Była dziewczyna

Powrót to dopiero początek trudnej drogi...

Moderator: Moderatorzy

kocimiętka

Re: Była dziewczyna

Post autor: kocimiętka » 14 sie 2019, 17:44

martta pisze:
14 sie 2019, 15:33
nie mogę darować ze pisal i dawał nadzieję.
A skąd wiesz, że dawał nadzieję? Powiedział Ci to czy to Twoja interpretacja?

martta

Post autor: martta » 14 sie 2019, 18:34

Dziewczyna robiła sobie nadzieję. Nie odzywala się ponad 4 lata i tu nagle życzenia urodzinowe. Nie chciała iść sama na wesele i badała czy coś da się jeszcze ugrać. Odpisywanie meza wzięła jako zachętę do kontaktu.

Justdb
Jestem: w kryzysie małżeńskim

Post autor: Justdb » 14 sie 2019, 18:36

Nie chcę krakać, ale takim postępowaniem tylko wpychasz męża w ramiona tamtej kobiety. Widziałaś te smsy. Rozmawiałaś z mężem o tym? Wyjasniliscie sobie tą sytację? Czy mąż zachowuje się dziwnie? Daje ci powody do niepokoju?

kocimiętka

Post autor: kocimiętka » 14 sie 2019, 20:22

martta pisze:
14 sie 2019, 18:34
Odpisywanie meza wzięła jako zachętę do kontaktu.
No właśnie. Ona wzięła. Nie Twój Mąż. Twój Mąż podejrzewam, że nie dał jej żadnych sygnałów, nie przekroczył żadnej bariery. Zresztą pisałaś, że czytałaś te smsy i była to kulturalna, zwyczajna rozmowa. A jeśli była za dużo sobie wyobraziła to już jej sprawa. Nie masz na to wpływu. Jak jakaś koleżanka w pracy jest dla Męża miła i uprzejma to też od razu masz myśli ze chce coś ugrać? Może nie eks ale też kobieta. Trzymaj sie tego, że Mąż nie przekroczył żadnych barier, pokazał Ci swoja korespondencję i jest z Tobą.
A poza tym,
Skąd wiesz co była o tym wszystkim myśli? A może wcale tak nie myśli jak podejrzewasz? Może nie rozsiewa żadnych plot... Może wstyd jej ze napisała, a Twój Mąż olewka na nią oprócz jakiś zdawkowych uprzejmości.
Serio pomodl się porządnie i nie rozkmniaj za dużo.
"Niech mowa wasza bedzie prosta tak-tak, nie-nie, a wszystko CO NAD TO OD ZŁEGO POCHODZI".

JolantaElżbieta

Post autor: JolantaElżbieta » 14 sie 2019, 20:23

martta pisze:
14 sie 2019, 15:33
Tak malzenstwo wisi na włosku. Już mi wszystko obojętne . Tak nie mogę darować ze pisal i dawał nadzieję.
Ale wiesz, że sama się jakoś do tego przyczyniasz??? Chcesz, zeby Bóg przebaczał Ci grzechy, a sama nie chcesz??? Stawiasz się ponad Niego?? No cóż, nie na darmo pycha to ulubiony grzech szatana. I chcesz tkwić w tym niedarowaniu aż do emerytury i jeden dzień dłużej?? Sama zatruć sobie życie? Musisz poleczyć siebie przede wszystkim kochana :-)

martta

Post autor: martta » 19 sie 2019, 19:44

Zaczęłam nowenna do Matki Bożej Rozwiazujacej węzły. Dzisiaj jest trzeci dzień. I tu nagle spotkanie na szczycie. Ja , maz i byla. Byla w meza wlepila oczy. Maz nic nawet czesc. Nie oceniam czy to bylo ladne czy nie. Nie byla zawstydzona ale obserwowala ze jestesmy razem. Ja natomiast spojrzałam na twarz męża. Zobaczyłam tam obojętność. Jakby miall obca osobę. Od razu przyszła mi myśl im nie wyszło staraj się by wam wyszło.

Pavel
Jestem: już po kryzysie

Post autor: Pavel » 21 sie 2019, 11:39

Wreszcie dobre wnioski.
I myślę, że to co zrobił twój mąż to był ukłon w twoją stronę, a nie brak kultury. Czyli zadbał o twoje uczucia kosztem jej. Niby trochę niefajnie, bo zwykłe "cześć" nie jest niczym złym, ale w obecnych okolicznościach, z twoją zazdrością - byłoby proszeniem się o kolejną burzę. Nie tylko ja jako mężczyzna wysoko sobie cenię tzw. święty spokój.

Osobiście sugerowałbym przyjrzenie się sobie, swemu poczuciu własnej wartości. Ta cała sytuacja sugeruje, że warto ten obszar zbadać, raczej to nie była dziewczyna męża jest przyczyną tego.
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk

ODPOWIEDZ