Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Masz racje we wszystkim co piszesz. Ja właśnie nie usprawiedliwiam Synowi przez ostatnie 2 tygodnie ucieczek i powiedziałam ,że będzie sam się tłumaczył swojej nauczycielce.Zawsze im powtarzam, że chcę dla nich dobrze , kiedyś zrozumieją to ,tylko żeby nie było za późno.
Zastanawiam się tylko,w czym ich ojciec im imponuje.Czemu oni popierali to co on robi.Inne dzieci odwrócili by się od takiego ojca,chyba tym że ma lepsze auto. Zostawił nas dla innej kobiety, która ma własne dzieci i on teraz zajmuje się nimi,zamiast być z nami .Nie mogę cały czas tego pojąć, teściowa mi kiedyś powiedziała że byłam dla niego za dobrą.Bo wszystko miał pod nos i chyba miała rację.
Ja poprostu niechce jego już znać,za to jak mnie i dzieci potraktował .Chce mieć ten rozwód,nie patrzyć się na niego i żyć w spokoju z dziećmi.Za dużo przeszłam przez niego i za dużo nerwów miałam.To jest jego w ciągu 6lat ,trzecia kochanka.Mam dosyć tej sytuacji. Pewnie po myślicie,że za szybko poddałam się. Nie,raczej za późno oczy otworzyłam!Po co przysięgał 20lat temu przed Bogiem,a on tak mnie traktował i cały czas kłamał.
Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Pavel »

Niesakramentalny3 pisze: 24 lis 2022, 11:21
Marysia 3 pisze: 24 lis 2022, 9:42 Przez mojego męża...
Próbowałem już pisać kilkukrotnie, ale bez rezultatu, więc może inni dadzą radę - ja powstrzymam się od pisania w podobny sposób co poprzednio.

Ale tu chciałbym się odnieść:
Marysia 3 pisze: 24 lis 2022, 9:42 (...) musi chodzić do szkoły i uczyć się,jak nie skończy szkoły będzie nikim. (...)
A Ty naprawdę tak o synku myślisz? Co to znaczy "być nikim"?

Szkoła (zwłaszcza państwowa/publiczna) w obecnych czasach uważam, że robi dużą szkodę dzieciom.
Indywidualność i wybitność równa w dół - wszystkich przycina pod jeden wzorzec (mierny, bierny i obecnie mocno lewicowy).
Ale zgoda, jest coś takiego, jak obowiązek nauki do 18 roku życia.

Już 9 lat temu jak remontowałem mieszkanie, hydraulik - no ok, dwóch hydraulików za dzień pracy wzięło 2000zł
Obecnie, przez to że praktycznie wszyscy mają wyższe wykształcenie (na papierze, bo realnie - to wiele ono warte nie jest) - praktycznie nikt tego nie ceni. "Fizyczne" prace za to są bardzo cenione.

Powtarzanie dziecku, że "będzie nikim" raczej nie buduje w nim poczucia własnej wartości.
W pełni się pod tym podpisuję.
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Widzę masz podobne podejście do mojego męża o szkole.Ja natomiast chciałabym,żeby skończył szkołę średnią i miał jakiś zawód.Sam wybrał szkołę,nie chce żeby żałował , że nie skończył .To jest dla jego dobra i nie chciałabym , żeby brał przykład ze swojego ojca ,który zmienia kobiety jak rękawiczki ostatnio.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Nirwanna »

Marysiu, skończenie szkoły i zmienianie kobiet jak rękawiczki to są dwie różne, niepowiązane ze sobą rzeczy.
Mam wrażenie, że emocje mocno Cię zjadają, co nie pomaga w dobrej komunikacji i postawach zgodnych z Miłością. Zwłaszcza do syna, ale też i do męża. I pogłębia to kryzys w rodzinie, zamiast go naprawiać.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: elena »

Marysia 3 pisze: 24 lis 2022, 12:25 Chce mieć ten rozwód,nie patrzyć się na niego i żyć w spokoju z dziećmi.Za dużo przeszłam przez niego i za dużo nerwów miałam.
Marysiu, myślisz, że to rozwód da Ci ten spokój? Spokój będziesz mieć gdy skupisz się na sobie, swoim życiu, relacji z Bogiem, swoich pasjach itp.
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski
Zwyklaosoba
Posty: 477
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Zwyklaosoba »

Pavel pisze: 24 lis 2022, 12:31
Niesakramentalny3 pisze: 24 lis 2022, 11:21
Marysia 3 pisze: 24 lis 2022, 9:42 Przez mojego męża...
Próbowałem już pisać kilkukrotnie, ale bez rezultatu, więc może inni dadzą radę - ja powstrzymam się od pisania w podobny sposób co poprzednio.

