,Nie będziemy ukarani ZA grzechy, lecz PRZEZ nie,,
(w rozumieniu: to grzechy będą wymierzać cierpienie)

Napis na ścianie - Dead space 3 (sf horror game)
Atalia
Posty: 25
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:09
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: Atalia »

"Przypuśćmy, że co roku wykorzenimy z duszy jedną wadę. Niedługo osiągniemy doskonałość. Lecz z nami dzieje się czasem odwrotnie. Lepsi i czystsi bywamy na początku naszego nawrócenia niż po latach powołania."

Tomasz a Kempis, "O naśladowaniu Chrystusa", rozdział XI, pkt 5
Ostatnio zmieniony 13 lut 2018, 20:37 przez Czarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono na prośbę autorki
"Oto nadeszły chwalebne gody Baranka, Małżonka czeka już: Alleluja!
Błogosławieni, którzy wezwani są na ucztę Baranka!!"
https://www.youtube.com/watch?v=eA1bF0vZcWk
ODPOWIEDZ