Medjugorje

Pomogła Ci jakaś modlitwa? Któryś ze Świętych jest Ci szczególnie bliski?...

Moderator: Moderatorzy

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie 25 marzec 2019 r.

„Drogie dzieci! To jest czas łaski. Tak jak przyroda odnawia się do nowego życia [tak] i wy jesteście wezwani do nawrócenia. Zdecydujcie się na Boga. Dziatki, jesteście puści i nie macie radości, bo nie macie Boga. Dlatego módlcie się, aż modlitwa nie będzie waszym życiem. W przyrodzie poszukujcie Boga, który was stworzył, bo przyroda mówi i walczy o życie, a nie o śmierć. Wojny panują w sercach i narodach, bo nie macie pokoju i nie widzicie, dziatki, brata w waszym bliźnim. Dlatego wróćcie do Boga i modlitwy. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Niezwykła homilia o potrzebie nawrócenia
https://www.centrummedjugorje.pl/images ... jnUBbl6AT8
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Oredzie 16 czerwca 1983
Przyszłam powiedzieć światu: Bóg jest Prawdą. On istnieje. W Nim jest prawdziwe
szczęście i pełnia życia. Przyszłam tu jako Królowa Pokoju, by powiedzieć światu, że
pokój jest konieczny do zbawienia świata. W Bogu jest prawdziwa radość, z której
płynie prawdziwy pokój.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Pospieszcie się z nawróceniem. Nie czekajcie zapowiedzianego znaku. Dla
niewierzących będzie zbyt późno, by się nawrócili. Wy, którzy wierzycie, nawróćcie się
i pogłębiajcie waszą wiarę”.
(wiosna 1983)
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

(28 marca 1985)

Drogie dzieci!
Dzisiaj pragnę was wezwać: módlcie się, módlcie się, módlcie się. W modlitwie poznacie
najwyższą radość i wyjście z każdej beznadziejnej sytuacji. Dziękuję wam za postępy
w modlitwie! Każdy z was drogi jest memu sercu i dziękuję wszystkim, którzy w swoich
rodzinach rozniecili modlitwę.
Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie z Medziugorje 2 kwiecień 2019

„Szczególnie, drogie dzieci, działajcie z miłością w miejscu, w którym żyjecie. Niechaj miłość będzie zawsze jedynym stosowanym przez was środkiem. Miłością skierujecie ku dobremu to wszystko, co szatan pragnie zniszczyć i opanować. Jedynie w ten sposób będziecie całkowicie moimi i ja będę mogła wam pomóc.”

Transmisja video z Objawienia
https://marytv.tv/mirjanas-apparition/
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Abp Hoser: Medziugorie znakiem żywego Kościoła
https://ekai.pl/abp-hoser-medziugorie-z ... -kosciola/
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Alicja Lenczewska z książki " Słowo Pouczenia"

" Przez Matkę Moją powtórnie przyjdzie Zbawienie na świat. Ufajcie w Jej wezwania i wypełniajcie je tak, jak mówi w miejscach Objawień danych od Boga- wszystkich uznanych przez Kościół i w Medjugorje, które dane jest na ten czas szczególnie."
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Przepraszam za pomyłkę, właściwe orędzie z 2 kwietnia 2019 roku znajduje się poniżej.