Ale tu chciałbym się odnieść:
Marysia 3 pisze: 24 lis 2022, 9:42 (...) musi chodzić do szkoły i uczyć się,jak nie skończy szkoły będzie nikim. (...)
A Ty naprawdę tak o synku myślisz? Co to znaczy "być nikim"?

Szkoła (zwłaszcza państwowa/publiczna) w obecnych czasach uważam, że robi dużą szkodę dzieciom.
Indywidualność i wybitność równa w dół - wszystkich przycina pod jeden wzorzec (mierny, bierny i obecnie mocno lewicowy).
Ale zgoda, jest coś takiego, jak obowiązek nauki do 18 roku życia.

Już 9 lat temu jak remontowałem mieszkanie, hydraulik - no ok, dwóch hydraulików za dzień pracy wzięło 2000zł
Obecnie, przez to że praktycznie wszyscy mają wyższe wykształcenie (na papierze, bo realnie - to wiele ono warte nie jest) - praktycznie nikt tego nie ceni. "Fizyczne" prace za to są bardzo cenione.

Powtarzanie dziecku, że "będzie nikim" raczej nie buduje w nim poczucia własnej wartości.
W pełni się pod tym podpisuję.
Brawo ! Pojęcie o edukacji i zawodach potrzebnych kuleje, nadal krzywdzi się fachowców po szkołach zawodowych , krążą opinie ze nieuki , tak waśnie jest, a to wlansie oni maja fach w ręku wiedzę i DOswiadczenie ,
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Mam dosyć męża,nie wiem co mam robić.Jeszcze nie mamy ustalonego terminu sprawy rozwodowej ,a mój mąż chce sprzedać nasze mieszkanie .Co z niego za człowiek,mąż i ojciec dzieci.Cgce on żebym ja z dziećmi mieszkała pod mostem jak skończą szkoły. Co mam zrobić proszę ? Dość że mieszka z kochanką i jej dziećmi,nastawia dzieci żeby mnie okłamywały to jeszcze wszystko chce już sprzedawać a nie mamy rozwodu , jesteśmy w trakcie bo on bardzo chce.
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: s zona »

Marysia 3 pisze: 03 gru 2022, 15:45 Mam dosyć męża,nie wiem co mam robić.Jeszcze nie mamy ustalonego terminu sprawy rozwodowej ,a mój mąż chce sprzedać nasze mieszkanie .Co z niego za człowiek,mąż i ojciec dzieci.Cgce on żebym ja z dziećmi mieszkała pod mostem jak skończą szkoły. Co mam zrobić proszę ? Dość że mieszka z kochanką i jej dziećmi,nastawia dzieci żeby mnie okłamywały to jeszcze wszystko chce już sprzedawać a nie mamy rozwodu , jesteśmy w trakcie bo on bardzo chce.
Marysiu, przykro mi,ze tak sie dzieje ...

Mysle,ze nie znamy/ nie mozemy w Twojej sytuacji, cos wiarygodnie radzic...To Ty ponosisz konsekwencje ...

Mnie w podobnej sytuacji, kiedy maz " chciaz zyskac " . pomogla porada prawna .To bylo jedne z lepiej zainwestowanych 200 zl.Wiedzialam na czym stoje , co moge ,do czego mam prawo a w co nie warto wchodzic .Bardzo na tamtym etapie pomocne .
Moze warto isc w te strone ..

Pomodle sie o sily dla Ciebie i Boze Prowadzenie .
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Mam prawnika który prowadzi moje sprawy,ale mąż nie daje mi spokoju cały czas. Nic go tak naprawdę nie obchodzi, tylko pieniądze i jego kochanki.Nie za takiego człowieka wychodziłam za mąż 20lat temu,nie mogę w to uwierzyć. Jakim jest człowiekiem .Czemu on tak mnie i dzieci traktuje?
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: s zona »

Marysia 3 pisze: 03 gru 2022, 18:28 Mam prawnika który prowadzi moje sprawy,ale mąż nie daje mi spokoju cały czas.
Bogu dzieki, wiec wiesz juz - od strony prawnej - na czym stoisz .

