Medjugorje

Pomogła Ci jakaś modlitwa? Któryś ze Świętych jest Ci szczególnie bliski?...

Moderator: Moderatorzy

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 30 wrz 2020, 0:53

Wiadomości z Medjugorja 17 września 2020
https://www.facebook.com/10655596776024 ... 979371453/
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

vertigo
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2018, 10:16
Jestem: już po kryzysie
Płeć: Mężczyzna

Re: Medjugorje

Post autor: vertigo » 24 paź 2020, 19:07

Ekskomunika dla byłego przewodnika duchowego wizjonerów z Medziugoria:

https://www.niedziela.pl/artykul/60113/ ... rzewodnika
Ludzie robią wszystko, aby siebie samych przekonać, że świat nie wygląda tak, jak wygląda naprawdę.

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 26 paź 2020, 17:22

Orędzie z 25 października 2020

„Drogie dzieci! W tym czasie wzywam was, byście powrócili do Boga i do modlitwy. Wzywajcie pomocy wszystkich świętych, aby byli dla was przykładem i pomocą. Szatan jest silny i walczy, aby jak najwięcej serc przyciągnąć do siebie. Chce wojny i nienawiści. Dlatego jestem z wami tak długo, aby was prowadzić drogą zbawienia, do Tego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Kochane dzieci, wróćcie do miłości do Boga, a On będzie waszą siłą i ucieczką. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 26 paź 2020, 17:27

Ekskomunika dla byłego przewodnika duchowego wizjonerów z Medziugoria
23 października 2020 |

Kongregacja Nauki Wiary wydała dekret stwierdzający, że były przewodnik duchowy wizjonerów z Medziugoria Tomislav Vlašić jest w stanie ekskomuniki. Informujący o tym komunikat diecezji Brescia, na której terenie zamieszkuje były franciszkanin, wskazuje, że swoim postępowaniem i głoszonymi naukami narusza on kościelną komunię i okazuje nieposłuszeństwo władzom kościelnym.
Reklama

Największy orędownik domniemanych objawień maryjnych w hercegowińskim Medziugoriu od początku opiekował się szóstką dzieci, którym od 1981 r. miała ukazywać się Matka Boska. W maju 2008 r., Kongregacja Nauki Wiary nakazała mu przeniesienie się do klasztoru w północnych Włoszech i zaprzestanie kontaktów z założoną przez niego Wspólnotą Królowej Pokoju. Obwiniony został o „szerzenie wątpliwego nauczania, manipulowanie sumieniami, podejrzany mistycyzm, nieposłuszeństwo” i złamanie celibatu, gdyż ma dziecko z siostrą zakonną.

W 2009 r. o. Vlašić został przez Benedykta XVI zwolniony ze ślubów zakonnych i przeniesiony do stanu świeckiego. Papież zakazał mu również sprawowania wszelkich form apostolatu i sprawowania kierownictwa duchowego. Byłemu księdzu nie wolno było również publikować tekstów o treści religijnej, a w szczególności wypowiadać się na temat „zjawiska Medjugorje”.
opinie
Czy słowa Franciszka o osobach LGBT to rewolucja w Kościele?

Obecna ekskomunika, orzeczona 15 lipca br. przez Kongregację Nauki Wiary, ma związek z tym, że Vlašić nie przestrzegał zakazów nałożonych na niego właśnie pod groźbą ekskomuniki. Tymczasem – jak głosi komunikat – „przez wszystkie te lata w diecezji Brescia i w innych miejscach kontynuował swą działalność apostolską wobec pojedynczych osób i grup, jak również poprzez konferencje w mediach elektronicznych”. Ponadto „nadal przedstawiał się jako zakonnik i kapłan Kościoła katolickiego, symulując sprawowanie nieważnych sakramentów”. Wywoływał tym „poważne zgorszenie wśród wiernych, popełniając czyny poważnie szkodzące komunii kościelnej i posłuszeństwu władzy kościelnej”.

Na mocy ekskomuniki Vlašić nie może zarówno sprawować Eucharystii i innych aktów kultu publicznego, sakramentów i sakramentaliów, ale także nie wolno mu tych sakramentów przyjmować oraz pełnić żadnych funkcji kościelnych. W przypadku, gdyby zamierzał wziąć udział w sprawowaniu Eucharystii lub innym akcie kultu publicznego, należy mu to uniemożliwić albo przerwać akcję liturgiczną – pre.