Orędzie dane Mirjanie Soldo 2 kwietnia 2019 roku

„Drogie dzieci, jako matka znająca swoje dzieci wiem, że tęsknicie za moim Synem. Wiem, że tęsknicie za prawdą, za pokojem, za tym co jest czyste i nie jest obłudne. I dlatego ja, jako Matka, dzięki Bożej miłości zwracam się do was i wzywam, abyście modląc się czystym i otwartym sercem sami z siebie poznali mojego Syna, Jego miłość, Jego miłosierne serce. Mój Syn dostrzegał piękno we wszystkich rzeczach. On szuka dobra we wszystkich duszach, nawet tego trochę ukrytego dobra, aby wybaczyć zło. Dlatego, moje dzieci, apostołowie mojej miłości, wzywam was, abyście Go adorowali, abyście Mu nieustannie dziękowali i abyście byli godni. Ponieważ On mówił do was Bożymi słowami, słowami Boga, słowami, które są dla wszystkich i na zawsze. Dlatego, moje dzieci, żyjcie radośnie, pogodnie, w jedności i wzajemnej miłości. Tego właśnie potrzebujecie w dzisiejszym świecie, w taki sposób będziecie apostołami mojej miłości, tak będziecie dawać świadectwo o moim Synu we właściwy sposób. Dziękuję wam”.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie z Medziugorja, 25. kwiecień 2019r.

„Drogie dzieci! To jest czas łaski, czas miłosierdzia dla każdego z was. Dziatki, nie dopuście, by wiatr nienawiści i niepokoju panował w was i wokół was. Dziatki, jesteście wezwani, abyście byli miłością i modlitwą. Diabeł chce niepokoju i nieporządku, a wy dziatki bądźcie radością zmartwychwstałego Jezusa, który umarł i zmartwychwstał za każdego z was. On zwyciężył śmierć, aby dać wam życie, życie wieczne. Dlatego, dziatki, dawajcie świadectwo i bądźcie dumni, że zmartwychwstaliście w Nim. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie. ”

Dla porównania wersja chorwacka

“Draga djeco! Ovo je milosno vrijeme, vrijeme milosrđa za svakog od vas. Dječice, ne dopustite da vjetar mržnje i nemira vlada u vama i oko vas. Vi ste, dječice, pozvani da budete ljubav i molitva. Đavao želi nemir i nered, a vi, dječice, budite radost uskrsloga Isusa koji je umro i uskrsnuo za svakoga od vas. On je pobijedio smrt da bi vam dao život, život vječni. Zato, dječice, svjedočite i budite ponosni da ste u Njemu uskrsnuli. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu. ”
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

https://www.youtube.com/watch?v=NPfbud7Y5jo
Świadectwo Mirjany. o tym jak ważna jest modlitwa za niewierzących.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

2 maj 2019r. - Orędzie dla Mirjany
„Drogie dzieci, z macierzyńskiej miłości wzywam was, byście czystym i otwartym sercem, w pełnym zaufaniu, odpowiedzieli na wielką miłość mojego Syna. Ja znam wielkość Jego miłości. Ja nosiłam Go w sobie, (nosiłam) hostię w sercu, światłość i miłość świata. Moje dzieci,zwracanie się do was przeze mnie, też jest znakiem miłości i czułości Ojca Niebieskiego. To wielki uśmiech mojego Syna, pełen miłości, to jest zaproszenie do życia wiecznego. Krew mojego Syna z miłości została za was przelana. Ta drogocenna krew jest dla waszego zbawienia, na życie wieczne. Ojciec Niebieski stworzył człowieka do życia wiecznego. Nie jest bowiem możliwe, abyście umarli, wy, którzy poznaliście miłość mojego Syna i którzy Go naśladujecie. Życie zwyciężyło! Mój Syn żyje! Dlatego, moje dzieci, apostołowie mojej miłości, niech wam wskazuje drogę modlitwa, sposób życia mojego Syna, w jego najbardziej wzniosłej formie. Moje dzieci, wtedy gdy staracie się żyć słowami mojego Syna, też się modlicie. Gdy kochacie ludzi, których spotykacie, szerzycie miłość mojego Syna. To miłość otwiera wrota raju. Moje dzieci od początku modliłam się za Kościół, zatem i was, apostołów mojej miłości, wzywam do modlitwy za Kościół i jego sługi, za tych, których mój Syn powołał. Dziękuję wam. ”

Dla porównania wersja oryginalna - chorwacka
“Draga djeco, majčinskom ljubavlju vas pozivam da čista i otvorena srca s potpunim povjerenjem odgovorite na veliku ljubav moga Sina. Ja poznam veličinu Njegove ljubavi. Ja sam ga nosila u sebi – hostiju u srcu, svjetlost i ljubav svijeta. Djeco moja, i moje obraćanje vama je znak ljubavi i nježnosti Nebeskoga Oca, jedan veliki smiješak ispunjen ljubavlju moga Sina, poziv na vječni život.