Mozer warto postawic sobie granice ,zeby siebie nie ranic ...moze warto odpuscic sobie kontakty....w obronie swojego zdrowia ...
Marysia 3 pisze: 03 gru 2022, 18:28 Nic go tak naprawdę nie obchodzi, tylko pieniądze i jego kochanki.Nie za takiego człowieka wychodziłam za mąż 20lat temu,nie mogę w to uwierzyć.
Wiem jak trudno to przyjac do wiadomosci, ze tyle lat przezytych razem moze pojsc w pyl ....Na " pocieszenie " kochanka meza tez ma wplyw na ev korzysci finasowe .
Marysia 3 pisze: 03 gru 2022, 18:28
JJakim jest człowiekiem .Czemu on tak mnie i dzieci traktuje?
Mysle ,ze te ostatnie zdania Warto wykreslic z myslenia .Nic nam to nie daje a tylko kusy nas wkreca w nienawisc itp ...Mnie pomoglo oddanie meza Panu Bogu i zaslyszany kiedys fragment z netu ,zeby meza blogoslawic ...
Na poczatku przez lzy jednak czulam ,ze wtedy jestem spokojniejsza...nie otwieram furtki kusemu . Moj maz byl tak zaslepiony , jakby chory w amoku .
Bogu dzieki minelo .

Marysiu, mysle ,ze Granice w obronie Siebie pomagaja .Maz moze mowic /robic co uwaza, jednak to Ty jestes odpowiedzialna za swoje ...Za to , co myslisz, co wyplywa z serca , Twoja spojna postawa .
I porawiac siebie przy okazji tak dla samej siebie najsamprzod :)

Bozej niedzieli i Pogody Ducha, pomimo wszystkIch trudnosci dnia codziennego .
Ostatnio zmieniony 04 gru 2022, 10:00 przez Niepozorny, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono cytowanie
Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Ruta »

Bez twojej zgody w typowej sytuacji mąż sprzedać waszego mieszkania na tym etapie nie może, chyba że istnieją okoliczności nietypowe. Dopytaj prawnika.

Jeśli mąż do sprzedaży mieszkania twojej zgody potrzebuje, nie masz się czym przejmowac. Bo przecież nie musisz zgadzac się na to, co dla ciebie niekorzystne.
Marysia 3
Posty: 126
Rejestracja: 30 maja 2022, 15:46
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Marysia 3 »

Wiem właśnie,ale cały czas wykrada on z naszego mieszkania.Twierdzi że ma takie prawo.Dzieci przekupuje cały czas,manipuluje młodszym synem.Syn mówi że idzie do kolegi ,a on idzie do ojca .Ja dzieciom nie utrudniam kontaktów z nim,a pomimo to cały czas kłamią mnie.Juz nie wiem kiedy syn mówi prawdę.Czemu on tak robi? Dzisiaj idę z nim do psycholog.Bo nie mam już siły.
Zwyklaosoba
Posty: 477
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Zwyklaosoba »

Marysia 3 pisze: 03 gru 2022, 15:45 Mam dosyć męża,nie wiem co mam robić.Jeszcze nie mamy ustalonego terminu sprawy rozwodowej ,a mój mąż chce sprzedać nasze mieszkanie .Co z niego za człowiek,mąż i ojciec dzieci.Cgce on żebym ja z dziećmi mieszkała pod mostem jak skończą szkoły. Co mam zrobić proszę ? Dość że mieszka z kochanką i jej dziećmi,nastawia dzieci żeby mnie okłamywały to jeszcze wszystko chce już sprzedawać a nie mamy rozwodu , jesteśmy w trakcie bo on bardzo chce.
Marysiu czytaj uważnie forum, wszystkie zachowania męża są schematyczne, jakbym któryś raz czytała te sama historie, piszę Ci to żebyś zaczęła szukać analogicznych rozwiązań, koła na nowo twoj mąż tym swoim zachowaniem nie wynalazł, utwierdził mnie jedynie, ze większość odchodzących chce jak najszybciej znowu poczuć grunt pod nogami .