Według portalu BresciaOggi, we wsi Ghedi Vlašić stworzył „kościół paralelny”, skupiony wokół grupy 49 „wybranych”.

https://ekai.pl/ekskomunika-dla-bylego- ... dziugoria/
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 26 paź 2020, 17:30

Wiadomości z Medjugorje 15.10.2020
https://www.facebook.com/10655596776024 ... 7523349075
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 26 paź 2020, 17:32

Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 25 lis 2020, 22:36

Orędzie, 25 listopada 2020 r.

Drogie dzieci! To jest czas miłości, ciepła, modlitwy i radości. Dzieci, módlcie się, aby Dziecię Jezus narodziło się w waszych sercach. Otwórzcie wasze serca Jezusowi, który daje się każdemu z was. Bóg mnie posłał, abym była radością i nadzieją w tym czasie, a ja wam mówię: bez Dzieciątka Jezus nie macie delikatności ani doświadczenia Nieba, które kryje się w Nowonarodzonym. Dzieci, dlatego pracujcie nad sobą. Czytając Pismo Święte odkryjecie narodzenie Jezusa i radość, jak w pierwszych dniach, które Medziugorje dało ludzkości. Historia będzie prawdą, co i dziś powtarza się w was i wokół was. Pracujcie i budujcie pokój poprzez sakrament spowiedzi. Dzieci, pojednajcie się z Bogiem a zobaczycie cuda wokół was. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 27 gru 2020, 0:21

Orędzie Matki Bożej przekazane przez Jakova z 25.12.2020 r.
''Drogie dzieci, również dziś Jezus jest tu przy was, więc i wtedy kiedy myślicie, że jesteście sami i że nie istnieje światło w waszym życiu On jest tu i nigdy was nie zostawił i [nie] oddalił się od was. Światło Jego narodzenia rozświetla ten świat i Wasze życie. Jego Serce jest zawsze otwarte na was, aby przyjąć wasze wszelkie cierpienie, każdą pokusę, strach i potrzebę. Jego ręce są do was wyciągnięte, aby was jak ojciec objąć i powiedzieć jak bardzo jesteście dla Niego ważni, jak Was kocha i troszczy się o swoje dzieci. Dzieci, czy wasze serce jest otwarte na Jezusa? Czy w pełni oddaliście wasze życie w Jego ręce? Czy przyjęliście Jezusa jak swego ojca, do którego zawsze możecie się zwrócić i w Nim znaleźć pocieszenie i wszystko to co jest wam potrzebne, abyście żyli prawdziwą wiarą. Dlatego, moje dzieci, oddajcie wasze serca Jezusowi i pozwólcie, aby zapanował [nad] waszym życiem, bo tylko tak zaakceptujecie teraźniejszość i [będzie] mogli stanąć oko w oko ze światem w którym dziś żyjecie. Z Jezusem znika wszelki lęk, cierpienie i ból, bo wasze serca przyjmuje Jego wolę i wszystko to, co przychodzi do waszego życia. Jezus da wam wiarę, abyście wszystko przyjęli i nic was od Niego nie oddali, bo On was mocno trzyma za rękę i nie pozwala, abyście się oddalili i zagubili w trudnych chwilach, bo On został Panem waszego życia. Ja was błogosławię swoim matczynym błogosławieństwem.''
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 27 gru 2020, 0:22

Medjugorje – wzór nowej ewangelizacji dla świata Kongres online 30 i 31 stycznia 2021 r.


Z okazji 40. rocznicy Medjugorja 1981-2021, Niemieckie Centrum Medziugorje organizuje kongres online „Medjugorje – wzórnowej ewangelizacji dla świata”, który odbędzie się 30 i 31 stycznia 2021 roku.

Program odbywa się w Niemczech i Medjugorju. Część codziennego programu, tj. świadectwa, wywiady, przemówienia i muzyka odbywa się w sanktuarium Marienfried w Niemczech, a wieczorny program modlitewny nadawany jest z kościoła parafialnego św. Jakuba w Medziugorju.

