Pomocy! mąż łamie przysięgę małżeńską

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Akacja

Re: Moja/ Nasza historia

Post autor: Akacja » 26 maja 2020, 23:09

Ehh, no daj spokój :)
Jakby się tu na forum ludzie bez potrzeby nie spotykali z płcią przeciwną to nie było by tyle zdrad!
Tam jest pełno fragmentów o świeckich.
Np. o lenistwie, że mąż zmienia żonę bo myśli, że gdzie indziej będzie mu lepiej a pustelnik chce uciec z celi. Itd.

Ukasz
Jestem: w separacji

Re: Pomocy! mąż łamie przysięgę małżeńską

Post autor: Ukasz » 27 maja 2020, 23:46

Akacjo, a może byłoby dobrze odpuścić trochę mężowi i jego niedoszłej zdradzie i zająć się sobą? Podsuwamy ten pomysł wszystkim. On się przydaje nie tylko w ciężkim kryzysie, to jest też dobra prewencja.
Jeżeli uważasz, że Ty sam i Twoja miłość do męża są już idealne, to chyba nikt Ci tu nie pomoże - bo niby w czym?
Natomiast jeśli tam coś widzisz i tym się podzielisz, to może wymieniając się doświadczeniami w pracy nad sobą nawzajem coś sobie damy.
Gdzie widzisz braki czy ułomności w sobie? W tym, jak kochasz męża?

Akacja

Re: Pomocy! mąż łamie przysięgę małżeńską

Post autor: Akacja » 28 maja 2020, 14:11

Ukaszu te wiadomości zostały przeniesione z innych wątków. No przecież nie pisałam, że mamy idealnie, pisze, że mam problem z tym by mąż zrezygnował z pracy zdalnej w domu, nie tylko z powodu wirusa ale też dlatego, że w pracy będzie siedział obok dwóch cudnych koleżanek, z których jedna ubiera się wyzywająco a druga chciała z nim współżyć i jest "chodzącym ideałem" ;( dla mnie jest to bardzo trudne i wiem, że to co teraz budujemy mozolnie może znów runąć przez naszą pochopność lub machnięcie ręką - "no przecież w pracy nic się nie stanie bo niby większość ludzi pracuje z płcią przeciwną".. dla mnie jest to przerażające, jakby alkoholika zostawić w pracy i położyć z jednej strony butelkę wódki a z drugiej piwo. Jakiś czas da radę ale kiedy upadnie i czy upadnie? Nie wiem...

ODPOWIEDZ