To również wielki przewrót w życiu męża, moja rada: nie ulegaj manipulacjom, teraz mąż stanowczo chce majątek dzielić , byc może za chwile będzie milutko i zapyta udając pomocnego czy pomocy nie potrzebujesz ( poczytaj moj wątek)
A teraz z mojej historii : mija ponad dwa lata, rozwód w toku , jedynie rozdzielność majątkowa mąż uzyskał, majątek nadal nie jest podzielony , nie ma nawet sprawy założonej. Przyjdzie czas na rozliczenia ( ten czas który masz to twoj czas na przygotowanie się). Popełniłabym dużo błędów gdybym wtedy uległa i zgodziła się na podział majątku dziś już wiem, co mogę uzyskać i ten czas pozwolił mi się przygotować mentalnie i odbić finansowo nieco. Pamiętaj skoro znamy schematy działania mężów to i znamy sposoby reakcji.
Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Ruta »

Marysiu,
To dobra decyzja, by syn otrzymał pomoc psychologa. Warto tak to synowi przedstawić. W moim odbiorze, gdy przedstawisz to synowi jak tu na forum, psycholog może być uznany przez syna jako rodzaj kary za kłamstwa. To nie pomoże synowi w nawiązaniu relacji z psychologiem.

Czy ty korzystasz z pomocy psychologa? Warto taką pomoc uzyskać i dla siebie. Mi w kryzysie w relacjach z dziećmi pomogła terapia rodzinna, równolegle każde z nas miało swoją terapię. Z wyjątkiem męża, który nie chciał wtedy uczestniczyć w niczym. Mial do tego prawo.

Z początku twoja postawa wobec spotkań dzieci z ojcem była niechętna. Być może nadal sposób w jaki reagujesz na informacje o tych spotkaniach jest dla dzieci w jakiś sposób obciażający. Albo pamiętają jeszcze poprzedni czas. I jak to dzieci - idą na skróty.

Potrzeba czasu, byś po kryzysie jaki nastąpił u was zbudowała z dziecmi relację na tyle otwartą, by czuły się swobodnie z tobą. Równolegle warto rozmawiac z dziecmi o innich niż klastwo rozwiazaniach w sytuacji napięcia, konfliktu, chęci uniknięcia konsekwencji.

Rozumiem, że niepokoi cię, że mąż spotyka się z dziecmi w obecnosci kochanki. Jeśli tak jest, to jest to sprawa do uregulowania między tobą a mężem. Masz prawo na takie postępowanie męża się nie godzić. Ale nie masz możliwosci, by się temu sprzeciwić. Mąż będzie robił co chce. Jedyna droga, to się z nim porozumiec. Jestem przekonana, ze spotkania w obecnosci kochanek i kochanków jest to dla dzieci krzywda i jest to ze szkodą dla nich. Nie jest łatwe, by przekonać do tego równiez męża. Sama potrzebowalam stoczyć o to dużą batalię.

Żeby uzyskać jakis rodzaj szacunku u męża, potrzeba najpierw wzmocnić siebie. W tym z kolei pomaga praca z psychologiem.

Moze to byc jeden z celów terapii, warto je na początku ustalić. Ja ustaliłam, ze chcę się nauczyc stawiac granice w relacji z męzem. Sporo się nauczyłam.
Niesakramentalny3
Posty: 237
Rejestracja: 18 mar 2022, 23:38
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mąż mnie zdradza i chce rozwodu.

Post autor: Niesakramentalny3 »

Marysia 3 pisze: 05 gru 2022, 6:58 (...) a pomimo to cały czas kłamią mnie. Juz nie wiem kiedy syn mówi prawdę.
Czemu on tak robi? Dzisiaj idę z nim do psycholog. Bo nie mam już siły.
Zgodzę się z Rutą, że warto rozważyć, czy wizyta u psychologa, to aby na pewno po to, aby pomóc synowi...
... czy sobie - bo z kontekstu wynika, że wizyta syna u psychologa ma pomóc Tobie - bo nie masz już sił.

Nie wiem jak Ci Marysiu pomóc, ale mimo już pewnego stażu na forum, wciąż wyczuwam (może błędnie) mnóstwo żalu, oczekiwań i zawiedzionych nadziei. Co z jednej strony jest normalne w kryzysie (penie każdy z nas to przerabiał) - jednak koncentrowanie się ciągle na tym może blokować Cię w zrobieniu kroku naprzód.
ODPOWIEDZ