Krv moga Sina je iz ljubavi prolivena za vas. Ta dragocjena krv je za vaše spasenje, za vječni život. Nebeski Otac je stvorio čovjeka za vječnu sreću. Nije moguće da umrete vi koji poznajete ljubav moga Sina, vi koji ga slijedite. Život je pobijedio, moj Sin je živ. Zato, djeco moja, apostoli moje ljubavi, neka vam molitva pokazuje put i način širenja ljubavi moga Sina, molitva u najuzvišenijem obliku.

Djeco moja, i kada pokušavate živjeti riječi moga Sina vi molite. Kada ljubite ljude koje susrećete vi širite ljubav moga Sina. Ljubav je ta koja otvara vrata Raja. Djeco moja, od početka sam molila za Crkvu. Zato i vas, apostole moje ljubavi, pozivam da molite za Crkvu i njene službenike, za one koje je moj Sin pozvao. Hvala vam.

Relacja video z objawienia
https://marytv.tv/english-mass-in-medjugorje-6/
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Odsłonięto pomnik Maryi upamiętniający tragedię polskich pielgrzymów z 2002

W węgierskiej miejscowości Balatonkeresztúr na południowym krańcu Balatonu odsłonięto 3 maja pomnik upamiętniający wypadek polskiego autokaru z pielgrzymami z lipca 2002 r. W uroczystości na zaproszenie węgierskiego rządu wzięła udział grupa pątników, którzy przeżyli tamtą katastrofę. Pomnik, ufundowany przez Ogólnokrajowy Samorząd Mniejszości Polskiej na Węgrzech, jest kopią posągu Matki Bożej z sanktuarium w Medjugorju, do którego zdążali 17 lat temu nasi rodacy.
Reklama

Odsłonięcie pomnika poprzedziła Msza św. po polsku i węgiersku, którą odprawił biskup diecezji Kaposvár – László Varga. W kazaniu wspomniał m.in. o sensie pielgrzymowania i o chrześcijańskim wymiarze nadziei. Przywołał biblijną opowieść o uczniach zdążających do Emaus, którzy po ukrzyżowaniu i śmierci Chrystusa stracili nadzieję i dopiero On sam, gdy im się ukazał, przywrócił im wiarę i wlał w ich serca nową nadzieję.

Głos zabrał również br. Stefan Banaszczuk, strażak z Niepokalanowa, który wtedy zorganizował wyjazd z 2002 r. i przeżył wypadek. Jak sam wspominał, przeleżał 2 godziny w piachu, przygnieciony przewróconym samochodem, zanim go odnaleziono i uratowano. Zwrócił uwagę, że pielgrzymi nie dotarli wtedy do Medjugorja, ale Maryja stamtąd przyszła tutaj, do Węgrów, może po to, aby bronić ich przed czyhającymi na nich zagrożeniami w dzisiejszej Europie.

Ze strony węgierskiej przemawiał m.in. minister Miklós Soltész, sekretarz stanu ds. Kościołów, mniejszości narodowych i pomocy humanitarnej prześladowanym chrześcijanom w Kancelarii Premiera. Mówił on o cierpieniu i ofierze w kontekście pielgrzymowania, nawiązując również do tradycji przyjaźni polsko-węgierskiej.

Z kolei ambasador Caritas Węgier, wdowa po prezydencie Ferencu Mádlu (1931-2011) Dalma Mádl, która w 2002 zaangażowała się w pomoc ofiarom, a potem odwiedziła rannych w szpitalu, prosiła Polaków, aby modlili się o silną wiarę dla jej rodaków. Podkreśliła, że katastrofa polskiego autokaru w 2002 r. bardzo poruszyła Węgrów i w pewnym stopniu przyczyniła się do ożywienia pobożności wśród nich, ale – dodała – nadal trzeba się modlić, aby byli oni tak wierzący jak Polacy.

