Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Rawek
Posty: 79
Rejestracja: 06 sie 2023, 14:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Rawek »

Zbliża się okrągła rocznica ślubu. Jak myślicie czy bukiet kwiatów z życzeniami lub same życzenia to dobry pomysł ?
Zwyklaosoba
Posty: 484
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Zwyklaosoba »

Nie wyprowadzaj się Rawek, puść żonkę , niech sama buduje sobie życie jakie chce. Dobrze, ze nie prosisz nie błagasz, dowody jeśli chcesz orzekać o winie przydadzą się z pewnością , warto zachować trzeźwy umysł.
Zwyklaosoba
Posty: 484
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Zwyklaosoba »

Pytanie się już pojawiało wiele razy, oczywiście to boli, wiadomo zwłaszcza jak się chce zbey małżonek czy małżonka się jednak zdecydowali nie zdradzać nie ranić itd . Jeśli zawsze był bukiet i życzenia to moze warto kontynuowac te tradycje ??? Z mojej perspektywy to prezenty to zły pomysł w takim czasie. Osobiscie 3 rocznice ślubu które było mi spędzić w samotni to wysyłałam sms, ze wiem w jakiej sytuacji jesteśmy ale pamietam jaki to dzień . Zawsze były bez odpowiedzi. Dlatego nie będę już wysyłać, często robiąc takie korki oczekujemy wiadomości zwrotnej i jej nie otrzymujemy . Wg mnie to jakbyśmy się ranili tym . Nie polecam z mojego doświadczenia
Stamal
Posty: 64
Rejestracja: 19 mar 2023, 15:55
Płeć: Mężczyzna

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Stamal »

Witaj Rawek
Warto samemu sobie odpowiedzieć na to pytanie.
U nas ostatnio też była rocznica dałem żonie piękny bukiet róż, po cichu liczylem na coś (tylko na co? ). Chociaż ja często inaczej myślę i inaczej robię. To teraz wiem, że takimi działaniami pozwalamy małżonkowi odchodzącemu na działania bez konsekwencji.
Lukas
Posty: 180
Rejestracja: 06 maja 2023, 21:52
Płeć: Mężczyzna

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Lukas »

Rawek pisze: 05 wrz 2023, 10:16 Zbliża się okrągła rocznica ślubu. Jak myślicie czy bukiet kwiatów z życzeniami lub same życzenia to dobry pomysł ?
Hej, mam ten sam dylemat, zwłaszcza że u nas okrąglutka 20, i to niebawem. Może by tak panie się wypowiedziały.... jak to wygląda z perspektywy kobiety.... ;)
WNM2010
Posty: 457
Rejestracja: 13 lip 2020, 16:51
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: WNM2010 »

Witam,
To ja też dołączam do grona szczęśliwców obchodzących za parę dni rocznicę ślubu. Zamówiłam na tą okazję mszę św., przekazałam informację szwagierce i poinformuję moja rodzinę, aby jeżeli chcą i mogą przyjęli komunię św w intencji mojego małżeństwa. Nie zamierzam kupować bukiety róż mężowi - takiego dylematu nie mam 🤭, a prezent zrobił mi sam Pan Bóg, ponieważ w dzień mojej 13 rocznicy ślubu zostaje otwarte ognisko Sychar on - line. Cieszę się z tej inicjatywy. Potrzebne jest wsparcie każdemu małżonkowi trwającemu w wierności przysiędze małżeńskiej. Czy wyślę życzenia mężowi? Nie wiem.. Czas pokaże. Ale mam zamiar spędzić ten dzień uroczyście i wyjątkowo z ludźmi których kocham, którzy są ze mną w kryzysie, wspierają, dodają otuchy, mają dla mnie czas i dzielą się swoją wiarą.
"Miłość cierpliwa jest, miłość wszystko przetrzyma, miłość nigdy nie ustaje "
Rawek
Posty: 79
Rejestracja: 06 sie 2023, 14:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Rawek »

Ks. Dziewiecki o ile dobrz pamiętam zasugerował żeby wysłać sms o mniej więcej takiej treści: Z okazji rocznicy ślubu życzę ci abyś dotrzymała przysięgi małżeńskiej. Cyba tak zrobię. Korci mnie z tym bukietem ale na zasadzie nie oczekiwania jakichkolwiek pozytywnych odruchów z jej strony. Poprostu niech wie że traktuje nasze małżeństwo poważnie i tyle
Zwyklaosoba
Posty: 484
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Zwyklaosoba »

A zawsze był bukiet na rocznice ?
Rawek
Posty: 79
Rejestracja: 06 sie 2023, 14:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Rawek »

Tak zawsze.
Alb[ bukiet albo róża.
Firekeeper
Posty: 807
Rejestracja: 24 maja 2021, 19:46
Płeć: Kobieta

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Firekeeper »

Moim zdaniem ciężko jest doradzić. Ja uwielbiam kwiaty, zwłaszcza bukiety. Ale fakt faktem mąż nie raz takim bukietem dostał. Więc kupuje mi już od tamtej pory słodycze 😉

Ja kiedy z mężem jestem w dobrych stosunkach to nie czekam na bukiet czy słodycze. W tym roku zorganizowaliśmy sobie wyjazd we dwoje.

