Co zrobić

Powrót to dopiero początek trudnej drogi...

Moderator: Moderatorzy

adas1972
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2018, 9:34
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Co zrobić

Post autor: adas1972 »

od roku jesteśmy w kryzysie okazało się ze zona moja miała romans z młodszym naszym kolegą nawet przyjacielem trwało to około 6 lat i przyznała ze seksu nie było ale pocałunki namiętne ,bylismy na spotkaniach małżenskich duzo rozmawiamy przebywamy razem ale mam problem ze cięzko mi jest pocałować zone z czasem to jak bym sie brzydził jej pocałunku .Nie wiem czy jej o tym powiedzieć czy nie ale strasznie złe uczucie
jacek-sychar

Re: Co zrobić

Post autor: jacek-sychar »

Witaj Adas1972 na naszym forum.

Zastanówmy się, po co miałbyś powiedzieć swojej żonie o swoich odczuciach. Co prawda wyzwala, ale tylko, jak jest podawana z miłością. Rozumiem Twoje odczucia, ale myślę, że gdyś teraz to powiedział, to nie byłby efekt Twojej miłości, tylko efekt nieradzenia sobie ze swoimi odczuciami.
Zdecydowanie bym tego odradzał, bo to mógłby być gwóźdź do trumny Waszego małżeństwa.
Twoje odczucia są Twoim problemem i to Ty musisz sobie z tym poradzić.

Może skorzystałbyś z wizyty w naszym ognisku? Ich lista jest tutaj:
http://sychar.org/ogniska/

Polecam również literaturę, którą polecamy. Podzielona jest ona tematycznie, więc łatwo coś znaleźć:
viewtopic.php?f=10&t=383

Pisząc pamiętaj, że internet nie jest anonimowy. Dlatego staraj się nie podawać szczegółów, które mogłyby Ciebie zidentyfikować.
Wiedźmin

Re: Co zrobić

Post autor: Wiedźmin »

adas1972 pisze: 22 sty 2018, 9:17 ... zona moja miała romans z młodszym naszym kolegą nawet przyjacielem trwało to około 6 lat i przyznała ze seksu nie było ale pocałunki namiętne [...]
Adaś - super że tu trafiłeś - lepszego miejsca nie ma.
6 lat romans bez seksu - hmmm... to chyba pierwszy przypadek na tym forum.... no ale przecież zawsze musi być ten pierwszy raz ;)

Jeśli nie czujesz się gotowy "na całowanie" żony - to po prostu tego nie rób... - potrzeba Wam duuuuużo czasu.
Ja miałem długo problem z tym, aby zbliżyć się fizycznie do żony, która wcześniej "coś z kimś... już nie wnikając co tam było" ... więc to chyba normalny objaw.

Ja bym nie wspominał o tym obrzydzeniu... - bo co jej to da? Ona pewnie i tak to czuje.
An80
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2018, 20:35
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Co zrobić

Post autor: An80 »

Adaś
Ale żona jest z Tobą i mimo wszystko, jeszcze mogą dziać się cuda, którym możesz pomóc. To całowanie to potraktuj tak jak byś z żoną był od niedawna a ona wcześniej miała chłopaka, poza tym nic na siłę ale nie patrz na nia tylko przez pryzmat tego że całował ja kiedyś inny, to do niczego nie prowadzi. Modlitwie wszystko zawierzaj... Może mnie jest łatwiej bo u mnie zdrady nie ma ( jeszcze) ale mój mąż nie mieszka ze mną i codziennym cudom raczej pomoc nie moge a uwierz mi bardzo bym chciała..... W Bogu nadzieja!
adas1972
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2018, 9:34
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Co zrobić

Post autor: adas1972 »

zle się dzieje do tego dochodzi jeszcze ze wcale nie jestem aktywny uczuciowo pod każdym względem
adas1972
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2018, 9:34
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Jak wybaczyc zdrade jak

Post autor: adas1972 »

Jak wybaczyc zonie zdrade i klamstwo ktore trwalo kilka lat poprostu nie mam ochoty ..........
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Jak wybaczyc zdrade jak