Centrum Informacyjne Mir Medjugorje będzie transmitować ten kongres na żywo za pośrednictwem wielojęzycznego programu.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 27 gru 2020, 13:36

Orędzie Matki Bożej 25 grudnia 2020 (Marija Pavlović-Lunetti )

Drogie dzieci! Niosę wam Dziecię Jezus, Które niesie wam pokój. Tego, Który jest przeszłością, teraźniejszością i przyszłością waszego życia. Dzieci, nie pozwólcie, by zgasła wasza wiara i nadzieja na lepszą przyszłość, bo jesteście wybrani, abyście w każdej sytuacji byli świadkami nadziei. Dlatego jestem tu z Jezusem, aby was błogosławił Swoim pokojem. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 02 sty 2021, 0:52

Radość w Medjugorje początek Nowego Roku
https://www.facebook.com/radiomirmedjug ... 5513880085
Msza Noworoczna z udziałem abp. H. Hosera
https://www.facebook.com/radiomirmedjug ... 8842936957
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 02 sty 2021, 0:55

Wywiad z abp. H. Hoserem
https://radio-medjugorje.com/vijesti/me ... y0816yChlE
Wprawdzie po chorwacku, ale można co nieco przetłumaczyć na tłumacz Google
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 28 sty 2021, 0:33

Orędzie, 25 stycznia 2021 r.

Drogie dzieci! W tym czasie wzywam was do modlitwy, postu i wyrzeczenia, abyście byli mocniejsi w wierze. To jest czas przebudzenia i rodzenia. Niczym przyroda, która daje siebie, także i wy, dzieci, rozważajcie, ile otrzymaliście. Bądźcie ludźmi radośnie niosącymi pokój i miłość, aby było wam dobrze na ziemi. Pragnijcie nieba, a w niebie nie ma ani smutku, ani nienawiści. Dlatego dzieci, ponownie wybierzcie nawrócenie i niech świętość zapanuje w waszym życiu. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 29 sty 2021, 13:28

Orędzia dla Ivana z 16.01 i 21.01.2021 r.

Orędzie dla Ivana 16.01.2021 r.

„Drogie dzieci, również dzisiaj pragnę zachęcić was do odnowienia orędzi, które wam daję i do życia moimi orędziami. W tym czasie łaski pragnę was wezwać, abyście otworzyli wasze serca, szczególnie w waszych rodzinach. Żyjcie, pracujcie i módlcie się. Dziękuję drogie dzieci, że również dzisiaj odpowiedzieliście na moje wezwanie”.

Orędzie dla Ivana 21.01.2021 r.

„Drogie dzieci, w Ewangelii, mój Syn, wielokrotnie mówi nam: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy obciążeni i uciśnieni jesteście, a Ja was pokrzepię, dam wam siłę”. Również dzisiaj wzywam was, drogie dzieci, abyście przyszli do Niego, aby Go spotkać. Zdecydujcie się na Niego i z Nim idźcie w przyszłość. W ten sposób będziecie pewni i bezpieczni, ponieważ ten świat nie może dać wam pewności ani pokoju. Tylko On może. W szczególny sposób wzywam was, drogie dzieci, do trwania na modlitwie. Modlę się za wami wszystkimi i oręduję za wami wszystkimi przed moim Synem. Dziękuję, drogie dzieci, że odpowiedzieliście na moje wezwanie ”.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska » 31 sty 2021, 21:33

Medziugorje kongres online

Z okazji 40. rocznicy Medziugorja 1981-2021, Niemieckie Centrum Medjugorje organizuje kongres online na temat: „Medziugorie - model ewangelizacji dla świata”, który odbędzie się 30 i 31 stycznia 2021 roku.

Współorganizatorem transmisji kongresu jest Centrum Informacyjne Mir Medjugorje.

Cały program kongresu można śledzić w mediach w piętnastu językach świata (chorwacki, niemiecki, angielski, francuski, hiszpański, włoski, polski, rosyjski, słoweński, portugalski, słowacki, węgierski, koreański, chiński (mandaryński), arabski).

Transmisja na język polski będzie na naszej stronie internetowej www.centrummedjugorje.pl.


Program odbywa się w Niemczech i Medjugorju. Część codziennego programu, tj. świadectwa, wywiady, przemówienia i muzyka odbywa się w sanktuarium Marienfried w Niemczech, a wieczorny program modlitewny nadawany jest z kościoła parafialnego św. Jakuba w Medziugorju.

PROGRAM:

Sobota, 30.01.2021 r.

13:45 Wstęp – wprowadzenie filmowe

14:00 ROZPOCZĘCIE

Przedstawienie programu:

Jak doszło do tego kongresu?

