Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Dobrze.Tak zrobię od dzisiaj.Wiem że potrzebują ojca . Masz rację we wszystkim,nie mogę już czepiać się ich .
Bardzo się cieszę że jestem z wami ,mogę porozmawiać o moich problemów.Inaczej na wszystko patrzę ,dzięki wam i waszym Radom nie jestem sama z tym wszystkim.

Proszę o modlitwę, żeby wszystko jakoś mi się ułożyło i żebym z dziećmi doszła do porozumienia.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Znowu syn nie wriocil do o domu na nic,wymyślił tym razem innego kolegę .Miałam pojechać ok niego w nocy, straszylam nawet policja.Nic nie dało ,więc kolejna noc nie śpię przez syna ,bo martwię się o niego. Napisałam teraz do niego ,że spakowałam jemu już torbę z rzeczami i będzie od dzisiaj mieszkał z ojcem . Może będzie mu lepiej ,mieszkać z nim i jego kochanką i jej dziećmi.Niech ojciec martwi się o nieco .
Mam nadzieję że dobrze robię,ale już 3 noc nie śpię przez niego .Jak idzie na dwór do kolegi ,to nie wraca do domu na noc Ja poprostu mam dosyć , martwię się o niego cały czas.
Nie mam wyjścia.
Ewuryca

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Ewuryca »

Marysiu jeśli prawdą jest że boisz się o syna a nie chodzi ci o ojca to warto żebyś to synowi zakomunikowała. Możesz powiedzieć, że chcesz tylko wiedzieć że jest bezpieczny wiec jeśli zdecyduje spać u taty to wystarczy ci wysłać SMS i nie będziesz miała do niego wtedy żadnych pretensji. pytanie czy taka wiadomość ci wystarczy i czy na pewno nie będziesz miała pretensji, czy chodzi ci o jego bezpieczeństwo czy o twoje zranione ego?
Sarah
Posty: 372
Rejestracja: 01 maja 2020, 13:46
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Sarah »

Marysia 3 pisze: 11 gru 2022, 6:38 spakowałam jemu już torbę z rzeczami i będzie od dzisiaj mieszkał z ojcem .
Moim zdaniem słusznie, tylko nie wycofuj się i naprawdę tak zrób. Niech pomieszka z ojcem przynajmniej przez jakiś czas. Oczywiście nie okazuj mu dezaprobaty, traktuj z miłością.
"Zamiast ciągle na coś czekać, zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż ci się wydaje". Ks. Jan Kaczkowski
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Wiem. I tak zrobię. Mówił że śpi u kolegi,zadzwoniłam do męża okazało się jednak że spał u niego.Ale syn twierdzi że śpi u kolegi .Nie rozumiem syna ,po co tak kłamie mnie. Przecież nie bronię jemu kontaktów z ojcem i żeby spał u niego.
Wydaje mi się że przekupuje jego ojciec razem z kochanką,żeby mnie okłamywały cały czas.Ponoc obiecali mu pieniądze i auto.Dla syna ważniejsze jest co kochanka mówi niż ja , własna matka. Ale z kogo on bierze przykład,ta kobieta ma kuratora nad własną córka , wiec jaki to przykład jest. Boję się o syna ,żeby też nie miał i żeby w jakieś kłopoty nie wpadł.
Jak chce takie życie mieć syn,niech mieszka z nimi.Ja poprostu wkońcu będę mogła spać w nocy ,chociaż jedną.Trudno.Chcialam dobrze dla syna i dla dzieci.
elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: elena »

