SEPARACJA WNIOSEK

Co o nierozerwalności sakramentalnego małżeństwa mówią Biblia, Katechizm, dokumenty papieskie...

Moderator: Moderatorzy

Maja
Posty: 24
Rejestracja: 14 sty 2018, 11:54
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

SEPARACJA WNIOSEK

Post autor: Maja » 17 paź 2019, 16:22

Witajcie
Mam prośbę odnośnie wniosku o separacje a konkretnie jej uzasadnienie.
Pomóżcie jak je zformułować gdy mąż ma kochankę ,dalej mieszka z nami i niewidzi w tym nic złego po przecież inni też tak mają.
Ja chce żyć w zgodzie z prawdą i mam dość zdrad ,kłamstw i braku wsparcia męża.

Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: SEPARACJA WNIOSEK

Post autor: Monti » 18 paź 2019, 9:39

Twoje pytanie jest zbyt ogólne. Istotne jest np. to, czy macie dzieci iw jakim wieku. Generalnie najlepiej, żebyś skonsultowała to z prawnikiem. Musisz tylko mieć świadomość, że mąż w odpowiedzi może wnioskować o rozwód. Jeśli sąd uzna żądanie rozwodu za uzasadnione, orzeknie rozwód (chociaż fakt, że mieszkacie razem przemawia za tym, że nie wszystkie więzi małżeńskie zostały zerwane).
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)

Maja
Posty: 24
Rejestracja: 14 sty 2018, 11:54
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: SEPARACJA WNIOSEK

Post autor: Maja » 18 paź 2019, 12:31

Monti pisze:
18 paź 2019, 9:39
Twoje pytanie jest zbyt ogólne. Istotne jest np. to, czy macie dzieci iw jakim wieku. Generalnie najlepiej, żebyś skonsultowała to z prawnikiem. Musisz tylko mieć świadomość, że mąż w odpowiedzi może wnioskować o rozwód. Jeśli sąd uzna żądanie rozwodu za uzasadnione, orzeknie rozwód (chociaż fakt, że mieszkacie razem przemawia za tym, że nie wszystkie więzi małżeńskie zostały zerwane).

Dziękuje

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości