Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Dziękuję za słowa wsparcia.Wiem że są ludzie życzliwi na tym świecie.Wspieracie mnie w trudnych chwilach.Dlatego zawsze tu pisze,gdy mi jest ciężko.Niby tylko wyrostek,a byłabym na innym świecie.Jest już lepiej.
Zwyklaosoba
Posty: 477
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Zwyklaosoba »

Cieszę się Marysiu , Bóg jest przy Tobie w swojej niepojętej miłości :)
Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Ruta »

Marysiu, zdrowiej, a ja wspieram cię modlitwą. Polecę cię "mojemu" Świętemu Józefowi. Błogosławionego dnia.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Dziękuję bardzo.Modlitwa przyda mi się.Juz lepiej się czuję,czyli będzie dobrze.
Bławatek
Posty: 1625
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Bławatek »

Marysiu czasami czas choroby może być dla nas punktem zwrotnym. Ja w zeszłym roku miałam mały zabieg - i drugi raz w życiu narkozę, i o ile za pierwszym razem wiele lat temu jak byłam sama to żadnych obaw nie miałam, tak rok temu był strach - bo jak się nie wybudze to syn może zostać sam bo przecież ojciec był wtedy nim mało zainteresowany, a mną już wogóle. Ale jakie to cudowne uczucie gdy człowiek się wybudza i mimo bólu wie, że żyje. Ja wtedy miałam wielkie postanowienie by żyć i tego danego mi czasu nie marnować, a że mąż nie chce być z nami to jego problem i strata.

Masz teraz możliwość pomyślenia o sobie, swoich potrzebach i nie myśleniu za bardzo o mężu. Najlepiej oddać go Bogu - niech On się nim zajmie (w odpowiednim czasie).

Dużo zdrowia życzę i będę pamiętać w modlitwie.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Już powoli dochodzę do siebie,jestem w domu.Teraz mama czas dużo myśleć o swoim dalszym życiu.Przekonalam się,komu jestem potrzebna i komu zależy ,abym wyszła z tego cała.
Postanowiłam ,że jak dojdę do siebie,zadbam o swój wygląd i o swoje zdrowie,żeby lepiej się czuć.Nie będę załamywać sie.marnować życia ,trzeba iść do przodu .Dzieci prawie dorosłe,mają swoich znajomych ,jeszcze trochę pójdą na swoje .Czas tak szybko leci i życie .
Z Bożą pomocą uda mi się.
Zwyklaosoba
Posty: 477
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Zwyklaosoba »

Marysiu 😊 cieszę się że czujesz się lepiej, bardzo dobra wiadomość :)
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Dawno nie pisałam.Ale coraz lepiej czuję się ,wierzę że będzie wszystko dobrze i ułoży mi się .Jeszcze raz dziękuję za wsparcie wasze i wasze modlitwy .
Dzięki tej grupie nie jestem sama z moimi problemami,jestem w trakcie rozwodu i wierzę, że wszystko ułoży mi się w życiu.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Teraz zrozumiałam,na kogo mogę liczyć w tych ciężkich chwilach.Tylko zastanawiam się czemu nic mi nie wychodzi,zawsze mam wszystko pod górkę.
Najpierw mąż mnie zdradzał ,zostawił mnie z dziećmi i nic jego nie obchodzimy.Teraz choroba moja i nikogo to nie obchodzi. Mam nadzieję,że niedługo będzie termin rozprawy i będę mogła jakoś żyć dalej.

.
Awatar użytkownika
Niepozorny
Posty: 1541
Rejestracja: 24 maja 2019, 23:50
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Niepozorny »

Marysia 3 pisze: 14 lip 2022, 22:53 Zawsze chce dobrze dla naszej całej rodziny, małżeństwa a przede wszystkim dzieci. Wszyscy mówią mi, módl się dużo a Bóg cię wysłucha.(...) Dla mnie nie miał nigdy czasu, nigdy nie spytał się czy coś potrzebuję.Tylko zawsze myślał o sobie.
Marysia 3 pisze: 31 lip 2022, 8:49 Wczoraj usłyszałam że to moja wina, że mój mąż mnie zdradza Moja wina że czekałam zawsze na męża z ciastem,gotowałam obiadki ,robiłam pierogi jak wracał z pracy.
Marysia 3 pisze: 27 sie 2022, 17:03 Cały czas mnie okłamywał,i dalej to robi.Wszystko robiłam, żeby było dobrze dla małżeństwa i dla rodziny.
Czytam twoje posty i przypominają mi się słowa ks. Piotra Pawlukiewicza:
Jak poznać, że szatan wszedł w rozmowę małżonków? Po tym, że pojawiają się słowa „zawsze” i „nigdy”. Jak mi przychodzi starsza pani i mówi: Ja zawsze chciałam dobra dla mojej rodziny – to jej odpowiadam: Dzień dobry Maryjo! Nie ma nikogo kto by chciał zawsze dobra albo zawsze zła.
Oczywiście to są tylko posty, ale przypuszczam, że podobnie wyglądała twoja komunikacja w waszej rodzinie. Moim zdaniem masz skłonności do nadmiernego uogólniania o czym mogą świadczyć twoje powyższe słowa oraz poniższe:
Marysia 3 pisze: 29 sie 2022, 18:53 wszystko mi się zawaliło
Marysia 3 pisze: 14 wrz 2022, 7:14 wiecznie muszę martwić się
Marysia 3 pisze: 25 wrz 2022, 19:00 Wszystkim dookoła wszystko się układa ,a mi nic.Wszystko mam pod górkę.
Marysia 3 pisze: 10 paź 2022, 20:36 Czemu to wszystko jest takie trudne.
Ma to wpływ na twoje myślenie i postrzeganie otaczającego Cię świata. Można o tym poczytać na stronie https://www.psychowiedza.com/2014/10/na ... ianie.html.