Marysiu, może warto odpuścić teraz mocowanie się z młodszym synem i zająć dwójką pozostałych dzieci? Masz córkę, może zorganizujecie sobie babskie wyjście? A ze starszym synem spacer, wspolne wypicie kawy/herbaty/kakao? Niech dzieci poczują, ze mają fajną mamę😊
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Dawno nie pisałam,spakowałam wtedy Syna do taty ,ale nie chciał i nie poszedł . Przemyślał i zrozumiały,że najlepiej jest mu ze mną ,przeprosił .Gdy gdzieś wychodzi mówi,i dzwoni o której wróci i tak jest. Jedno mi się ułożyło,a teraz znowu problemy.Nie wiem kiedy wkońcu wszystko się ułoży,na razie nawet o świętach nie myślę . Zadaję sobie pytanie czemu zawsze ja,moim siostrom wszystko się układa . Mają wsparcie od wszystkich,a ja zawsze mam pod górkę. Nie użalam się nad sobą,tylko poprostu mam wszystkiego dosyć.
Małżeństwo mi się rozwaliło , rozwodzę się ,mąż ma inną kobietę. Ja postanowiłam że będę już sama,nie potrzebuję nikogo .Po co mi powtórka co teraz przeżywam,męża nic nie obchodzę przecież i muszę na siebie tyko liczyć.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Nirwanna »

Marysia 3 pisze: 17 gru 2022, 7:58 Nie wiem kiedy wkońcu wszystko się ułoży,na razie nawet o świętach nie myślę . Zadaję sobie pytanie czemu zawsze ja,moim siostrom wszystko się układa . Mają wsparcie od wszystkich,a ja zawsze mam pod górkę. Nie użalam się nad sobą,tylko poprostu mam wszystkiego dosyć.
Marysiu, pytanie jest podstawowe, w zasadzie dwa powiązane ze sobą pytania:

- czy naprawdę chcesz, aby się ułożyło?
- czy akceptujesz, że to ułożenie się nie będzie po Twojemu?


Bo tak na moje oko, czytając Twój wątek, jednak się użalasz. Bardzo mocno i notorycznie się użalasz.
Choć może mamy różne definicje użalania się, stąd ta różnica zdań.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Tak naprawdę chcę żeby się wkońcu, ułożyło mi się. Co zaplanuje, zawsze idę do tyłu o krok.Dzieci myślą że śpię na pieniądzach.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Nirwanna »

Ok. Zatem jeśli naprawdę chcesz - czy dasz radę na początek wypunktować sugestie od forumowiczów, które padły w Twoim wątku?

Bo generalna zasada jest taka, że samo się nic nie zmieni, dopóki się za zmiany nie weźmiesz Ty. Dopóki nie wykonasz pewnej pracy.

Możesz tę pracę zacząć od prześledzenia jeszcze raz swojego wątku, okiem trochę bardziej zdystansowanym, i wypunktować sugestie. Od tego trzeba zacząć, aby potem przyjrzeć się tym sugestiom (możemy wspólnie) - czy są zasadne, czy są realne, czy chcesz spróbować je zastosować.

P.S.Wymieniając sugestie koniecznie (!) pisz tylko o sobie. Sugestie dotyczące innych osób są wyłącznie fantastyką nienaukową.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Betif
Posty: 65
Rejestracja: 01 maja 2022, 11:05
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Betif »

Cześć Marysiu, ja osobiście potrafię zrozumieć Twój stan ,Twoje "użalanie się" ,widocznie jesteś bardzo wrażliwym człowiekiem i nie potrafisz pogodzić się z tym, w jakim teraz jesteś miejscu w życiu i dlaczego Cię to spotkało, mam tak samo .Myślę, że przydałaby Ci się terapia ,taka regularna, z dobrym terapeutą. Wspominałaś również o pieniądzach, czy Twój mąż pomaga Ci finansowo w utrzymaniu dzieci ?Jeśli nie, to porozmawiaj z Nim ,a jeśli się nie uda to złóż wniosek w sądzie o przyczynianie się do zaspakajania potrzeb rodziny przez męża. Mam nadzieję, że za jakiś czas będziesz lepiej się czuła i w końcu się ułoży. Przed nami piękny a zarazem trudny czas Świąt. To będą już moje drugie Święta bez męża, w ubiegłe dowiedziałam się o Kowalskiej -taki prezent pod choinkę. Nie poddawaj się ,kobiety są silne, Ty też.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Dziękuję za te słowa wsparcia,nie chce użalać się tylko poprostu jest mi ciężko.Mam przyznane środki na życie ,ale zablokowali mi w tym miesiącu akurat przed świętami.Czekam jeszcze ma ustalenie terminu rozprawy rozwodowej.Przez mojego męża kochankę ,zablokowano mi pieniądze u komornika.Nikt mi nie chce powiedzieć czemu. Będą święta a ja dzieciom nie mogę nic kupić pod choinkę,jest mi wstyd przed nimi .
Przez tą sytuacją dzieci nie chcą teraz iść do ojca, żałuje on swoim dzieciom .Teraz kochanki są ważniejsze od żon i dzieci, wędług prawa .
Zwyklaosoba
Posty: 477
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Zwyklaosoba »

