Cytaty, sentencje,złote myśli

Pomogła Ci jakaś modlitwa? Któryś ze Świętych jest Ci szczególnie bliski?...

Moderator: Moderatorzy

Ukasz
Jestem: w kryzysie małżeńskim

Re: Cytaty, sentencje,złote myśli

Post autor: Ukasz » 13 lut 2018, 21:02

"Nie proszę Cię Panie, abyś zabrał mi uczucia, bo nimi też mogę Ci służyć, ale byś oczyścił je w Twoim ogniu"
Josemaria Escriva, Droga, w: tenże, Droga. Bruzda. Kuźnia, Katowice - Ząbki 2005, Wyd. Apostolicum, 750, s. 783, cyt. za: Michel Esparza, Miłość i szacunek dla samego siebie, Warszawa 2014, wyd. Promic, s. 103.
Przy okazji - gorąco polecam książkę Esparzy. Moim zdaniem powinna znaleźć się na liście polecanych Sycharkom lektur.

krople rosy

Post autor: krople rosy » 16 lut 2018, 11:33

,, Pan Bóg będzie nam zamieniał nasze życie na poligon bo pragnie naszego rozwoju'' - ks. Piotr Pawlukiewicz (Jak bronić się przed lękiem - YT).

Mirakulum
Jestem: szczęśliwą żoną

Post autor: Mirakulum » 01 mar 2018, 22:18

A prawda była tak prosta. Była tak blisko. Chodziło o prawdziwą relację z Bogiem. Relację nie przejmującą się osądem innych, często obcych ludzi.
https://pl.aleteia.org/2018/02/28/ojcie ... e-wstydzi/

krople rosy

Post autor: krople rosy » 07 mar 2018, 15:29

O wierności małżeńskiej - Stary Testament

Pij wodę z własnej cysterny4,
tę, która płynie z twej studni.
Na zewnątrz mają bić twoje źródła?
Tworzyć na placach strumienie?
Niech służy dla ciebie samego,
a nie innym wraz z tobą;
niech źródło twe świętym5 zostanie,
znajduj radość w żonie młodości.
Przemiła to łania i wdzięczna kozica6,
jej piersią upajaj się zawsze,
w miłości jej stale czuj rozkosz!
Po cóż, mój synu, upajać się obcą
i obejmować piersi nieznanej?

Księga Przysłów 5, 15 - 20

Atalia

Post autor: Atalia » 09 mar 2018, 18:18

krople rosy pisze:
07 mar 2018, 15:29
O wierności małżeńskiej - Stary Testament
...
Księga Przysłów 5, 15 - 20

I jeszcze to:
"Usta żon cudzych są dołem głębokim
Na kogo Pan się gniewa - ten tam wpadnie"

Księga Przysłów 22,14
"Oto nadeszły chwalebne gody Baranka, Małżonka czeka już: Alleluja!
Błogosławieni, którzy wezwani są na ucztę Baranka!!"
https://www.youtube.com/watch?v=eA1bF0vZcWk

s zona

Post autor: s zona » 09 mar 2018, 21:44

moj ulubiony , powstrzymuje mnie przed zrzedzeniem ...

....." zona zrzedzaca ,niczym dach kapiacy ...."
Ksiega Przyslow

krople rosy

Post autor: krople rosy » 25 mar 2018, 20:16

,,Nie mogę jednak pozbyć się wrażenia, że koncepcji sw. Augustyna nawiązującej do motywu trwania w miłości z Janowej ewangelii obawiają się głównie ci, którzy nie wiedzą nic o miłości - czyli o wymogach miłości.Miłość z pewnością naraża się na wykorzystywanie ze strony egoistów i ludzi nieczułych, ale przecież tych, których naprawdę dosięga , także zobowiązuje, a przede wszystkim przemienia.Miłość przecież to nie chwilowe uczucia, które od czasu do czasu łechcą nas słodko w okolicy podbrzusza, ale odwaga wyjścia poza swoje ,,ja''.
Ks. Tomas Halik :,,Zacheuszu ! 44 kazania o sensie życia''.

krople rosy

Post autor: krople rosy » 06 kwie 2018, 11:41

,,Bo podobnie jak o drzewie, nic nie wiesz o człowieku, jeśli go podzielisz na momenty trwania i pokawałkujesz wedle tego, co go odróżnia. Drzewo to wcale nie nasienie, a potem łodyga, potem pień gibki, wreszcie suche drewno. Nie trzeba go dzielić, by poznać. Drzewo to ta potęga, co wolno zaślubia niebo.