Do tragicznego w skutkach wypadku autokaru z 51 polskimi pielgrzymami jadącymi ze Stoczka koło Czemiernik na Lubelszczyźnie do Medjugorja doszło 1 lipca 2002 koło miejscowości Balatonkeresztúr. Zginęło wówczas 20 osób, w tym dwoje dzieci (w wieku 5 i 14 lat) i trzech kapłanów, a 31 odniosło rany, w tym część ciężkie.

Na miejscu katastrofy już w listopadzie tego samego roku odsłonięto pomnik w postaci dzwonnicy wykonanej z pnia drzewa, zadaszonego kopułą z krzyżem. Pod kopułą zawieszono 20 dzwonków, symbolizujących ofiary tamtego wypadku. Obecnie stanęła tam także figura Maryi Panny z Medjugorja. Odnowienie dzwonnicy, jak i ustawienie posągu nastąpiło dzięki współpracy wielu osób i wsparciu rządu Węgier.

https://ekai.pl/odslonieto-pomnik-maryi ... HdR0WGO4gw
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Papież zezwolił na pielgrzymki do Medjugorie

Papież Franciszek postanowił zezwolić na pielgrzymki do Medjugorie, które od tej pory będą mogły być organizowane oficjalnie przez diecezje i parafie, a nie tak jak dotychczas obywać się tylko w formie prywatnej. Ogłosili to dzisiaj nuncjusz apostolski w Bośni i Hercegowinie, abp Luigi Pezzuto oraz specjalny wizytator apostolski, abp Henryk Hoser SAC. Jak podkreślił tymczasowy rzecznik Stolicy Apostolskiej, Alessandro Gisotti, nie oznacza to uznania autentyczności rzekomych objawień.
Reklama

Odpowiadając na pytania dziennikarzy Alessandro Gisotti, wyjaśnił, że papieska decyzja wypływa z troski o to, aby te pielgrzymki nie były interpretowane jako uwierzytelnienie „znanych wydarzeń”, które nadal wymagają zbadania przez Kościół. Dlatego należy unikać, aby takie pielgrzymki powodowały zamieszanie lub dwuznaczność w aspekcie doktrynalnym.

Jednocześnie tymczasowy rzecznik Stolicy Apostolskiej podkreślił, że decyzja ta uwzględnia znaczny napływ osób udających się do Medjugoria i obfite owoce łaski, jakie miały tam miejsce. Dodał, że wizytator apostolski „będzie miał większą swobodę w ustanawianiu – w porozumieniu z ordynariuszami miejsc – relacji z kapłanami odpowiedzialnymi za organizowanie pielgrzymek do Medjugorie, jako pewnych i dobrze przygotowanych osób, oferując im informacje i wskazówki, aby mogli owocnie prowadzić te pielgrzymki.

Decyzja papieża ma miejsce w rok od mianowania abp Henryka Hosera, emerytowanego biskupa warszawsko-praskiego specjalnym wizytatorem apostolskim dla parafii Medjugorie, na czas nieokreślony, co nastąpiło 31 maja 2018 r.

Rokrocznie do Medjugorie przybywa ok. 2,5 mln osób z całego świata.

https://ekai.pl/papiez-zezwolil-na-piel ... edjugorie/
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie, 25 maja 2019 r.

„Drogie dzieci! Bóg w swoim miłosierdziu pozwolił mi, że jestem z wami, że was pouczam i prowadzę na drogę nawrócenia.
Dziatki, jesteście wezwani, byście z całego serca modlili się, by urzeczywistnił się wasz plan zbawienia również dzięki wam.
Dziatki bądźcie świadomi, że życie jest krótkie i czeka was życie wieczne według zasług.
Dlatego módlcie się, módlcie się, módlcie się, abyście byli godnymi instrumentami w Bożych rękach.
Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
ODPOWIEDZ