W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

elena
Posty: 427
Rejestracja: 14 kwie 2020, 19:09
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: elena »

… Panno chwalebna i błogosławiona …
„Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko, kocha się za nic”. Ks. Jan Twardowski
Jastarnia
Posty: 227
Rejestracja: 15 lis 2021, 11:34
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Jastarnia »

Panno chwalebna i błogosławiona...
Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Łk 1,37.
Julit
Posty: 141
Rejestracja: 08 wrz 2021, 21:41
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Julit »

O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza...
Ruta
Posty: 3297
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:00
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Ruta »

Z synem swoim nas pojednaj...
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

Synowi swojemu nas polecaj ,
swojemu Synowi nas oddawaj.

Bóg zapłać za modlitwę.
Syn jest po rozmowie z panią sędzią.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

Jest decyzja sądu.
Na czas trwania sprawy młodszy syn ma zabezpieczone miejsce pobytu przy mnie.
Sąd zobowiązał nas także do dostarczenia w ciągu 30 dni dokumentacji medycznej.
Oczywiście , że się cieszę . Syn już też wie .
Chociaż zdaje sobie sprawę ,że może byc jeszcze odwołanie w trybie poziomym.
Kwestia przywrócenia władzy odrzucona . Co do tego nie wiem czy ja nie będę się odwoływał.
Przemyśle to.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Niesakramentalny3
Posty: 237
Rejestracja: 18 mar 2022, 23:38
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Niesakramentalny3 »

Astro pisze: 19 lip 2022, 16:51 Jest decyzja sądu.
Na czas trwania sprawy młodszy syn ma zabezpieczone miejsce pobytu przy mnie.
(...)
Oczywiście , że się cieszę . Syn już też wie . (...)
Super - gratulacje :)
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

Niesakramentalny3 pisze: 19 lip 2022, 20:05
Astro pisze: 19 lip 2022, 16:51 Jest decyzja sądu.
Na czas trwania sprawy młodszy syn ma zabezpieczone miejsce pobytu przy mnie.
(...)
Oczywiście , że się cieszę . Syn już też wie . (...)
Super - gratulacje :)
Dzięki
Nie zapominam o starszym synu. Mam dwoje dzieci.
Tak naprawdę wszystko dopiero się zaczyna i wiele przede mną.
Mam tego świadomość.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
tata999
Posty: 1172
Rejestracja: 29 wrz 2018, 13:43
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: tata999 »

Dzięki za dzielenie się doświadczeniem. Taki sukces w sądzie, że prawnicy mogliby uczyć się od Ciebie.
Caliope
Posty: 3013
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:09
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Caliope »

Astro gratuluję, to naprawdę rzadkie, ja znam tylko jeden przypadek gdzie ojciec uzyskał opiekę nad synem. Kilka lat perturbacji sądownych.
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

Długo mnie nie było w moim wątku, a i na forum udzielałem sie mało.
Już sporo tez od wakacji.
Sprawa sadowa się toczy dostarczane co rusz nowe dokumenty , których sad wymaga lub nie .
Syn młodszy już oficjalnie przy mnie na czas sprawy , starszy z matką . Chociaż de fakto spędzili u mnie chłopcy 1,5 mc z tych dwóch wakacyjnych.
Fajny czas . Byliśmy miedzy innymi u przyjaciela tu z forum. Młodszy był na obozie , starszy nie chciał za co mi sie oberwało od bcż , no bo jak mam jednego syna . No nie mam . Mam dwóch a starszy nie chciał jechać. Ogólnie według mojej oceny subiektywnej młody ma sie o wiele lepiej niż starszy, dobrze skończył rok szkolny (lepiej niż poprzedni) ma pasje , trenuje piłkę i poświecą temu dużo czasu i energii (schudł w 7 mc 15 kg ) , nowe znajomości , podejmuje wyzwania , uczy sie wytrwałości, systematyczności . Są przy tym jak w życiu i gorsze momenty. Ze starszym jest gorzej jest coraz bardziej wycofany , ucieka w swój świat i nie za bardzo umiem mu pomoc. Spędzamy czas ogniska , magnet fishing , wyjścia z wykrywaczem metali choć te rzadkie niestety. Byliśmy na strzelnicy . Lubi militaria i historie szczególnie okres międzywojenny i II wojny. Jednak problemy są i je widzę. W miedzy czasie wizyty u lekarzy , psychologów itd. Sż raczej bywa tylko kiedy musi i to u psychologa młodszego oraz lekarza psychiatry. Zresztą psychologa biedzie młodszy miał nowego , którego tym razem ja znalazłem z rekomendacji. Minus jest płatny . Już zdążyliśmy na ten temat powymieniać uprzejmości. Na ta chwile za terapie będę płacił ja i raczej ciężko aby matka chłopaka sie zreflektowała sama. Nie chce kogoś następnego z tego ośrodka do , którego chodził syn , ten młodszy i mam swoje powody. W tym czasie miałem kontakt z osobami z forum i niektóre zachowaniem starego psychologa były nie raz powiedzmy zniesmaczone.
Z zona no mamy kontakt i nawet mnie parę razy zaskoczyła , poprosiła o pomoc miedzy innymi . Czy teraz nie dawno działaliśmy wspólnie dla dobra starszego syna , który ma problemy ze szkoła . Ale to już przeszłość. Czeka mnie jak Rute zmiana miejsca zamieszkania miedzy innymi. ogolnie sporo sie działo.
Jak ktoś będzie chciał o cos dopytać to postaram sie odp.
Pogody ducha
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Nirwanna »

Co to magnet fishing? Jakiś rodzaj wędkowania?
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

Nirwanna pisze: 12 paź 2022, 7:31 Co to magnet fishing? Jakiś rodzaj wędkowania?
Cześć Nirwanno.
To wyławia się metalowe rzeczy magnesem neodymowym ze zbiorników wodnych , rzzeczek itd.
Przeważnie to złom , ale jak ma się szczęście to można wyłowić coś historycznego.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Sefie
Posty: 630
Rejestracja: 23 paź 2021, 23:01
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Sefie »

Astro pisze: 12 paź 2022, 7:41 Przeważnie to złom , ale jak ma się szczęście to można wyłowić coś historycznego.
Na przykład niewybuch :D
Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie.
Jan Paweł II
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

;)
Sefie pisze: 12 paź 2022, 10:14
Astro pisze: 12 paź 2022, 7:41 Przeważnie to złom , ale jak ma się szczęście to można wyłowić coś historycznego.
Na przykład niewybuch :D
Też :lol: :lol:
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
ODPOWIEDZ