Podobnie i ty, mały człowieku. Bóg sprawia, że rodzisz się, rośniesz, że wypełniają cię kolejno pragnienia, żale, radości i cierpienia, wściekłość i przebaczenie - a potem bierze cię do siebie z powrotem. Nie jesteś jednakże ani uczniem, ani małżonkiem, ani dzieckiem, ani starcem. Jesteś tym, który szuka swojej pełni. A jeżeli będziesz umiał zobaczyć, że jesteś gałązką kołysaną wiatrem, ale mocno wszczepioną w drzewo oliwne, poruszany powiewem zakosztujesz wieczności. I wszystko dookoła ciebie stanie się wieczne. Wieczne będzie śpiewające źródło, co poiło twoich przodków, wieczny blask oczu, kiedy się będziesz uśmiechał do ukochanej, i wieczny chłód, i rzeźwość nocy. Czas nie jest wtedy klepsydrą przesypującą piasek, ale żniwiarzem, co wiąże snopy.'' - Antoine de Saint Exupery: Twierdza.

krople rosy

Post autor: krople rosy » 13 kwie 2018, 20:52

,,Pierwszorzedne znaczenie mają ludzkie myśli, wybory, decyzje, postanowienia i osobowość. Człowiek jest tym, kim sam siebie czyni,a nie tym, kim uczynili go dziadkowie". Abp Fulton J. Sheen: Warto żyć.

,,Człowiek tłumi pewne treści ,ponieważ są sprzeczne z jego sumieniem i porządkiem moralnym. Zamiast się zmierzyć z własną winą ,staje się tchórzem lub eskapistą" Abp Fulton Sheen: Warto żyć.

Angela

Post autor: Angela » 07 cze 2018, 12:15

Przypadkowo trafiłam na stronę z cytatami z pism św. Augustyna.
Jest to prawdziwa skarbnica myśli, które mogą być pomocne każdemu i na każdy czas.
http://dziennikparafialny.pl/2017/gdzie ... z-hippony/

Pantop
Jestem: po rozwodzie

Post autor: Pantop » 07 cze 2018, 15:55

Antoine de Saint Exupery: pisze:Podobnie i ty, mały człowieku. Bóg sprawia, że rodzisz się, rośniesz, że wypełniają cię kolejno pragnienia, żale, radości i cierpienia, wściekłość i przebaczenie - a potem bierze cię do siebie z powrotem. Nie jesteś jednakże ani uczniem, ani małżonkiem, ani dzieckiem, ani starcem. Jesteś tym, który szuka swojej pełni. A jeżeli będziesz umiał zobaczyć, że jesteś gałązką kołysaną wiatrem, ale mocno wszczepioną w drzewo oliwne, poruszany powiewem zakosztujesz wieczności. I wszystko dookoła ciebie stanie się wieczne. Wieczne będzie śpiewające źródło, co poiło twoich przodków, wieczny blask oczu, kiedy się będziesz uśmiechał do ukochanej, i wieczny chłód, i rzeźwość nocy. Czas nie jest wtedy klepsydrą przesypującą piasek, ale żniwiarzem, co wiąże snopy.'' - Twierdza.
I takie rzeczy się Exupery wypisuje kiedy jest się w drodze do poznania swojej tożsamości.

krople rosy

Post autor: krople rosy » 13 lip 2018, 12:16

,,Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską. ''- św. Augustyn z Hippony.

ODPOWIEDZ