Film: 40 lat Medziugorja - Królowa Pokoju, przegląd historyczny od 1981 do 2020 roku.

14:25 Słowapowitalne: Ks. bp dr Bertram Meier

Diecezja Augsburg

14:35 Muzyka duchowa

14:45 Wykład: Abp Henryk Hoser

Temat: Medziugorje jako „Model now ejewangelizacji dla świata."

15:15 Pytania do quizu i przedstawienie nagrόd

Hubert Liebherr

15:25 Wykład: dr Maximilian Domej

Gebetsaktion Medjugorje Vienna - Maria Königindes Friedens

Temat: „Moja droga do Medziugorja i działalność Gebetsaktion Wien"

15:50 Świadectwo: Milonavon Habsburg

Wieloletnia tłumaczka i współpracowniczka o. Slavka Barbaricia

Temat: „Moja droga do Medziugorja"

16:05 Muzyka duchowa

16:10 Świadectwo: Ks. MarcoLeonhart

Temat: „Jak policjant został księdzem"

16:40 Świadectwo: Robert Teisler, właściciel księgarni

Temat: „Życie w Medziugorju"

16:55 Muzyka duchowa

17:00 Wieczorny program modlitewny z Medziugorja

Radosne i bolesne tajemnice różańca świętego

18:00 MszaŚwięta na żywo z Medziugorja

Poświęcenie dewocjonaliów

19:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z muzyką

(Melinda Dumitrescu i Roland Patzleiner)

20:00 Wykład: O. Marinko Šakota OFM

Proboszcz Medziugorja

Temat: „W szkole Matki Bożej"

20:30 Świadectwo: Widzący Ivan Dragićević

21:00 Muzyka duchowa, modlitwa na zakończenie



Niedziela, 31. 01. 2021 r.

11:25 Wstęp, wprowadzenie filmowe

11:40 Rozpoczęcie

12:00 AniołPański

12:05 Wykład: Ks. bp dr Franjo Komarica

Diecezja Banja Luka (BiH)

Temat: „Banja Luka i rozwójetniczny po wojnie na Bałkanach" i

„Medziugorje - model nowej ewangelizacji dla świata"

12:25 Muzyka duchowa

12:30 Świadectwo: Milonavon Habsburg

Temat: „O. Slavko Barbarić i jego praca w Medziugorju"

12:50 Wykład: Ks. bpdrBertramMeier

DiecezjaAugsburg

Temat: „Co oznaczanowa ewangelizacja dla jednostki?"

13:15 Muzyka duchowa

13:20 Wykład: O. Miljenko Šteko OFM

Prowincjał franciszkanów Franciszkańskiej Prowincji Hercegowina

Temat: „Medjugorje - konfesjonał świata i model nowe jewangelizacji dla świata"

13.35 Muzyka duchowa

13:40 Wykład: ks. dr Richard Kocher

Dyrektor RADIA HOREB

Temat: „Pięć kamieni z Medziugorja - dlaczego właśnie tych pięć?"

14:25 Muzyka duchowa

14:30 TotusTuus - owoc Medziugorja

14:50 Świadectwo: Ruch Jugend 2000

15:10 Muzyka duchowa

15:15 Wywiad: Hubert Liebherr i Bernhard Thoma

Prezesi Międzynarodowej Organizacji Charytatywnej Kirchenfürden Ostene.V. -owoc Medziugorja

15:55 Muzyka duchowa

16:00 Świadectwo: Johannes Dittrich,

Projekt szkoły św. Filomeny, Uganda

Temat:" Jak pilot stał się budowniczym szkół i kościołów"

16.20 Rozwiązanie quizu: Hubert Liebherr

16:25 O. Marinko Šakota OFM

Odpowiada na pytania widzów na żywo z Medziugorja

17:00 Wieczorny program modlitewny na żywo z Medziugorja

Radosne i bolesne tajemnice różańca świętego

18:00 Msza Święta na żywo z Medziugorja

19:00 Poświęcenie dewocjonaliów

Modlitwa o zdrowie duszy i ciała oraz chwalebne tajemnice różańca świętego

20:00 Podsumowanie:

Hubert Liebherr

Spojrzenie na nowe czasy przez pryzmat orędzi Matki Bożej

20:20 Błogosławieństwo: Ks. bpdr Bertram Meier, diecezja Augsburg

20:30 Koniec
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości