Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Wszyscy mówią mi, że kiedyś zrozumie mąż.Zdradza mnie cały czas i udaje przed ludźmi że jemu wszystko wolno.Kocham go cały czas ,wiem ktoś pomyśli że jestem naiwna.20lat temu przyrzekalismy sobie przed Bogiem .Zastanawiam się czemu on tak robi.
Jastarnia
Posty: 227
Rejestracja: 15 lis 2021, 11:34
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Jastarnia »

Twój mąż nie rozumie jak was skrzywdził bo jest w tzw amoku. Możliwe że nawet myśli że ma prawo do miłości i do bycia szczęśliwym - a każdy szczęście rozumie inaczej. Na tym etapie nic do niego nie dotrze.
Wiesz mi też mówili że mąż zrozumie, że wróci itd.
Żyłam sobie tą nadzieją pół roku i co mi to dało? Nic.
Teraz wskoczyłam na kolejny etap. Już nie czekam na męża, nie myślę o tym że padłabym mu do stóp żeby tylko wrócił.
Próbuję nauczyć się żyć sama ze sobą. To dopiero trudna droga.
Poczytaj lektury polecane na forum, poczytaj wątki innych osób. Pełno tu takich historii, na których można się wiele nauczyć. Zauważyć te same mechanizmy funkcjonowania. I przeze wszystkim - nie bierz na siebie zbyt wiele. Dbaj o siebie, myśl przede wszystkie o sobie.
Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Łk 1,37.
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: s zona »

Marysiu,
pozwole sobie wkleic z innego watku, zreszta Niesakramentalny tez w podobnym tonie juz tutaj u Ciebie pisal ...
Niesakramentalny3 pisze: 06 sie 2022, 15:38
Jastarnia pisze: 28 lip 2022, 17:07 (...)
A sprawiedliwość? Osoba która porzuciła jest szczęśliwa, a osoba która była wierna tapla się w rozpaczy. Nie wiem o co w tym życiu chodzi.
O Ciebie Jastarnio chodzi :)
Pamiętam siebie w podobnym stanie do Twojego.
Też byłem wierny i też zalałem się rozpaczą.

Dość długo posiedziałem w tym błotku poczucia bycia ofiarą.

Chodzi o to, abyś spróbowała dostrzec, że szczęście nie leży "na zewnątrz".
Że nie jest to tak, że ktoś "naleje" tego szczęścia w Ciebie... np. mąż czy tam ktoś.

Energia podąża za uwagą... skupiając się na "rozpaczy", żalach, odejściu... samotności itd. - automatycznie (choć tego nie chcesz) to wzmacniasz. Dlatego warto przekierować swoją uwagę na coś, co faktycznie chcesz wzmocnić - a teraz myślę, że warto, abyś wzmocniła siebie - zatem dużo uwagi do i dla siebie :) do środka :)
Marysiu, wrzucilam na pv jedna z propozycji, jako chec zajecia sie soba dla samej siebie przede wszystkim .. cos z tym zrobisz ?
Pozdrawiam :)
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Właśnie zaczęłam żyć dla siebie i dzieci .One są dla mnie najważniejsze. Dziękuję za wszystkie rady,dzięki nim wiem że dam radę ze wszystkim i chce mi się żyć.Zaczne wkońcu dbać o siebie i odpoczywać psychicznie.Dzieki wierze w Boga,wiem że będzie lepiej.
Jastarnia
Posty: 227
Rejestracja: 15 lis 2021, 11:34
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Jastarnia »

To najważniejsze. Aby psychicznie odpocząć.
Bóg na pierwszym miejscu a potem Ty. Dbaj o siebie, o zdrowie psychiczne, a wszystko inne się ułoży. W końcu mówimy "bądź woła Twoja". Trzeba w to uwierzyć, że Bóg chce dla nas dobrze.
Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Łk 1,37.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Co zrobić,gdy mąż wszystkich okłamuje że nie ma następnej kochanki a dzieciom każe kłamać. Cały czas manipuluje dziećmi ,przekupuje.Czy ma prawo dzieciom dawać co chwilę kieszonkowe a mi środków na życie nie chce płacić nie,bo twierdzi na moje zachcianki.Co za człowiek,jak może tak zmienić się po 20latach małżeństwa.
Niesakramentalny3
Posty: 237
Rejestracja: 18 mar 2022, 23:38
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Niesakramentalny3 »

Raz piszesz tak...
Marysia 3 pisze: 07 sie 2022, 20:39 Właśnie zaczęłam żyć dla siebie i dzieci .One są dla mnie najważniejsze. (...)

A za chwilę tak:
Marysia 3 pisze: 13 sie 2022, 20:33 Co zrobić,gdy mąż wszystkich okłamuje że nie ma następnej kochanki a dzieciom każe kłamać. Cały czas manipuluje dziećmi ,przekupuje.Czy ma prawo dzieciom dawać co chwilę kieszonkowe a mi środków na życie nie chce płacić nie,bo twierdzi na moje zachcianki.Co za człowiek,jak może tak zmienić się po 20latach małżeństwa.
Z tego co pisałaś wcześniej, nie zmienił się nagle po 20 latach małżeństwa... bo to jest jego kolejna kochanka. Czyli stan taki utrzymuje się od wielu lat. Z jakiegoś powodu to akceptujesz. Może jakiś wniosek o separację? Cokolwiek?

Skoro istotny jest dla Ciebie temat finansowy, a domyślam się, że tak - bo wspominasz o kieszonkowym - to warto przyjrzeć się tej kwestii. Wiem, że był projekt ustawy o "alimentach natychmiastowych" - nie wiem na jakim to jest etapie. Bądź podniesienie / zmiana własnych kwalifikacji, aby spróbować własnymi rękoma poprawić sobie standard/komfort życia.

Generalnie pisanie o tym, jaki to on jest (ten mąż Twój) ;) - "zły" ... i jak się zmienił po latach małżeństwa... pewnie niewiele wniesie. Pracując nad zmianą siebie masz szansę wywrzeć ogromny wpływ na to, co Cię otacza. Naprawdę to tak działa. Może 12kroków? Może inna terapia?
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Piszę tak,bo bardzo cały czas kocham mojego męża.Wiem, że chce on rozwodu,ale nie mogę o nim zapomnieć.Caly czas zależy mi na naszym małżeństwie pomimo ,że inną kobietę ma
Ale co mam zrobić.? przysięgałam mężowi 20lat temu przed Bogiem,na dobre i na zle.Prosze o pomoc?.Wiem ,mam zapomnieć o nim.Ale jak to zrobić mam???
Caliope
Posty: 3013
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:09
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Caliope »

Marysia 3 pisze: 19 sie 2022, 21:45 Piszę tak,bo bardzo cały czas kocham mojego męża.Wiem, że chce on rozwodu,ale nie mogę o nim zapomnieć.Caly czas zależy mi na naszym małżeństwie pomimo ,że inną kobietę ma
Ale co mam zrobić.? przysięgałam mężowi 20lat temu przed Bogiem,na dobre i na zle.Prosze o pomoc?.Wiem ,mam zapomnieć o nim.Ale jak to zrobić mam???
Nie masz zapomnieć, a oddać Bogu. Zajmij się teraz sobą, nie mężem. Polecam terapię, rozwój
osobisty, odkurzenie swoich hobby i pasji, odzyskanie radości życia. Jeden warunek, trzeba być gotowym ba zmiany
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Ja chcę to zrobić z całego serca.Ale jak jego widzę ,pomyślę o nim płakać mi się chce i zadaje sobie pytanie: dlaczego on mi to zrobił,czemu on taki jest i co ja mu zrobiłam.Wiem ma 3 wspaniały nastoletnich dzieci i trzeba żyć dalej. Proszę o radę?Byłam wczoraj u spowiedzi,usłyszałam mądre słowa Księdza .Dbaj o siebie i o dzieci i módl się,dużo módl się.Prosze o jakieś namiary spotkania najbliższe w lubuskim.
Bławatek
Posty: 1625
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Bławatek »

Te pytania zadaje sobie każdy z nas. A często nawet teraz gdy mam okazję obserwować innych mężczyzn - super mężów i ojców - to się zastanawiam i pytam Boga "dlaczego mój mąż taki nie jest". A przecież tyle mi obiecywał przed ślubem, sam chciał od razu po ślubie dziecko, miałam mieć życie miodem płynące. Przecież tyle się modliłam o dobrego męża i gromadkę dzieci - i co?, mam męża na papierze i tylko jedno dziecko. A zamiast być i działać jak kobieta muszę też być 'mężczyzną' tj. zastępować synowi ojca a także wykonywać wiele męskich prac. Nie takiego życia chciałam. Ale trudno, widocznie nie mogę mieć tego o czym marzyłam. Staram się żyć, pamiętając, że każdy dzień może być ostatnim, więc szkoda mi czasu na łzy, smutek i trwanie w beznadziei. Staram się żyć i jak najwięcej z synem działać - niech mąż żałuje, że go to wszystko omija. Ja swojego życia nie chce zmarnować.

Marysiu a czy to nie jest tak, że twój mąż czyni jak czyni bo wie, że nie poniesie żadnych konsekwencji, bo np. Ty go zawsze do domu przyjmiesz? Zawsze mu wybaczysz?

Oddaj męża Bogu - mi to zajęło kilka miesięcy, aż w końcu miałam tego wszystkiego dość i w końcu stwierdziłam że ja już nic nie zdziałam, niech Bóg tak czyni by mój mąż stał się lepszym mężem i ojcem.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Masz rację ,jestem w podobnej sytuacji,tylko mam 3dzieci i też muszę wszystko robić jak mężczyzna.Ostatnio spotkałam jego na pogrzebie bliskiej osoby ,nawet nie wiedział jak się zachować.Udawal przed wszystkimi,że wszystko jest dobrze. Jestem w trakcie rozwodu ,bo mój mąż chce .On złożył wniosek,bo ma inną tzw partnerke.Nie poznaję jego ,jak on mógł się tak zmienić.Ma mnie teraz za zero .Nie chce mi płacić środków na życie,ale dzieciom daje kieszonkowe. Właśnie tak robię,niech Bóg ma jego w opiece.Tylko zastanawiam się czemu mnie to spotkało ?Tak bardzo kochaliśmy się , byliśmy idealna rodziną i małżeństwem.
A teraz świat mi się zawalił.
Caliope
Posty: 3013
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:09
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Caliope »

Marysia 3 pisze: 21 sie 2022, 11:27 Masz rację ,jestem w podobnej sytuacji,tylko mam 3dzieci i też muszę wszystko robić jak mężczyzna.Ostatnio spotkałam jego na pogrzebie bliskiej osoby ,nawet nie wiedział jak się zachować.Udawal przed wszystkimi,że wszystko jest dobrze. Jestem w trakcie rozwodu ,bo mój mąż chce .On złożył wniosek,bo ma inną tzw partnerke.Nie poznaję jego ,jak on mógł się tak zmienić.Ma mnie teraz za zero .Nie chce mi płacić środków na życie,ale dzieciom daje kieszonkowe. Właśnie tak robię,niech Bóg ma jego w opiece.Tylko zastanawiam się czemu mnie to spotkało ?Tak bardzo kochaliśmy się , byliśmy idealna rodziną i małżeństwem.
A teraz świat mi się zawalił.
Dopiero teraz świat sie zawalił, czy on już taki był od wielu lat, a ty w tym tkwiłaś zamiast coś dla siebie zrobić,? zajmij się sobą, nie mężem, pisałam już co mozesz zrobić. U ciebie jest to na co się godzisz, możesz ruszyć z tego miejsca, ale fajnie gdybyś chciała to zrobić.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Chce tego bardzo z całego serca . próbuje,ale jest to takie trudne.Jestem sama z dziećmi z daleka od całej rodziny.Wiem,że jest ze mną Bóg i czuwa nade mną .To jest dla mnie najważniejsze,wiara i dzieci moje kochane.
Awatar użytkownika
Niepozorny
Posty: 1541
Rejestracja: 24 maja 2019, 23:50
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Niepozorny »

Marysia 3 pisze: 20 sie 2022, 10:13 Prosze o jakieś namiary spotkania najbliższe w lubuskim.
http://zielonagora-emaus.sychar.org/
http://gorzowwlkp-jozefa.sychar.org/
Nie gwarantuję jednak, że podane tam informacje są aktualne.
Z braku rodzi się lepsze!
ODPOWIEDZ