Trudne chwile z zona

Powrót to dopiero początek trudnej drogi...

Moderator: Moderatorzy

Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Monti »

Mikki, ja jestem świeżo po wyprowadzce od żony. Czas pokaże, czy to była dobra decyzja. Na razie odpoczywam psychicznie, ale rzeczywiście, ciężko jest cokolwiek naprawiać na odległość.
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
Mikki
Posty: 80
Rejestracja: 01 lis 2018, 13:09
Płeć: Mężczyzna

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Mikki »

No i uparta ona jest jak osiol. Nic nie daja rozmowy. Wydziera sie na mnie ze ona chce sie rozejsc, chce rozwodu i chce abym sie wyprowadzil. A jak jej mowie ze ja nie chce sie wyprowadzic bo dzieci, bo rachunki, bo wszystko nasze wspolne, ze chcialbym wszystko naprawic to dalej sie na mnie wydziera, ze ona nie chce i czemu nie moge tego zrozumiec. To jej mowie ze jak ona bedzie w domu to ja bede w pracy a jak ona bedzie w pracy to ja bede w domu i nie musimy nawet ze soba rozmawiac to ona na to, ale tu jestes. No i co teraz? W ogole nie mam szans z nia. I jeszcze chce abym pomagal jej w rachunkach. Ciekawe z czego skoro sam bede musial sobie cos wynajac. Nie mam sil. Jutro lece do polski i chce sie odseparowac.
Mikki
Posty: 80
Rejestracja: 01 lis 2018, 13:09
Płeć: Mężczyzna

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Mikki »

Wczoraj powiedzialem ze ok, ze sie wyprowadze jesli tak tego chce i rozmawialismy normalnie. Dzis jak powiedzialem ze nie chce, ze tez chce tu byc to zaczela sie awantura, oczywiscie z jej strony jakby diabel jakis w nia wstapil. A za chwile mowi ze kiedy wczoraj sie zgodzilem to zaczela sie zastanawiac czy to faktycznie dobry pomysl. Potem zeby dal potesknic, zrozumiec...
Mikki
Posty: 80
Rejestracja: 01 lis 2018, 13:09
Płeć: Mężczyzna

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Mikki »

I to wlasnie dzis jest nasza rocznica. A swieta sobie planuje sama z synem. A ja zostane sam jak palec. Jak mozna byc tak okrutna?
Angela
Posty: 490
Rejestracja: 31 maja 2017, 1:34
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Angela »

twardy pisze: 08 lis 2018, 21:50 Owszem, trudne jest życie z kimś kto okazuje brak szacunku, pogardę, nie wspominając o braku miłości ale uważam, że ucieczka nie jest korzystnym wyjściem.
Potwierdzam. Mąż drwił, że nie wytrzymam i za kilka miesięcy się wyprowadzę. Trwam. Gdy zaczynał złośliwości, szłam na spacer, dla zdrowia i miałam czas na różaniec.
Teraz mąż się znudził i zniechęcił utrudnianiem mi życia, bo i jego się przez to komplikowało.
Grzegorz1985
Posty: 396
Rejestracja: 25 paź 2017, 21:15
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Grzegorz1985 »

Mikki pisze: 08 lis 2018, 22:59 I to wlasnie dzis jest nasza rocznica. A swieta sobie planuje sama z synem. A ja zostane sam jak palec. Jak mozna byc tak okrutna?
Można być naprawdę okrutnym w swojej nienawiści.
Co.do świat spędź je z kimś bliskim i nie siedz sam
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: s zona »

Mikki ,
moze to Ci pomoze /rozjasni troche zrozumiec zachowanie zony ...

Jak rozpoznać niedojrzałą kobietę?
https://www.youtube.com/watch?v=GvF9DMEegcw
Mikki
Posty: 80
Rejestracja: 01 lis 2018, 13:09
Płeć: Mężczyzna

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Mikki »

Grzegorz1985 pisze: 09 lis 2018, 5:55
Mikki pisze: 08 lis 2018, 22:59 I to wlasnie dzis jest nasza rocznica. A swieta sobie planuje sama z synem. A ja zostane sam jak palec. Jak mozna byc tak okrutna?
Można być naprawdę okrutnym w swojej nienawiści.
Co.do świat spędź je z kimś bliskim i nie siedz sam
Nie mam w tym kraju innej rodziny niz zona i syn.
Grzegorz1985
Posty: 396
Rejestracja: 25 paź 2017, 21:15
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Grzegorz1985 »

A ona z kim je spędza?
Ja w tym roku będę zapraszał żonę na wigilię bo syn jest u mnie. Czy się zgodzi to wątpię ale krok zrobiłem
Mikki
Posty: 80
Rejestracja: 01 lis 2018, 13:09
Płeć: Mężczyzna

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Mikki »

No ona bedzie sobie sama z nim
Mikki
Posty: 80
Rejestracja: 01 lis 2018, 13:09
Płeć: Mężczyzna

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Mikki »

A dzis poszla do jakiegos kolegi na urodziny. Wziela ze soba synka.
Mikki
Posty: 80
Rejestracja: 01 lis 2018, 13:09
Płeć: Mężczyzna

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Mikki »

Witam. Dlugo sie nie odzywalem. Bylem na urlopie, dzis w nocy wrocilem do domu. Wyszly nowe okolicznosci. Dzis dowiedzialem sie, ze zona mnie zdradzila. Na dodatek utrzymuje z nim kontakt. Powiedzialem, ze wybaczam jej i chce z nia byc. Chyba jest w szoku, nie odpowiedziala mi. Powiedziala za to, ze nawet jakbysmy sie zeszli, to juz nie bedzie to samo. Powiedzialem, ze byc moze nie odrazu, a byc moze z czasem bedzie lepiej niz kiedys. Caly czas wierze i mam nadzieje, ze bedzie dobrze.
Ja ze swojej strony chcialbym zauwazyc, ze wrocilem do kosciola (moj przyjaciel pomogl mi z rozterkami, przez ktore zwatpilem) skonczylem ze wszystkimi uzywkami.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Nirwanna »

Mikki, dobrze, że jesteś :-)
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Mikki
Posty: 80
Rejestracja: 01 lis 2018, 13:09
Płeć: Mężczyzna

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Mikki »

Co mozecie mi doradzic w takiej sytuscji? Zamierzam kontynuowac to co zaczalem mimo wszystko. Jest jeszcze jedna sprawa ktora zamierzalem zrobic zanim ja poznalem, w sumie byl to powod dla ktorego wyjechalem za granice. Chce wstapic do sluzb mundurowych, to ustalam za cel w tej chwili
Mikki
Posty: 80
Rejestracja: 01 lis 2018, 13:09
Płeć: Mężczyzna

Re: Trudne chwile z zona

Post autor: Mikki »

Dzis w koncu spedzilismy milo dzien. Bylo kilka nerwowych momentow, ale bez awantur. W koncu trafilo mnie uczucie ktore zapomnialem jak wyglada, szczescie.
Pomagalem jej pozniej przymiezyc buty i sukienke na kolacje wigilijna w mojej firmie, ktora odbedzie sie za tydzien. Chyba zgodzi sie pujsc ze mna. W pewnym momencie usiadla i widzialem, ze o czyms mysli, powiedziala, Wez przestan sie starac.
Mam nadzieje ze idzie w dobrym kierunku.
Aha, poza tym, udalo sie ja przekonac, abym mogl zostac z nia w mieszkaniu. Na razie jeszcze mowi o rozwodzie dalej, ale trzymajcie kciuki i modlcie sie. Ja modle sie praktycznie codziennie.
ODPOWIEDZ