Analizując twoje posty zauważyłem, że w pierwszej wiadomości do Ciebie zwróciłem uwagę na to, o co się modliłaś:
Niepozorny pisze: 02 lip 2022, 23:31
dużo modlę się do Boga, żeby wkrótce mąż zrozumiał jak mnie krzywdzi
Moim zdaniem warto zwrócić uwagę o co się modlimy. Może być tak, że twój mąż zrozumie, ale nie będzie chciał nic zmienić.
Przed miesiącem napisałaś:
Marysia 3 pisze: 10 paź 2022, 20:36 Kryzys wieku średniego,wyszumiał się a teraz chce wrócić.Nie ma wstydu. Co teraz żałuje,dopiero niby zrozumiał że skrzywdził mnie i dzieci. Trochę za późno. Proszę jak myślicie ,czy mam rację.
Nie wiem czy twój mąż rzeczywiście zrozumiał, czy tylko tak mówił, ale zastanawiające dla mnie jest to, jak na to zareagowałaś.
Z braku rodzi się lepsze!
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Nie chcę znać już jego ,jest kłamcą,zdradza mnie cały czas,mieszka ze swoją nową rodziną a udaje świętego .
Koniec ! Robienia mnie głupią. Najgorsze jest to,co dalej.Jestem sama z dziećmi, tak naprawdę w dużym mieście.Dzieci już są przyzwyczajone do sytuacji ,mają swoich znajomych. A ja,nic z życia nie mam,znajomi mają tu swoje życie i swoje problemy. Jestem taka zła na siebie,po co słuchałam się innych z rodziny .Jedź za mężem,a on co. Okazało się mąż mnie zdradzał i tak.Wszystko robiłam co możliwe,dla ratowania małżeństwa. A teraz najlepiej wszyscy mówią,jak męża pilnowałam.Ale on ma taką pracę, że bez przerwy miał delegacje. Czy to jest sprawiedliwe? Poświęciłam się dla rodziny a zostałam sama.Teraz nikt się nawet nie zapyta jak się czuje,czy czegoś nie potrzebuje.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Weszłam na ten link ,co mi wysłałeś i przeczytałam . Jest tam dużo napisane o myśleniu ,jak wpływa na samopoczucie i jaki będziemy mieć nastrój .Jest to szczera prawd.
Faktycznie czytając to ,nigdy nie zastanawiałam się co będzie jak zmienię myślenie . Muszę zmienić swoje życie,nie użalać się wiecznie i nie patrzyć się w przeszłość.Trzeba iść do przodu,a nie cofać się się.A mój rozwód po tylu latach ,to jest jakiś znak z góry od Boga.Widocznie tak musi być,a mój mąż niech sobie żyje jak chce i z kim chce.To nie moja sprawa już .To świadczy tylko o nim ,jakim był mężem i ojcem moich dzieci. Trzeba żyć dalej, nie poddawać się i pozytywnie myśleć.Dziękuje za ten link i za to co napisałeś do mnie.
elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: elena »

Marysiu, a może warto zacząć doceniać to, co się ma, dziękować za małe rzeczy w życiu. Zobacz, 20 lat stażu w małżeństwie- ode mnie mąż odszedł po 4 latach, są tu osoby, które mają jeszcze krótszy staż, 3 dzieci- ja mam jedno, chciałam mieć więcej, ale doceniam to, ze zostałam mamą, na forum są przecież osoby bez dzieci.

Piszesz, ze dzieci maja swoje życie, znajomi swoje- no to masz czas dla siebie! Możesz wybrać się na rekolekcje, adorację, pielgrzymkę, na spacer do lasu, spotkania wspólnoty, możliwości jest wiele. Warto skupić się teraz na sobie, na męża nie masz wpływu.

Widać tez, ze bardzo zwracasz uwagę na to, co mówią/myślą inni - tez miałam z tym problem, ale dzięki pracy nad sobą wiem, ze nie tędy droga.
Przeczytaj sobie jeszcze raz post Niepozornego - warto też popracować nad komunikacją.
Pogody ducha!
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Dziękuję bardzo za te słowa i Niepozornemu. Czytając to wszystko wkońcu zrozumiałam, że muszę skupić się faktycznie na sobie.Nie mogę się użalać nad sobą,tylko muszę iść do przodu i zmienić myślenie o wszystkim.
Awatar użytkownika
Niepozorny
Posty: 1541
Rejestracja: 24 maja 2019, 23:50
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Niepozorny »

Nie musisz skupiać się na sobie, ale możesz to zrobić, jeśli tylko chcesz.
Z braku rodzi się lepsze!
ODPOWIEDZ