Post autor: Nirwanna »

Witaj na forum,
Odpowiadając - da się, ale tylko we współpracy z Panem Bogiem. Przebaczenie jest zarówno decyzja woli jak, i łaską.
Dasz radę napisać o sobie coś więcej? wiadomo, że bez podawania szczegółów, aby chronić swoją anonimowość w internetach... ale teraz nie bardzo jest jak się odnieść szerzej do Twojego pytania.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Jonasz

Re: Jak wybaczyc zdrade jak

Post autor: Jonasz »

A jaki masz zysk z tego niewybaczenia?
Czy wręcz przeciwnie ponosisz jakąś stratę?

Więc może podstawowym pytaniem jest po co i dlaczego?
Ważniejsze niż jak.
tata999
Posty: 1172
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak wybaczyc zdrade jak

Post autor: tata999 »

adas1972 pisze: 15 gru 2019, 22:23 Jak wybaczyc zonie zdrade i klamstwo ktore trwalo kilka lat poprostu nie mam ochoty ..........
Po kilku latach może
marylka
Posty: 1372
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:01
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Jak wybaczyc zdrade jak

Post autor: marylka »

Hej
Warto wybaczyc
Przede wszystkim dla siebie
Nie wybaczajac dzwigasz ze soba na plecach bagaż z kamieniami
I meczysz sie
Dlatego warto
Jak?
Ja zaczelam od rekolekcji o przebaczeniu.
Sama pojechalam.
Potem dlugo CHCIALAM wybaczyc
Samo CHCENIE już jest dobrym krokiem. Wystarczy na poczatek dobra wola przebaczenia
Przebaczenie przyjdzie z czasem
Bardzo pomaga osobita rozmowa poranionego czlowieka z poranionym Chrystusem.
Ktory przebaczył nam...
Wszystko wymaga czasu.
Ale jak chcesz...to uda Ci sie zrzucic ten bagaż nieprzebaczenia
Pozdrawiam
Lawendowa
Posty: 7662
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:44
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Jak wybaczyc zdrade jak

Post autor: Lawendowa »

marylka pisze: 16 gru 2019, 10:18 Jak?
Ja zaczelam od rekolekcji o przebaczeniu.
Sama pojechalam.
A takie rekolekcje, jak na zamówienie, akurat będą za kilka tygodni:
karolina12 pisze: 19 lis 2019, 15:19 Kochani po raz kolejny zapraszamy na Rekolekcje Ogniska Sychar Tarnów[/size][/b]
Rekolekcje poprowadzi: KSIĄDZ MAREK DZIEWIECKI
TERMIN REKOLEKCJI: 10-12 styczeń 2020 r.
TEMAT: Zranienia a przebaczenie i pojednanie
MIEJSCE REKOLEKCJI: Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania "OPOKA"
Stary Sącz ul. Papieska 10


ZAPISY: tel. 663-891-704
KOSZT REKOLEKCJI: 230 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
"Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę..."
JolantaElżbieta
Posty: 748
Rejestracja: 14 wrz 2017, 8:03
Płeć: Kobieta

Re: Jak wybaczyc zdrade jak

Post autor: JolantaElżbieta »

adas1972 pisze: 15 gru 2019, 22:23 Jak wybaczyc zonie zdrade i klamstwo ktore trwalo kilka lat poprostu nie mam ochoty ..........
A chcesz wybaczyć? Wolna wola to jest straszna kobieta - musze tak napisać, bo mi moderacja nie przepuści innego słowa po angielsku - takiego na b.... Jak będziesz chciał, to będziesz się męczyl, ale Ci się uda. Jak nie zechcesz, to szkodzisz sam sobie. Jak chcesz, żeby Pan Bóg Tobie przebaczył? Nie stawiaj się ponad niego. Poproś żonę o wybaczenie - ja mojego męża poprosiłam po rozwodzie - chociaż to on mnie źle traktował, zdradził i zostawił. Ale wiesz... kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Zrobiłam to, bo uznałam, że jestem odpowiedzialna tylko za swoje słowa i swoje czyny, a co on pomyśli, na to nie mam wpływu. Powodzenia na drodze do chcenia :D
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Co zrobić