Kiedy byłam z nim w złych stosunkach, czyli on mnie nie zauważał, olewał, czułam się nie kochana na taki bukiet czekałam. I bardzo mocno bolał mnie jego brak.

Kiedy byłam z mężem w złych stosunkach ale to ja miałam go dość, olewałam go, chciałam żeby czuł się nie kochany to czekałam na taki bukiet ale żeby go zniszczyć na jego oczach, żeby zobaczył jak jestem za tym, żeby się rozejść. Jak jestem wściekła na niego.

Jaka będzie reakcja Twojej żony i jej oczekiwania to ona już sama wie.

Ja myślę, że może ,, wypada" wręczyć skromny bukiet z karteczką ,, Dziękuję za 20 lat małżeństwa" a potem uciec gdzie pieprz rośnie 😉
Rawek
Posty: 79
Rejestracja: 06 sie 2023, 14:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Rawek »

Jejku jakie wy kobiety kochane jesteście skomplikowane :shock: :lol:
Czuje się jak saper który musi wybrać jeden z kilku kabelków do przecięcia i jak przetnie niewłaściwy to pozamiatane. Generalnie to żona nie chce mnie widzieć na oczy i cały czas mnie wyzywa i mówi że woli umrzeć niż być ze mną więc nie ma co liczyć że na coś czeka. No i sądząc po tym co mi napisałaś Firekeeper to oprócz zniszczenia bukietu i kazania mi żebym sobie go w d... wsadził to czeka mnie soczysta porcja wyzwisk, zniewag i wypominek.
Rawek
Posty: 79
Rejestracja: 06 sie 2023, 14:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Rawek »

Ale jednak wciąż mnie korci z tym bukietem żeby jej pokazać że nadal uważam ją za swoją żonę.
A co myślicie o zwykłych szczerych życzeniach takich publicznych na fb?
Tak żeby wszyscy je widzieli bo ona wszędzie rozpowiada że nie jestem jej mężem.
Awatar użytkownika
Niepozorny
Posty: 1579
Rejestracja: 24 maja 2019, 23:50
Jestem: w separacji
Płeć: Mężczyzna

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Niepozorny »

Rawek pisze: 06 wrz 2023, 11:15 ...czeka mnie soczysta porcja wyzwisk, zniewag i wypominek.
https://www.youtube.com/watch?v=0wPNlwwM-mU
Z braku rodzi się lepsze!
Bławatek
Posty: 1683
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:08
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Bławatek »

Rawek pisze: 06 wrz 2023, 11:15 Jejku jakie wy kobiety kochane jesteście skomplikowane :shock: :lol:
Czuje się jak saper który musi wybrać jeden z kilku kabelków do przecięcia i jak przetnie niewłaściwy to pozamiatane. Generalnie to żona nie chce mnie widzieć na oczy i cały czas mnie wyzywa i mówi że woli umrzeć niż być ze mną więc nie ma co liczyć że na coś czeka. No i sądząc po tym co mi napisałaś Firekeeper to oprócz zniszczenia bukietu i kazania mi żebym sobie go w d... wsadził to czeka mnie soczysta porcja wyzwisk, zniewag i wypominek.
Rawek - nie bardziej niż Wy 😁

A gdybyś to ty był "na miejscu żony" tzn. zmienił byś się o 180 stopni i miał dość małżeństwa i nową wizję siebie to pewnie różnie byś reagował na prezenty od żony.

Jeśli zawsze kwiaty były i tym razem też chcesz dać to co za problem - daj. Albo wywołasz pozytywne odczucia albo nieagatywne. Nigdy nie wiadomo czego ona tak naprawdę oczekuje. I ona może też tego nie wiedzieć.

Wczoraj mój syn oznajmił, że już za tydzień mają pierwszy sprawdzian a że jest zapominalski to zapytałam a z jakiego zakresu - "ochrzan" dostałam, że dopytuje. A dlaczego - bo on jest kopią taty i na coś co ja bym zareagowała pozytywnie to on reaguje negatywnie. Bo powinnam go pożałować i ponarzekać na nauczyciela. No cóż - jesteśmy inni ☹️

Jeśli będzie cię bolało, że dałeś kwiaty a żona na twoich oczach lub i twojej głowie je zniszczyła to lepiej nie dawaj, ale jeśli będzie cię gryzło, że chciałeś i mogłeś dać a nie dałeś - to lepiej daj.
Zwyklaosoba
Posty: 484
Rejestracja: 22 gru 2020, 11:47
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Zdrada i rozwalenie małżeństwa

Post autor: Zwyklaosoba »

Nie kupuj bukietu to rada ode mnie, macie złe relacje po co ?Bukiet za was nie porozmawia
ODPOWIEDZ