przemoc psychiczna

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Czarek
Posty: 1385
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:33
Płeć: Mężczyzna

Re: przemoc psychiczna

Post autor: Czarek »

Plamo Twój lęk, wstyd i poczucie winy to oręż, którym (nieświadomie) posługuje się mąż aby zaburzony układ relacji między wami nie uległ zmianie. Za każdym razem gdy ulegasz tym emocjom wzmacniasz ten układ.

Rozumiem, że się boisz i cierpisz. Uwierz, że jest w Tobie siła i odwaga aby zrobić pierwszy krok.
Potrzebujesz zwrócić się o pomoc do osób, które znają i rozumieją problem przemocy. One mają kompetencje aby pomóc Ci postawić kolejne kroki a gdy to będzie potrzebne to towarzyszyć Ci.

Zajrzałaś na stronę, do której link wkleiłem w poprzednim poście?
Kawka
Posty: 399
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:15
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: przemoc psychiczna

Post autor: Kawka »

Czarek, Ty miałeś taki link do artykułu, który pokazywał różne fazy nastroju u przemocowca. Podepniesz?
jacek-sychar

Re: przemoc psychiczna

Post autor: jacek-sychar »

Kawka

Chodzi Ci o trójkąt dramatyczny Karpmana?
Kawka
Posty: 399
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:15
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: przemoc psychiczna

Post autor: Kawka »

Nie, chyba nie... kiedys Czarek mi wysyłał na priv, ale niestety nie mam tej wiadomości. Tam bylo o fazach, ze wpierw atak agresji, potem miodowy czas i znów atak... Jakies etapy pomiędzy.
jacek-sychar

Re: przemoc psychiczna

Post autor: jacek-sychar »

Kawka
To właśnie etapy trójkąta dramatycznego. Poszukaj w google.
Kawka
Posty: 399
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:15
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: przemoc psychiczna

Post autor: Kawka »

O, no to poczytam. W razie czego będę dopytywać. Dzieki! :-)
Czarek
Posty: 1385
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:33
Płeć: Mężczyzna

Re: przemoc psychiczna

Post autor: Czarek »

Kawka pisze: 31 sty 2018, 18:15 Czarek, Ty miałeś taki link do artykułu, który pokazywał różne fazy nastroju u przemocowca. Podepniesz?
Służę :)

http://www.niebieskalinia.info/index.ph ... w-rodzinie
plama
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2017, 17:53
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: przemoc psychiczna

Post autor: plama »

Czarku dziękuję za link.
Jednak ta stronę znam chyba za dobrze :(
Na poprzedniej stronie mojego postu opisałam ten nieszczęsny trójkąt jak u nas działa. Bo u nas jest obecny...

Z niebieska linia nie mogę podzialac- to właśnie ten moment kiedy wiem, że internet nie jest anonimowy i nie mogę wyjaśnić dlaczego.

Maz chce rozwodu. Sam to dziś zaproponował...
Utka2
Posty: 222
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:47
Płeć: Kobieta

Re: przemoc psychiczna

Post autor: Utka2 »

Plama - moze to jest dobre wyjscie w tej sytuacji. Rozstanie się.

Nie rozwód, bo rozwód jest grzechem, a od tego raczej odwodzimy niż namawiamy, ale separacja, rozdzielność majątkowa i fizyczne rozstanie sie.
To co w tej chwili sie dzieje przerasta jakiekolwiek wyobrażenia że moze być inaczej. I wiem, ze bez mocnego impulsu nic sie nie zmieni. Ani prośba, ani groźba. Chyba że zdaży sie cud i mąż przejzy na oczy. Ale szczerze w to wątpie.


Weź pod uwagę rozstanie, przemyśl to dobrze. Rozstrzygnij za i przeciw - skalkuluj na ile sie da, na zimno.
Simon

Re: przemoc psychiczna

Post autor: Simon »

Plamo, czasem, żeby uratować małżeństwo, trzeba się rozstać. Czasem nie ma innego sposobu, by przemocowiec rozpoczął pracę nad sobą. Każde małżeństwo jest do uratowania, ale małżeństwa wyjątkowo trudne czasem trzeba potraktować wyjątkowo "konkretnie".

Nie mów "nie mam dokąd pójść", bo tylko utwierdzasz się w pozycji ofiary, która nie ma wpływu na własne życie. Zawsze jest wyjście. Np. Separacja, alimenty od męża i wynajem mieszkania. Wiem, że to "łatwo się mówi" - nigdy nie jest prosto odejść ofierze od przemocowca. Ale jeśli Plamo kochasz swojego męża, chcesz ratować to małżeństwo i chcesz żeby Wasze życie inaczej wyglądało, powinnaś podjąć radykalne kroki.
Kawka
Posty: 399
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:15
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: przemoc psychiczna

Post autor: Kawka »

Bardzo Ci dziękuję :-)
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: przemoc psychiczna

Post autor: s zona »

Utka2 pisze: 01 lut 2018, 0:03 Plama - moze to jest dobre wyjscie w tej sytuacji. Rozstanie się.

Nie rozwód, bo rozwód jest grzechem, a od tego raczej odwodzimy niż namawiamy, ale separacja, rozdzielność majątkowa i fizyczne rozstanie sie.
To co w tej chwili sie dzieje przerasta jakiekolwiek wyobrażenia że moze być inaczej. I wiem, ze bez mocnego impulsu nic sie nie zmieni. Ani prośba, ani groźba. Chyba że zdaży sie cud i mąż przejzy na oczy. Ale szczerze w to wątpie.


Weź pod uwagę rozstanie, przemyśl to dobrze. Rozstrzygnij za i przeciw - skalkuluj na ile sie da, na zimno.
Plamo ,
moze Twojemu mezowi jest potrzebny taki zimny prysznic ,inaczej nie dojdzie to do niego ..
U nas maz chce teraz naprawiac - pisalam o tym u M91- na ile to jest szczere przed rozprawa .. nwm ...
Zycze Ci Bozej odwagii ,pomodle sie o 15 h - 1 dziesiatka za Ciebie :)
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: przemoc psychiczna

Post autor: s zona »

Tutaj , juz od 1 minuty w konferencji Mieczyslawa Guzewicza
Wybaczenie i cierpienie w małżeństwie

mamy obowiazek sie bronic ..
https://www.youtube.com/watch?v=0QWHsKF ... e=youtu.be
plama
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2017, 17:53
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: przemoc psychiczna

Post autor: plama »

Witajcie,
niby wiem co powinno nastąpić, a się boję...

mąż mnie wyzywa... przy dzieciach... nie ma już żadnej granicy. Zabronił mi dziś wziąć samochód którykolwiek - mamy ich dwa żeby odebrać dzieci z przedszkola. Bo on ostatnio je posprzątał, a twierdzi, że o samochody nie dbam więc nie mogę nimi jeździć...
Pojechałam do przedszkola samochodem, oznajmił mi wieczorem, że przebił mi opony i skoro nie rozumie co do niego mówię to się może w końcu inaczej nauczę.
Dziś mąż był u adwokata bo postanowił, że jestem "nie do życia" i albo zgodzę się na jego warunki rozwodowe albo mnie zniszczy...

Dwójka dzieci... kredyt... budujemy dom. Dom - którego nie ma...

Pomocy nie mam bo teściom jak powiedziałam, że jest problem przestali się odzywać, a moja rodzina od początku najchętniej wysłałaby go na księżyc...
Czarek
Posty: 1385
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:33
Płeć: Mężczyzna

Re: przemoc psychiczna

Post autor: Czarek »

Czy skorzystałaś z pomocy specjalistów od przemocy?
ODPOWIEDZ