Marysiu, kochanki nie są ważniejsze dla mężów według prawa.
Niesakramentalny3
Posty: 237
Rejestracja: 18 mar 2022, 23:38
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Niesakramentalny3 »

Marysia 3 pisze: 19 gru 2022, 17:24 (...) Przez tą sytuacją dzieci nie chcą teraz iść do ojca, żałuje on swoim dzieciom . (...)
Marysiu, staram się nadążyć za Twoim sposobem myślenia, ale chyba mi się nie udaje.

Raz dzielisz się troską, że dzieci chcą tylko do ojca, bo samochód, lepszy... bo kasa... bo coś...
A teraz dzielisz się, że nie chcą iść do ojca...

To w końcu, jak jest dobrze? Jak chcą iść do taty? czy jak nie chcą iść do taty?
Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Ruta »

Marysia 3 pisze: 19 gru 2022, 17:24 Dziękuję za te słowa wsparcia,nie chce użalać się tylko poprostu jest mi ciężko.Mam przyznane środki na życie ,ale zablokowali mi w tym miesiącu akurat przed świętami.Czekam jeszcze ma ustalenie terminu rozprawy rozwodowej.Przez mojego męża kochankę ,zablokowano mi pieniądze u komornika.Nikt mi nie chce powiedzieć czemu. Będą święta a ja dzieciom nie mogę nic kupić pod choinkę,jest mi wstyd przed nimi .
Przez tą sytuacją dzieci nie chcą teraz iść do ojca, żałuje on swoim dzieciom .Teraz kochanki są ważniejsze od żon i dzieci, wędług prawa .
Marysiu, w razie blokady komorniczej twojego konta bankowego lub konta którego jesteś współwłaścicielką, jeśli nie otrzymałaś wcześniej zawiadomienia od komornika, masz prawo wystąpić do komornika o informacje. Informacje o danych komornika, który zajął konto, powinnaś w takiej sytuacji otrzymać z banku.

Jeśli jesteś tylko upoważniona do korzystania z konta, uzyskanie informacji będzie trudniejsze. Jednak masz prawo do zwolnienia środków pochodzących z 500 plus, także alimenty są wolne od zajęcia komorniczego. Aby te środki zostały zwolnione, należy złożyć wniosek u komornika, który je zajął. I na tej podstawie możesz, nawet jeśli jesteś tylko upoważniona do konta, domagać się od banku przekazania ci informacji o tym, który dokładnie komornik zajął konto. Czyli mówisz w banku, że na tym koncie znajdują się środki wolne od zajęcia i przysługujące tobie i dzieciom. W razie odmowy podania danych komornika w takiej sytuacji, składasz w banku pisemny wniosek o niezwłoczne podanie tych informacji na piśmie. I dzwonisz w ramach tego banku gdzie się da, domagając się reakcji.

We wtorki od godziny 9 do 15 działa Infolinia komornicza, gdzie możesz dostać dodatkowe wskazówki i pomoc. Jak wejdziesz w gogle na stronę Krajowej Rady Komorniczej w zakładce Kontakt znajdziesz numer telefonu.

Czy pamiętasz, że rozwód nie zabezpiecza wielu spraw finansowych i często konieczne jest podjęcie innych środków zaradczych, także prawnych? Czy omówiłaś już swoją sytuację finansową z prawnikiem?

Popełniłam wszelkie możliwe błędy w sferze finansów. Ze niezabezpieczenie siebie i dzieci zapłaciłam dużą cenę. Nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo małżonek w kryzysie może nie liczyć się z potrzebami rodziny, dzieci, i jak bardzo może być w tych sprawach skupiony na sobie. Zakładałam dobrą wolę męża. Której w tamtym czasie nie miał.
ODPOWIEDZ