Post autor: s zona »

pisze: 16 gru 2019, 22:56
"O przebaczeniu" https://www.radiomaryja.pl/multimedia/p ... hologa-35/

Polecam, jesli znajdziesz 30 min ...
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Co zrobić

Post autor: s zona »

Adas1972,
moze cos skorzystasz z tego, z sasiedniego watku ...nwm ,czy czytales ...
pisze: 04 gru 2019, 20:48
Lawendowa pisze: 04 gru 2019, 10:00
Triste pisze: 04 gru 2019, 9:32
To co mnie niepokoi to to - że wciąż jest wiele negatywnych we mnie uczuć do męża, poczucie skrzywdzenia, żal.
Zastanawiam się - gdyby on chciał coś zmienić, jakoś zbliżyć się do mnie, zadeklarować chęć odbudowania tego małżeństwa - myśle że ja już nie byłabym do tego zdolna. Nie mam w sobie przebaczenia że tak postąpił.
Nieprzebaczenie bardzo niszczy, ale co ważne najbardziej niszczy tę osobę która w tym nieprzebaczeniu tkwi. Warto oddać to Bogu, by nie utknąć w tym miejscu. Bez tego nie bardzo widzę szansę na prawdziwe ruszenie z miejsca. Przebaczenie najbardziej pomaga temu, kto przebacza i bardzo warto zrobić to dla siebie.
W styczniu będą rekolekcje z ks. Dziewieckim dot. przebaczenia w Starym Sączu. Może warto pojechać...
karolina12 pisze: 19 lis 2019, 15:19 Kochani po raz kolejny zapraszamy na Rekolekcje Ogniska Sychar Tarnów[/size][/b]
Rekolekcje poprowadzi: KSIĄDZ MAREK DZIEWIECKI
TERMIN REKOLEKCJI: 10-12 styczeń 2020 r.
TEMAT: Zranienia a przebaczenie i pojednanie
MIEJSCE REKOLEKCJI: Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania "OPOKA"
Stary Sącz ul. Papieska 10


ZAPISY: tel. 663-891-704
KOSZT REKOLEKCJI: 230 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
.

Wtm Sychar plakat Rekolekcje 2.jpg
Triste,
to przebaczenie sobie pomaga i uwalnia serce.. nadaje pokoj .. wydaje mi sie ,ze u mnie to nastepuje .. Tylko to trwa troche .. moze warto rozwazyc te Rekolekcje z ks Dziewieckim .. podchodze juz po raz kolejny,zeby to solidnie przerobic ..

Sluchalam dzisiaj audycji o przebaczeniu ..
Malzenstwo, ktore sie z tym zmierzylo potrafi mowic o tym w sposob szczery i taki dajacy nadzieje na to "lepsze wino" na koniec ..
pisze: 04 gru 2019, 16:37
Zdrada! Jak przebaczyć w małżeństwie

https://tv-trwam.pl/vods/vod.29742
Goście: ks. prof. Andrzej Pryba MSF; Izabela i Maciej Organistowie.
Moze komus bedzie to pomocne, szczerze polecam, jestem pod wrazeniem przekazu zdradzonej kobiety, ale i jej meza, ktory walczyl o nia ..o ich malzenstwo ...
AntoniN
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2019, 20:24
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Co zrobić

Post autor: AntoniN »

Warto przebaczyć tak jak piszą poprzednicy. Ale myślę, że warto powiedzieć żonie o tym jak się czujesz po dowiedzeniu się o jej romansie. Stłumione, niewyrażone uczucia mogą znacząco wpłynąć na Waszą relację. Raczej zrezygnowałbym z mówienia o tym, że ona Cię obrzydza, proponowałbym skupić się na wyrażeniu Twojego rozczarowania, smutku, złości (cokolwiek czujesz) i powiedzeniu o tym, jak ważna jest dla Ciebie ta relacja i wzajemne zaufanie.
ODPOWIEDZ